Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 191 )

Teema: Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?

Postitas:
Kägu

Kõik see jutt tundub veidi kahtlane. Tahad diskussiooni, aga samas ütled, et sul on ükskõik ja ei kahetse. Ma ei usu hästi ka, et see varastamine on kleptomaania. Kleptomaanid minu teada ei mõtle nii kalkuleeritult, et mida ja kellelt varastada. See on sul mingi muu asi.

Jep, ütlesin seda eelpool. Inimestel on nii kahju, nii kahju. Tegu on manipulatsiooniga minu arvates.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik see jutt tundub veidi kahtlane. Tahad diskussiooni, aga samas ütled, et sul on ükskõik ja ei kahetse. Ma ei usu hästi ka, et see varastamine on kleptomaania. Kleptomaanid minu teada ei mõtle nii kalkuleeritult, et mida ja kellelt varastada. See on sul mingi muu asi.

Kirjeldan nii, nagu seda tunnen. Ei tunnegi kahetsust ja see on ka üks murepunkt.

Mõistan, et kleptomaania oleks pigem kompulsiivsete häirete kategoorias ja pigem irratsionaalne. Ma võin ka täiesti vabalt minna poodi ja mõelda, mis oleks kõige mõttekam asi, mida pihta panna. Nt 1) praktiline – kas mahub 2) elamus – kas meeldib 3) väärtus – kas muidu raatsiks osta.

Kahtlane nojah. Normaalne igatahes pole. Diskussiooni soovisingi vist teemal, mis mõtteid selline käitumismuster ja taust tekitavad. Olen saanud ka palju huvitavat vastukaja. Kõik ei pruugi olla meeldiv lugeda, aga ega ma siia pai saama ei tulnud, et näe, tubli vaimuhaige, sa ka siiski inimene.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik see jutt tundub veidi kahtlane. Tahad diskussiooni, aga samas ütled, et sul on ükskõik ja ei kahetse. Ma ei usu hästi ka, et see varastamine on kleptomaania. Kleptomaanid minu teada ei mõtle nii kalkuleeritult, et mida ja kellelt varastada. See on sul mingi muu asi.

Kirjeldan nii, nagu seda tunnen. Ei tunnegi kahetsust ja see on ka üks murepunkt.

Mõistan, et kleptomaania oleks pigem kompulsiivsete häirete kategoorias ja pigem irratsionaalne. Ma võin ka täiesti vabalt minna poodi ja mõelda, mis oleks kõige mõttekam asi, mida pihta panna. Nt 1) praktiline – kas mahub 2) elamus – kas meeldib 3) väärtus – kas muidu raatsiks osta.

Kahtlane nojah. Normaalne igatahes pole. Diskussiooni soovisingi vist teemal, mis mõtteid selline käitumismuster ja taust tekitavad. Olen saanud ka palju huvitavat vastukaja. Kõik ei pruugi olla meeldiv lugeda, aga ega ma siia pai saama ei tulnud, et näe, tubli vaimuhaige, sa ka siiski inimene.

Kas sa psühhopaat ei või olla? Ei pea silmas mõnitusena, et psühh! Vaid päriselt?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlane nojah. Normaalne igatahes pole. Diskussiooni soovisingi vist teemal, mis mõtteid selline käitumismuster ja taust tekitavad. Olen saanud ka palju huvitavat vastukaja. Kõik ei pruugi olla meeldiv lugeda, aga ega ma siia pai saama ei tulnud, et näe, tubli vaimuhaige, sa ka siiski inimene.

Normaalne see muidugi pole. See näitab seda, et oled õnnetu. Nii kahju sinust. Sul oleks potentsiaali väga palju saavutada, aga paned oma energia mingile varastamisele, et kas jään vahele või mitte. Tuleks leida mingi projekt, mis sind päriselt haarab ja kogu energia võtab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik see jutt tundub veidi kahtlane. Tahad diskussiooni, aga samas ütled, et sul on ükskõik ja ei kahetse. Ma ei usu hästi ka, et see varastamine on kleptomaania. Kleptomaanid minu teada ei mõtle nii kalkuleeritult, et mida ja kellelt varastada. See on sul mingi muu asi.

Jep, ütlesin seda eelpool. Inimestel on nii kahju, nii kahju. Tegu on manipulatsiooniga minu arvates.

