Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?

Näitan 11 postitust - vahemik 181 kuni 191 (kokku 191 )

Teema: Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?

Postitas:
Kägu

Aga noh, eks seda ju oodata oli, et mind siin üsna üheselt kividega loopima asutakse.

Kus on kivide loopimine? Aus ütlemine, et sinu varastamise lembus ei ole vabandatav psüühilise häire kleptomaaniaga, ei ole kividega loopimine.

Kordan varasemat küsimust – kas keegi teab sellest, et sa varastad? Tõid eelnevalt esile, et oled enda probleemidega ammu juba tegelenud ja abi otsinud.

Jah, loomulikult olen terapeutidega sellest rääkinud. See ei ole ebatavaline käitumine minu olukorras olevatele inimestele, nii et keegi tooli pealt maha ei kukkunud ega politseisse ei helistanud. Nende loogika on olnud enam-vähem selline, et alustame kõigepealt impulsikontrollist, st kõigepealt pidin sõltuvushäire kontrolli alla saama, seejärel etableerima korraliku päevaplaani ja rutiinid, seejärel tegelema emotsioonide, traumade ja inimsuhetega. Üldine tehnika peaks olema raamid paika saada ja siis päev-päevalt paremaid valikuid tegema, kirjutama, reflekteerima, sundima. Tagasilangust esindab ka ja nendel hetkedel ongi trots kerge tekkima, et mis ma siin ikka tõmblen, saan siis lõpuks mingiks täiuslikuks inimeseks või? Aga jah, siis peab tõdema, et mingit finišit pole, peale vältimatu surma muidugi, aga nii üldiselt peab seda teed lihtsalt käima nii hästi-halvasti, kui lubad. Me keegi ei saa olla paremad kui meie konditsioon jabolukord hetkes luavad jms muud tarka aastate jooksul kuulnud olen.

Ma ei tea nüüd, kas sa said oma vastuse kätte. Ei tule ausalt öeldes selle peale, et teemat alustades absoluutselt kõik oma elu aspektid lahti seletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube tüütu, et siin redigeerida ei luba, kui mingid nõmedad tähevead või korrektor üle sõidavad. Vast on jutt siiski arusaadav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii et keegi tooli pealt maha ei kukkunud ega politseisse ei helistanud.

Joodikule öeldakse kork kinni. Sina löö varastamine nulli. Üldse enam ei võta, ei ole vaja. Saab joodik hakkama, saad sina ka. Kõige hullem, et saad aru, et vale, aga selleks teedki, et vale olla. Kes nii viitsib? Suguvõsas ka vargaid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ainult toidupoes varastad või nt. riided ka omale selga? Jalanõudega vist veidi keerulisem.. Peaks oma vanad käimad siis poodi jätma, kui uutega minema kõnnid.

Mina tundsin küll kunagi ühte kleptomaani. Meesterahvas. Eredaimalt jäi meelde, kui ta varastas mu kaasa telefoni, kui tulid välja need esimesed värvilise ekraaniga telefonid. Maksis 8000.- EEK-i. Mõnel oli kuupalk samas suurusjärgus. Telefonil oli ka üks spetsiifiline kriim, mille järgi omanik selle kohe ära tundis, kuigi tüüp raius, et ei ole ta seda varastanud. Nii et varastas isegi oma sõprade tagant. Absurdseid esemeid. Inimesena muidu oli sõbralik, rahulik, nutti ka piisavalt ja haritud vanemate järeltulija (isa üsna tuntud professor, rohkemat ei saa täpsustada). Poeg aga varastas poest toitu ja ka alkoholi. Teeperv poest tema koduni oli siniseid gin-i purke täis. Seega lisaks oli ka räpakas oma elukommetelt. Riides aga puhtalt ja muu välimus ka kasitud (juuksurit külastas regulaarselt, habe oli aetud jms.). Kodu uhke. Et ei olnud mingi töötu parm, kes hinge sees hoidmiseks pidanuks varastama. See oli ta lõbu!

Mis temast praeguseks on saanud, ei teagi. Inimesed järjest ütlesid lahti temast. Polnud valikut. Aina passi, et jälle midagi minema ei tassita su kodust.  Keeruline haigus, teisisõnu.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.s. elas samas tänavas, seetõttu ka tihedam läbikäimine ja teadlikkus inimese kommetest.

Ei saanud kahjuks eelneva kommentaari juurde enam lisada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea nüüd, kas sa said oma vastuse kätte. Ei tule ausalt öeldes selle peale, et teemat alustades absoluutselt kõik oma elu aspektid lahti seletada.

Ei saanud kätte. Teemaalgatuse põhjal on varastamiskomme sinu saladus, mille üle nüüd alles mõtisklema hakkasid. Kas need “terapeudid” on vastava haridusega professionaalid? Kas nende arvates on sul kleptomaania?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terapeudi või psühholoogi või psühhiaatri ees mul pole saladusi või noh, pole ju pointi käia seal, kui ma asjadest ei räägi. Diagnoose ei panda niisama kergelt ka ja imelik oleks, kui psühholoogi juures öeldakse, et ahah psühhopaat (näiteks). Pigem ikka nii, et saada aru käitumismustrite võimalikust algpõhjusest.

Olen olnud kaks korda institutsioonides sees (millest sõltuvusravi kontekstis olen ka siin rääkinud, teine kord oli psühhiaatriaosakonnas), nii et loomulikult olen olnud päris professionaalide hoole all. Ma ei nimetaks seda teraapiaks, kui ma naabrile südant puistamas käiks.

Sõpradele, tuttavatele niisama ei pajata jah varastamisest, kuigi paar lähedasemat teavad, et mul selline harjumus on. Ei tea küll asja ulatust, aga on kursis.

Aga ma ei jõua su urgitsemistele kõigile enam vastata. Alati tuleb jälle midagi uut, mis ma nähtavasti rääkimata jätsin. Ei mõista, mis kaasust sa minust siin koostad, et iga detaili järgi jooksed.

Ma paraku ei tule kõige peale kohe, mida võiks jagada ja mida mõelda, aga see norimine on natuke nagu ülepakutud. Sa oled minust mingi arvamuse endale konstrueerinud või kujundanud, ehk siis sellest 7 lk vastustest piisab ka, et saaksid uudishimu rahuldatud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paraku ei tule kõige peale kohe, mida võiks jagada ja mida mõelda, aga see norimine on natuke nagu ülepakutud.

Eks me ikka selleks küsime, et sa ise endast aru saama hakkaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled minust mingi arvamuse endale konstrueerinud või kujundanud, ehk siis sellest 7 lk vastustest piisab ka, et saaksid uudishimu rahuldatud.

Oota, sa arvad, et sinuga suhtleb siin teemas üks inimene? Päriselt?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ikka mitmeid kägude põlvkondi ja suguvõsasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ikka mitmeid kägude põlvkondi ja suguvõsasid.

Dünastiaid nüüd moes öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 181 kuni 191 (kokku 191 )


Esileht Ilu ja tervis Kas keegi teist on kleptomaan või tunneb mõnda?