Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 320 )

Teema: Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise

Postitas:
Kägu

Haige inimese jutt ma kàisin reisil ka ennem seda suurt lastetoetust, toidupangast ei saa abi ja pole kunagi saanud. Minu lapsed ei kanna esimese lapse riideid( 4 last) kolmas laps sündis siis, kui ei olnudki suureperetoetust. Mul on ka suureperekaart , maksan aastamaksu , et seda saada, pole vaja siin klähvida

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haige inimese jutt ma kàisin reisil ka ennem seda suurt lastetoetust, toidupangast ei saa abi ja pole kunagi saanud. Minu lapsed ei kanna esimese lapse riideid( 4 last) kolmas laps sündis siis, kui ei olnudki suureperetoetust. Mul on ka suureperekaart , maksan aastamaksu , et seda saada, pole vaja siin klähvida

Tubli oled. Kuidas majandad, palju lastele riideid ostad on küll sinu otsus. Teema on ju see et sa ei vaja seda väga suurt toetust teiste arvelt ju.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kolme lapselistel on siis oma koolid,/…/

Sul oleks võinud küll olla…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli oled. Kuidas majandad, palju lastele riideid ostad on küll sinu otsus. Teema on ju see et sa ei vaja seda väga suurt toetust teiste arvelt ju.

Tuleb see jah sinu arvelt, ära aja köki-möki juttu. Eluhinnaga kiibitsed, et teiste rahakotist saaks hakata spaas pesus käima. Uhhh.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kolme lapselistel on siis oma koolid,/…/

Sul oleks võinud küll olla…

Neil on oma postid ka, isegi poed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil on oma postid ka, isegi poed

Vaata nad on nii ausad, ei karju mina ise, mina ise, ainult mina. Mina jälle vaatan, et elavad suures rahus ja tänutundes. Elasid ka varem. Kool, arstiabi, teised inimesed, kõik tänud kõikide panusele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haige inimese jutt ma kàisin reisil ka ennem seda suurt lastetoetust, toidupangast ei saa abi ja pole kunagi saanud. Minu lapsed ei kanna esimese lapse riideid( 4 last) kolmas laps sündis siis, kui ei olnudki suureperetoetust. Mul on ka suureperekaart , maksan aastamaksu , et seda saada, pole vaja siin klähvida

Tubli oled. Kuidas majandad, palju lastele riideid ostad on küll sinu otsus. Teema on ju see et sa ei vaja seda väga suurt toetust teiste arvelt ju.

No ma ei tea. Kui ees on tüdrukud, siis poisile riideid ei jää. Toidupangast abi saamiseks on palk liiga suur. Aga reisimas käisin lastega enne koroonat  pea iga aasta.  Kuniks nad ütlesid, et tahavad koolivaheajal kodus lihtsalt lebotada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haige inimese jutt ma kàisin reisil ka ennem seda suurt lastetoetust, toidupangast ei saa abi ja pole kunagi saanud. Minu lapsed ei kanna esimese lapse riideid( 4 last) kolmas laps sündis siis, kui ei olnudki suureperetoetust. Mul on ka suureperekaart , maksan aastamaksu , et seda saada, pole vaja siin klähvida

Tubli oled. Kuidas majandad, palju lastele riideid ostad on küll sinu otsus. Teema on ju see et sa ei vaja seda väga suurt toetust teiste arvelt ju.

No ma ei tea. Kui ees on tüdrukud, siis poisile riideid ei jää. Toidupangast abi saamiseks on palk liiga suur. Aga reisimas käisin lastega enne koroonat pea iga aasta. Kuniks nad ütlesid, et tahavad koolivaheajal kodus lihtsalt lebotada.

Normaalne. Keda su isiklik elu ikka huvitab. Kui majandad oma töötasuga. Probleem on toetusega, mis on maksumaksja raha, mitte sinu

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on toetusega, mis on maksumaksja raha, mitte sinu

Ohh palju sa seda maksu ikka ära maksad. Lolli juttu viitsib ajada.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on toetusega, mis on maksumaksja raha, mitte sinu

Ohh palju sa seda maksu ikka ära maksad. Lolli juttu viitsib ajada.

Sinu raha on ju ikkagi ainult sinu töötasu. Toetused on maksumaksja ümberjagatud raha. Meditsiin on alarahastatud, aga lennukilt toimub suur rahakülv musta auku.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud naised niimoodi kraaklemas! ????

Koolilapse foorumis kurdavad oma järglaste ATH üle ja siis ei suuda iseenda tähelepanu siin pikkade lehekülgede kaupa püstitatud teemas hoida.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sots ja ka peaminister Vikerraadios mainisid, et võimalik, et sellele toetusele tõmmatakse kriips peale. Loodan, et keegi nüüd töölt ära ei tulnud. See oleks esmakordne, et toetus tühistatakse, aga ütlesid, et vaja kokku hoida ja meetmed tarvitusele võtta ????

