Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

Postitas:

Lugesin töökuulutust: TUGIISIK
Töö kirjeldus
Erivajadustega lapse igapäevane toetamine ja suunamine õppetöös, osalemine järelõppes, huviringides, vajadusel ka lapsehoid. Tööaeg on 5 päeva nädalas, kella 8:30 – 17:00.

Nõudmised kandidaadile
Tugiisikult ootame:

– positiivset ellusuhtumist
– kohusetundlikkust ja head pingetaluvust
– arvestama lapse eripärasustega
– eelnev töökogemus sotsiaalvaldkonnas
– vähemalt keskharidus
– auto olemasolu (soovituslik)

Ettevõte pakub
– pikaajalist töösuhet
– 5 eur /h (katseajal, kestusega 3 kuud)
– lapsega kaasnevate lisakulude hüvitamist

Ja pakutakse siis palka selle töö eest tunnis 5 eurot/ ilmselt bruto, millest lähevad ka maksud maha. Kes kantseldaks sellise raha eest erivajadustega last?

Isegi hästi! Minule maksab SKA (Sotsiaalkindlustusamet) 3€/ h.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on selliseid tugiisikuid palju.
Nad on justkui abiõetajad, kes on tava tunnis kaasas, kui tundi antakse.
Need lapsed ei ole ükski füüsilise puudega vaid pigem muude probleemidega- õppimis või käitumis probleemidega. Samuti annavad ka vahest tunde, aga kindlasti ei ole nad kogu aeg lapse kõrval, vaid vahetunnis on need lapsed sageli ikka omapead ja peale tunde lähevad need lapsed koju ja ka tugiisikud.
Samas arvan, et neil on kuupalk, aga täpselt ei oska väita midagi. Sellisel puhul on muidugi eelduseks ka pedagoogiline haridus. Enamus aega on need lapsed ka täitsa normaalsed, ainult eri olukordades peavad toime tulema. Palk – kui töökuulutusi vaadata, siis see ei ole kindlasti kõige madalam palk. Aga normaalseks äraelamiseks jääb sellest muidugi puudu. Küsimus ongi selles, et üleüldiselt on palgad igal pool väikesed. Suure või keskmise palga saajaid on vähe ja makstakse ainult teatud sektorites. Enamus nendest ametitest on seotud It-ga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lasteaiaõpetaja bruto töötasu. mis nüüd 1 sept peaks olema kogu vabariigis minimaalne tasu, mida maksta (aga on kindlasti omavalitsusi, kes ei suuda seda maksta, siis on pigem tehtud 1 õpetaja – 2 assistendi süsteem).
http://opleht.ee/2017/08/lasteaiaopetaja-palk-touseb-1-septembrist-enamikus-omavalitsustes/

Tugiisikul on valdavalt 1 laps, paberimajandust ei ole, ostsest vastutust ka mitte. Selles valguses ei ole see väike töötasu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 17:45; 26.08 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka asukohast. Tallinnas on palgad kõrgemad kui mujal Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin töökuulutust: TUGIISIK
Töö kirjeldus
Erivajadustega lapse igapäevane toetamine ja suunamine õppetöös, osalemine järelõppes, huviringides, vajadusel ka lapsehoid. Tööaeg on 5 päeva nädalas, kella 8:30 – 17:00.

Nõudmised kandidaadile
Tugiisikult ootame:

– positiivset ellusuhtumist
– kohusetundlikkust ja head pingetaluvust
– arvestama lapse eripärasustega
– eelnev töökogemus sotsiaalvaldkonnas
– vähemalt keskharidus
– auto olemasolu (soovituslik)

Ettevõte pakub
– pikaajalist töösuhet
– 5 eur /h (katseajal, kestusega 3 kuud)
– lapsega kaasnevate lisakulude hüvitamist

Ja pakutakse siis palka selle töö eest tunnis 5 eurot/ ilmselt bruto, millest lähevad ka maksud maha. Kes kantseldaks sellise raha eest erivajadustega last?

