Esileht Väikelaps Kas kellelgi on hetkel tuulerõuged?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas kellelgi on hetkel tuulerõuged?

Postitas:

Tundub loll teema paljudele ilmselt, aga kas kellegi lapsel on hetkel tuulerõuged ja tahab jagada? Mõtlesin, et kui niikuinii lasteaed kinni ja kodusistumine, siis võiks ühe raksuga need ka kaelast ära saada. Asukoht Tallinn sobiks.

(Need, kes arvavad, et see on rumalus sedasi ise nakatada last – arvake edasi, pole vaja kommenteeerida, ma ei hakka vastama)

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine on jah etem, siis on tüsistuste tõenäosus väikesem. Võimalikud kõrvalmõjud muidugi on haigusele sarnased, ent vähem tõenäolised. Vastata polegi vaja, sellega on hästi!

Tavaliselt siin foorumis niimoodi ei leita / kontakte ei jagata – kui Sul FB on, siis sealt saad kiiremini.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid lastele rõugeid püüdnud aga ei midagi. Pole see nii lihtne ühti.

See eest sai meie 3,5a  koroona. Ainukesena kogu perest (3 last, mees, mina), kelle 2x test positiivne olnud. Lasteaias polnud enne haigestumist nädala käinud ja nüüd siis läheb 4 päev 39+/- palavikuga ja turses kurguga.

Ma oleks ettevaatlik praegu sellise “haiguste otsimisega”.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiralt soovitan pigem vaktsineerida, sest see kaitseb ka hilisemas elus tekkida võiva vöötohatise eest, mis on juba palju valusam ja jõledam haigus kui lapsepõlve tuulerõuged.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 19:29; 31.03 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vöötohatise eest kaitseb ikka keskeas revaktsineerimine, mitte lapsepõlve tuulerõuged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:08; 31.03 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Need, kes arvavad, et see on rumalus sedasi ise nakatada last – arvake edasi, pole vaja kommenteeerida, ma ei hakka vastama)

Ma ei hakka üldse arutama, kas rumalus või mitte, kuna teemaalgataja ei soovi selle üle diskuteerida. Kirjutan lihtsalt, kuidas minu laps tuulerõugeid põdes, kui oli neljane. Seitse päeva järjest palavik 39,7 – 39,9 kraadi. Kõikvõimalikud kohad sügelevate villidega paksult kaetud, suu limaskestad, silmaääred, pepuvahe ja genitaalid jne. Laps ei söönud ega joonud peaaegu midagi kogu see aeg. Ja lõpuks, kõige krooniks sai tuulerõugetega kaasneda võiva sekundaarse nahapõletiku, mis tähendas seda, et villid läksid vaatamata kogu ettevaatusele ja hooldamisele hullusti mädanema, nii et laps vajas lõpuks tuulerõugete tüsistuse raviks ka antibiootikumi. Armid lapse nahal on siiamaani näha, kuigi neli aastat on juba möödas. loodan, et ajapikku siiski kaovad ära. Vist üldse kõige hullem n-ö lastehaigus, mida mu laps põdenud on. Kõigil muidugi ei lähe nii hullusti, aga kellelgi pole silti peal kirjaga, mis ütleb, kui raskelt täpselt just sellel inimesel tuulerõuged kulgevad. Kusjuures mul omal pole olnudki, ei hakanud ka lapse omad külge. Otsisin isegi analüüsi kaudu kinnitust, et äkki siiski olen põdenud märkamatult, aga ei. Täiskasvanuna olen vähemalt ise oma tervise üle otsustaja (kas vaktsineerida, kas läbipõdemisega riskida jne). Laps ei saa ise otsustada, tema eest otsustavad vanemad.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 19:04; 01.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine kaitseb tuulerõugete viirusega nakatumise eest ja seega ka vöötohatise eest. Tuulerõugete läbipõdemise järel jääb vastav viirus organismi ja võib hilisemas elus (enamasti vanuses 50+) taas aktiveeruda ja põhjustada vöötohatist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 19:29; 31.03 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, ma ei teadnudki, et vanemad sellist asja korraldavad. Miks sa lihtsalt vaktsiini teha ei lase?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.03 22:40; 01.04 15:29; 03.04 12:11; 03.04 14:39; 03.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan lihtsalt, kuidas minu laps tuulerõugeid põdes, kui oli neljane. Seitse päeva järjest palavik 39,7 – 39,9 kraadi. Kõikvõimalikud kohad sügelevate villidega paksult kaetud, suu limaskestad, silmaääred, pepuvahe ja genitaalid jne. Laps ei söönud ega joonud peaaegu midagi kogu see aeg. Ja lõpuks, kõige krooniks sai tuulerõugetega kaasneda võiva sekundaarse nahapõletiku, mis tähendas seda, et villid läksid vaatamata kogu ettevaatusele ja hooldamisele hullusti mädanema, nii et laps vajas lõpuks tuulerõugete tüsistuse raviks ka antibiootikumi.

