Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

Postitas:

Lugesin töökuulutust: TUGIISIK
Töö kirjeldus
Erivajadustega lapse igapäevane toetamine ja suunamine õppetöös, osalemine järelõppes, huviringides, vajadusel ka lapsehoid. Tööaeg on 5 päeva nädalas, kella 8:30 – 17:00.

Nõudmised kandidaadile
Tugiisikult ootame:

– positiivset ellusuhtumist
– kohusetundlikkust ja head pingetaluvust
– arvestama lapse eripärasustega
– eelnev töökogemus sotsiaalvaldkonnas
– vähemalt keskharidus
– auto olemasolu (soovituslik)

Ettevõte pakub
– pikaajalist töösuhet
– 5 eur /h (katseajal, kestusega 3 kuud)
– lapsega kaasnevate lisakulude hüvitamist

Ja pakutakse siis palka selle töö eest tunnis 5 eurot/ ilmselt bruto, millest lähevad ka maksud maha. Kes kantseldaks sellise raha eest erivajadustega last?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 08:37; 24.08 08:21; 24.08 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on vähemalt täiskohaga töö, aga osades kuulutustes on tööpäev kell 8-14 (lapse tugiisik koolitundide ajal) ja siis peaks nagu teise osaajaga töö juurde otsima, et üldse midagi teenida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin töökuulutust: TUGIISIK
Töö kirjeldus
Erivajadustega lapse igapäevane toetamine ja suunamine õppetöös, osalemine järelõppes, huviringides, vajadusel ka lapsehoid. Tööaeg on 5 päeva nädalas, kella 8:30 – 17:00.

Nõudmised kandidaadile
Tugiisikult ootame:

– positiivset ellusuhtumist
– kohusetundlikkust ja head pingetaluvust
– arvestama lapse eripärasustega
– eelnev töökogemus sotsiaalvaldkonnas
– vähemalt keskharidus
– auto olemasolu (soovituslik)

Ettevõte pakub
– pikaajalist töösuhet
– 5 eur /h (katseajal, kestusega 3 kuud)
– lapsega kaasnevate lisakulude hüvitamist

Ja pakutakse siis palka selle töö eest tunnis 5 eurot/ ilmselt bruto, millest lähevad ka maksud maha. Kes kantseldaks sellise raha eest erivajadustega last?

Ma töötan teatris riietajana. Hommikul on proov, õhtul on etendus. Vahel jõuan alles kell 3 öösel koju. Tassin, rassin. Etenduse ajal tuleb sageli aja peale kedagi riidesse panna, vahel poolpimedas, mõne sekundiga. Palk on 3-4 eurot tund kokku.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5€/h katseajal teeb kuupalgaks 840 €, hiljem tõenäoliselt rohkem.
ei ole ju paha palk, sama saavad lasteaiaõpetajadki, kellel on rühmas peale ühe erivajadustega lapse veel 23 tervet last.
palju sõltub ju ka sellest, mis puue sel lapsel on. kas tegemist ratastoolilapsega, keda on vaja tassida, kuid kes on normintellektiga. või on down, kes vajab vaid silma peal hoidmist. või on autist, kes võib iga hetk laamendama hakata jne

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 09:46; 24.08 09:57; 24.08 16:08; 24.08 16:10; 24.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult siis, kui tegu oleks mu oma isikliku lapsega (ja riik või KOV maksaks mulle selle palga, kuna neil omal poleks talle sobivat abilist pakkuda, aga laps vajab abi)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult siis, kui tegu oleks mu oma isikliku lapsega (ja riik või KOV maksaks mulle selle palga, kuna neil omal poleks talle sobivat abilist pakkuda, aga laps vajab abi)

Lapevanem ei saa sentigi, see on raha, mida makstakse võõrale. Minu meelest tugiisikule väga hea palk, mul on jäänud mulje, et tavaliselt makstakse miinimumi. Mina ei läheks sellele tööle, sest ma lihtsalt ei taha võõraste lastega, olgu erivajadustega või mitte, tegeleda. Kuigi Eesti keskmine palk on üle 1000 €, arvan ma siiski, et pooled palgasaajad teenivad vähem kui seal tugiisikule pakutakse.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne palk selle töö eest. Tugiisik ei “kantselda” last, tema õigused on äärmiselt piiratud. Tegevusjuhendajate ja hooldajate palgad on miinimumpalgad, tööaeg oluliselt pikem.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin töökuulutust: TUGIISIK
Töö kirjeldus
Erivajadustega lapse igapäevane toetamine ja suunamine õppetöös, osalemine järelõppes, huviringides, vajadusel ka lapsehoid. Tööaeg on 5 päeva nädalas, kella 8:30 – 17:00.

