Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi ostnud kodu ilma laenuta ja ise raha kogunud selleks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kas keegi ostnud kodu ilma laenuta ja ise raha kogunud selleks?

Postitas:

Kas siin on ka inimesi, kes ostnud oma kodu sel viisil, et ise 100% kogunud raha ja otse välja ostnud? Kaua aega läks? Ja palju kodu maksis?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

120 aastat. Palju.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väikese koha 10-15000 maksva korteri raha korjab paari aastaga

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 17:10; 15.07 14:00; 15.07 16:54; 18.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb jah ju, et kuhu ja millist korterit sa osta tahad ja mis su sissetulekud on. Mina oma palga juures saaksin oma kodulinna osta korteri ise raha kogudes umbes 20 aastaga (arvestades praeguseid hindu) ja siis see korter oleks ka tagasihoidlik. Samas kodulinnast kaugemale (ca 30-50 km) võiksin remonti vajava korteri mingis vanas kolhoosiaegses majas ka praegu välja osta. 10-15 000€ minu palgaga paari aastaga kõrvale ei pane, see on umbes minu aasta sissetulek.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane ostis koos elukaaslasega. Mõlemad töötavad it alal, palgad suured. Kogusid 5 a

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. 3 aastat. 150 000
Oleme mõlemad mehega väikeettevõtjad, elasime väikeses ja koledas ühetoalises ahiküttega üürikorteris, kus vets oli koridoris.
Kogusime firmade kontodele, aegajalt firmade sees ka lühiajalisi investeeringuid tehes et sääste võimendada.
Kui oli õige aeg, vormistasime dividendid ja ostsime korteri välja.
Palgatööl ja siis kui pole valmis oma mugavust ohverdama ei kujutaks ette kuidas korteri raha mõne aastaga kokku saada.

+7
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah. Meie oleme. Kogusime krundi jaoks raha u 5 aastat. Mees ehitas krundile 100m2 puitkarkassmaja peale. Ehitusele kulus teine 5 aastat ja 30-40 tuhat eurot. Palgast jupikaupa ehitasime ja laenu ei võtnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. 3 aastat. 150 000

Oleme mõlemad mehega väikeettevõtjad, elasime väikeses ja koledas ühetoalises ahiküttega üürikorteris, kus vets oli koridoris.

Kogusime firmade kontodele, aegajalt firmade sees ka lühiajalisi investeeringuid tehes et sääste võimendada.

Kui oli õige aeg, vormistasime dividendid ja ostsime korteri välja.

Palgatööl ja siis kui pole valmis oma mugavust ohverdama ei kujutaks ette kuidas korteri raha mõne aastaga kokku saada.

Minul sama kogemus. Elasin alla oma võimete ja säästsin dividende. Palgast on see raskem, siis lähevad maksud enne ja allesjäänut saad investeerida. Firmas sees kõigepealt investeerid ja tulumaks läheb maha alles raha välja võttes.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Meie oleme. Kogusime krundi jaoks raha u 5 aastat. Mees ehitas krundile 100m2 puitkarkassmaja peale. Ehitusele kulus teine 5 aastat ja 30-40 tuhat eurot. Palgast jupikaupa ehitasime ja laenu ei võtnud.

Täiesti masendav. 10 aastat koguda ja ehitada ja end piirata ning kitsastes tingimustes elada. Pigem võtta laenu, ehitada maja valmis ja siis juba majas elades raha säästmisega tegeleda.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 10:15; 15.07 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti masendav. 10 aastat koguda ja ehitada ja end piirata ning kitsastes tingimustes elada. Pigem võtta laenu, ehitada maja valmis ja siis juba majas elades raha säästmisega tegeleda.

10 aastat piirata on ju täitsa ok. Laenu võttes maksad teise samaväärse kinnisvara juurde ja piirata tuleb tunduvalt kauem. Ma ise küll pole võimeline nii palju säästma ja pean ikka laenu võtma, aga kui vaid kümne aastaga asi piirduks, siis kaaluks laenuta varianti.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 11:05; 15.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti masendav. 10 aastat koguda ja ehitada ja end piirata ning kitsastes tingimustes elada. Pigem võtta laenu, ehitada maja valmis ja siis juba majas elades raha säästmisega tegeleda.

