Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen Padriku lasteaia laste vanemaid vähemalt 30 – 40, lisaks naabrid, tuttavad, sõbrad, kasvatajad ja klassikaaslased, paljusid. Head ei räägita, aastaid kurtsid kõik paljude probleemide üle. Juhatajast sai enamuse alguse ja kui juhataja lahkunud ei ole, siis vaevalt miski paraneb. Kasvatajaid oli toredaid, aga minu mõlema lapse kasvatajatest lahkus paarkümmend kasvatajat, neist kedagi ei ole alles. Kaadri voolavus näitab selgelt, mis seal lasteaias toimub.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 17:16; 02.05 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul paari naabri lapsed käivad seal. Ma ei ütleks, et nad nüüd hullult vaimustuses on, aga üldjoontes siiski rahul, nii palju kui meil juttu on olnud. Mu oma lapsed käivad Meriväljal, olen hullult rahul. 🙂 Ainult et 2021 plaanitakse lasteaed maha lõhkuda ja uus maja ehitada, siis tuleb küll segane aeg. 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 18:55; 03.05 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas on see, et üks inimene ketrab mingit juttu juba aastaid.
Minu laps liikus Meriväljalt Padrikusse. ( mitu last liikus ära)
Sai väga toreda rühma ja direktor oli tore ja mõistev.
Padriku Lasteaed on tore lasteaed.
Mulle meeldib, et palju tehakse lastega robootilisi tegevusi.
Õpetajate vahetusi märganud ei ole. ( laps on käinud mitu aastat juba)
Lihtsalt üks kommenteerija on kibestunud ja kirjutab korduvalt oma juttu.
Kui tahad infot, mine ja vaata kohapeal.
Igatahes minu lapsele meeldib väga.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 20:06; 03.05 06:09; 04.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas on see, et üks inimene ketrab mingit juttu juba aastaid.

Minu laps liikus Meriväljalt Padrikusse. ( mitu last liikus ära)

Sai väga toreda rühma ja direktor oli tore ja mõistev.

Padriku Lasteaed on tore lasteaed.

Mulle meeldib, et palju tehakse lastega robootilisi tegevusi.

Õpetajate vahetusi märganud ei ole. ( laps on käinud mitu aastat juba)

Lihtsalt üks kommenteerija on kibestunud ja kirjutab korduvalt oma juttu.

Kui tahad infot, mine ja vaata kohapeal.

Igatahes minu lapsele meeldib väga.

Võib-olla hoopis on nii, et sina oled ainus, kes kiidab?
Huvitav oleks teada, et kas see ohtlik kivi viidi lõplikult lasteaiast ära? Sai juhatajale palju kordi räägitud, et viige kivi ära, ei tehtud midagi. Kui üks laps õuealal surma sai, hakati õuealasid Tallinnas üle vaatama, loodetavasti viidi see kivi sealt ikkagi ära.

Tasub googeldada artikleid, kus Padriku lasteaia kohta on kirjutatud.
Kui riiklik järelevalve ja ministeerium leiavad, et selles lasteaias on palju probleeme, siis vaevalt seda eeldatakse mõne lapsevanema tõttu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 17:16; 02.05 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kibestunud kommenteerija, kes ilmselt elab end foorumis välja.
Minu laps käib tõesti seal lasteaias juba 4-ndat aastat, mingist kivist ei tea ma midagi.
Ja minu lapsele väga meeldib.
Meeldivad õpetajad, meeldib direktor, meeldib maja ja õppetegevus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 20:06; 03.05 06:09; 04.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul paari naabri lapsed käivad seal. Ma ei ütleks, et nad nüüd hullult vaimustuses on, aga üldjoontes siiski rahul, nii palju kui meil juttu on olnud. Mu oma lapsed käivad Meriväljal, olen hullult rahul. ???? Ainult et 2021 plaanitakse lasteaed maha lõhkuda ja uus maja ehitada, siis tuleb küll segane aeg. ????

see mahalammutamise jutt on “naised saunas rääkisid”. Maja on alles detailplaneeringus, mis võib võtta aastaid, enne kui midagi üldse lammutama ja ehitama hakatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 09:09; 03.05 09:14; 03.05 15:12; 04.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kivi? Millal seal laps surma sai?

No nii palju kui ma leidnud olen, siis juhataja on sama juba väga palju aastaid.

