Esileht Hobinurk kas kellelgi kass veel tuleb “liiga palju” sülle

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: kas kellelgi kass veel tuleb “liiga palju” sülle

Postitas:

enamike kassidega on ju vastupidine probleem – sülle ei tule. minu neljast kassist kolm on ka sellised, lesivad diivanil inimeste vahel ja kõik. mul on see “kass minu kõrval” ja paarkümmend paid õhtu jooksul ka täiesti piisav kassilähedus. aga üks, umbes 7-aastane Sillamäelt leitud sitke pikkade jalgadega triibik, on teistsugune. ta on küll isepäisem, kui kes iganes – lesib laual ja virutab möödujatele igavusest hoope vastu tagumikku või suurimas paitamis- ja hellusehoos hammustab sõrmed veriseks või vaatab külalisi hukkamõistvalt kuskilt kõrgelt riiulilt. aga just tema trügib alati sülle. õnneks on tema neljast kassist ainus, kes käib ka aias tšillimas ja ei ole kogu aeg toas. aga kui on, siis istuda ma rahulikult ei saa. tulen elutuppa ja ta hakkab kohe himukalt jälgima, et kuhu ja millal ma istun, et siis tulla, sülle hüpata  ja kõigi kümne küünega trampima hakata. istudagi enam ei julge, sest kui ta ta näeb, tuleb KOHE sülle. kui võtan sülearvuti “kaitseks” sülle, siis ta lõugab seni mu kõrval, kuni koha vabastan. armas muidugi, aga tüütu.

mis  te teete sülleronijatega? kahju on teda sülest ära panna, aga mul ka kümme tuhat muud asja teha.

+14
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on hästi isepäine siiam, kes väga harva tuleb sülle. Nagu jumala õnnistus, kui sülle või pai tahab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, nagu minu kass. Midagi teha polegi.. mina lootsin, et ehk titeaja möödudes läheb üle. Nüüd on juba kolme aastane daamikene, aga endiselt elaks ja niheleks vaid süles. Mul poleks muidu selle vastu midagi, aga küüntega tatsub ka nii agressiivselt, et rikub pooled riided ära oma niitide välja tõmbamisega. Ja ta võiks süles eladagi, küllalt ei saa tal küll kunagi..

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu oma ainult süles elabki. aga ta on juba ära õppinud, et mõttekas on ainult siis end paika sättida, kui ma diivanil olen ja telekat vaatan, mõnd pikka filmi. Niisama laua ääres istudes läheb “lamamismatt” varsti jälle minema.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu leiukiisu ainult aelekski mu küljes. Hüljatud kodukasside värk. Mulle meeldib see väga 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu neljast kassist

Mehi siis üldse ei salli, et NELI kassi peab kodus olema?

0
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:12; 24.10 20:12;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

minu neljast kassist

Mehi siis üldse ei salli, et NELI kassi peab kodus olema?

Aga kassid on ju kallid .)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks hea meel, kui ta niisama tuduks, aga ta tuleb ainult sõtkuma.

See on kassi puhul ju super omadus, kui ta selliselt masseerida viitsib.

Pane käterätik vahele, kui küüned liiga jubedad on, aga isegi juba läbi pluusi vms kannatab ära.
Mind paneb selline asi kohe magama ntx. Ta ju “uriseb” ka veel mõnusalt sinna juurde ja siis ongi….
Hullem, kui juuksuri juures, kus kah kohe uni peale tuleb.

Aga kassi poolt tekitatav ASMR ehk autonoomne sensoorne meridiaanreageering on üks võimsamaid.
Loe ja proovi endas see üles leida.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:12; 24.10 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur etoloog (loomade käitumise uurija) Konrad Lorenz on öelnud, et loomaarmastuse määra näitab see, kui palju suudetakse taluda looma poolt põhjustatud ebamugavusi.
Äh krt jälle tuli käo alt, kuigi panin nime alt. Kitah olen.