Nõudmised kandidaadile
Tugiisikult ootame:

– positiivset ellusuhtumist
– kohusetundlikkust ja head pingetaluvust
– arvestama lapse eripärasustega
– eelnev töökogemus sotsiaalvaldkonnas
– vähemalt keskharidus
– auto olemasolu (soovituslik)

Ettevõte pakub
– pikaajalist töösuhet
– 5 eur /h (katseajal, kestusega 3 kuud)
– lapsega kaasnevate lisakulude hüvitamist

Ja pakutakse siis palka selle töö eest tunnis 5 eurot/ ilmselt bruto, millest lähevad ka maksud maha. Kes kantseldaks sellise raha eest erivajadustega last?

kusjuures võrreldes teiste sama ala kuulutustega, siis suht ok palk

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 22:10; 01.09 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean ühte tugiisikut, kes täpselt sellist tööd teebki. Ma küll pole küsinud, palju tal tunnitasu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugiisiku töökoha puhul on tegelikult tunnitasust olulisem see, mis leping sōlmitakse. Paraku on sageli praktika selline, et sōlmitakse käsundusleping ning palka makstakse vaid siis, kui tugiisik kohal on. Nt lasteaialapse puhul vōib sellise lepinguga juhtuda, et lapson 3 nädalat järjest haige, tugiisikut sel ajal vaja pole ning seega saab sel kuul inimene palka vaid nädala eest. Selline praktika on paraku tugiisikute puhul suht levinud. Seega konkreetse tunnipalga kōrval on on väga oluline teada ka seda, mis on lahenduseks olukorras, kui tugiisik endast sōltumatutel pōhjustel tööd teha ei saa ehk kas talle on ka selleks ajaks palk tagatud.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 08:11; 24.08 10:35; 24.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitöh vastuste eest. Lihtsalt kuna see kuulutus oli pandud tööportaali, siis eeldan, et tasu on brutos. Ja sel juhul ei saa me kuidagi tundide arvu 5ga korrutada. Põhimõtteliselt oled 8,5 tundi lapse päralt ja nii 5 päeva. Seda peetakse normaalseks palgaks siin – no siis pole ime, et meil paljud naised Eestis nii vaesed on. Ükski mees sellist tööd tegema ei läheks selle raha eest.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 08:37; 24.08 08:21; 24.08 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega keegi vast ei arvagi, et see selle töö eest väga hea palk oleks. Kui aga tõesti kõrvutada seda näiteks lasteaiaõpetaja palga, vastutuse ja haridusnõuetega, siis on see tööpakkumine ju parem variant. Seejuures ongi ju pea igas rühmas peale n-ö tavalaste ka erivajadusega lapsi. Muide, lasteaiaõpetajad peaksidki nüüd pärast 1. septembri palgatõusu saama sama palka (840 eurot bruto) terve rühma õpetamise eest, kui kuulutuses pakutakse katseajal ühe lapse õpetamise eest vaid keskharidusega inimesele.

Samas olen 100% nõus, et olukord on ebaõiglane. Need n-ö naiste ametid haridus-, tervishoiu ja sotsiaalvaldkonnas on pea alati alaväärtustatud ja alatasustatud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugiisiku töökoha puhul on tegelikult tunnitasust olulisem see, mis leping sōlmitakse. Paraku on sageli praktika selline, et sōlmitakse käsundusleping ning palka makstakse vaid siis, kui tugiisik kohal on. Nt lasteaialapse puhul vōib sellise lepinguga juhtuda, et lapson 3 nädalat järjest haige, tugiisikut sel ajal vaja pole ning seega saab sel kuul inimene palka vaid nädala eest. Selline praktika on paraku tugiisikute puhul suht levinud. Seega konkreetse tunnipalga kōrval on on väga oluline teada ka seda, mis on lahenduseks olukorras, kui tugiisik endast sōltumatutel pōhjustel tööd teha ei saa ehk kas talle on ka selleks ajaks palk tagatud.