Njaa. Kirjutasin juba ammu, et kui refid võidavad, siis muudavad selle seaduse ära. Tea, kas muudavad endisele tasemele või lõpetavad sootuks lasterikaste perede toetuse? Aga kas lapsetoetus tõstetakse sotside soovil kõigile 100 euro peale või jääb see endiseks? Sotsid lapsetoetusi langetada vast ei luba.

Lisaks on oodata uusi makse. Ja suuri kärpeid ministeeriumites. Oodata on uusi tuuleparke ja päikeseparke, aga kuni neid ehitatakse ja ülekandevõimsusi pole ikka piisavalt, siis elekter jääb kalliks. Aga soodustusi ega toetusi enam loomulikult ei maksta. Ettevõtte tulumaksu ei tule, aga selle eest tõusevad kütuseaktsiisid, et sundida inimesi rohkem keskkonda säästma. Iga kulutamata jäetud kütuseliiter ja elektrikilovatt on keskkonnale parim (on ju tõesti). Mis maksuküürust saab, on lahtine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sots ja ka peaminister Vikerraadios mainisid, et võimalik, et sellele toetusele tõmmatakse kriips peale. Loodan, et keegi nüüd töölt ära ei tulnud. See oleks esmakordne, et toetus tühistatakse, aga ütlesid, et vaja kokku hoida ja meetmed tarvitusele võtta ????

Njaa. Kirjutasin juba ammu, et kui refid võidavad, siis muudavad selle seaduse ära. Tea, kas muudavad endisele tasemele või lõpetavad sootuks lasterikaste perede toetuse? Aga kas lapsetoetus tõstetakse sotside soovil kõigile 100 euro peale või jääb see endiseks? Sotsid lapsetoetusi langetada vast ei luba.

Lisaks on oodata uusi makse. Ja suuri kärpeid ministeeriumites. Oodata on uusi tuuleparke ja päikeseparke, aga kuni neid ehitatakse ja ülekandevõimsusi pole ikka piisavalt, siis elekter jääb kalliks. Aga soodustusi ega toetusi enam loomulikult ei maksta. Ettevõtte tulumaksu ei tule, aga selle eest tõusevad kütuseaktsiisid, et sundida inimesi rohkem keskkonda säästma. Iga kulutamata jäetud kütuseliiter ja elektrikilovatt on keskkonnale parim (on ju tõesti). Mis maksuküürust saab, on lahtine.

Maksuküür kaob. Loodan väga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meditsiin on alarahastatud

Mis raha meditsiinil vaja on? Nagunii on tegemist tasuta heategevusasutusega. Kes inimese tervist kõige rohkem rikub- eks ikka inimene ise oma elustiiliga. Süüa ei oska, liikuda ei taha,  viina vaja, suitsu vaja. Ja siis peaks neid meditsiiniasutus tasuta poputama ja turgutama. Milleks! Kui ennast ei huvita organismi pekki keeramine, miks teisi maksumaksjaid see peaks huvitama!

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sots ja ka peaminister Vikerraadios mainisid, et võimalik, et sellele toetusele tõmmatakse kriips peale. Loodan, et keegi nüüd töölt ära ei tulnud. See oleks esmakordne, et toetus tühistatakse, aga ütlesid, et vaja kokku hoida ja meetmed tarvitusele võtta ????

Njaa. Kirjutasin juba ammu, et kui refid võidavad, siis muudavad selle seaduse ära. Tea, kas muudavad endisele tasemele või lõpetavad sootuks lasterikaste perede toetuse? Aga kas lapsetoetus tõstetakse sotside soovil kõigile 100 euro peale või jääb see endiseks? Sotsid lapsetoetusi langetada vast ei luba.

Lisaks on oodata uusi makse. Ja suuri kärpeid ministeeriumites. Oodata on uusi tuuleparke ja päikeseparke, aga kuni neid ehitatakse ja ülekandevõimsusi pole ikka piisavalt, siis elekter jääb kalliks. Aga soodustusi ega toetusi enam loomulikult ei maksta. Ettevõtte tulumaksu ei tule, aga selle eest tõusevad kütuseaktsiisid, et sundida inimesi rohkem keskkonda säästma. Iga kulutamata jäetud kütuseliiter ja elektrikilovatt on keskkonnale parim (on ju tõesti). Mis maksuküürust saab, on lahtine.

Maksuküür kaob. Loodan väga.

