Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi veel juba potitab oma 8-kuust last?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas keegi veel juba potitab oma 8-kuust last?

Postitas:

Mul poiss sai 8-kuuseks ja hakkasin potitama. Enne seda olen ärkamisjärgseid pisse püüdnud kraanikaussi, kuid nüüd kui ise istuma hakkas, mõtlesin, et proovin potile ka. Poiss saab hämmastavalt hästi aru, mis tegema peab ja päevas saame ikka mingi 5-6 häda potti püütud, küll ainult pissi. Esimestel päevadel potitasin ainult peale ärkamist, kuid nüüd teeb ka vahepealseid hädasid potti, kui ise õigel ajal jaole saan.
Sõbrannad (kes hädas oma pea 2-aastastega) räägivad, et see varane potitamine ei loe midagi. Et varsti see muutub ja tulevad mingid potistreigid ja lõpuks pole vahet, kas hakata potitama nii vara või 1,5-2-aastaselt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi kavatsen 9-10.-kuuselt hakata harjutama last potile, siis ütlen nii palju, et ei usu sellesse oskuse ärakadumisse.
Lihtsalt endal on natuke raskem, sest laps võib ka öösel hakata potile tahtma ja siis pead olema valmis ka teda potile panema.
Mida varem hakkad harjutama, seda parem on. Nii on tegelikult ka söökidega ja muuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin umbes samal ajal nagu sina tütart potitama. Nüüd 1 aasta ja 5 kuuselt proovime öist mähet ära jätta.
Päeval küsis pissile aasta ja kolmekuuselt, enne tuli püksi kui ise õigel ajal potile ei pannud. Mina arvan, et sul tasub proovida küll, aga ära sea mingeid eesmärke ja ära sunni kui laps ei taha. Kui ta on rõõmsalt nõus potile minema on ju ainult hea, võib olla streigib paar nädalat, las siis olla, proovi uuesti mõne aja pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult võid potitada ja tublid olete, et kõik kenasti õnnestub. loodan, et nii jääbki. samas kindlasti ära satu stressi ega tekita ka lapsele seda, kui juhtub nii, et laps nö. jalad alla saades enam poti peale istumagi ei ole enam nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütart hakkasin potitama 5-kuuselt korra päevas – hommikuti pärast ärkamist, kuna siis alati kakas ja mugavam oli potti pesta kui kakast peput. Beebi harjus sellea kenasti, muul ajal päevas ei tülitanud, sest ega ta ju teadlikult ses vanuses veel potti ei tee, lihtsalt emme paneb õigel ajal. Hommikuse potitamisega sai aga laps selgeks milleks pott on ja 1,5 aastaselt saime toas kenasti mähkmeta hakkama. Öise mähkme sain ära jätte juba aastaselt, sest tüdruk pole sest saadik öösel pissinud ja õnnetusi pole ka öösel kunagi juhtunud.
Poissi pissitan ka nüüd samamoodi korra päevas, hommikul ja samuti pissib ja kakab kenasti sinna kiiresti ära. Eks näis kuidas edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et see harjumus kuhugi kaoks. Tagasilööke võib muidugi olla.

