Esileht Lapse ootamine Kas keegi rahustaks?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas keegi rahustaks?

Postitas:

Mul on 17. nädal. Liigutusi veel ei tunne, järgmine UH juuni alguses. Ikka kipuvad mõtted pähe, et äkki on midagi juhtunud beebiga kõhus. Kui loode sureb, kas siis on mingid tunnused ka või on variant nädalaid ringi käia sedasi, et ei saa arugi?
Ilmselt on mul kõik ikka ok, aga kuna seljataga hirmus katkestamine, siis olen tundlikum sel teemal. Voolust, verd ega kõhuvalu pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 17:00; 19.05 07:42; 19.05 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et suured doppleri vihkajad mulle nüüd peale ei lenda aga soovitaksin sul ehk doppler soetada, et saaksid end vahepeal veidi rahustada. Usun, et ema pidev meeletu hirm ja stress on lõpuks lootele halvemad kui harv doppleri kasutamine südamerahuks. Püsi tugev! Loodan, et kõik läheb imehästi!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea vastu, kohekohe on liigutused platsis! 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin mõlema rasedusega liigutusi alles 23. nädalal tundma. Positiivseid mõtteid!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algas ka 17 nädal ja ei ole tundnud veel liigutusi, küll jõuab veel tundma hakata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas ka teise ja kolmanda rasedusega selles staadiumis doppler. Esimesega seda ei olnud ja pabistasin kuni liigutusteni. On inimesi, kellele doppler ei sobi (muretsevad, kui kohe ei leia), aga mina tõesti esimese rasedusega ei suutnudki rahu leida ja kogu aeg muretsesin. Teisega kuulasin vast ülepäeviti (lihtsalt korra leidsin ja kõik) ja kolmandaga juba harvem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks tasulisse uh-sse minna, kui tunned, et see piinab sind.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ole dlugenud mõnda raseduseteemalist infomaterjali?

Kust tuleb sul arvamus, et sa peaksid 17. nädalal liigutusi tundma? Esimese rasedusega tunnebki liigutusi keskmisest 19.-21. nädalal. Jah, on neid, kes tunnevad varem, aga räägime keskmisest.

Mina hakkasin tundma esimesi kahtlaseid mulksukesi 19. nädalal – just mulksud on need alguses, nagu gaasimullid. Alles 21. nädala sain päriselt aru, et voh, see nüüd oli liigutus.

Teise lapsega hakkasin 17. nädalal mulksukesi alles tundma ja 18. nädalal tulid tuntavad liigutused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osade peetumiste korral ei tunnegi, et midagi oleks juhtubud. Saadakse teada alles arsti visiidil. Minul üks peetumine seljataga, kus ei tundnud mitte midagi. Järgmise rasedusega käisin ikka vahest tasulises kontrollimas niikaua kuni liigutusi tundma hakkasin. Kahe lapsega olen hakanud liigutusi tundma juba 15 nädalal ja 16 nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalate kaupa ikka ringi käia ei saa – varem või hiljem hakkab surnud loode väljuma. Aga on olnud juhuseid, kus rase on looteanatoomiasse läinud ja seal pole südamelööke enam leitud – aga niimoodi võib raseduse igas järgus juhtuda: ka siis kui tunned liigutusi, võib loode kõhus ära surra.
Lootedoppleri võid osta, aga oma kogemusest võin öelda, et kui südamelööke ise üles ei leia, siis on paanika suurem. Ma kolmanda rasedusega hakkasin üsna varakult liigutusi tundma. 18n läksin plaanilisele visiidile ja arst ei leidnud oma doppleriga südamelööke. Kuid arsti ukse taga oodates ju ometi tundsin, kuidas keegi kõhus kõditab. Saadeti kohe UH-sse – seal leiti probleemideta üles: kõht oli mul olematu, loode sellises asendis, et jäi häbemeluu taha varju. Lootega kõik korras (aga arsti ehmatas korraks ära).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ole dlugenud mõnda raseduseteemalist infomaterjali?

Kust tuleb sul arvamus, et sa peaksid 17. nädalal liigutusi tundma? Esimese rasedusega tunnebki liigutusi keskmisest 19.-21. nädalal. Jah, on neid, kes tunnevad varem, aga räägime keskmisest.

Mina hakkasin tundma esimesi kahtlaseid mulksukesi 19. nädalal – just mulksud on need alguses, nagu gaasimullid. Alles 21. nädala sain päriselt aru, et voh, see nüüd oli liigutus.

Teise lapsega hakkasin 17. nädalal mulksukesi alles tundma ja 18. nädalal tulid tuntavad liigutused.

