Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi oskab vastata?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas keegi oskab vastata?

Postitas:

Kas keegi on läinud lapsepuhkusele aprillist ja mittu päeva puhkusest tuli teile juurde, et siis kokku palju tuli välja mida tööandja andis juurde? Või äkki on teil tuttavad kes sellel ajal jäid koju ja kuidas siis nendel oli?
Lihtsalt mul tunne et mind tööl täiega kasutavad nagu tahavad sest imelukult vähe tuleb seal kokku seda nn *LISA PUHKUST*……..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed dekreeti 1.04 alates, siis see kestab kuni 18.08. Seega kui su aastane puhkuse on muidu 28p, siis 2012 tööaastal teenid perioodiga 01.01.2012-18.08.2012 välja puhkust kokku 18.67 päeva (vist 19 ümardatakse?).

Kui lähed alles aprilli lõpus, 29.04 või 30.04, siis dekreet lõpeb 15 või 16.09 ja puhkust teenid selleks ajaks välja 21 päeva.

Mingit lisapuhkust dekreedi eest ei saa. Dekreet läheb arvesse tavalise puhkuse väljateenimisel.

Seaduse järgi võid võtta enne dekreeti välja terve 2012 aasta puhkuse. Ka selle osa, mis jääb välja teenimata. Aga sel juhul pead arvestama, et need 9-10p, mis pole välja teenitud, pead pärast tööle naasmist välja teenima või kui töölepingu lõpetad tööle naasmata, siis puhkuseraha tagastama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 08:42; 13.02 09:22; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on siis võimalik, kui minu tööandja koos oma raamatupidajaga vastasid mulle et minul on jäänud ainult 4 puhkuse päeva mida ma veel võin võtta? Loogiliselt ka mõtlen et see on kuidagi liiga vähe! Aga dekreeti lähen 13 aprill…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ehk juba käesoleval aastal puhanud või on eelnevalt puhkust ette antud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oskab keegi öelda kus ma leian infot selle seaduse kohta mise kõike puudutab? Sest ennem kui ma küsin midagi oma tööandja käest tahaks ka natukene valmis olla ja ka kursis olla mis seadus ette näitab!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkust reguleerib Töölepingu seadus.
Seadused on kõik kättesaadavad Riigi Teatajas.

Millal töösuhe algas ja kui palju oled töötatud aja jooksul puhkust üldse saanud? Selle järgi saaks ju välja arvutada, kas on midagi ette saadud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel aastal ma ei ole küll puhanud! Aga oli üks teema mis puudutas detsembri eest palga saamist detsemri lõppus mitte jaanuari alguses, sinna nad arvestasid küll mingi sugused 9 päeva puhkust aga kui ma hästi mäletan siis see oli need päevad mis mulle on kokku tulnud aastatega millal ma selles firmas olen töötanud! Ma ei usu et see kuidagi puudutab dekreeti! Kui ainult minu tööandja ei vaadanud nii kaugele ja ei teinud seda kõike meelega et ma väga varakult töölt ära ei läheks! Aga kui isegi nii siis mina olen saanud raha aga reaalselt puhanud pole! Kuidas siis see?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et tööandja maksis sulel detsembri palgaga välja ka mingeid puhkuserahasid. Millised, ei oska öelda, sest seaduslik see tegevus pole. Puhkuseraha tohib maksta ainult siis, kui reaalselt ka puhkad.

Arvatavasti need 9p puhkust, mis arvestati, olid ikkagi ette teenitud 2011 aastaga või varem. Pole veel näinud tööandjat, kes järgmise aasta puhkuse arvelt ilma töötaja palveta puhkuseraha maksaks. Aga kui siis, siis 9-10p peaks puhkust vähemalt veel alles olema.