10 aastat piirata on ju täitsa ok. Laenu võttes maksad teise samaväärse kinnisvara juurde ja piirata tuleb tunduvalt kauem. Ma ise küll pole võimeline nii palju säästma ja pean ikka laenu võtma, aga kui vaid kümne aastaga asi piirduks, siis kaaluks laenuta varianti.

ma pigem maksaks juurde ja võtaks laenu ning elaks see 10 aastat mugavat elu. raha väärtus selle 10 aastaga langeb samavõrd intressiga. 10 a tagasi oli 500 eurot kuus suht talutav palk, praegu aga jääb see alla miinimumi.
mul mitmed sõbrannad kasvasid nõukaajal peredes, kus laste kõrvalt ehitati maja. elati väikses korteris, kusagil käia ei saanud, vanematega aega veeta sai vähe, sest kogu vaba aeg ja raha läks majaehitusele. kui maja valmis sai, siis olid lapsed nii suured, et kolisid oma elu peale. täiesti mõttetu ohverdus. pigem osta laenuga kodu ning elada seal inimese moodi elu.
kui jutt on 1-2 aastast, siis veel, et koonerdad ja saad oma kodu kätte. kui jutt aga pikemast ajast, siis võtaks pigem laenu.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 17:10; 15.07 14:00; 15.07 16:54; 18.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul mitmed sõbrannad kasvasid nõukaajal peredes, kus laste kõrvalt ehitati maja. elati väikses korteris, kusagil käia ei saanud, vanematega aega veeta sai vähe, sest kogu vaba aeg ja raha läks majaehitusele. kui maja valmis sai, siis olid lapsed nii suured, et kolisid oma elu peale. täiesti mõttetu ohverdus. pigem osta laenuga kodu ning elada seal inimese moodi elu.
kui jutt on 1-2 aastast, siis veel, et koonerdad ja saad oma kodu kätte. kui jutt aga pikemast ajast, siis võtaks pigem laenu.

Tänapäeva koonerdamine on ikka midagi muud kui vene ajal. Süüa ja väljas käia ikka saab, ka lastega aega veeta. Küll aga on täitsa ok uhke auto mitteostmine, kalleid reise harva ja muu selline kokkuhoid. Mina teeks seda küll ka kümme aastat, kui nii laenuta kodu saaks, aga mul kahjuks poleks ka sellest kasu. Praegusel ajal ostavad laenuta kas väga rikkad või need, kellele ei anta laenu, sest teenivad mustalt.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 11:05; 15.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Meie oleme. Kogusime krundi jaoks raha u 5 aastat. Mees ehitas krundile 100m2 puitkarkassmaja peale. Ehitusele kulus teine 5 aastat ja 30-40 tuhat eurot. Palgast jupikaupa ehitasime ja laenu ei võtnud.

Täiesti masendav. 10 aastat koguda ja ehitada ja end piirata ning kitsastes tingimustes elada. Pigem võtta laenu, ehitada maja valmis ja siis juba majas elades raha säästmisega tegeleda.

Sa ei tea, millest räägid. Selleks, et maja jaoks laenu saada, pead palkama firma, kes sulle maja valmis ehitab. 100m2 maja läheb sel juhul maksma üle 100tuh euri kindlasti. No ja lisaks veel pangaintress. 150tuh maksad pangale. Kui sa nüüd tahad laenu kiiresti kaelast ära saada, on su kuu laenumakse nii kopsakas, et mingi raha säästmisega sa kohe kindlasti enam ei tegele. 10 aastaga sa seda laenu tagasi ei maksa. Samas ilma laenuta oled sa kohe oma kodu omanik, ei pea muretsema selle pärast, kas kaotad töökoha või tuleb järgmine koroonakriis. Keegi ei tõsta sind kodust välja.
Ise ehitades on täiesti reaalne pisike maja 40tuh-ga valmis ehitada ja oled kõvasti raha säästnud. Aga noh, seda suudavad vaid väga töökad ja sihikindlad inimesed.
Meil sama seis. Päris 10 aastat ei plaani maja ehitada palgast, aga 5 aastat kindlasti. Seda enam, et üks inimene ehitab ja mina ning poeg oleme abiks.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ostsime vana maja ja hakkasime seda kahest vägagi korralikust palgast ise uueks ehitama. Valmis saime, kuid omavahel polnud meil lõpuks rääkida enamast kui kipsplaadist ja voodrilauast, lahku kasvasime. Loodan, et teistel läheb paremini.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100m2 maja läheb sel juhul maksma üle 100tuh euri kindlasti. No ja lisaks veel pangaintress. 150tuh maksad pangale. Kui sa nüüd tahad laenu kiiresti kaelast ära saada, on su kuu laenumakse nii kopsakas, et mingi raha säästmisega sa kohe kindlasti enam ei tegele. 10 aastaga sa seda laenu tagasi ei maksa.