Ei, ma tean, et 17. nädalal pigem ei tunne mingeid liigutusi, ma ei arvagi, et peaks tundma, ma räägin, et kuna veel ei saa tunda, siis sellele ei saa toetuda. Mul on teine rasedus, esimene suur rasedus katkestati ja seetõttu natuke kardan.
Aitäh hea sõna ütlejatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 17:00; 19.05 07:42; 19.05 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuline UH on sinu probleemidele lahenduseks. See raha on pisku võrreldes sinu tervete närvidega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ka seda tunnet ja hirmu.
Omast kogemusest soovitan pigem tegeleda iseendaga, mitte teha UHsid. Esiteks ei ole siiski teada UH mõju lootele. Teiseks näitab UH olukorda ühel ajahetkel, mis ei kesta kaua.
Kui on varasem kehv kogemus, siis hirmust lahti ei saa, aga sellega saab õppida elama.
Mind aitas mõte, et see UH ei aita ega muuda raseduse käigus midagi, annab vaid ühel hetkel kindlustunde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka soovitan harjuda elama selle tundega, sest see ei lõppe ei liigutustega ega lapse sünniga. Kui laps on käes ja magab, siis muretsed, kas ta hingab. Kui ta on suurem ja sinust eemal, siis muretsed, et mis juhtub kui… Tere tulemast emade sekka! 🙂 Katsu usaldada oma last. Küll ta saab hakkama!

Ja kui ei saa, siis… peetumise põhjus (erinevalt katkemisest) on pea alati lootepoolne. Kui rasedus peetub, siis loodus toimis nagu loodus toimib ning varasem või tihedam kontroll poleks saanud seda ära hoida.

16n rase, mitte esimest korda, aga ikka muretsen samamoodi ja töötan oma muremõtetega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka soovitan harjuda elama selle tundega, sest see ei lõppe ei liigutustega ega lapse sünniga. Kui laps on käes ja magab, siis muretsed, kas ta hingab. Kui ta on suurem ja sinust eemal, siis muretsed, et mis juhtub kui… Tere tulemast emade sekka! ???? Katsu usaldada oma last. Küll ta saab hakkama!

Ja kui ei saa, siis… peetumise põhjus (erinevalt katkemisest) on pea alati lootepoolne. Kui rasedus peetub, siis loodus toimis nagu loodus toimib ning varasem või tihedam kontroll poleks saanud seda ära hoida.

16n rase, mitte esimest korda, aga ikka muretsen samamoodi ja töötan oma muremõtetega.

Hästi öeldud! Olen küll esmarase, kuid püüan ka just sellisel moel mõelda. Muretsemine ei tee midagi paremaks, pigem vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tänan teid väga soovituste eest!
Proovin olla rahulik ja lootusrikas ja enamik ajast olengi, vahel tulevad need hirmuhetked. Minu eelmise rasedusega juhtus sedasi, et olin rõõmus ja tegus ega muretsenud üleliia, isegi siis kui mind haiglasse pandi mõtlesin, et enamikul ju läheb hästi, et küll läheb minulgi. Sain mingi bakteri, mis lõhkus lootekestad, mis tähendas, et lootevesi hakkas vähenema. Haiglas ka veel lootsin imele, arstid ütlesid, et see oleks ime, kui vee vähenemine seisma jääks, aga imet ei tulnud.
Lapsuke oli viimase hetkeni seal väheses vees elus, tundsin, et ta nii soovib elada. Kuni mulle antud tabletid oma toime tegid. Ma lihtsalt röökisin õudusest seal haiglas.
See oli minu jaoks nii hirmus kogemus, mõtlesin, et no ma ju olin positiivne ja lootsin parimat, aga mitte mingit kasu sellest polnud. Kaotasin eneseusu mõneks ajaks. Peale teraapiaid olen jõudnud selleni, et jah, oligi hirmus lugu, mida juhtub harva ja seda poleks saanud kuidagi ära hoida ning see pole mulle mingi karistus.
Olin ja olen uue raseduse üle väga õnnelik ja imelikul kombel veel rahulikum kui varem, aga nagu ütlesin, vahel tulevad need hetked tagasi, et jubedaid asju paraku juhtub ja garantiid ei ole, et minuga ei juhtu jälle. Kuid ausalt öeldes ma tõesti tunnen, et nüüd läheb hästi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 17:00; 19.05 07:42; 19.05 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama mure koguaeg..hakkasin liigutusi alles 22 nädala lõpus tundma..koguaeg mõtlesin et äkki midagi juhtunud..jube piin oli tõesti see ootamine
Aga tõesti usun et kõik on korras ja varsti tunned ka liigutusi väga hästi
Aga tõedti jah..mäletan seda pidevat muretsemist.
Võid ju ka tasulisse UHsse minna..mõtlesin sama teha vahepeal..aga kannatasin selle aja ära ikka ja tulid lõpuks ka need liigutused mida kaua sai oodatud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Lapse ootamine Kas keegi rahustaks?