Jah, ilmselt küll. See oli ju üks valimislubadustest. Küür kaob, kõigile ühetaoline tulumaksuvaba miinimum, väiksem, kui lubadustes (sest see on kallis lubadus!) ja kõigile ühetaoline tulumaksuprotsent. Senine % jääb, kui tulumaksuvaba miinimum pannakse väike, kui seda aga tõstetakse, tuleb ka tulumaksuprotsenti tõsta, sest eesmärk on riigikassasse rohkem raha saada. Mediaanpalk pole kuigi kõrge, seega peab ka alla keskmise palga saajatelt päris palju tulumaksu koguma, et riigikassat täita. Sellegipoolest maksab ka tulevikus madalapalgaline vähem tulumaksu kui kõrgemapalgaline, seda nii protsendist palgast kui absoluutnumbrites.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ühiskond toimiks normaaslelt siis üldiselt rikkamaid maksustataske rohkem

Normaalne oleks maksustada võrdselt (võrdne %), vastasel juhul pole ju kellelgi motivatsiooni rohkem ametlikku palka saada, kui sealt nii palju maha läheb, et kätte saad vähem kui see, kel palk väiksem on.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne oleks maksustada võrdselt (võrdne %), vastasel juhul pole ju kellelgi motivatsiooni rohkem ametlikku palka saada, kui sealt nii palju maha läheb, et kätte saad vähem kui see, kel palk väiksem on.

Imelik on veel see, et kogu aeg tuuakse eeskujuks Põhjamaid, et seal on astmeline tulumaks. Aga seal on piirid hoopis teised, kõrgemalt maksustataksegi ikka päris kõrgepalgalisi, mitte neid, kes teenivad 2000 euro ringis. Kui inimene teenib 2100 eurot, siis sellest saad kätte 1900 eurot, sest see on nii väike palk. Kõrgem maksustamine algab hoopis teiselt tasemelt. Age meil nööritakse kõige rohkem just keskmise palgaga inimesi, kes niigi vaevu ots-otsaga toime tulevad, sest toetustele ei kvalifitseeru.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi ma olen 4 lapse ema, olen poolt, et võiks kaduda nii lastetoetus kui peretoetus täielikult. Ei teinud oma lapsi raha pärast, vaid soovisime pisut suuremat pere kui nö tavapäraselt.

Aga vat see maksuküür võiks küll muutuda, 2200€ kuus ei ole tänapäeval kõrge palk üldse, miks sellise palga saajaid peab lisaks karistama, ei tea.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu Soome sõbranna rääkis, et kui see suur peretoetus jõustus, siis seal mitu korda saadetes ja artiklites imestati, kuidas eestlased nii helded on ja kuidas nad võivad. Aga näe, võisid. Väga loodan, et see muudetakse ringi, iga laps on võrdne. Indekseerimine näiteks 5% aastas kahekordistab selle toetuse selle ajaga, kui laps on 19 saanud. Mõelge ise, sünnivad kaks last, üks kolmelapselisse ja teine ainsa lapse peresse. Suurperes kui laste vanusevahe on näiteks 15 aastat, mis pole pesamunade puhul haruldane, siis perekond saab umbes 600eurost lastetoetust ka siis, kui esimene laps on 34 aastat vana. Samal ajal ühelapseline pere sai 19 aastat oma 80 eurot (jah, seda ehk tiba tõstetakse, aga kindlasti mitte 600 euro peale). Ka minul on kolm last, kellest üks veel alaealine. Teeb tuska, et minu panust ja kolme last riik ei hinda. Olen esimesed saanud ajal, kui ka koolitoit tuli kinni maksta, lastetoetused olid ülipiskud, tulumaksusoodustust kahelt lapselt veel polnud. Olen lihtsalt riigile uusi maksumaksjaid andnud, aga nüüd olen ühelapseline. Pensionilisa, mis 3 lapse peale saadakse või võimalus 1 aasta varem pensionile saada, on ka praegustel rahaga ülekülvatud kolmelapselistel. Ja eekõige teeb tuska, et raha külvatakse, kõigile, kamaluga. Samal ajal on vaja 740 eurot kusagilt kokku hoida, nagu uudistest kuulsime.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sots ja ka peaminister Vikerraadios mainisid, et võimalik, et sellele toetusele tõmmatakse kriips peale. Loodan, et keegi nüüd töölt ära ei tulnud. See oleks esmakordne, et toetus tühistatakse, aga ütlesid, et vaja kokku hoida ja meetmed tarvitusele võtta ????