swedi kalkulaator pakub 100 000 eurt 10 aastaks kuumaksega 934 eurot. 10 aastaga maksad pangale 112 080 eurot ehk 12 080 intressi. aastas 1208 eurot, kuus 100 eurot.
selle eest elad sa oma unistustekodus kõik need 10 aastat. kui seda raha 10 a koguda, siis kusagil pead ju ometi sel ajal elama, seega mingi koha pead sa endale üürima. 100 euro eest eriti ei leia midagi, seega igakuine üürisumma tuleb suurem kui pangale makstav intress. elad kellelegi teisele kuuluvas urkas, kus igal ajal võidakse su leping lõpetada, kassi ei tohi võtta, auku seina ei tohi puurida jne.
kahekesi keskmist palka saades pole see utoopiline tagasimaksesumma, aga elad normaalses kohas sel ajal.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 17:10; 15.07 14:00; 15.07 16:54; 18.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha väärtust ei saa arvestada lihtsalt numbrites et kui mul on praegu x summa raha, siis 10 aasta pärast on see sedasama x summat väärt.

Aastal 2010 oli keskmine palk natuke üle 700 euro, hetkel on üle 1400 euro ehk 10 aastaga on tõusnud 2x.
Samas see, mida sa selle keskmise palga eest endale lubada saad, on suhteliselt sama ehk raha on 10 aastaga läinud kõvasti odavamaks ja kaotanud väärtust.

Näide: Tuttav perekond ostis näiteks endale krooniaja lõpus Tartu vanalinna umbes 1 miljoni krooniga 3-toalise avara korteri. Praegusel hetkel eurodes oleks see hind 64 000 eurot.
Ma täpseid summasid ei oska öelda, aga lihtsalt näitlikustamise huvides oletame et nad oleksid võtnud kogu selles summas laenu (mida nad muidugi ei teinud, sest mingi osa oli sellest ka sissemakse) ja et laenuintressid oleksid umbes samad kui hetkel on ehk keskmiselt 2,5%. See tähendab, et kokku maksid nad pangale tagasi umbes 80,000 eurot.
Selle 80 000 euroga ei saaks nad hetkel Tartus sama suurt paneelmaja korterit ka.

Võib ju oma kodu ostmiseks seda raha koguda, aga reaalsus on, et kui see raha lõpuks kokku saab, siis ei saa selle eest enam sama, mille saaks kohe pangast laenu võttes.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 17:34; 18.07 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei tea, millest räägid. Selleks, et maja jaoks laenu saada, pead palkama firma, kes sulle maja valmis ehitab. 100m2 maja läheb sel juhul maksma üle 100tuh euri kindlasti. No ja lisaks veel pangaintress. 150tuh maksad pangale. Kui sa nüüd tahad laenu kiiresti kaelast ära saada, on su kuu laenumakse nii kopsakas, et mingi raha säästmisega sa kohe kindlasti enam ei tegele. 10 aastaga sa seda laenu tagasi ei maksa. Samas ilma laenuta oled sa kohe oma kodu omanik, ei pea muretsema selle pärast, kas kaotad töökoha või tuleb järgmine koroonakriis. Keegi ei tõsta sind kodust välja.
Ise ehitades on täiesti reaalne pisike maja 40tuh-ga valmis ehitada ja oled kõvasti raha säästnud. Aga noh, seda suudavad vaid väga töökad ja sihikindlad inimesed.
Meil sama seis. Päris 10 aastat ei plaani maja ehitada palgast, aga 5 aastat kindlasti. Seda enam, et üks inimene ehitab ja mina ning poeg oleme abiks.