Laps sai kutse sinna lasteaeda aga ma ei tea, et kas võtan selle vastu või mitte ning ootan mõne teise lasteaia kutset.

Eks tee omad valikud. Kutseid võib igalt poolt saada, aga kus suitsu, seal tuld:

Riiklik järelevalve leidis Tallinna Padriku lasteaias mitmeid puudusi

Riikliku järelevalve käigus selgus, et Tallinna Padriku Lasteaia lasteaias on probleeme riikliku õppekava rakendamise, laste toetamise, juhtimiskvaliteedi ning nõutava ettevalmistusega õpetajate puudusega.

Üks olulisemaid järelevalve käigus ilmnenud probleeme on lasteaia õppekava mittevastavus koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale. Uus õppekava on kehtinud juba kolm aastat, mille jooksul pole lasteaed viinud oma õppekava vastavusse uuenenud riikliku õppekavaga. Lasteaia õppekavast puuduvad riiklikus õppekavas esitatud eeldatavad üldoskused ning mitmete valdkondade õppe sisu, õppe- ja kasvatustegevuse kavandamise ja korraldamisega seonduv ning 6-7aastaste laste arengu eeldatavad tulemused. Riikliku õppekavaga pole kooskõlas ka õppe- ja kasvatustegevuste valdkonnad ning laste oskuste ja teadmiste loetelu, mille alusel lasteaias hinnatakse laste arengut, ei ole kooskõlas riikliku õppekavaga.

Lasteaias ei ole loodud logopeedi ametikohta, kuigi selle ametikoha loomine on kohustuslik. Viimane laste kõne uurimine logopeedi poolt toimus 2011. aasta oktoobris ja järgmine laste kõne uurimine on kavandatud alles eesseisvaks märtsikuuks. Samuti on nõutavast väiksemad muusika- ja liikumisõpetaja ametikoha suurus.

Lasteaias keskmiselt viis korda suurem personalivoolavus kui mujal

Järelevalve raames pöörati tähelepanu ka lasteaia juhtimisele ning sealhulgas õpetajate liikuvusele ja ettevalmistusele. Eesti Hariduse infosüsteemi (EHIS) andmetel oli nõutava kvalifikatsiooniga pedagoogide osakaal 2011/2012. õppeaastal vaid 34%. Lasteaias oli koolieelse lasteaia õpetaja ettevalmistusega pedagooge kaks korda vähem kui teistes samalaadsetes õppeasutustes. Pedagoogide liikuvuse kohta 2011/2012. õa-l andmed puuduvad, kuid ainuüksi 2010/2011. õppeaastal vahetus 63% lasteaiaõpetajatest. Võrreldes teiste samalaadsete õppeasutustega on personali liikuvus lasteaias pea viis korda suurem. Lasteaias praegu töötavast 17 pedagoogist tulid 12 tööle viimase pooleteise aasta jooksul.

Küsimusi tekitab teadmine, et lasteaia direktor polnud enda sõnul teadlik, et lasteasutuse õppekava ei ole kooskõlas riikliku õppekavaga. Järelevalve tulemusena leiti, et lasteaia direktor ei ole taganud lasteasutuse tulemuslikku tööd, et tagada laste mitmekülgne ja järjepidev areng kodu ja lasteasutuse koostöös. Haridus- ja Teadusministeerium peab oluliseks, et lasteasutuse direktor oleks kompetentne õppe- ja kasvatustöö korraldamisel ning personalitöö juhtimisel. Lasteaia juhi tegevus peab olema suunatud probleemide lahendamisele.

Maavalitsuse käitumine oli kohatu

Laste arengu toetamine ja laste koolivalmidus oli üks lastevanemate murekohti, mille tõttu Harju maavanem jaanuaris järelevalve läbiviimist soovis, seega oli lastevanemate pöördumine õigustatud. Kuna avalikkuse ees tõstatus kahtlus maavalitsuse järelevalve erapooletuses ja usaldusväärsuses, otsustas ministeerium maavalitsuse järelvalve tühistada ning vastavad toimingud sõltumatute ekspertide abil ise läbi viia. Kuna maavalitsuse järelevalve tühistati, poleks pidanud maavalitsus oma järelevalve tulemusi avalikustama. Maavalitsus tegi dokumendi avalikuks riikliku järelvalve õiendi nimetuse all, aga kuna riiklik järelevalve oli tühistatud, siis poleks maavalitsus saanud sellist dokumenti sellise nimetuse all välja saata.

