Esileht Koolilaps Kas keegi plaanib HARTA RG katsetele täna regada?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas keegi plaanib HARTA RG katsetele täna regada?

Postitas:
Kägu

Tahaks teada, kui palju noori nüüd osaleb HARTA ühiskatsetel ning kuna tundub, et koodi viimased neli numbrit näitavad nö järjekorda, et mitmes regaja on, siis oleks põnev teada, mis on mõne täna regava noore koodi viimased neli numbrit. Kuna täpne number on isikuga seotav, siis ümmardage see number sajalisteni, et oleks anonüümne.

Eks ma saan aru, et see nüüd seda infot ei anna, et kes millise kooli esimeseks eelistuseks pani, kuid mingi aimdus ikka tekib. Kuues RG kokku peaks olema 1360 kohta – ise arvaks, et üldine konkurss saab olema 2-3 noort ühele kohale. Aga huvitav oleks hüpoteesi kontrollida ja seetõttu loodan, et keegi annab vajaliku puuduva sisendi siin 🙂

Ise arvan, et PERG ja MURG kõige rohkematel nö esimene eelistus – need kõige suuremad koolid ka ning üsna laia piirkonna jaoks mugavalt lähedal. Tabasalu ja Viimsi pigem vist rohkem kohalike jaoks esmane valik, sest sinna keerulisem saada – Saue RG lähedus rongipeatusele teeb selle mugavaks valikuks jälle Balti jaamast kuni Paldiskini välja. TÕRGi osas isegi ei oska midagi arvata… Kuna avavad alguses asenduspinnal siis pole võibolla nii atraktiivne, kuigi see linnaruumi teema on ka väga intrigeeriv tegelikult.

Aga nii hea meel, et just sel aastal nii palju põnevaid võimalusi lisandus.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile õhtul oli see number natuke üle 2500.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile õhtul oli see number natuke üle 2500.

Siis põhimõtteliselt konkurssi ju polegi, umbes iga teine saab sisse, kes vaevus registreeruma. Ja nende hulgas on veel need, kes lihtsalt katsetavad või siis valivad muu kooli ikka lõpuks. Ja siis osad ei kvalifitseeru kuna hinded mitterahuldavad, vist oli see tingimus et hinded peavad vähemalt rahuldavad olema. Lisaks ei saa mingi osa ju lõpueksamitel vajalikku 50%. Milleks oli vaja siis korraladada nii suurejoonelised katsed, nagu vanadel traditsioonilistel koolidel? Oleks võinud ju lihtsalt avaldused üle vaadata ja klassid komplekteerida.

Aga positiivne on, et gümnaasiumihariduseta enam keegi vist ei jää. Lihtsalt väga erineva tasemega lõpetajaid hakkame 3 aasta pärast nägema. Riigeksamid on see tõehetk.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No seda ei saa tegelikult võtta nii matemaatiliselt üheselt, et konkurssi justkui polegi. Kui hetkel on kandideerinud ca 2500 ja vastu võetakse 1300, siis jääb ju 1200 ikkagi välja, see on vähemalt  13 tavalise gümnaasiumiosa täit lapsi! Ja no kuna RG on kõigil vastuvõtukorras sees see puudulikega kandideerimise välistamine, siis ma ei usu, et väga lorud sinna üldse registreeruma vaevusidki. Mastaap on nii teine lihtsalt, kuna nad võtavad palju vastu. No võtame nt, et PERG võtab vastu 360, aga sinna kandideerib 720. Siis saavad sisse ikkagi ju 360 parimat ja 360, mis on kuni 5 tavalise suurema kooli gümnaasiumi täituvust, jäävad ukse taha. Kui nt suvalisse piirkonnakooli gümnaasiumisse kandideerib tavapärasele 72 (2 paralleeli) kohale 350, siis on konkurss küll 5 õpilast kohale, aga valim on tegelikult ju väiksem, kui PERGil. Võrrelda saab nt Lütseumiga, kus küll viimastel aastatel konkurss napp 4 inimest kohale, aga kuna neil on nii väike gümna, siis kandidaate ju nadimalt, kui hetkel RG-del. Kui muidugi üldse see spekulatsioon tõele vastab,, et hetkel on kandideerijaid 2500, et nende lõpunumbrite järgi saab vaadata.

Mu enda laps kandideeris elemine aasta G4 ja siis oli kandidaatide arv nelja kooli peale esimeses voorus 4000, seega kui RG-del 3000 ära tuleb siis, tegelikult täitsa soliidne tulemus, arvestades, et kolm neist koolidest on tuttuued tulijad. Viimsil, Tabasalul ja Sauel on muidugi oma piirkonna noored taga ja seal pole noori elanikke mitte vähe!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See veidi üllatav jah, et RG konkurss nii madal, aga ei kurda – tänu sellele numbrile nüüd stressitase kohe langes. Eks täiesti uutel koolidel alguses ongi selline sisseelamisaeg – kõik pole veel kuulnud isegi koolist. Lisaks tihti minnakse ju sinna, kus õed-vennad-sõbrad ees. Ennustan, et umbes 5 aasta pärast on RG konkurss hoopis teises suurusjärgus ja G4 koolid peavad harjuma olukorraga, kus kõik, keda kutsuvad ei pruugigi neid enam eelistada.

Meie peres on MURG näiteks praegugi esimene eelistus ka juhul, kui nelikkooli katsetelt peaks koolikutse kätte saama. Võibolla põhjuseks see, et endal kogemus Sütevaka kooliga siis kui see alles just avatud oli – see vibe ja energia, mis täiesti uues koolis, on hoopis teine. Lisaks olen näinud, kuidas täiesti uuest ja tundmatust koolist saab üsna kiirelt väga tugev ja tuntud kool.

Samas eks inimesed on erinevad ja saan täiesti aru neist, kes seda riski võtta ei taha, et täiesti tundmatusse kooli minna. Kuigi kui vaadata õppekava ja valikmoodulite tutvustust ei saa aru, et miks keegi peaks eelistama näiteks kolmikkoole uutele riigigümnaasiumitele. Lapse peale veidi isegi kade,  hoolimata sellest, et olen oma kooliaja valikutega tegelikult päris rahul. Lihtsalt tol ajal polnud kuskil sellist laia ja põnevat valikut.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka MURG vägagi ägeda valikuga kool olema.

Meie üks lastest on ennast sinna reganud ja MURG on neist neljast koolist 1. valik. Tõsi, ta on käinud ka muudel katsetel, ja vaatame, mis aeg toob.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui suur oli eelmisel aastal konkurss Harjumaa riigigümnaasiumitesse?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui suur oli eelmisel aastal konkurss Harjumaa riigigümnaasiumitesse?

Eelmise aasta kohta pole infot leidnud, kuid 2021 aasta kohta Viimsist sellised arvud, et 170 kohale 438 õpilast. Tabasalus siis 120-le kohale 240 õpilast.

https://opleht.ee/2021/09/kes-paasesid-gumnaasiumisse/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänaõhtune seis. Minu laps oli juba 3000 ligi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui need koolid kohti täis ei saa, siis võtavad ka kahelised vastu. Pearaha sunnib.

+1
-2
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Kas keegi plaanib HARTA RG katsetele täna regada?