Tegelikult pole ükski teist kohustatud ei kaasa mõtlema ega tundma. Mind on päris palju aidanud see, et olen saanud kirjutada ja seeläbi analüüsida, miks kuidagi käitun. Natuke jabur oleks oodata, et räägin oma ebaseaduslikust ja taunitud tegevusest ja loodan saada kiitust. Või mis peaks olema selle manipulatsiooni tulemus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole ükski teist kohustatud ei kaasa mõtlema ega tundma. Mind on päris palju aidanud see, et olen saanud kirjutada ja seeläbi analüüsida, miks kuidagi käitun. Natuke jabur oleks oodata, et räägin oma ebaseaduslikust ja taunitud tegevusest ja loodan saada kiitust. Või mis peaks olema selle manipulatsiooni tulemus?

Tähelepanu on tulemus. Ja sind ei ole see aidanud, eelpool ütlesid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vasta siis ka sellele

Kas sa pead end psühhopaadiks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa psühhopaat ei või olla? Ei pea silmas mõnitusena, et psühh! Vaid päriselt?

Olen ka sellele mõelnud. See pole just väga meeldiv perspektiiv, aga kuidagi elavad nemadki ja sarimõrvariks saada mul pole potentsiaali, nii et tohutut ohtu ühiskonnale ei kujuta.

Mind nimetas eksmees psühhopaadiks, sest käisin temaga kohtutee läbi (ta peksis, läks vangi) ja olin kogu selle asja juures rahulikult halastamatu. See reaktsioonipuudus oli viimane piisk ja ta sai veel teise aja otsa jälitamise ning ahistamise eest.

Mingid jooned minus kindlasti on. Küllap ka mingi anus nartsissismi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlane nojah. Normaalne igatahes pole. Diskussiooni soovisingi vist teemal, mis mõtteid selline käitumismuster ja taust tekitavad. Olen saanud ka palju huvitavat vastukaja. Kõik ei pruugi olla meeldiv lugeda, aga ega ma siia pai saama ei tulnud, et näe, tubli vaimuhaige, sa ka siiski inimene.

Normaalne see muidugi pole. See näitab seda, et oled õnnetu. Nii kahju sinust. Sul oleks potentsiaali väga palju saavutada, aga paned oma energia mingile varastamisele, et kas jään vahele või mitte. Tuleks leida mingi projekt, mis sind päriselt haarab ja kogu energia võtab.

Jah, nii on. Iga päev loen oma lolli matemaatikat, lähen oma lollile jalutuskäigule, teen oma lolli trenni. Pärast ongi parem olla ja hoopis rahulikum ning positiivsem ellusuhtumine ja ka suhtumine ümbritsevasse.

Minusugustele aitab vist ainult väga range rutiin. Hea seegi, et ma enam ei käntselda päevi päevade kaupa ja ärkan kl 7, et ratas jälle ringi käiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vasta siis ka sellele

Kas sa pead end psühhopaadiks?

Vau, sul läks nii kiireks, et ma ei jõudnud isegi oma vastust valmis trükkida 😀 sest küsimus oli huvitav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind nimetas eksmees psühhopaadiks, sest käisin temaga kohtutee läbi (ta peksis, läks vangi) ja olin kogu selle asja juures rahulikult halastamatu. See reaktsioonipuudus oli viimane piisk ja ta sai veel teise aja otsa jälitamise ning ahistamise eest.

Mingid jooned minus kindlasti on. Küllap ka mingi anus nartsissismi.

Ok, sa pole psühhopaat. Aga nartsissist ka pole. Muide, vabalt võis peksa saamine su selliseks või süvendada või ka verbaalne vägivald.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muuta selliseks vargaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda vägivallasaagat olin ikka väga väljaspool enda mõistust või kohalolekut ja läks hea mitu aastat, kuni sain mingigi elujõu tagasi.

Tegin praegu isegi ühe suvalise testi ja selle järgi olen 20 protsenti psühhopaatsem kui keskmine testitegija. Põhiline omadus on impulsiivne, aga üldiselt kõik normides.