5 on suht hästi juba, enamus pakuvad vaid 3 euri.
teen tööd ,kus olen ka inimestele justkui tugiisik, lihtsalt puudub fyysiline koormus aga vaimne kepp on jube. Inimesed ei oska isegi pangaülekandeid sooritada nii, et neil võlgnevust ei tekiks, muudest valikutest me ei räägigi. ja selle töö eest makstakse 6 euri tunnis

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 22:10; 01.09 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin 2018 aasta alguses lasteaias tugiisikuna. Iga kuu võisin teha max 100 töötundi. Palk oli 3.60€ tunnis (brutos). Tulumaks läks maha juba 1€ ja kätte sain heal juhul 300€. Haigekassat ei olnud. Leping oli käsundusleping. Kindlat päeva millal palk välja maksti, polnud (iga kuu enne 30. kuupäeva). Vallas käisid asjad aeglaselt, lepingu sain alles kuu aega hiljem peale tööle asumist. Keegi minu töö vastu huvi ei tundnud, ei lasteaia juhataja ega sotsiaaltöötaja. Palju oli ka tööd arvutis: nädalaplaanid, tegevuskavad, eesmärgid jne. Töö meeldis aga kõik muu oli õudus kuubis. Aga sessioonõppe kõrvalt okei.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahel suuremal lapsel oli tugiisik lasteaias. Leping oli alates 2014a ja siis mul vedas, tugisik ja mina ning linn sõlmisime kolmepoolse lepingu, nyyd käib asi läbi perekodu ja on käsunduslepinguga.
Tugisiisik oli korraga minu kahele raskele lapsele aias ja sai palka 4 urot tunnis, tööaeg oli 8-15.30. Tänu sellele, et ta linna palgal, siis tal oli haigekassa ja sai palka ka siis kui lapsed olid haiged (yldjuhul tugikad käsunduslepinguga ja pole ei haigekassat, ei saa raha kui laps puudub ja puhkuserahast võid ka und näha, palk ka niru muidugi).
Hetkel suurem laps erikoolis ja pisemal viimane aasta lasteaias tugiisikuga. Tugiisikule lisati eelmine aasta veel yks laps, kuigi seaduse järgi ta samal ajal kahte last hoida ei tohiks. Mul on väga vedanud, et mu lapsel on hea tugisiisik sattunud ja teeb tööd sandikopikate eest. See töö mida ta algul tegiu mu kahe lapsega ja hiljem yhega aias pole kergete killast kuna mõlemad lapsed on rasked lapsed

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 17:29; 04.11 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastates kysimusele, siis jh kui olen pensionär ja materiaalselt kindlustatud oleksin nõus tegema seda tööd ja just autistlike ja ath lastega :). Enne pensionit ei teeks seda tööd kuna vajalik ikka omal haigekassa ja normaalne palk.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 17:29; 04.11 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub see tugiisiku töö palju kergem kui näiteks kooli- või lasteaiaõpetaja töö. Üllatav, et siin teemas on nii paljud pidanud tugiisiku ametit täiesti vastuvõetamatult raskeks. Mis siis veel arvata tavalise õpetaja töö kohta? Vot seda ei läheks ma tegema ka 3000 eest. Aga õpetajad saavad samas suurusjärgus palka, ainult natuke rohkem. Tööd, stressi ja hallatavaid lapsi on kohe hulga rohkem. Jube mõeldagi. Ühe lapse tugiisik olla oleks sellega võrreldes täitsa lebo (sul on ju isegi spetsialist alati kõrval, ise ei pea pmst õppetööd ega midagi sisulist tegema).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen aisalt, et mina ei teeks seda tööd mitte ühegi raha eest, sest ma arvan, et ma ei saaks sellega hakkama. Isegi kui palk oleks 3000 netos, ma ei saaks seda tööd vastu võtta.