Kohe päris kindlasti ma tean, millest ma räägin.
Minu elu eesmärk ei ole suutäite lugemine ja enda pidev piiramine ja ma ei saa aru, miks peaks laenu kiiresti kaelast ära saama. Võtan jõukohase laenu ja elan jõukohastes tingimustes ning ostan poest seda sööki, mille järgi isu on, käin teatris,kinos, reisimas.
Lisaks töökoha kaotusele on palju muid asju, mis inimestega kümne aasta jooksul juhtuda võib. Nt. läheb tänu pidevale närutamisele ja enda piiramisele pere lõhki (näide tutvusringkonnast). Või jääd haigeks (ja mitte koroonasse, vaid millessegi hullemasse). Elu võib vahel väga kiiresti väga ootamatult muutuda ja siis ühel hetkel avastad, et elu on läbi enne kui elama oled jõudnud hakata. Tänan ei. Laenuintresse maksangi selle eest, et saan nüüd ja kohe oma kodus elada.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 10:15; 15.07 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ehitamiseks saab ka pangast laenu, kui tagatis olemas ja paberid korras, ei pea firmat palkama, ise teed oma eelarve.

Ja tublid, kes ise saavad maja püsti.
Meil olid ikka paar meest hooti abiks, ise olekski väikeste laste ja töö kõrvalt ehitama jäänud seda maja, niigi läks kogu aeg sellele, et ise ajada pabereid, otsida kokku ja tellida/tassida materjale ja muudkui ehitada 🙂
Nüüd on muidugi hea olla, kui on ruumi, kuigi töö vist täielikult ei lõppegi kunagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need iseehitajad arvestavad maja hinnaks ainult materjalikulu, aga maja ei kerki ju ise. Kõik õhtud peale tööd, nädalavahetused, pühad – tõmmata tunked jalga ja hakata ehitama? Kõige hullem, et sunnitakse veel lapsi selleks, a la mina ja poeg aitame. Tänan, ei. Kui need töötunnid maja hinnale juurde arvestada…
Iga kell eelistan teha oma tööd ja ehitamise eest maksta spetsialistile.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh, ma ei tea kas see kogumiseks kvalifitseerub, aga mina ostsin eelmise maja laenuga, õnnestus hea hinnaga müüa, maksin allesjäänud väikese laenujäägi tagasi. uue maja sain isegi odavamalt ostetud ja laenu ei pidanud võtma, sest selleks hetkeks oli ka säästusid juba kenasti kogunenud. ehk uus kodu ostetud ilma laenuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval raha lihtsalt kogunes – sissetulek on temal ca 40 000 eurot aastas. Eluase oli juba olemas (ei pidanud üürima ega kodulaenu maksma), lapsedki täiskasvanud (st teenivad ise juba). 4-5 aastat korjas kontole ja siis läks ja ostis endale 90 000 eurot maksva korteri.
Temal oli lihtne – suur palk, üüri/laenukulud puuduvad, lapsed ei vaja ülalpidamist. Ainult kommunaalid, söök, transpordikulud, meelelahutus, riided/jalatsid. Elukaaslane teenib tal ka üle Eesti keskmise palga – mis viga niimoodi säästa.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kell eelistan teha oma tööd ja ehitamise eest maksta spetsialistile.

Üks iseehitaja rääkis, et alles 3. maja kõlbab endal elamiseks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogumisel on ainult siis mõte, kui see kogunev raha ka intressi toodab. Vastasel juhul sööb hinnatõus kogutu ära.
Mõistlikum on võtta madala intressiga laen.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin “Kogusime firmade kontodele, aegajalt firmade sees ka lühiajalisi investeeringuid tehes et sääste võimendada”
Palun majandusõpetust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha väärtust ei saa arvestada lihtsalt numbrites et kui mul on praegu x summa raha, siis 10 aasta pärast on see sedasama x summat väärt.

Aastal 2010 oli keskmine palk natuke üle 700 euro, hetkel on üle 1400 euro ehk 10 aastaga on tõusnud 2x.

Samas see, mida sa selle keskmise palga eest endale lubada saad, on suhteliselt sama ehk raha on 10 aastaga läinud kõvasti odavamaks ja kaotanud väärtust.

Näide: Tuttav perekond ostis näiteks endale krooniaja lõpus Tartu vanalinna umbes 1 miljoni krooniga 3-toalise avara korteri. Praegusel hetkel eurodes oleks see hind 64 000 eurot.

Ma täpseid summasid ei oska öelda, aga lihtsalt näitlikustamise huvides oletame et nad oleksid võtnud kogu selles summas laenu (mida nad muidugi ei teinud, sest mingi osa oli sellest ka sissemakse) ja et laenuintressid oleksid umbes samad kui hetkel on ehk keskmiselt 2,5%. See tähendab, et kokku maksid nad pangale tagasi umbes 80,000 eurot.