See test on ju muidugi üldsõnaline ja läbinähtav, aga lugesin küsimustest välja nii palju, et sünnipärast psühhi minus väga palju pole. Kindlasti on traumad ja enesekaitse, aga neid, kes mulle lähedal on, hoian väga ja pigem kaitsen neid kui ennast. Seda olen pidanud mitmeid kordi ja erinevatest allikatest kuulma, et peaksin võtma rohkem ruumi ja tähelepanu, kuna kipun olema inimsuhetes allaheitlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda vägivallasaagat olin ikka väga väljaspool enda mõistust või kohalolekut ja läks hea mitu aastat, kuni sain mingigi elujõu tagasi.

Tegin praegu isegi ühe suvalise testi ja selle järgi olen 20 protsenti psühhopaatsem kui keskmine testitegija. Põhiline omadus on impulsiivne, aga üldiselt kõik normides.

See test on ju muidugi üldsõnaline ja läbinähtav, aga lugesin küsimustest välja nii palju, et sünnipärast psühhi minus väga palju pole. Kindlasti on traumad ja enesekaitse, aga neid, kes mulle lähedal on, hoian väga ja pigem kaitsen neid kui ennast. Seda olen pidanud mitmeid kordi ja erinevatest allikatest kuulma, et peaksin võtma rohkem ruumi ja tähelepanu, kuna kipun olema inimsuhetes allaheitlik.

Yt oli video, kuidas politsei tabas USAs varga, jope hõlmades oli müts ja sall. Politseinik ostis need sellele naisele, väidetavalt oli naine kodutu ja raha polnud. Kommijad arvadid, et kui oleks olnud muu kraam, siis oleks kehvemini läinud.

Ma arvan, et sa kompenseerid edukate jms inimeste tõttu oma ebaedu. Ala ütlesid eelpool, et nagunii need asjad oole suur teema neile ettevõtetele vms. Pead minema ikka psühholoogi juurde ja jääma käimagi. Kui elad välismaal nii pikalt juba, siis on ilmselt kergem elu majaduslikult, Kui Eestis elades.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja võibolla ei teeks paha ka kolimine. Eks võib ju vangis olla, aga kodu ju sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa psühhopaat ei või olla? Ei pea silmas mõnitusena, et psühh! Vaid päriselt?

Olen ka sellele mõelnud. See pole just väga meeldiv perspektiiv, aga kuidagi elavad nemadki ja sarimõrvariks saada mul pole potentsiaali, nii et tohutut ohtu ühiskonnale ei kujuta.

Mind nimetas eksmees psühhopaadiks, sest käisin temaga kohtutee läbi (ta peksis, läks vangi) ja olin kogu selle asja juures rahulikult halastamatu. See reaktsioonipuudus oli viimane piisk ja ta sai veel teise aja otsa jälitamise ning ahistamise eest.

Mingid jooned minus kindlasti on. Küllap ka mingi anus nartsissismi.

Psühhopaat tõenäoliselt ise ei mõtleks, et äkki ta on psühhopaat….

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda vägivallasaagat olin ikka väga väljaspool enda mõistust või kohalolekut ja läks hea mitu aastat, kuni sain mingigi elujõu tagasi.

Tegin praegu isegi ühe suvalise testi ja selle järgi olen 20 protsenti psühhopaatsem kui keskmine testitegija. Põhiline omadus on impulsiivne, aga üldiselt kõik normides.

See test on ju muidugi üldsõnaline ja läbinähtav, aga lugesin küsimustest välja nii palju, et sünnipärast psühhi minus väga palju pole. Kindlasti on traumad ja enesekaitse, aga neid, kes mulle lähedal on, hoian väga ja pigem kaitsen neid kui ennast. Seda olen pidanud mitmeid kordi ja erinevatest allikatest kuulma, et peaksin võtma rohkem ruumi ja tähelepanu, kuna kipun olema inimsuhetes allaheitlik.

Yt oli video, kuidas politsei tabas USAs varga, jope hõlmades oli müts ja sall. Politseinik ostis need sellele naisele, väidetavalt oli naine kodutu ja raha polnud. Kommijad arvadid, et kui oleks olnud muu kraam, siis oleks kehvemini läinud.

Ma arvan, et sa kompenseerid edukate jms inimeste tõttu oma ebaedu. Ala ütlesid eelpool, et nagunii need asjad oole suur teema neile ettevõtetele vms. Pead minema ikka psühholoogi juurde ja jääma käimagi. Kui elad välismaal nii pikalt juba, siis on ilmselt kergem elu majaduslikult, Kui Eestis elades.

