Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi on peale oppi ISE autoga koju sõitnud?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas keegi on peale oppi ISE autoga koju sõitnud?

Postitas:
Kägu

Elan Tallinnast väljas ja peale sünnitust ning peale kõhu laparoskoopilist operatsiooni sõitsin mõlemal korral ise autoga koju, kuigi olek oli üsna valulik.
Nüüd tulemas mandliopp ja olen lugenud, et peale seda on olemine ikka üsna sant.
Kas keegi on peale mandlioppi ISE autoga koju sõitnud?
Või peaks siiski kellegi järgi kutsuma?
Sõita umbes 20 km.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kas keegi on peale oppi ISE autoga koju sõitnud?

Ikka ise,ainult et kas selle opiga mitte a3-5 päeva haiglas sees ei olda?
Narkoosist pead üle saama siis suuudad liikuda ka,muidu võib kahtlaseks minna koju jõudmine.

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

Sellises seisundis sõita ei tohi. Kui põhjustad avarii, siis karistus on nagu purjus juhil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sõitsin tervisehädaga ise EMO-sse, oli kõhuviirusest tingitud tohutu vedelikupuudus, lihtsalt suukaudu manustatud vesi tuli sama teed 5 minuti pärast välja. Tehti siis uuringuid, mingeid rohtusid ja olin 5 tundi tilguti all. Peale seda sõitsin koju. Enesetunne oli hea kui midagi suukaudu sisse ei ajanud, 2 päeva pärast olin juba igati normis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen sõitnud 4 päeva valudes iga päev 40km EMO-sse ja tagasi. Mingi mädapaise oli (istuda väga valus), mis avati ja mida iga päev siis puhastamas käisin EMOS. Autosse ja autost vällja tirisn ennast käte jõul auto katusest kinni hoides. Kui juba autos olin, siis istuma sain ennast enamvähem nii sättida, et valu oli talutav. Seega julgesin sõita.

Aga peale narkoosi ma küll ei soovita, siis oled veel udune ka ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen seda pattu teinud 🙁
Õnneks oli kerge op ja samal õhtul sain välja. huvitaval komber arst teadis ,et plaanin autoga koju minna ja sain sõimata.(vist sonisin midagi)
Aga ennem tõesti ei läinud haiglast ära, kui täiesti ärkvel.
Ja autos oli üks aken täiesti lahti, et külma-värsket õhku tuleks (ja raadio mängis , et lauslsin kaasa, et uni ei tuleks)
Ma pidin sõitma ainult 6 km ja polnud hullu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks te seda teete? Eriti veel mingi mõned km, me ei räägi eesti teisest otsast, et kauge ja kallis. kas tõesti ühtegi sugulast, tuttavat, naabrit ega sõpra ei ole, taksot võtta ka ei saa ja leidsite, et mõistlikum on teiste ja enda elusid valus vääneldes või narkoosist uimase peaga ohustada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks te seda teete? Eriti veel mingi mõned km, me ei räägi eesti teisest otsast, et kauge ja kallis. kas tõesti ühtegi sugulast, tuttavat, naabrit ega sõpra ei ole, taksot võtta ka ei saa ja leidsite, et mõistlikum on teiste ja enda elusid valus vääneldes või narkoosist uimase peaga ohustada? [/tsitaat]
Minul ei olnud tõesti kedagi võtta. Ja maa liiga pikk ka, et taksoga sõita. Kui oleks vähegi muud võimalust olnud, poleks seda teinud. Olin isegi valmis haiglasse sisse jääma, et ma ei peaks igapäev sõitma, aga nad ei võtnud mind haiglasse..

Kui vähegi oleks kelleltki abi paluda olnud, siis oleksin abi palunud. Aga olgem ausad, kes on nõus neli päeva järjest umbes 3 tundi minu sõidutamisele raiskama – sõiduaeg, pluss emos järjekorras ootamise aeg ja haava puhastamise-sidumise aeg muidugi ka. Lähedastel mul autosid pole, sõbrad kaugel, lihtsalt suvaline tuttav ju niipalju enda aega raisata ei tahaks, eksole.

