Esileht Ilu ja tervis Kas keegi saanud arstilt abi rahutute jalgade sündroomi puhul?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas keegi saanud arstilt abi rahutute jalgade sündroomi puhul?

Postitas:
Kägu

Mul on õhtuti täielikult masendav olukord – nagu voodisse heidan, on vaja pidevalt jalgu liigutada, lihtsalt ei saa neid paigal hoida. See loomulikult teeb uinumise raskeks. Olen proovinud tulemuseta igasuguseid soovitusi: rohkem liikunud, teinud külmasid jalavanne, tarbinud magneesiumi, B-vitamiini … Pealegi on vereproovid korras, nii et mingite vitamiinide või mineraalide puudust mul ei ole.

Kas keegi on käinud sellise probleemiga neuroloogil ja mingi ravi näol abi saanud. Olen kuulnud, et mingi epilepsiaravim pidi rahututele jalgadele mõjuma, aga epilepsiaravimi võtmine tundub kuidagi nii hirmutav. Seda tulebki siis ilmselt võtma jääda? Kas keegi on ise kogenud, et on mingi ravimi abil probleemist vabanenud?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On vaja psühhiaatri juurde minna ikka.Jäsemete sundliigutusi ravib ikka psühhiaater.

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, neuroloogilt võib abi saada. Need on pigem Parkinsoni tõve ravis kasutatavad ravimid ja antidepressandid, mis aitavad. Külanaiste jutte pole mõtet uskuda, küsi neuroloogilt nõu. Kõige kiirem viis on, kui perearst teeb neuroloogile e-konsultatsiooni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurel osal rahutute jalgade omanikest on ferritiin liiga madal. Meie esineuroloog Toomas Toomsoo soovitab hoida seda üle 50.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mulle kirjutas ka arst miski parkinsoni ravimi välja.

Muidu, öeldakse, et rahutud jalad võivad tekkida, kui hemoglobiin ja ferritiin on madal. Mul on need korras, aga ikka on jalad rahutud. Ei aita magneesium ega mingid muud meetodid, mida soovitatakse.

Parkinsoni tabletti võtsin üks kord, kunagi ammu. Ja enam ei mäleta, kas mõjus või mitte. Nüüd, seoses selle teemaga tuli meelde, et aga mul on ju tabletid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära söö õhtul, eriti mitte magusat/süsivesikuid. Kõht ei tohiks olla täis. Mina sain enda puhul aru, et kui kõht on täis või midagi magusat söödud pealelõunal, siis ka jalad rahutumad. Käi lõõgastava duši all, võimle veidike, venita, mõtle rahulikke mõtleid, võta palderjani vms. Minu meelest on see seotud kuidagi pingetega alakõhus – kuna eriti rahutud jalad on mul olnud raseduste ajal. Aga see on ainult minu kogemus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurel osal rahutute jalgade omanikest on ferritiin liiga madal. Meie esineuroloog Toomas Toomsoo soovitab hoida seda üle 50.

Ka mina lootsin aastaid magneesiumi peale, kuna igal pool ju korrutatakse: magneesium, magneesium, magneesium… Siis märkasin, et rahutuid jalgu on rohkem menstruatsiooni vererohkemate päevade järel. Mõtlesin, et mida kulutab menstruatsioon, muidugi rauda. Hakkasin rauda juurde võtma. Ja rahutud jalad kadusidki.

Vereanalüüsis ei olnud ferritiin/hemoglobiin kungi alla normi, Kuid üsna alumise piiri lähedal. Seetõttu keegi rauda ei soovitanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojad sokid?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojad sokid?

Soe teeb asja just hullemaks. Pigem olen leevendust saanud sellest, kui olen jalad külma vee alla pannud ja seejärel jätan need teki alt välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähe dopamiini.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega tegelevad ka unearstid. Kahjuks ühtegi hetkel nimeliselt soovitada ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapselapsele tegin tallamassaazi nädalavahetustel enne uinumist, ehk kord nädalas. Kahe kuu möödudes magab palju rahulikumalt, muidu pideval sahistas jalgadega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on õhtuti täielikult masendav olukord – nagu voodisse heidan, on vaja pidevalt jalgu liigutada, lihtsalt ei saa neid paigal hoida. See loomulikult teeb uinumise raskeks. Olen proovinud tulemuseta igasuguseid soovitusi: rohkem liikunud, teinud külmasid jalavanne, tarbinud magneesiumi, B-vitamiini … Pealegi on vereproovid korras, nii et mingite vitamiinide või mineraalide puudust mul ei ole.