tugiisikul peaks siiski olema tööleping, sest töö iseloom on töölepinguline. probleemide puhul saab töötaja ju alati tvk-sse või kohtusse pöörduda ning lasta töölepinguline suhe tuvastada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 09:46; 24.08 09:57; 24.08 16:08; 24.08 16:10; 24.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks jah olema tööleping, aga paraku on tänane praktika pigem vastupidine. Kusjuures sageli veel tehakse nii, et käsundusleping on september-mai ning suvekuudel polegi mitte midagi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 08:11; 24.08 10:35; 24.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes võtab oma erivajadustega lapsele ilma erihariduseta tugiisiku, peab endale teadvustama, millise riski võtab. Tegemist ei ole ju loomapidamisega, et kui miskit väga nihu läheb tervise mõttes, et siis paneme magama. Ilma erihariduseta inimesel võivad olla parimad soovid. Kui kogemus ja teadmised puuduvad võib kasu asemel väga suur kahju tekkida. Oma lemmiklooma ei anta oskamatu isikule treenida. Laps on juba ometi midagi enamat kui loom.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen aisalt, et mina ei teeks seda tööd mitte ühegi raha eest, sest ma arvan, et ma ei saaks sellega hakkama. Isegi kui palk oleks 3000 netos, ma ei saaks seda tööd vastu võtta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hullumeelne, et paljud siin arvavadki, et see on normaalne palk. Esiteks on selline töö vaimselt väga raske ning teiseks – täiskoha töö eest saad sa 680€ palka, selle eest tuleb maksta üür/kommunaalid, osta toit ning kõik muu eluks vajalik. Selline olukord pole kuskilt otsast normaalne.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitöh vastuste eest. Lihtsalt kuna see kuulutus oli pandud tööportaali, siis eeldan, et tasu on brutos. Ja sel juhul ei saa me kuidagi tundide arvu 5ga korrutada. Põhimõtteliselt oled 8,5 tundi lapse päralt ja nii 5 päeva. Seda peetakse normaalseks palgaks siin – no siis pole ime, et meil paljud naised Eestis nii vaesed on. Ükski mees sellist tööd tegema ei läheks selle raha eest.

Kuidas ei saa? Korrutad tundide arvu 5ga ja saad brutopalga. Siin teemas sellest ju räägitud on.
Seda peetakse normaalseks palgaks sellepärast, et võrreldes analoogsete töökohadega ongi see palk normaalne (eeldus: tööleping). Normaalne ei tähenda head, vaid antud juhul tavapärast, tavalist.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 14:37; 24.08 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hullumeelne, et paljud siin arvavadki, et see on normaalne palk. Esiteks on selline töö vaimselt väga raske ning teiseks – täiskoha töö eest saad sa 680€ palka, selle eest tuleb maksta üür/kommunaalid, osta toit ning kõik muu eluks vajalik. Selline olukord pole kuskilt otsast normaalne.

Nojah, aga võta see kvalifikatsioon ja otsi mõni muu töökoht. Kas leiad palju kõrgema palgaga koha? Siinsed naised on realistid.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 14:37; 24.08 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks jah olema tööleping, aga paraku on tänane praktika pigem vastupidine. Kusjuures sageli veel tehakse nii, et käsundusleping on september-mai ning suvekuudel polegi mitte midagi.

no aga siis vudinal tvk-sse või kohtusse ning palu tuvastada töölepinguline töösuhe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 09:46; 24.08 09:57; 24.08 16:08; 24.08 16:10; 24.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitöh vastuste eest. Lihtsalt kuna see kuulutus oli pandud tööportaali, siis eeldan, et tasu on brutos. Ja sel juhul ei saa me kuidagi tundide arvu 5ga korrutada. Põhimõtteliselt oled 8,5 tundi lapse päralt ja nii 5 päeva. Seda peetakse normaalseks palgaks siin – no siis pole ime, et meil paljud naised Eestis nii vaesed on. Ükski mees sellist tööd tegema ei läheks selle raha eest.

mina naisena nt ei läheks ka 3000se palga eest teetööliseks või rekkajuhiks või katusepanijaks, aga mehed lähevad

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 09:46; 24.08 09:57; 24.08 16:08; 24.08 16:10; 24.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks jah olema tööleping, aga paraku on tänane praktika pigem vastupidine. Kusjuures sageli veel tehakse nii, et käsundusleping on september-mai ning suvekuudel polegi mitte midagi.

no aga siis vudinal tvk-sse või kohtusse ning palu tuvastada töölepinguline töösuhe