Riikliku järelevalve käigus vesteldi lasteaia direktoriga, õppealajuhatajaga, õpetajatega, hoolekogu liikmetega, lastevanematega, tutvuti lasteaia dokumentatsiooniga, vaadeldi õppe- ja kasvatustegevusi. Puuduste kõrvaldamiseks tehti järelevalve õiendis mitmeid soovitusi ja ka ettekirjutusi.

Tarmu Kurm
avalike suhete osakond
Haridus- ja Teadusministeerium
735 0154

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 09:09; 03.05 09:14; 03.05 15:12; 04.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul paari naabri lapsed käivad seal. Ma ei ütleks, et nad nüüd hullult vaimustuses on, aga üldjoontes siiski rahul, nii palju kui meil juttu on olnud. Mu oma lapsed käivad Meriväljal, olen hullult rahul. ???? Ainult et 2021 plaanitakse lasteaed maha lõhkuda ja uus maja ehitada, siis tuleb küll segane aeg. ????

see mahalammutamise jutt on “naised saunas rääkisid”. Maja on alles detailplaneeringus, mis võib võtta aastaid, enne kui midagi üldse lammutama ja ehitama hakatakse.

Iseenesest see 2021 on konkreetselt lastevanemate üldkoosolekul lasteaia personali poolt välja käidud konkreetne tärmin. Ehk siiski veidi ametlikumas situatsioonis kui saunas. 😛 Aga loomulikult võib tulla plaanide muutus, majanduslangus või sada muud asja. Mulle sobikski hästi, kui minu lapsed jõuaksid enne ära lõpetada. 🙂

PS. See remondijutt käis Merivälja, mitte Padriku lasteaia kohta (kus ka vist laiendust plaanitakse). Räägime ikka samast asjast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 18:55; 03.05 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul paari naabri lapsed käivad seal. Ma ei ütleks, et nad nüüd hullult vaimustuses on, aga üldjoontes siiski rahul, nii palju kui meil juttu on olnud. Mu oma lapsed käivad Meriväljal, olen hullult rahul. ???? Ainult et 2021 plaanitakse lasteaed maha lõhkuda ja uus maja ehitada, siis tuleb küll segane aeg. ????

see mahalammutamise jutt on “naised saunas rääkisid”. Maja on alles detailplaneeringus, mis võib võtta aastaid, enne kui midagi üldse lammutama ja ehitama hakatakse.

Iseenesest see 2021 on konkreetselt lastevanemate üldkoosolekul lasteaia personali poolt välja käidud konkreetne tärmin. Ehk siiski veidi ametlikumas situatsioonis kui saunas. ???? Aga loomulikult võib tulla plaanide muutus, majanduslangus või sada muud asja. Mulle sobikski hästi, kui minu lapsed jõuaksid enne ära lõpetada. ????

PS. See remondijutt käis Merivälja, mitte Padriku lasteaia kohta (kus ka vist laiendust plaanitakse). Räägime ikka samast asjast?

Nii palju kui mina seal õpetajatega rääkisin, ei olnud mingit kindlat aastat ikkagi välja öeldud, et kopp 2021. a mulda lüüakse ja asi on vaid planeeringjärgus. Võta siis näpust kes mida räägib. Räägin Merivälja omast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 09:09; 03.05 09:14; 03.05 15:12; 04.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja, kui soovid adekvaatset hinnangut, mine palun ise kohale ja tutvu lasteaiaga. Vestle töötajatega või palu juhtkonnalt võimalust osaleda mõnes ühistegevuses…
Külaeided räägivad igaüks oma mätta pealt ning oma silm on ikka alati kuningas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja, kui soovid adekvaatset hinnangut, mine palun ise kohale ja tutvu lasteaiaga. Vestle töötajatega või palu juhtkonnalt võimalust osaleda mõnes ühistegevuses…

Külaeided räägivad igaüks oma mätta pealt ning oma silm on ikka alati kuningas.

Haridus- ja Teadusministeeriumis olid vist jah ainutl külaeided kohal :)))))
Eelnev artikkel oli “külaeitede” eritellimus eksole

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 09:09; 03.05 09:14; 03.05 15:12; 04.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

K.P. rahune

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 20:06; 03.05 06:09; 04.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.