Käin juba ca 5. aastat erinevates teraapiavormides. See on elukestev ja usun, et kõik inimesed peaksid käima. Ei ole nii, et käin üks kord psühholoogi juures. Kõige suurem õppetund mulle on olnud see, et tuleb olla aus. Nii enda kui terapeudiga – isegi kui tõde on vastik.

Elan väga õnnelikul kombel sellisel välismaal, kus saan endale sellist luksust lubada. Usun ka, et kunagi panustan oma uue omandatava haridusega ühiskonda tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiopaatia?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin ka täiesti vabalt minna poodi ja mõelda, mis oleks kõige mõttekam asi, mida pihta panna. Nt 1) praktiline – kas mahub 2) elamus – kas meeldib 3) väärtus – kas muidu raatsiks osta.

See on ju täpselt vastupidine kleptomaaniale. Kui sa nii palju internetis oleks, peaksid teadma ju.
Kleptomaanil on varastatud esemest ükskõik, sina lugesid ette kolm argumenti, mille alusel eset valida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varastan toidukaupu, mida ise osta ei raatsi.

Sa oled lihtsalt varas, mitte kleptomaan.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varastan toidukaupu, mida ise osta ei raatsi.

Sa oled lihtsalt varas, mitte kleptomaan.

aga miks varas varastab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varastan toidukaupu, mida ise osta ei raatsi.

Sa oled lihtsalt varas, mitte kleptomaan.

aga miks varas varastab?

Sest tal on seda asja vaja. Kleptomaan ei varasta sel põhjusel

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varastan toidukaupu, mida ise osta ei raatsi.

Sa oled lihtsalt varas, mitte kleptomaan.

aga miks varas varastab?

Sest tal on seda asja vaja. Kleptomaan ei varasta sel põhjusel

Aga sel juhul pole. Kirjas on, et varastada tegelikult vaja poleks, aga tung on siiski.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel juhul pole. Kirjas on, et varastada tegelikult vaja poleks, aga tung on siiski.

Emotsionaalsed põhjused. Kompenseerib eksmehe peksu näiteks. Empaatia puudulikkus ka näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ajukeemia, mis mingitest meelemürkidest kaldu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen jälginud, aga ka uurinud, kui kaua peaks võtma aega ajukeemia normaliseerumine pärast ainetest võõrdumist. Paar kuud peaks olema alkoholiga piisav, muud staffi tegin ainult proovimise korras. Aga! Alkohol on üks ajuhävitavamaid uimastid, nii et oma keemia paikasaamisega läheb ilmselt pikem aeg. Võimalik et on ka mõningane pöördumatu kahju, aga seda on raske hinnata, sest iga mööduv päev ja selle kogemused mõjutavad reaalsustaju ja selle põhjal kujunevat elutunnetust mingil määra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar kuud peaks olema alkoholiga piisav, muud staffi tegin ainult proovimise korras.

Tegelikult ei pöördu ajukeemia paari kuuga alkoholitarvitamisest loobumise järel normi. Selleks kulub aastaid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel juhul pole. Kirjas on, et varastada tegelikult vaja poleks, aga tung on siiski.

Kirjas oli, et varastab kättemaksuks või varastab “head-paremat”, mida raha eest ei saa lubada endale see ei ole ka kleptomaania.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varastan toidukaupu, mida ise osta ei raatsi.

Sa oled lihtsalt varas, mitte kleptomaan.

aga miks varas varastab?

Sest tal on seda asja vaja. Kleptomaan ei varasta sel põhjusel

Aga sel juhul pole. Kirjas on, et varastada tegelikult vaja poleks, aga tung on siiski.

Kui ma endale Gucci koti varastan, siis ega mul seda ju ka konkreetselt “vaja” ei ole. Aga selle varastamine ei tee mind kleptomaaniks. Kleptomaania on näiteks see, kui lähen sõbrannale külla ja panen sealt tasku pesemata kohvitassi, ise ka teadmata miks ( ja pärast kodus või juba tee peal viskan võibolla üldse ära selle).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis põhimõtteline vahe seal on? Varastatud asja pole ju vaja, seega on tegu sama irratsionaalne, objekti väärtusest olenemata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 191 )


Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?