Esileht Beebi ja mitmikud kas kellegi lapsel ka pea peal vere sünnimärk?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kas kellegi lapsel ka pea peal vere sünnimärk?

Postitas:
-berit-

meil tekkis see 2-kuuselt ja nüüd läheb aina suuremaks.
perearst ütles küll ,et see esimene elu aasta võib kasvada koos lapsega ja siis hakkab ise taanduma.
aga ma olen juba päris mures ,kuna see veresünnimärk on pea nahast üles poole uppitama hakkanud ja suuremaks läinud ikka märgatavalt 1kuu jooksul:(

kas kellegi lapsel oli sama probleem?kui suureks see teil kasvas ja kas taandus siis ise tagasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kas kellegi lapsel ka pea peal vere sünnimärk?

hei,
toksin 1 käega, seepärast kiri vigane. laps rinnal.

aga esimesel lapsel tekkis see ka ja nina juurde. läks suuremaks ja õnnetuseks laps kraapis seda paar x katki ka. arst arvas, et muretsemiseks pole põhjust ja mõne kuu-poole aastaga kadus see iseeneset. ära muretse!

Please wait...
Postitas:
Veepomm

Palun täpsusta mida sa mõtled sõna veresünnimärk alla?
Tean last kellel tuli 2 kuuselt 2 pisikest(hernetera suurust) sünnmärki pea piirkonda. Paraku kasvasid need koos lapsega ja on tänaseks, kui laps on suur, alles. Opereerida sisuliselt võimatu, sest märgid suured aga õmbelmiseks nahka ei jagu.

Arstid lubasid ka, et kaovad ära, ei kasva üldse ja kindlasti on hiljemalt pulmadeks terve – vale puha. Aga neevuseid on nii palju erinevaid, et netis midagi oletada on mõttetu.

Please wait...
Postitas:
kairi30

Mul esimesel lapsel oli ka hemangioom põsel ja päris suur, üle 1 cm läbimõõduga. Käisime kaks korda opil, 1- ja 3- aastaselt. Perearsti käest ise küsisin saatekirja Tln-sse arstile ja sealt öeldi kohe, et see nii suur ja ise ära arvatavasti ei lähe. Kaks korda laserit ja ümmargune vähemärgatav arm ongi järgi.

Please wait...
Postitas:
sepik

Ka meie lapsel oli see – hemangioom. Meil asetses see kulmu peal ja ka kasvas lapsega koos. Tekkis ka mingi 2-3 kuuselt ja külmutati lämmastikuga ära kui laps oli 1,5 aastane. Lapsele see hirmus ei olnud, suts ja valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on ka hemangioom. Tekkis paar päeva peale sündi, kuni 2-kuuseks saamiseni suurenes kiiresti, nüüd on paar kuud püsinud sama suurena. Perearst ütles, et tuleb seda jälgida ja kui ei voha, siis kaob ise ära mõne aasta jooksul. Meil on kõrva taga ja suurus u 7mmX9mm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul poisil oli käe peal,ära kadus see alles siis kui poiss sai 5 aastat vanaks.Nüüd tütrel peas,ei teagi kuidas reageerida,ootan aastani,eks siis paistab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbranna lapsel oli ka põsel, ja muudkui kasvas, 1,5 aastaselt tehti opp ja eemaldati. Õnneks tagasi ei tulnud ja armi ei jäänud. Oli ka ligi 1 cm läbimõõt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas, minu laste puhul öeldi, et hemangioome ei lõigata ära. Tehakse küll laserit vajadusel, aga see pleegitab nahka ja ravib nahapinda. Meil oli aga sellised paksud hemangioomid mitte laik nahal.

Aga suurte näopiirkonna hemangioomide puhul tehakse ka Propranololi ravi, mis Eestis veel väga levinud ei ole vist.
1.5 a tagasi oma lapsele sai tehtud, sest oli näha et põselt see ise ära kaduma ei hakka. Laps oli siis veidi üle 2 ja palju seda veel Eestis proovitud polnud. Kui selle kohta lugeda, siis parim on alustada alla aastase lapsega.
Minu lapsel tulemus väga hea. Kadus peale poole aastast ravi peaaegu ära. Mingit kirurgilist sekkumist vaja polnud.

Loomulikult lootsin, et ka minu lapsed kuuluvad nende hulka, kellel ise ära kaob, aga siiski ei kuulunud.

Please wait...
Postitas:
rellu18

Mul lapsel on hemangioom rinna peal ja kirurg ütles, et jälgime aastani ja siis saab laseriga eemaldada

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Beebi ja mitmikud kas kellegi lapsel ka pea peal vere sünnimärk?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.