Aga pead ise tööandjaga veel läbi rääkima. Küsima, kuidas ta arvutab jne. 13.04 dekreeti minnes peaks saama 18-19 päeva puhkust 2012 aasta eest. 4 on ilmselgelt vähe. Kas siis kui tööandja unustas dekreedis oleku perioodi puhkusearvestuse aluseks võtta (arvestas ainult 01.01.2012-13.04.2012 puhkusega), peaks puhkust olema minu arvutuste järgi 7p. Aga sel juhul oleks ta ka perioodiga eksinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 08:42; 13.02 09:22; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minnes dekreeti 13.04 lõpeb see 30.august
st
2012.a eest teenid tasa 8 kuu puhkuse

Isegi kui põhipuhkus on vaid 28 päeva (iga kuu töötamist/puhkust/töövõimetust e dekreeti annab 28:12=2,33 puhkusepäeva)
on saada
8 x 2,33=18,64 st 19 puhkusepäeva

Küsi raamatuupidajalt, millel tema arvestus põhineb (st kas sul on 2012.a eest ette puhastud? Kui ei, siis on saada 19 puhkusepäeva)

Või ei tea raamatupidaja, et
1) puhkust antakse kalendriaasta sees kalendriaasta eest, mitte n ö välja töötatut ainult-siis puhkaksime ju kõik detsembris, mitte enne oma 2012.a puhkust
ja
2)ka TÖÖVÕIMETUSPERIOOD(sh rasedus-sünnituspuhkus e nn dekreet, nagu ka haigusleht jne) annab puhkust võrdselt töötamisega

ja
3) sinul rasedana on ÕIGUS võtta oma 2012.a puhkus vahetult enne dekreeti, kogu puhkus, mitte vaid selle hetkeni tasa teenitud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh seda ma mõtlengi, et vist imelikult kõik arvestatud, sest ma oma silmadega nägin seda maili kus raamatupidaja kirjutab oma arvestusest ja väga hästi mäletan ka seda et kõik see periood millest ta räägib ikkagi lõppeb sellel samal päeval kui dekreeti jaan, ehk siis 13 aprill. Mitte ühtegi sõna seal ei olnud sellest et dekreet kestab 140 päeva ja puhkuse arvestamine võttab ka selle perioodi alla!
Issand issand, ma kujutan ette mis mind tööl ootab kui arvestada sellega niuksed minu tööandja arvamused on rasedate kohta!
Aga nii saama ma ka seda jätta ei tohi, sest minu töö ei ole kontoris istumine vaid väga INTENSIIVNE kliediteenindamine ja suure kõhuga kliete *hõõruda* ma ka ei taha!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh seda ma mõtlengi, et vist imelikult kõik arvestatud, sest ma oma silmadega nägin seda maili kus raamatupidaja kirjutab oma arvestusest ja väga hästi mäletan ka seda et kõik see periood millest ta räägib ikkagi lõppeb sellel samal päeval kui dekreeti jaan, ehk siis 13 aprill. Mitte ühtegi sõna seal ei olnud sellest et dekreet kestab 140 päeva ja puhkuse arvestamine võttab ka selle perioodi alla!
Issand issand, ma kujutan ette mis mind tööl ootab kui arvestada sellega niuksed minu tööandja arvamused on rasedate kohta!
Aga nii saama ma ka seda jätta ei tohi, sest minu töö ei ole kontoris istumine vaid väga INTENSIIVNE kliediteenindamine ja suure kõhuga kliente *hõõruda* ma ka ei taha!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis teata lihtsalt rahulikult raamatupidajale, et soovid KOGU VÄLJATEENITAVA PUHKUSE, st kaasa arvatud selle, mis koguneb töövõimetusperioodi=rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) aja eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh nii! Vaatasin kõike mis te mulle soovitasite ja läksin oma tööandja juurde! Kas teate mida mulle ta vastas? Et tema küll esimest korda kuuleb et niimoodi ette makstakse välja ja ka antakse puhkust, umbes et see tulevikus koguneb aga nii vara keegi seda ei anna! Siin samas tekkis mul peas küsimus aga millal ma siis seda võtta saan kui see koguneb mul tulevikus? Noh aga mida ma võin küsida veel kui sellel viisil vastakse, et umbes raamatupidaja ka ju loll ei ole ja teab mida vastab selle kohta!
Ühe sõnaga mina ei tea mida teha! Jätta nii sama… noh aga kas see õige ka oleks, kui mul on seadusega ette nähtud siis miks ma peaks kannatama?! Võib olla oleks hea kui ma tõestaks seda kõike mingi suguse seadusega? Või peaks ma kusagil veel abi küsima(ma mõtlen kas siis Haigekassa või Maksuamet või veel kuskil…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Aleksisa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh nii! Vaatasin kõike mis te mulle soovitasite ja läksin oma tööandja juurde! Kas teate mida mulle ta vastas? Et tema küll esimest korda kuuleb et niimoodi ette makstakse välja ja ka antakse puhkust, umbes et see tulevikus koguneb aga nii vara keegi seda ei anna! Siin samas tekkis mul peas küsimus aga millal ma siis seda võtta saan kui see koguneb mul tulevikus? Noh aga mida ma võin küsida veel kui sellel viisil vastakse, et umbes raamatupidaja ka ju loll ei ole ja teab mida vastab selle kohta!
Ühe sõnaga mina ei tea mida teha! Jätta nii sama… noh aga kas see õige ka oleks, kui mul on seadusega ette nähtud siis miks ma peaks kannatama?! Võib olla oleks hea kui ma tõestaks seda kõike mingi suguse seadusega? Või peaks ma kusagil veel abi küsima(ma mõtlen kas siis Haigekassa või Maksuamet või veel kuskil…)[/tsitaat]