Mul isiklikult ei ole muret, lihtsalt puutun oma töös tihedalt ka tugiisikute valdkonnaga ning tean, et sageli tehakse neid õppeaasta pikkuseid käsunduslepinguid ja serveeritakse töötajale et nii ongi ainuvõimalik töötada tugiisikuna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 08:11; 24.08 10:35; 24.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja len. Palun vabandust, kui kedagi riivasin oma teemaalgatusega, muidugi võivadki selles valdkonnas olla palgad sellised. Lihtsalt mulle tundub see nagu nii raske töö, sa pead olema selle lapse päralt põhimõtteliselt 8,5 t ja nii 5 päeva. Ma isegi ei kujuta ette, kuidas sa lähed lõunale, lülitad end välja? Seda võimalust polegi. Oodatatakse oma auto olemasolu, huvitav, et töökuulutuses ei pakuta autokompensatsiooni. Ega siis ainult bensiin ei korva autokulusid. Lubatakse lahkelt hüvitada lapsega seonduv, kuidas teisiti saakski? Miks seda veel eraldi välja tuua? Ma kujutan ette, et ka lapse toitlustamisega seonduv on selle tugiisiku töö. Veel kord, ise ma ei teeks ka 2000 euro eest seda tööd ja lihtsalt tundisingi huvi, kas leidub tõesti keegi, kes teeks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 08:37; 24.08 08:21; 24.08 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see võib olla ju nii ja naa. Minu lapse lasteaiarühmas on näiteks liikumispuudega laps, kellel on tugiisik kõrval. Samasugune 8,5 × 5 tundi töö ju. Samas ta ei vastuta ju selle lapse eest üksi, vaid lihtsalt aitab last rühmas, kus põhivastutaja on õpetaja. Õpetaja abi on ka kõrval, söök ja õpetus lasteaia poolt. Laps ei ole seejuures mitte päris ratastoolilaps, vaid liigub ortooside abil. Võimalik, et kogemuse puudumise tõttu ma ei oska kõiki keerukusi taibata ja eksin, aga kaugelt vaadates pealtnäha ei tundugi nii jube raske töö… Mulle on jäänud mulje, et tugiisikuid vajatakse eelkõige just lasteaeda ja kooli lapsele kõrvale, kas ma eksin? Siis ei ole ju see isiklik vastutus NII üüratu suur üldjuhul? Lihtsalt veidi abi lapsele, et erivajadusega laps rühmas õpetaja tähelepanu teistelt lastelt ära ei tõmbaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja len. Palun vabandust, kui kedagi riivasin oma teemaalgatusega, muidugi võivadki selles valdkonnas olla palgad sellised. Lihtsalt mulle tundub see nagu nii raske töö, sa pead olema selle lapse päralt põhimõtteliselt 8,5 t ja nii 5 päeva. Ma isegi ei kujuta ette, kuidas sa lähed lõunale, lülitad end välja? Seda võimalust polegi. Oodatatakse oma auto olemasolu, huvitav, et töökuulutuses ei pakuta autokompensatsiooni. Ega siis ainult bensiin ei korva autokulusid. Lubatakse lahkelt hüvitada lapsega seonduv, kuidas teisiti saakski? Miks seda veel eraldi välja tuua? Ma kujutan ette, et ka lapse toitlustamisega seonduv on selle tugiisiku töö. Veel kord, ise ma ei teeks ka 2000 euro eest seda tööd ja lihtsalt tundisingi huvi, kas leidub tõesti keegi, kes teeks.

vanadekodude jms hooldajad saavad min palka, kuid pesevad ja potitavad vanureid. sellega võrreldes superpakkumine ju

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 09:46; 24.08 09:57; 24.08 16:08; 24.08 16:10; 24.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hullumeelne, et paljud siin arvavadki, et see on normaalne palk. Esiteks on selline töö vaimselt väga raske ning teiseks – täiskoha töö eest saad sa 680€ palka, selle eest tuleb maksta üür/kommunaalid, osta toit ning kõik muu eluks vajalik. Selline olukord pole kuskilt otsast normaalne.

Aga kõik need tuhanded, kes saavad miinimumpalka ja rassivad nt liinitöölisena sama aja? Mu meelest on see päris normaalne pakkumine inimesele, kes tunneb ja armastab lapsi, kui sõlmitakse tööleping ja tööandja tagabki töö 5 päevaks nädalas 8 h päevas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see võib olla ju nii ja naa. Minu lapse lasteaiarühmas on näiteks liikumispuudega laps, kellel on tugiisik kõrval. Samasugune 8,5 × 5 tundi töö ju. Samas ta ei vastuta ju selle lapse eest üksi, vaid lihtsalt aitab last rühmas, kus põhivastutaja on õpetaja. Õpetaja abi on ka kõrval, söök ja õpetus lasteaia poolt. Laps ei ole seejuures mitte päris ratastoolilaps, vaid liigub ortooside abil. Võimalik, et kogemuse puudumise tõttu ma ei oska kõiki keerukusi taibata ja eksin, aga kaugelt vaadates pealtnäha ei tundugi nii jube raske töö… Mulle on jäänud mulje, et tugiisikuid vajatakse eelkõige just lasteaeda ja kooli lapsele kõrvale, kas ma eksin? Siis ei ole ju see isiklik vastutus NII üüratu suur üldjuhul? Lihtsalt veidi abi lapsele, et erivajadusega laps rühmas õpetaja tähelepanu teistelt lastelt ära ei tõmbaks.