Ma olen oma tüdrukut kuu aega potile pannud (mõned korrad päevas, kuidas viitsimist on). Kuu aja tulemus on 0. Mitte ühtegi pissit ega kakat potti pole õnnestunud püüda. Kaka puhul ma ei imesta, sest ta kakab ainult rinna imemise ajal. Laps saab varsti 8-kuuseks. Potile hakkasin panema, kuna mu ema kinnitab, et meid (mind, õde, venda) hakkas ta juba 3-4-kuuselt kausi kohal pissitama ja aastaselt olime juba enam-vähem mähkmevabad. Praegu olen küll juba seda meelt, et jätan vahe sisse ja last mõnda aega potile ei pane, kuu aja peale 0 häda potti ei ole just kuigi innustav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin kui laps oli 5-kuune. Meil kohe esimesest päevast läksid kõik kakad potti ning suurem osa pisse ka. Varemalt oli meil välja kujunenud hommikune kakamine nii, et laps oli paljalt saunalina peal vannitoa põrandal. Vannitoas on põrandaküte ning soe seljaalune pani kõhu tööle ilmselt. Lapsel oli juba harjumus oodata, millal saab vannitoa põrandale ja oskas kakat kinni hoida, seega polnud raske põrandalolek vahetada potilolekuga.
Tagasilõõke on olnud kui laps hakkas roomama, püsti tõusma ja kõndima. Aga neist sai kergelt üle.
Enne aastaseks saamist jätsime päevamähkme ära, aastaselt ka õuemähkme lühemate käikude ajal. Aasta 2k jäid meil ka öömähkmed kuivaks. Tol ajal oli meil ka lennureis ümberistumistega. Terve päeva laps püksi ei teinud, käisime lennujaama vetsudes suure poti peal.
Paar nädalat tagasi tuli meile uus lapsehoidja, kes tahab, et lapsel toas mähkmed oleks. Ja tagasikäik on kohe nii suur. Öösel on jälle mähe täis ja laps laseb meeleldi püksi ka päevasel ajal. Kui varem laps tegi kohe häda ära kui potile sai, siis nüüd on hakanud streikima, teeb küll häda potti, aga nalja teeb ka. Laps 1a 4.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:48; 02.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varase potitamise mõttetusest räägivad enamasti siiski need, kes seda ise praktiseerinud ei ole. Mina hakkasin esimest poega potitama 4kuuselt ja teist nüüd 6kuuselt, kuna 4kuuselt kõlgutas niisama poti kohal jalgu või püüdis haarata, pealegi tegi oma hädad enamasti söögi ajal, tiss suus. Lapsed on erinevad. Suurem ei teinud 4 kuust alates pea ühtki kakat enam mähkmesse, väiksem kakab nüüd sageli öösel ja me ei pruugi potile jõuda enne (emme magab). Mõnel päeval ei lähe meil ühtki mähet: hommikul käime potil, hommikuunest ärkab kuivana, käime potil, lõunaunest taas ärkab kuivana. Kasutusel siis riidemähkmed. Päeval on enamasti püksikestega. Eks vahel juhtub ka õnnetusi. Öösiti sööb mitu korda ja siis ikka pissib mähkmesse ka, ning kui harjumusest rääkida, siis kui nüüd päeval on kuiv, siis öine pissimine häirib und. Ja tagasilööke tuleb nagunii, nt kui issi suurema poisi püsti pissima õpetas, siis praktiseeris ta seda millal juhtus ja kuhu juhtus, ajades lihtsalt jalad veidi harki ja imestades, kuidas see siis pükstest põrandale tilkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]bitch28 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no mida ülbust- lapsehoidja, kellele sina MAKSAD hoidmise eest, tuleb sulle ütlema, et tema tahab mähkmetega last? selline hoidja oleks sekundipealt vallandatud….[/tsitaat]

Hoidjast võib ka aru saada. Laps ise veel ilusasti potile küsida ei oska (on küll märgid, millest võib aru saada, et häda käes on) ning uus inimene kohe ei pruugi ära tabada ning siis tuleb püksi. Ja siis lapsehoidja kardab, et tema süü tõttu nüüd elamine täispissitud.
Kuna praegune lapsehoidja ongi meil ajutiselt, siis ei hakanud väga omi põhimõtteid ka pressima. Aga näha on, et peaks ikkagi jätkama nii nagu lapsel harjumus on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:48; 02.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin ka umbes 7-8-kuuselt ja alates 9-kuusest on teinud enamus kakasid potti pärast ärkamist näiteks. Suur pluss, ei mingit kaka rookimist igast vahest… 🙂 1a3k hakkas ise kakale küsima. Umbes aastaselt läks ühe mähe päevas, enamus pisse potis. Pissile hakkas küsima 1a4k. Jah, läks kuid selleks, aga 1a6k oli mul täiesti mähkmevaba laps ja oluliselt raha kokkuhoitud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi veel juba potitab oma 8-kuust last?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.