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kui kass sulle sülle ei tule, siis ei pea ta sind enda peremeheks.

mingi aasta tagasi käisin ühe tuttava juures, neil oli varjupaigast võetud kass. kass oli täiesti okei, aga kellegagi sõber ei olnud. nii kui ma sinna diivanisse istusin, terve pererahva ahhetuse saatel oli see kass vopsti mul süles ja nurrus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 leidlast – üks võib öösel tulla rinna peale magama, arvad just, et oled luupainaja küüsis, kui sulle vuntsid näkku torgatakse  või siis õhtul teleka ees ronib rinna peale magama. Vahest meeldib pressida ennast padjale magama – et ärgates avastad, et magad kass peas. Selle kassi leidsime nii natuke alla 2 kuu vanuselt, hästi pisike.

Teine, kes väga noorukese kassina lihtsalt meid endale pereks valis, ilmudes meile ukse taha ja siia ka elama jäi, armastab seltskonda, vahest tabab tohutu soov sügamise järgi, siis kratsid, paitab ja siis taandub, lemmik koht on magada teleka ees, väiksena magas teleka peal – käpp ja saba rippu ekraani ees. Nüüd on paksuks läinud ja ei mahu õnneks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 00:14; 25.10 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hästi isepäine siiam, kes väga harva tuleb sülle. Nagu jumala õnnistus, kui sülle või pai tahab.

Mul on 2 siiamit. Üks neist on täielik nunnu ja leebe süleloom, nii kui keegi pereliikmetest istub, on tema vupsti süles. Mõnikord on nii tüütu, istun korraks, et siis kohe jälle edasi toimetada ja kass on süles ja nurrub- no kuidas sa ajad ta ära… Teine kass, ka siiam tuleb sülle vast 3-4 korda aastas, pai ka väga ei taha, kui tahab pai, tuleb ja nurub seda ise. Täesti erinevad loomad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kassil on see hommikurutiiniks – mu süles veidi mõnuleda.

Seni, kuni ma hommikueinet valmistan, käib ta tiiru oma õueringil. Kui mul on söödud ja nõudki pestud, olen kohviga kolinud arvuti taha (läpakas paikneb  laua peal e. istun selle taga sirgeselgselt). Siis on karvapall ka juba akna taga võimlemas ja sisselaskmist soovimas. Sööb seejärel solidaarsusest 3 krõbuskit, mõni lonks vett peale ja juba ta vudibki minu juurde ning nõuab süllesaamist.

Mul on siis veel tavaliselt pehme hommikumantel üll – nii on ka kaitse küünte vastu olemas 🙂    Ja temal mõnus küljealune.

Kurrub ja nurrub ning saab nõnda oma päeva esimesed hellused kätte. Endalegi mõnus & stressivaba algus päevale! Seega rõõm teineteisest on vastastikune 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis kodukontoriga alustasin võis mul kass 8h päevas ka süles istuda. Muidu ta mind ei häiri, aga kui ta kukkuma hakkab surub küüned jalga et mitte alla kukkuda. Mul siis veri ikka korralikult väljas. Nüüd juba tõstan kassi kohe põrandale kui näen et tasakaal ohtlikuks muutub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kass sulle sülle ei tule, siis ei pea ta sind enda peremeheks.

Ükski kass ei pea ühtki inimest peremehks. Paremal juhul teenindvaks personaliks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kass käitub nagu koer – käib mööda maja ja aeda järgi. Magamistuppa me teda ei lase ja nii ta magabki öösel nina vastu suletud ust litsutud 🙂 Kui õuest tuleb nõub oma paid kohe kätte ja kui me pole pool päeva kodus olnud siis istub keset esikut ja *riidleb* meiega.

