Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi teab? Kodulaen ja abielus ühisvara/lahusvara varasuhe

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas keegi teab? Kodulaen ja abielus ühisvara/lahusvara varasuhe

Postitas:

Tere!

Me pole mehega abielus, aga plaanime. Minul üks laenuga korter juba on (lahusvara) ja mina enam teist kodulaenu ei saa. Mees plaanib võtta laenu, et perekodu osta. Mina plaanin ka sissemaksuga aidata jms, aga laenu ainutaotleja oleks siiski mees. Kas keegi teab, kuidas mõjutab see laenu saamist, kui me oleks laenu taotlemise hetkeks abielus olenevalt kas siis ühisvara või lahusvara varasuhtes? (Seda ma tean, et ühisvara korral läheks ostetav kodu meie mõlema omandisse). Aga huvitab just, et kuidas abieluvararežiim laenu saamist mõjutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vararežiim võib mõjutada küll.

St kui on ühisvara ja mees võtab ainutaotlejana laenu, siis pank teab, et tegelikult on see teie ühislaen, st ka kohustused kuuluvad vara hulka, sh ühisvara hulka ja kui miskit juhtub, sisi ole seal lepingus märgitud või mitte, kogu nõude saab ühisvara vastu suunata. Kui üldine vararežiim on ühisvara, kuid soov, et laen (või soetatav kodu) oleks lahusvara, siis selle kohta tuleb teha eraldi abieluvaraleping. Meil endal on peale kodu ostu tehtud abieluvaraleping, et teatud osas on kodu minu lahusvara (sissemakse jaoks müüsin oma korteri maha).

Kui vararežiim on lahusvara ja mees võtab üksi laenu, siis see laen ongi ainult mehe oma ja kui miskit juhtub, siis sinu vara kallale ei saa minna (va kui sinu varale on mehe kohustuse tagamiseks hüpoteek seatud, nt seesama soetatav kodu on osaliselt sinu oma, kuid hüpoteegiga panga kasuks). Vararežiimi üksikjuhtumiks saab jälle abieluvaralepinguga muuta, nt et see konkreetne laen oleks ühisvara või see konkreetne maja oleks ühisvara. Sh on võimalik kokku leppida (tuleb teha ka märge kinnistusraamatusse), et nt sissemakseosas on kodu sinu lahusvara ja ülejäänud osas mehe lahusvara või et sissemakseosas on ühisvara ja ülejäänud osas mehe vara.

Kodu kuuluvuse osas, kas see on ühisvara, lahusvara, kaasomand vmt, peaks teoorias pangal ükskõik olema, panka huvitab ainult, et ostetud kinnisvarale seataks hüpoteek, mis tagab panga õigusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ka ainutaotlejana laenu võtta, siis abielu pigem on positiivne. Kuidas teil vara jagamine on, see ei oma panga joaks tähtsust. Kui aga sina ka ostetavasse kinnisvarasse panustad, siis normaalne oleks kui sellest saab teie ühisvara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta tagasi Swedbangast võetud laen, seis oli täpselt sama. Minul oli enne kodulaen olemas ja korter minu lahusvara. Olime äsja abiellunud, varaliigiks ühisvara. Uue kodu jaoks tegi mees laenutaotluse, aga üksi ei lubatud taodelda. Nõuti kas ostetava vara määramist notari juures mehe lahusvaraks või ühiselt laenata.
Laenasime ühiselt, kuigi ma poleks enam laenu saanud. Mehe nimele tehti laenumaksekindlustus, et see siis kataks laenumakse kui mehel juhtuks midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meilt nõuti täpselt samamoodi: ühisvara korral on mõlemad laenutaotlejad(laenaja ja kaaslaenaja) või siis varalahutusleping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas keegi teab? Kodulaen ja abielus ühisvara/lahusvara varasuhe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.