Selle 80 000 euroga ei saaks nad hetkel Tartus sama suurt paneelmaja korterit ka.

Võib ju oma kodu ostmiseks seda raha koguda, aga reaalsus on, et kui see raha lõpuks kokku saab, siis ei saa selle eest enam sama, mille saaks kohe pangast laenu võttes.

Oleneb ka, mis eluetapis seda raha niimoodi kogutakse. Kui noor saab vanematega hästi läbi, on hea mõte mõned aastad kauem kodus elada, käia tööl ja maksta ainult oma elukulude eest ja üüri arvelt säästa. Kui kaks niisugust noort hiljem rahad kokku panevad, võiks neil 20 000 olemas olla. See on korraliku korteri sissemakse või odavast korterist pool.
Kui paaril on juba lapsed ja on vanemate kodu uks selja taga kinni pandud, siis on kulud pikaks ajaks hoopis teistsugused. Noorelt 2 aastat vanemate pool elades ‘ohverdada’ on tuleviku jaoks pikk samm ja võib aidata oma kodu jaoks korraliku summa kõrvale panna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ühel eluetapil ka kaalusime, kas võtta laenu või hakata koguma. Korter linnas oli olemas, aga tahtsime tõelist kodu – metsa, heinamaad, veesilma, linnulaulu ja omaette majapidamist, naabriteta. Millest me kogu aeg unistanud olime.
Arvutasime samuti, et enne 10 aastat pole võimalustki midagi välja osta. Ja ega siiski kindel polnud – raha väärtus kukkus kogu aeg. Mõtlesime ka, et me võime ju pingutada see 10 aastat, aga lapsed kasvavad nii kiiresti – nad ei saagi oma lapsepõlvekodu ju kunagi! Vanim laps oli sel ajal kaheksane.
Võtsime laenu, panime maja kiirelt püsti ja võimaldasime ka lastele veel nende lapsepõlves mõnusa elamise metsade ja heinamaade keskel.
Praeguseks on kõik laenud ammu unustatud ja lapselapsed jooksevad õuel ringi.
Igatahes olen tänu võimalusele laenu võtta elanud palju aastaid kauem oma unistuste kodus ja mu lapsed on seal üles kasvanud. Neil on õige kodu olnud, kuhu nad siiani oma lastega tagasi tulevad.
Intressid on köömes selle hea kodutunde kõrval.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin “Kogusime firmade kontodele, aegajalt firmade sees ka lühiajalisi investeeringuid tehes et sääste võimendada”

Palun majandusõpetust.

Mis sellega häda on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ju raske arvutada ise? Nt kui iga kuu säästad 500, koguneb 1 aastaga 6000.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime umbes 25 aastat tagasi oma esimese kodu. Korter oli kapitaalremonti vajav 3- toaline korter. Tartust 7 km. Meie eeliseks oli muidugi see, et omanik oli nõus järelmaksuga st terve aasta maksime ühe palga järelmaksuks ja aasta pärast olimegi korteriomanikud 🙂 Aeg oli muidugi teine ja endistes kolhooside/sovhooside kortermajades ei maksnud korterid palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 aastat tagasi ostsin pangalaenuta oma esimese väikese korteri Tallinnas. Enne olin 2 aastat välismaal tööl käinud, raha kõrvale pannud. Päris laenuta ei saanud, st veidi jäi puudu ja selle laenasin pereliikmetelt. Tagasi maksin neile u 3 aastaga. Järgmise suurema korteri ostsin juba pangalaenuga, sest esimese hoidsin välja üürimiseks alles. Praegu ei kujuta ette, et Tallinnas ilma laenuta keskmise palgaga (nagu mul praegu) saaks korteri osta, suudan praegu aastas säästa u 2500-3000 eurot, sellise säästmise juures koguks ikka pikalt, enne kui mõnes suuremas linnas korteri saaks. Üksi ilmselt säästaks rohkem, lastega ikka kulub raha siia ja sinna 😀 Ja kogumise ajal tuleks ju ka kuskil elada, mis tähendaks ilmselt üürikulu, selle võrra jälle säästetav summa väiksem, kuna üldised elamiskulud on üürides suuremad.

Oleneb, kus korter osta, nt mu vend elab Ida-Virus, Jõhvis ostis korteri kohe välja, ei olnud laenu vaja ei pangalt ega ka perekonnalt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 20:56; 27.07 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi ostnud kodu ilma laenuta ja ise raha kogunud selleks?