Aga mida teeb teie tugiisik siis kui see laps näiteks kõrvapõletikku jääb ja 3 nädalat jutti kodus on?
Kas hooldab last lapse kodus, käib ilma oma hoolealuseta lasteaias kohal või istub ilma palgata oma kodus? See on teema, mida teemaalgatuses toodud töö pakkuja peaks täpsustama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida teeb teie tugiisik siis kui see laps näiteks kõrvapõletikku jääb ja 3 nädalat jutti kodus on?
Kas hooldab last lapse kodus, käib ilma oma hoolealuseta lasteaias kohal või istub ilma palgata oma kodus? See on teema, mida teemaalgatuses toodud töö pakkuja peaks täpsustama.

Meil oli vastupidine olukord: laps ei puudunud haiguse pärast ühtegi päeva, küll aga oli tugiisik alatasa haige või küsis vabu päevi. Ega ei jäänudki muud üle kui käisime mehega kordamööda ise lapsega koolis kaasas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see võib olla ju nii ja naa. Minu lapse lasteaiarühmas on näiteks liikumispuudega laps, kellel on tugiisik kõrval. Samasugune 8,5 × 5 tundi töö ju. Samas ta ei vastuta ju selle lapse eest üksi, vaid lihtsalt aitab last rühmas, kus põhivastutaja on õpetaja. Õpetaja abi on ka kõrval, söök ja õpetus lasteaia poolt. Laps ei ole seejuures mitte päris ratastoolilaps, vaid liigub ortooside abil. Võimalik, et kogemuse puudumise tõttu ma ei oska kõiki keerukusi taibata ja eksin, aga kaugelt vaadates pealtnäha ei tundugi nii jube raske töö… Mulle on jäänud mulje, et tugiisikuid vajatakse eelkõige just lasteaeda ja kooli lapsele kõrvale, kas ma eksin? Siis ei ole ju see isiklik vastutus NII üüratu suur üldjuhul? Lihtsalt veidi abi lapsele, et erivajadusega laps rühmas õpetaja tähelepanu teistelt lastelt ära ei tõmbaks.

Aga mida teeb teie tugiisik siis kui see laps näiteks kõrvapõletikku jääb ja 3 nädalat jutti kodus on?
Kas hooldab last lapse kodus, käib ilma oma hoolealuseta lasteaias kohal või istub ilma palgata oma kodus? See on teema, mida teemaalgatuses toodud töö pakkuja peaks täpsustama.

Ausalt öeldes pole mul aimugi, ta ei ole ju “minu” või “meie” tugiisik, vaid jutt oli minu lapse lasteaiarühmas käivast lapsest, kelle vanemaid ma ei tunnegi õieti. Muidugi tuleks detailid ja töö sisu täpsustada. Ma lihtsalt tahtsin öelda, et ei pruugi tingimata olla tegu mingi meeletu orjatööga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et ka lapse toitlustamisega seonduv on selle tugiisiku töö. Veel kord, ise ma ei teeks ka 2000 euro eest seda tööd ja lihtsalt tundisingi huvi, kas leidub tõesti keegi, kes teeks.

No 2000€ teeks seda tööd küll ja küll! See on väga oluline töö – oled ju ühe lapse maailmas. Siis oleks suur konkurents isegi. Isegi väiksema raha eest. Pigem on töötasud miinimumi lähedal. Oled ju 1 lapsega, aga lasteaiaõpetajad on ca 20 lapsega. Ja tugiisik ei ole lapsega üksi, vaid koos teistega. Sa ei pea teda 8 tundi nö lõbustama, vaid pakkuma talle tuge lasteaias / koolis. Muidugi peaks inimene olema lapse eripäraga väga kursis ja oskama last aidata.

Artikkel, töötasuna 3-4 bruto. Kas selle raha eest teeks?
http://opleht.ee/2017/05/kas-tugiisik-paastab-paeva/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 17:45; 26.08 14:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.