Täpselt sama siin. Oleneb diagnoosist ka. Tugeva ATH juures ei püsi ükski tugiisik ka viietuhandese palga eest, kui oma tervis ka tähtis on. Olen proovinud, never again, ja mul on eriharidus. Ja ma tean ka teiste lugusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 10:23; 11.11 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe lapse tugiisik olla oleks sellega võrreldes täitsa lebo (sul on ju isegi spetsialist alati kõrval, ise ei pea pmst õppetööd ega midagi sisulist tegema).

See võib kõrvalt nii paista, usun. Aga proovi ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 10:23; 11.11 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele on hetkel tugiisiku otsingud käimas. Laps käib lasteaias tavarühmas, on autist. Õpetajate sõnul on kõige lihtsam laps rühmas, tugiisikut pole vaja tema ohjeldamiseks vaid eraviisiliseks arendamiseks. Eripedagoog on väga asjalik ja tegeleb lapsega 2x nädalas, lisaks oleks tugiisik.

Mulle on samuti räägitud sellest, et enamasti tehakse nendega käsunduslepingud, mille tõttu on raske leida inimest. Muidu töö ise ei pruugi olla midagi rasket. Erivajadusel ja erivajadusel on vahe sees.
Minu otsitav tugiisik tuleks lisaks omavalitsuse poolt pakutavale käsunduslepingule ka ametlikult minu ettevõttesse tööle ning saaks kõik palgatöölise hüved.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hullumeelne, et paljud siin arvavadki, et see on normaalne palk. Esiteks on selline töö vaimselt väga raske ning teiseks – täiskoha töö eest saad sa 680€ palka, selle eest tuleb maksta üür/kommunaalid, osta toit ning kõik muu eluks vajalik. Selline olukord pole kuskilt otsast normaalne.

Aga kõik need tuhanded, kes saavad miinimumpalka ja rassivad nt liinitöölisena sama aja? Mu meelest on see päris normaalne pakkumine inimesele, kes tunneb ja armastab lapsi, kui sõlmitakse tööleping ja tööandja tagabki töö 5 päevaks nädalas 8 h päevas.

Lihtsalt tahtsin kommenteerida, et aeg ei maksa igal ametil sama palju. Jah, liinitöölisel on ka madal palk, aga üldiselt mingeid lisaülesandeid ei kaasne, mingeid ootamatusi ei teki (v.a sinust sõltumatud tööseisakud ehk) ja kui ei taha, siis palju suhtlema ka ei pea. Saad oma nädala-paar koolitust ja ongi amet selge. Pea iga inimene, kellele sobib istuv/paigalseisev tööviis, sobib sellele tööle. Eeldan, et tugiisikuks sobib palju vähem inimesi, kõigil ei ole selliseid isikuomadusi, et raske lapsega hakkama saaks. Lisaks on haridusalased ja kogemuste nõudmised kandidaadile ka suuremad. Ettevõttes, kus mina töötan, nõutakse liinitööliselt vaid põhihariduse olemasolu ja eesti või vene keele valdamist. Kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ja kui ei leia, siis tõstavad raha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on ainult suhteliselt kerged ATH lapsed ning nende tugiisik veedab enamuse osa päevast lsteaia toolil istudes ja kohvi juues, sest vaba mängu ajal ei ole tal enamasti midagi teha. Päevas on paar korda, kus laps hüsteeriliseks muutub, kaasa keeldub tegemast ja abi, toetust ning juhatust vajab. Ei ole just konti murdev töö.

Seega, sõltub täiesti, kui raskest abivajadusest me räägime.

Meil käivad tugiisikuks reeglina inimesed, kes on äsja pensioneerunud ning läbivad töökoha rahastatult spetsiaalse koolituse eelnevalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeksin küll sellist tööd, kui oleksin juba pikalt töötu olnud ja mind ametlikult tööle vormistatakse. Aga kindlasti ei teeks ma sellist tööd aastate kaupa, vaid see oleks mõnekuine töö parema koha leidmiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas keegi teeks selle raha eest sellist tööd?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.