Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi oskab öelda kui suur oleks minu koondamisraha?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kas keegi oskab öelda kui suur oleks minu koondamisraha?

Postitas:

Olen töötanud üle 10a firmas. Kuskilt olen lugenud et kui firma ei teata 2 kuud ette koondamisest , siis on lisaks veel mingi raha? Kas see mulle ka laineb? Tegemist siis lapsehoolduspuhkuselt tööle naasmisega kuid minu ametikohta enam ei ole ja ilmselt ootab ees koondamine kuna mingit uut kohta ei ole mulle ka pakutud. Tahaksin enne teada kui suurele koondamishüvitisele mul on õigus.Ja mis paragrhavi alusel peaks koondamise toimuma, et mul oleks hiljem ka õigus töötuabirahale? Kui ma olen nüüd 3a kodus olnud kas töötu abiraha saamisel vaadatakse ikka seda perioodi kui mul oli veel sissetulek, viimased 1,5a ei ole ma ju vanemapalka saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 16:14; 16.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Etteteatamisaeg, kui töösuhe kestnud
– alla ühe aasta – 15 päeva;
– 1-5 aastat – 30 päeva;
– 5-10 aastat – 60 päeva;
– 10 ja rohkem aastat – 90 päeva.

Tööandja maksab koondamishüvitist 1 kuu töötasu ulatuses.

Etteteatamisaja mittejärgimisel õigus saada hüvitist ulatuses, mis oleks saanud etteteatamisaja järgimisel.

Edasi Töötukassa:

Kui töösuhe kestnud üle 5 a, maksab ka Töötukassa koondamishüvitist:
1) töösuhe kestnud 5-10 aastat – ühe kuu keskmise töötasu ulatuses;
2) üle 10 aasta – kahe kuu keskmise töötasu ulatuses.

Töötuskindlustushüvitis:
– Kindlustusstaa¸i vähem kui 56 kuud, hüvitis 180 päeva,
– Kindlustusstaa¸i 56-110 kuud, hüvitis 270 päeva,
– Kindlustusstaa¸i 111 kuud või enam, hüvitis 360 päeva.

Hüvitis arvestatakse viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul makstud tasudelt, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. Esimesel 100 päeva hüvitis 50% ning seejärel 40% ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ilmselt piisavalt staazi, sest lhp aeg jääb selle 36k arvestusest välja, mille jooksul pead olema vähemalt 12k töötanud
st
see 3a on enne sinu lhp ja kui siis 12k tööötasid on õigus töötuskindlustushüvitisele(algul 50%, edasi 40% keskmisest)

Paragrahv ongi KOONDAMINE ja see annab õiguse tkh-le(mitte vaid viletsale töötutoetusele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kust saaksin ise kontrollida oma kindlustusstaa¸i?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]täiesti roheline kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust saaksin ise kontrollida oma kindlustusstaa¸i?
[/tsitaat]

E-maksuametist. Saad vaadata, millal ja millistelt väljamaksetelt TK kinni peetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellest ma saan aru, et mul on õigus saada 3 kuu keskmine palk koondamishüvitiseks?
Kuna olen töötanud üle 10a ja kui mind koondatakse nö päevapealt ilma etteteatamata? See ju ei lähe etteteatamisena arvesse et ma avaldasin soovi tööle minna veebruarist aga tööd mulle pakutud ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 16:14; 16.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Etteteatamine tähendab KIRJALIKKU teadet tööandja poolt, et sinuga lõpetatakse töösuhe. Kuupäevaga.

Sellest kuupäevast algab etteteatamine.

Koondamisteadet ei saa tööandja anda enne kui inimene on ametlikult lhp lõpetanud.

Kuidas sa soovi avaldasid? Kirjalikult?
Mis oli seal I tööpäevaks?
Kas avalduse viisid 14p enne I töpäeva? Kas see on tööandja käes?

Nn I tööpäeval lähed siis töökohta. Alles siis on võimalik sulle koondamisteade anda.
Kui koondatakse kohe, saad 2k palga etteteatamata aja eest+ 1k koondamistasu=3k kokku.
Kui kasutatakse ettetatamist st koondamisteates on kirjas, et koondatakse…/kuupäev/ 2k pärast, saad 2 k tööd+palka ja siis 1k koondamistasu
või
oled need 2k kirjaliku tööandja korraldusega kodus töö puudumisel(palk tuleb ikka maksta) ja siis saad 1k koondamistasu.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi oskab öelda kui suur oleks minu koondamisraha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.