Süles pole ta kunagi tahtnud vabatahtlikult olla, tegi oma kohustusliku 5 min. süles olemise aja ära ja kobis diivanile inimese kõrvale. Nüüd on ta 3 aastane ja viimased mõned kuud nõuab sülle ja ainult süles elakski aga tal ka see tobe sõtkumise komme, kui sõtkuma hakkab siis ikka väga pikalt ja vahest on kohe päris valus kui ta oma küüned riietest läbi surub.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass hiljuti üllatas mind. Ta magab sageli minu voodis, mu pea kõrval, oma pesakese sees. Kord tõmbas ta õrnalt käpaga mu kätt. Tõmbas enda poole, just kui paludes, et teeksin talle pai. Arvasin, et see oli juhuslik. Aga mõni aeg hiljem kordus sama – kui tal oli pai isu, siis tõmbas käpaga mu kätt. Olen näinud, et koerad mõnikord niimoodi teevad, aga seda ei teadnud, et ka kassid niimoodi oskavad. Igal juhul armas.

Algul, kui ta meile tuli, siis ta ei armastanud üldse süles olla. Nüüd, viimased aastad otsib lähedust. Aga ei tule sülle, vaid ronib mulle rinna peale, kui pikutan. Millegipärast teiste pereliikmetega niimoodi ei tee.

Ühel mu tuttaval oskab kass asju ära tuua. Nagu koer. Viskad midagi, ja kass jookseb järele ja toob ära.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 18:36; 25.10 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda asjade äratoomist teeb mul ka üks  kass, peamiselt on juuksekummid, mis temale meeldivad. Lisaks närib konti ka. Aga mõlemad kassid käivad uksel vastas, kui keegi omadest tuleb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 00:14; 25.10 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jookseb ka kass ukse peale vastu igale koju saabuvale pereliikmele. Ja siis, kui viimane pereliige on laekunud, hakkab suurest õnnest kepsutama, et kõik on kodus. Mõnikord lidub nagu koer toast tuppa, teeb kaapekaid ja hüppeid 😀 Sellega siis väljendab suurt rõõmu, et kõõik on turvaliselt koju jõudnud.

Kord olime me lastega kodust ära ja mees oli kassiga mitu päeva üksinda kodus. Kas oli nagu hull käitunud. Ulgus ja kräunus laste toas öö otsa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 18:36; 25.10 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kojutulemise rõõmust hakatakse “esinema” jah. Ja nagu olen varemgi öelnud – kui pikemaks ajaks kottu är’ minnakse, siis tuleks seda kassile ütelda (koertele muidugi ka).
Aga kui kass tahab südame peal magada, siis ta ravib sind. Võtab endasse kõik väiksed häired ja ebakõlad, millest sa ise veel midagi ei teagi. Samamoodi tahavad nad olla mõne valutava koha peal. Ega kõik kassid ei ole ravijad kassid, aga kui mõni juhtub olema, siis on see ju väga hea – “kassinahkne kompress” on alati kasulik. Isegi selle väikese “nõelravi”, kui see väga hull ei ole, olen ma ära kannatanud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kass, kes sülle ei tule vabatahtlikult iial. Aga samal ajal hoiab ta kogu aeg mu ligi. Kui ma istun diivanil, siis on ta diivani seljatoel vastu mind surutud. Kui istun oma töö laua taga, on ta aknalaual, kohe mu kõrval. Ja kui ma magama lähen, siis üsna varsti on kass ka kohal. Teatab oma tulekust kõva kurriga, hüppab mu voodisse, miilustab veidi mu pead, siis miilustab mu väljasirutatud kätt (ma ise olen külili, käsi välja sirutatud, peopesa ülespoole), siis sätib põse mu peopesale paika ja viskab ennast räntsti pikali, nii et mu peopesa jääb ta põse alla padjaks. Ja hakkab kõva häälega nurruma 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norib abiellumist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie sinine venelane tahab ka süles või kaisus aeleda ikka mitu-mitu tundi päevas, kui oleme päev otsa kodus, siis nii 5-6-7 tundi on ta kindlasti mingitpidi minu külge kleepunud. Mul midagi selle vastu muidugi ei ole, mõnus soe pehmik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on hädas, et kass küünistab sülle tulles võiksid kassile muretseda mingi eseme, mida kass saaks puhtalt küünistamiseks kasutada. Mul oli selleks vana kushett-voodi ots. Kass käis ja küünistas seda kui isu tuli ja mind ei küünistanud kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on hädas, et kass küünistab sülle tulles võiksid kassile muretseda mingi eseme, mida kass saaks puhtalt küünistamiseks kasutada. Mul oli selleks vana kushett-voodi ots. Kass käis ja küünistas seda kui isu tuli ja mind ei küünistanud kunagi.