Kas keegi on käinud sellise probleemiga neuroloogil ja mingi ravi näol abi saanud. Olen kuulnud, et mingi epilepsiaravim pidi rahututele jalgadele mõjuma, aga epilepsiaravimi võtmine tundub kuidagi nii hirmutav. Seda tulebki siis ilmselt võtma jääda? Kas keegi on ise kogenud, et on mingi ravimi abil probleemist vabanenud?

Kas mingeid ravimeid tarvitad, mille kõrvalmõju see võib olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhem raskustekk on suureks abiks. Ikeas olemas. Jahutab ka pisut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurel osal rahutute jalgade omanikest on ferritiin liiga madal. Meie esineuroloog Toomas Toomsoo soovitab hoida seda üle 50.

Ka mina lootsin aastaid magneesiumi peale, kuna igal pool ju korrutatakse: magneesium, magneesium, magneesium… Siis märkasin, et rahutuid jalgu on rohkem menstruatsiooni vererohkemate päevade järel. Mõtlesin, et mida kulutab menstruatsioon, muidugi rauda. Hakkasin rauda juurde võtma. Ja rahutud jalad kadusidki.

Vereanalüüsis ei olnud ferritiin/hemoglobiin kungi alla normi, Kuid üsna alumise piiri lähedal. Seetõttu keegi rauda ei soovitanud.

Huvitav, miks ei soovitanud. Raviprotokoll ütleb, et  tabletiravi alustame alles siis, kui ferritiin üle 75 ja ikka vaevused häirivad. Perearstid ravivad. on päris sage probleem ja 99% juhtudest  ei ole vaja mingit eriarsti konsultatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind tegelikult huvitaks kõikide nende soovituste kõrval ikkagi see, kas kellelegi on arst rahutute jalgade vastu määranud seda Parkinsoni ravimit ja kas see on reaalselt aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ema ka sellega hädas. Talle määrati samuti mingi ravim…mis tundus väga hullude kõrvaltoimetega. Kõige veidram oli asja juures see, et üheks kõrvaltoimeks ravimil olid rahutud jalad????Ta ei hakanud kasutama.

Aga mg-l ja mg-l on ka vahe sees. Hiljaaegu lugesin, et on erinevad mg-d. Osad ongi ajukeemiale, osad liigestele…5 tüüpi oli. Iherbis oli lai valik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind tegelikult huvitaks kõikide nende soovituste kõrval ikkagi see, kas kellelegi on arst rahutute jalgade vastu määranud seda Parkinsoni ravimit ja kas see on reaalselt aidanud.

Minule on määranud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ema ka sellega hädas. Talle määrati samuti mingi ravim…mis tundus väga hullude kõrvaltoimetega. Kõige veidram oli asja juures see, et üheks kõrvaltoimeks ravimil olid rahutud jalad????Ta ei hakanud kasutama.

Aga mg-l ja mg-l on ka vahe sees. Hiljaaegu lugesin, et on erinevad mg-d. Osad ongi ajukeemiale, osad liigestele…5 tüüpi oli. Iherbis oli lai valik.

Ehk siis talle määrati ravim, mis toimis rahututele jalgadele nagu rahutud jalad? Hea!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind tegelikult huvitaks kõikide nende soovituste kõrval ikkagi see, kas kellelegi on arst rahutute jalgade vastu määranud seda Parkinsoni ravimit ja kas see on reaalselt aidanud.

Minule on määranud!

Ja on aidanud? Oled probleemist lahti saanud? Kas seda ravimit peabki siis võtma jääma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutatud neid Parkinsoni tablette. Nädalake pidasin vastu ja siis loobusin- need tekitasid meeletut ärevuse tunnet ja kogu olemine oli ebameeldiv, kuidagi võimendatud, ei oska selgitada. Olen aegajalt nii hädas, et võtan keset ööd paracetamoli, et saaks lõpuks magada, seda soovitas perearst. See ju pole valu, aga midagi see paracetamol teeb ja mõjub. Muidugi saan aru, et see ei ole jätkusuutlik.

Kui ferritiinist hull kõhukinnisus ei tekiks, siis katsetaks siinse soovituse peale seda..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Kas keegi saanud arstilt abi rahutute jalgade sündroomi puhul?