Aga jah, teemlagataja, kui sul on vähegi kedagi appi kutsuda, siis kutsu appi. Üks kord ja 20 km ei ole ju nii hull ajakulu, eks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saage aru, inimesed, narkoosist või alkoholist uimase peaga sõitmisel ei ole mitte mingit erinevust! Mõlemad inimesed on ühtviisi potentsiaalsed mõrtsukad, kelle suhtes peab kehtima nulltolerantsus, ja PEAB leidma võimaluse teisiti hakkama saada. Siin ei ole mingeid õigustusi, et oi sõber ei viitsinud ja teine sõber oli kaugel ja nii istusingi purjuspäi rooli! Võtad takso või hotellitoa või teed sõbrale selgeks, et vajad nui neljaks abi, või räägid arsti surnuks, et lihtsalt pole mitte mingitki muud võimalust kui ööseks haiglasse jääda – aga autorooli teisi inimesi tapma enne täielikku kainenemist ei minda!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina ilmselt ei sõidaks, kui pole just surmaähvardusega sunnitud sõit. ilmselt suudaks paljud sõita, aga kas sel on mõtet. kas on mõtet riskida. sest ega nt minetsus ei hüüa tulles.
pärast arvutad ehk taksoraha ja tekitatud avrii kahju. ei pruugi midagi juhtuda ja hiljem võib rääkida sellest siis, kui väikesest kangelasteost ja enese proovilepanukust. aga võib ka minna viletsamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina käisin opil, kust lasti õhtul koju, täisnarkoosis opp oli küll. ja kahetsesin, et ise autoga polnud tulnud, vaid palusin ema viima-tooma. ema küll viis, aga kui palusin järgi tulla, ootasin teda mitu tundi, ise koju kibeledes, sest imik ootas kodus issiga. siis ta teatas, et ei saagi tulla ja pidin takso tellima, mida samuti ootasin jube kaua ja maksin hirmsa raha. vandusin omaette, et oleks ma ise autoga tulnud, oleksin juba tunde tagasi koju jõudnud. enesetunne oli väga hea, mingeid kõrvalnähtusi mul polnud, oleksin vabalt saanud sõidetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina käisin opil, kust lasti õhtul koju, täisnarkoosis opp oli küll. ja kahetsesin, et ise autoga polnud tulnud, vaid palusin ema viima-tooma. ema küll viis, aga kui palusin järgi tulla, ootasin teda mitu tundi, ise koju kibeledes, sest imik ootas kodus issiga. siis ta teatas, et ei saagi tulla ja pidin takso tellima, mida samuti ootasin jube kaua ja maksin hirmsa raha. vandusin omaette, et oleks ma ise autoga tulnud, oleksin juba tunde tagasi koju jõudnud. enesetunne oli väga hea, mingeid kõrvalnähtusi mul polnud, oleksin vabalt saanud sõidetud.[/tsitaat]Juhin tähelepanu, et ka enamik purjus inimesi, kes rooli istuvad, on veendunud, et nende enesetunne on superhea, reaktsioonid adekvaatsed ja \”vabalt saab sõidetud\”. Seni, kuni laibad taga …

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Narkoosist ärkamine ja peale seda see väga ok tunne , on ikka väga petlik. Minul käis mees haiglas järel, kuigi oma tunde järgi oleks nagu ise võinud sõita. Poole tee peal hakkas aga nii halb, et anna või otsad. Oleks ma ise roolis olnud, siis avariita ma poleks küll pääsenud.

Ära riski enda ega teiste eluga. Kuidagi ikka saad, et ei peaks ise sõitma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Saage aru, inimesed, narkoosist või alkoholist uimase peaga sõitmisel ei ole mitte mingit erinevust! Mõlemad inimesed on ühtviisi potentsiaalsed mõrtsukad, kelle suhtes peab kehtima nulltolerantsus, ja PEAB leidma võimaluse teisiti hakkama saada. Siin ei ole mingeid õigustusi, et oi sõber ei viitsinud ja teine sõber oli kaugel ja nii istusingi purjuspäi rooli! Võtad takso või hotellitoa või teed sõbrale selgeks, et vajad nui neljaks abi, või räägid arsti surnuks, et lihtsalt pole mitte mingitki muud võimalust kui ööseks haiglasse jääda – aga autorooli teisi inimesi tapma enne täielikku kainenemist ei minda![/tsitaat]
Minul õnneks narkoosi polnud. Olid valud, mis õige istumise korral olid üsna vähesed. Põhiline valu oligi enda istuma sättimisel ja jälle püstitõusmisel. Sõidu ajal see enam segav tegur ei olnud. Seepärast ka julgesin sõita.

Please wait...
Postitas:
vilhelmiine

regionaalhaigla infovoldikust, suurte punaste tähtedega: NB! Häiritud reaktsioonivõime tõttu ei tohi Te 24 tundi pärast anesteesiat (ka lühiajalist) juhtida autot ega töötada seadmetega.

Liiklusseaduse kohaselt on joobeseisund \”alkoholi, narkootilise või psühhotroopse aine või muu sarnase toimega aine tarvitamisest põhjustatud terviseseisund, mis avaldub väliselt tajutavates häiritud või muutunud kehalistes või psüühilistes funktsioonides ja reaktsioonides.\” Seega on peale narkoosi koju sõitmine ka seaduse kohaselt täpselt võrdne täis peaga sõitmisega. Kas te purjus peaga juhtimist vabandate ka sellega, et tuttavatel pole aega ja takso on kallis? Ei?

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas keegi on peale oppi ISE autoga koju sõitnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.