Kui raamatupidaja esimest korda kuuleb, siis võiks talle töölepinguseadust lugeda anda. Eks siis üks kord on ikka esimene kord inimesel uusi asju kuulda.

Reaalselt on sul õigus võtta välja puhkust kogu aasta eest (tavaliselt 28p) vahetult enne dekreeti. Välja teenid 19p puhkust, seega ma ise ei võtaks seda osa, mis välja teenimata jääb. Sest välja teenimata osa peab tööle naastes tagantjärgi välja teenima, enne kui tekib uue puhkuse õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 08:42; 13.02 09:22; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidaja lugegu, palun TÖÖLEPINGU SEADUS

https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829

See, et inimesel on õigus saada KÄESOLEVA KALENDRIAASTA puhkus KÄESOLEVA KALENDRIAASTA jooksul (nii aasta alguse eest st juba välja teenitud kui ka edaspidise eest n ö ette, sest muidu puhkaksime me kõik 2012.a puhkust ju 2012.a detsembris,et saab ainult väljateenitu, mis oleks absurd)
mitte
arvestus ei käi enam tööaasta eest ja väljateenitu eest

see kehtib juba alates 1.juuli 2009

ÜLE KAHE AASTA!

Praegu on nii:

§ 68. Põhipuhkuse andmine
(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.

st kui töötaja 2012.a töötab, saab ta millalgi aastal 2012 kätte KOGU 2012.a puhkuse (pole oluline, kas puhkus on jaanuaris…detsembris, kalendriaasta on 12 k ja ette on nähtud selle aasta eest 28 (min) puhkusepäeva, selle saab nii jaanuaris, veebruaris…kui alles detsembris puhkaja)

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg, samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

st
ka TÖÖVÕIMETUSPERIOOD st haiguslehel/hoolduslehel/sünnituslehel(dekreedis) olemine=puhkuse mõistes töötamisega
ja
kuna on ette teada, et sa oledki kuupäevast kuupäevani 140p e 4,6 k töövõimetu siis on ka ette teada, et selle aja eest on ette nähtud 2012.a puhkusest teatud osa (11puhkusepäeva), selle \”teenid tasa2

(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses. Kui kalendriaastas on ajavahemikke, mida ei arvestata käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud aja hulka, antakse põhipuhkust võrdeliselt puhkuse andmise õiguse aluseks oleva ajaga.

st
sa tead ette, et sellel kalendriaastal osa aastast sa ei tööta ega ole töövõimetu ega puhkusel sest pärast dekreeti jääd lhp-le. Lhp ajaks tööleping peatub ja puhkust välja ei teeni
seepärast sa ei soovi ette puhata vaid võtad vaid väljateenitava osa oma puhkusest st puhkuse mis koguneb kuni dekreedi lõpuni.
Jah, seaduse kohaselt sa võid võtta kõik 28p aga siis pead
a) tagasi tööle naastes need puhkusepäevad tasa teenima, enne kui puhkusearvestus taas algab
või
b)kui tagasi tulla samasse asutusse ei saa/ei taha, tuleb enamsaadud puhkuse eest puhkuseraha tagasi maksta.

Edu raamatupidajale enda kurssi viimisel.

Kui ikka ei aita, aitab sind Tööinspektsioon(sulle juristi konsultatsioon tasuta) + valgustab ka raamatupidajat kui see soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi oskab vastata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.