Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teab: avatud MRT masin

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Kas keegi teab: avatud MRT masin

Postitas:
Kägu

Selleks, et jõuda südamega opilauale (rinnaku lahtisaagimine ja südame sisse minek, hiljem traadiga rinnaku kokkutõmbamine) tuleb esmalt läbida kadalipp kardioloogiga (läbi elatud teema, sh ka op). Kui see tehtud siis alles võtab vastu kardiokirurg, kes Teie südames sees reaalselt on. Kardioloogil on suva, kas MRT või KT, temal mugavam KT (odavam). Kardiokirurg aga tahab enne oppi näha MRT (arusaadav)!

Siin see vastuolu ongi! Kui südame meditsiinilise põhjuse tõttu süstiti mind äsja EMO-s narkot täis ja olin pool tundi teie maailmast ära siis saaks seda ju ka MRT puhul teha. Miks ei tehta, ei tea! Tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon? Kohtus nende otsus aga ei ole tõendina arvestatav.

[/quote]
Ma ei saa näite kohasusest aru. Selles teemas me räägime peaaaju MRT-st, eks. Eestis on patsiendil vabalt võimalus otse pöörduda neurokirurgi juurde ja mingit ‘kadalippu’ selleks vaja läbida ei ole. On vaja perearsti saatekiri ja kui seda ei olda nõus andma, on vabalt olemas tasuline vastuvõtt otse neurokirurgile ilma mingi suunamiseta.

Nii et kui ükski neuroloog ega neurokirurg ei ole TA puhul pidanud MRT-d nii oluliseks, et selleks narkoosi teha, ei ole see uuring kellegi arvates vajalik peale TA enda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa ikka ühest asjast aru.Kui inimesel on hirmud siis miks ta psühhiaatri juurde ei lähe? Kas teema algataja üldse saab aru et ta on haige? Kuid see haigus on ju ravitav.Pealegi psühhiaater saab teha ettekirjutise ja uuring tehakse patsiendile sobival viisil.Pannakse magama või tehakse rahustav süst,mille tulemusena patsient tunneb et nii lõõgastavalt et ta võtaks justkui rannas päikest.

Mõned “haigused” ei ole ravitavad. Psühhiaater ei saa kuidagi “ära võtta” klaustrofoobiat, kõrguse kartust, ämblike pelgust, jne.

Kohutav kui loll võib mõni inimene ikka olla.

Aga selgitage siis, kuidas psühhiaater “eemaldab” kõrguse kartuse jne jne jne.

Loomulikult ravivad psühhiaatrid ja psühholoogid ka foobiaid! Kuu pealt oled kukkunud või?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kui ükski neuroloog ega neurokirurg ei ole TA puhul pidanud MRT-d nii oluliseks, et selleks narkoosi teha, ei ole see uuring kellegi arvates vajalik peale TA enda.

Seda ütleski teemaalgataja juba alguses, et ta vajab seda uuringut kinnituseks, et kõik on korras. Sellest ma loen ka välja, et mitte arst ei vaja seda uuringut, vaid teemaalgataja ise arvab, et vajab seda. Siis muidugi ju keegi mingeid narkoosiga saatekirju ei väljasta. Kuigi teemaalgataja vist ütles, et rahustit ega narkoosi ka ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju häda pole piisavalt suur. Ma olen maailma suurim arstifoobik. Mingi süstlaga polnud mõtet lu lähedalegi tulla. Mul tuli suur jama kevadel ja nagu unenäos käisin läbi kümneid tunde emos, selja pealt nõeltega läbi ribide vee välja laskmised mitmeid kordi ( mõnikord minestasin ja turgitati emos), koloskoopia, gastroskoopia, bronhoskoopia, kompuutrid, mrt, opi kus mitu päeva dreenid rindkeres olid, tunde tilguteid, kümneid vereproove, gün proovid, rinnast nõelaga proovid jms….kõike ei mäletagi. Aga eluisu või siis surmahirm oli nii suur, et kõik tegin läbi.

 

Võta ennast kokku ja tee ära!!!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju häda pole piisavalt suur. Ma olen maailma suurim arstifoobik. Mingi süstlaga polnud mõtet lu lähedalegi tulla. Mul tuli suur jama kevadel ja nagu unenäos käisin läbi kümneid tunde emos, selja pealt nõeltega läbi ribide vee välja laskmised mitmeid kordi ( mõnikord minestasin ja turgitati emos), koloskoopia, gastroskoopia, bronhoskoopia, kompuutrid, mrt, opi kus mitu päeva dreenid rindkeres olid, tunde tilguteid, kümneid vereproove, gün proovid, rinnast nõelaga proovid jms….kõike ei mäletagi. Aga eluisu või siis surmahirm oli nii suur, et kõik tegin läbi.

Võta ennast kokku ja tee ära!!!

Üksi arst ei saada patsienti MRT sõõrikusse minestama. Maksa patsiendi elu lõpuni hüvitist ja arstina ka töötada ei saa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa ikka ühest asjast aru.Kui inimesel on hirmud siis miks ta psühhiaatri juurde ei lähe? Kas teema algataja üldse saab aru et ta on haige? Kuid see haigus on ju ravitav.Pealegi psühhiaater saab teha ettekirjutise ja uuring tehakse patsiendile sobival viisil.Pannakse magama või tehakse rahustav süst,mille tulemusena patsient tunneb et nii lõõgastavalt et ta võtaks justkui rannas päikest.

Mõned “haigused” ei ole ravitavad. Psühhiaater ei saa kuidagi “ära võtta” klaustrofoobiat, kõrguse kartust, ämblike pelgust, jne.

Kohutav kui loll võib mõni inimene ikka olla.

Aga selgitage siis, kuidas psühhiaater “eemaldab” kõrguse kartuse jne jne jne.

Loomulikult ravivad psühhiaatrid ja psühholoogid ka foobiaid! Kuu pealt oled kukkunud või?

Jah, kuu pealt kukkunud. Vastava eriala spetsialistid on juba selgitanud, et nemad ei saa klaustrofoobiat eemaldada. Viimati tiri mind kiiremas korras (õde osakonnas tuttav) MRT masinast teadvusetuna välja (eelnevalt teada, et süda) ja ootan Tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni otsust, et astuda edasisi samme.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hei-hei teemaalgataja olen! Rahu, nüüd naised-mehed. Mina küsisin lihtsalt kas keegi teab kus seda tehakse lähemal kui inglismaal. Algset teksti läbi lugedes saate aru ju küll :). Narkoosi ja rahustite kohta ma ei küsinud ja see teema laual ei ole.

Kui kedagi väga huvitab, siis varjata pole mul midagi – klaustrofoobik ja ärevushäirik ei ole sellisel määral, et igapäeva elu ja lendamist segaks. MRT on vaja ära teha, siis selleks, et välistada 100%liselt mikroinsuldi juhtum (kompuutertomograafia on tehtud ja seal ei näita). Aga jah küsimus oli lihtne: kas keegi teab kus saab teha. Ise vastasin ka kus ja kuidas inglismaal teha saab. Jätaks selle teema nüüd puhtaks, et need inimesed kellel see vaja üles leida ntks paari aasta pärast – leiavad üles ja saavad mõne niidiotsa, et oma muret lahendada. Ja nende arvelt omakorda saavad tunnelijulged kiiremini tunnelisse ja haigekassa rahakotti ja meditsiinitöötajaid ei koorma. Kena jõuluaega!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teab: avatud MRT masin