Meil keldris/tänaval elanud kassi poeg ja kraapimisese selle vastu ei aita. Meil lausa palgist seinajupp, mis on tema poolt pidevas kasutuses kraapimispuu ja mis on ka ronimispuu. Samas  mõnuledes unustab ta justkui kontrolli  oma küünte üle või justkui tekkib tal tunne, et tuleb  kindlustada kinnihoidmine.  Aitab ikka paksem kiht enda ja kassi vahel. Ja ma pole veel kordagi näinud, et seda kraapimispuud (seina) näksaks paisaamise eesmärgil, mida ta minu kerge näksamisega teeb. Või käpaga oma solvumist  selle peale välja elab. Ikka meile, et vähe tegid pai või tulid liiga lähedale, kui tema ei soovinud vms .
Meie kassil on ka seda küljeall või süles oleku soovi päris palju.  Küll on ta mingil määral kohaldunud meie tempodega ja teab, millal tõesti tuleb leppida kiirete ja mõnede paidega ja millal on lootust sülle ja rohkem paisid saada ning neid paitegijaid on rohkem, kui üks.

* öösiti magab alati kellegi juures (kui seda ei lubaks, siis ilmselt oleks meie ärkveloleku ajal väljakannatamatum “kleepumine”)

* lapsel on pisikesest saati vajadus nö pikutades/vedeldes ärgata ja kass õppis kiirelt ära, et siis saab alati kaisus olla ja lõputult paisid.

*  mina armastan õhtuti diivanil vedeleda ja siis saab samamoodi alati paisid. Mehest piisab ainult külje all olemiseks va kui meid lapsega rohkem kui päeva kodus ei ole, siis läheb küsib õhtul temalt siiki ka paid.

* peale tööpäeva sätib end ka ligidusse ning tunnetab ära, kas on kiire (kohe jälle toimetama või töine laua taga istumine  – lapsel kool, mul töö) või  mitte. Kui puhkehetk, siis poeb kasvõi kõige kitsamast praost sülle ja/või arvutiekraani, lauamängu jne ette, et  märgataks, et tegelikult on ju elusolendile pai tegemise aeg. Saab mingi koguse paid kätte ja laseb siis jälle teistel muuga tegeleda ja piirdub küljeall lebamisega.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu neljast kassist

Mehi siis üldse ei salli, et NELI kassi peab kodus olema?

Huvitav loogika. Mul on ka neli kassi. Mees on ka. Ei teadnudki, et oleks neljanda kassi võtmisel pidanud mehe välja viskama. Seni on nad kenasti koos eksisteerinud, ei tee mees kassidele liiga ja kassid mehele ka mitte. Üks neist kassidest lausa mehe oma ka – kuhu ma teda ikka ajan, võtab kassi ju ka kaasa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kass ronis tihti sülle. Praegune poolmetsik kass jälestab süllevõtmist ja isegi kardab seda. Kõige viimane leidlaps on 5-kuune ja tema küll magab aeg-ajalt süles.

Aga voodis minu kõrval magavad nad mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Hobinurk kas kellelgi kass veel tuleb “liiga palju” sülle