Miks sa seda jama igal pool levitad? Kuulasin saate ära ja seda ei mainitud kordagi. Natuke juhm oled, et kuulatust aru ei saa? Selge on see, et sellist seadust tagasi ei keerata või ära ei võeta. Võimalik, et kisakõrid 1-2 lapsega saavad natuke juurde esimesele kahele lapsele, aga kahjuks tõuseb ka sellega suurperede toetus.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tulnud veel teatist otsuse kohta. Tekkis õigus ka suureperetoetusele. Hetkel täiesti null. Aga väga ootan seda raha. Tekib võimalus lastele midagi enamat lubada. Kui muidu vanimat last enam reisidele kaasa võtta ei saanud,raha sai talle vähem antud sest nooremate peale kulub palju. Siis nüüd lõpuks ometi saan oma lapsi võrdselt kohelda. Jep ma viingi oma lapsed reisile ka. See avardab maailmavaadet ja ühendab perena. Mul täitsa suva mida need kibestunud 1 ja 2 lapsevanemad nüüd sellest arvavad. Fakt on see et kiunuvad siiski ainult need kel toetustele õigust pole ja kibestumine on suur.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud naised niimoodi kraaklemas! ????

On see kindel, et üks osapool siin üldse naine on või täiskasvanud? Kui on, siis peaks soovitama oma ala spetsialisti, kes ta ravile saadaks

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On see kindel, et üks osapool siin üldse naine on või täiskasvanud? Kui on, siis peaks soovitama oma ala spetsialisti, kes ta ravile saadaks

Jah, üks süüdistab juba Foorumi kasutajaabis hoopis EÄÜ. PühaTaevas. Inetu käitumine ka selle kasutaja poolt.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120153712/uusi-seadusi-lasterikka-pere-toetus-lopeb-sujuvalt

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120153712/uusi-seadusi-lasterikka-pere-toetus-lopeb-sujuvalt

milleks seda linki siia panna? lugesid sisu?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui muidu vanimat last enam reisidele kaasa võtta ei saanud,raha sai talle vähem antud sest nooremate peale kulub palju.

Mis mõttes nagu? Kui kogu pere ei saa reisile minna, siis ei jäeta üht last maha, vaid ei minda reisile või valitakse odavam sihktoht, kuhu kõik saavad minna.

Või on see vanim laps mingi “eelmine”?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui muidu vanimat last enam reisidele kaasa võtta ei saanud,raha sai talle vähem antud sest nooremate peale kulub palju.

Mis mõttes nagu? Kui kogu pere ei saa reisile minna, siis ei jäeta üht last maha, vaid ei minda reisile või valitakse odavam sihktoht, kuhu kõik saavad minna.

Või on see vanim laps mingi “eelmine”?

Mehe laps eelmisest kooselust raudselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe laps eelmisest kooselust raudselt.

No sellist ei taheta ju nagunii kaasa võtta, olgu raha või ärgu olgu. See on nagunii mingi teisejärguline tegelane, kellest on kasu ainult siis, kui raha tuleb.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On see kindel, et üks osapool siin üldse naine on või täiskasvanud? Kui on, siis peaks soovitama oma ala spetsialisti, kes ta ravile saadaks

Jah, üks süüdistab juba Foorumi kasutajaabis hoopis EÄÜ. PühaTaevas. Inetu käitumine ka selle kasutaja poolt.

Miks inetu? Sest keegi juhib tähelepanu sellele, mis lauslollus ja omavaheline sõimlemine siin teemas on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tulnud veel teatist otsuse kohta. Tekkis õigus ka suureperetoetusele. Hetkel täiesti null. Aga väga ootan seda raha. Tekib võimalus lastele midagi enamat lubada. Kui muidu vanimat last enam reisidele kaasa võtta ei saanud,raha sai talle vähem antud sest nooremate peale kulub palju. Siis nüüd lõpuks ometi saan oma lapsi võrdselt kohelda. Jep ma viingi oma lapsed reisile ka. See avardab maailmavaadet ja ühendab perena. Mul täitsa suva mida need kibestunud 1 ja 2 lapsevanemad nüüd sellest arvavad. Fakt on see et kiunuvad siiski ainult need kel toetustele õigust pole ja kibestumine on suur.

Oi aga äkki 1-2 lapsega soovivad ka oma lapsi võrdselt kohelda ja toetuse raha eest reisile minna, kui olemasolev palk seda ei võimalda. Eriti praegu, kui palgad ei tõuse aga elu on topelt kallim. Lapsetoetus peaks olema suunatud kõikidele lastele võrdselt. Kui lapsetoetus oleks 300€ lapse kohta, siis saaksite ju ikka oma tonni kontole ja poleks põhjust kibestunuda olla 🙂

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 320 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi on saanud tagantjärgi jaanuari eest suurema peretoetuse hüvitamise