Esileht Beebi ja mitmikud Kas kellegi kodus lapsel on

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas kellegi kodus lapsel on

Postitas:
Kägu

Chicco Modo mängulaud keskus? Kas tõesti lapsed hakkavad poole aastaselt juba ennast sealt püsti tõmbama? SELLINE

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed hakkavad end püsti tõmbama toe najal siis, kui on selleks valmis. Mängulaual pole sellega mingit pistmist.

ja jah, on hulgaliselt lapsi, kes tõusevad toe najal püsti 6kuuselt ja 10kuuselt hakkavad iseseisvalt kõndima. Lapsed on erinevad ja mõni areneb kiiremini, teine aeglasemalt.

Mingit mänguasja või tuge osta selle eesmärgiga, et laps midagi kiiremini tegema hakkaks, pole mõtet. See ei toimi. Toe najal püsti tõusmiseks sobib sama hästi diivan, köögitool, diivanilaud, televiisori alus jne. Siis on ka tagumine aeg kogu mööbel mis vähegi võib kukkuda (televiisor, kummutid, raamaturiiulid), nööridega seinakülge kinnitada ja kõik muud ohtlikud asjad kõrgemale tõsta – lastel on pikemad käed kui sa arvata oskad 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie oma seisis ka 6-kuuselt toe najal püsti ilma igasuguste abivahenditeta. Ise sai püsti. Aga käima hakkas alles 1a3k. Mis ta siis vahepeal tegi, küsid 😀 ? Lasi käpuli, üliosavalt ja kiiresti. Käima õppimisel ei olnud asi oskamises vaid pigem tahtmises. Ta lihtsalt ei viitsinud.

Lõpuks sai mul endal kõrini katkistest püksipõlvedest ja siis õpetasin ta 3 päevaga käima.

Üldiselt lapsed teevad asju omas tempos, aga vahel on veidi utsitamist ka vaja. 6-kuuselt püstiseismine ei ole muidugi asi, mille poole väga pürgida. Samuti väga varajane kõndimine. Käputamine on tegelikult väga kasulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli mängulaud, aga natuke teistsugune kui sinu pandud pildil. Ma ei mäleta, mis vanuses nad end püsti hakkasid tõmbama, laud neid seda varem tegema ei pane kui tegelikult valmis on. Küll aga oli laud heaks abimeheks seismiseks vajalike lihaste treenimiseks, sest neil oli nii huvitav selle ääres seista. Minu lastel oli see laud päris kaua kasutuses, alguses seismise toena, hiljem lükati seda põrandal enda ees ja alustati kõndimist, veel hiljem mängiti niisama (meie oma mängis muusikat ja vilgutas tulesid). Väga soovitan osta! Käi eelnevalt poes erinevaid proovimas, et need hääled, mida see laud teeb sind ennast hulluks ei ajaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püstitõmbamiseks tundub pigem liiga kerge.
Kas see parem või “arendavam” on kui mõni muu tulede-viledega mänguasi, on maitse asi.

Ma oma lapsi püüdsin, vastupidi, võimalikult kaua maas käputamas hoida, kõik ahvatlev oli kas põrandal või silma alt täiesti ära, ise olin ka väga palju põrandal. Püsti hakkasid ikka 6-kuuselt tõmbama, iseseisvalt kõndima 9- ja 10-kuuselt.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kas kellegi kodus lapsel on