Küsin- kas kasutasid palaviku alandamiseks ibuprofeeni? Seda EI TOHI kasutada tuulerõugete jms viiruste vastu (soovitatakse ka mitte koroonaga), sest võib põhjsutada süsteemse ja sügava ulatusliku nahapõletiku villidest. Minu teada on hoiatus ka infolehel, aga igaks juhuks ütlen.

Tuulerõugeviirusega on jah nii, et enne põdemist ei tea keegi ette ütelda, kui raske kuluga haigus tuleb (jälle, nagu ka koroonaga). Mõnel pile palavikkugi ja mõned punnid, teine on haiglas, sest punnid on isegi siseelunditel ja neelus ja silmas (võib olla).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:08; 31.03 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasutanud ibuprofeeni, olin teadlik sellest, et ei tohi. Olen ka oma tuttavaid hoiatanud, et ei tohi, sest mõni võib-olla ei tea. Aga hea, et see siin teemaks tuli, sest äkki on ka selle teema lugejate hulgas mõni, kes siit selle olulise teadmise kõrva taha paneb. Aga jah, oma lapsega ma järgisin kõiki juhiseid ja olin väga hoolikas valvama, et ta ei kratsiks jne, aga ikka läks nagu läks. Kole haigus oli, siiamaani on meeles.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 19:04; 01.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin ka koledasti lapsena, siis vaktsiini ei tehtud ja mul õnnestus see saada u 13-aastaselt. Väiksem õnnetus on, et näos on armid siiani näha, olen 40. Ma nimelt pidasin esimesena otsaette tekkinud pisvinni mädapunniks ja tegelesin põhjalikult selle välja pigistamisega. Puberteet, eks ole. Hoopis hullem aga oli, et järgmine punn tuli kulmu sisse ja silm paistetas peaaegu kinni. Edasi läks ainult hullemaks. Ema kutsus koju jaoskonnaarsti, kes oli umbvenelane ja kärkis midagi voodi ääres. Mina siiamaani vene keelt ei oska kopika eest ka, aga tookord sain ta jutust väga hästi aru, et plaanib mu haiglasse saata! Selle peale läksin ma pmst hüsteeriasse ja arst halastas ning jättis mu ikka koju. Hiljem tuli see kõige esimene otsa ees ära paranenud koorik vannis käies ära ja no see kraater, mis sealt vastu vaatas, oli ikka jube.

Oma lapsega ei kavatsenudki ootama jääda, kuidas ja millal see tsirkus toimuma saab, vaid lasin vaktsiini teha. Elan riigis, kus see riiklikus kavas sees on. Tuulerõuged võivad muideks tüsistusena südant kahjustada.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.03 22:40; 01.04 15:29; 03.04 12:11; 03.04 14:39; 03.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulge mõistusele.Me kõik oleme tuulerõuged läbipõdenud ja seda lapsena täiesti probleemideta ja immuunsus eluksajaks. Miks vaja vaksineerida last?  Probleem on lastel kellel kaasnevad haigused ja täiskasvanud inimesed kes põevad vist raskemalt.  Olen TA täiesti ühtemeelt, aga kas just peab avalikust foorumist nakatajat otsima, vot see on  teine küsimus.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:27; 03.04 14:13; 03.04 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks vaja vaksineerida last?

Muidugi-muidugi, tühiasi ju. Põdegem ikka kõik.

https://tervis.postimees.ee/6464584/nelja-aastane-tudruk-sai-tuulerougete-tusistusena-insuldi

Üldiselt on nii, et normaalsed lapsevanemad soovivad oma lastele paremat ja turvalisemat elu kui neil endil lapsena oli. Aga eks muidugi on alati ka erandeid. Loodan, et sul lapsi pole.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.03 22:40; 01.04 15:29; 03.04 12:11; 03.04 14:39; 03.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks vaja vaksineerida last?

Muidugi-muidugi, tühiasi ju. Põdegem ikka kõik.

https://tervis.postimees.ee/6464584/nelja-aastane-tudruk-sai-tuulerougete-tusistusena-insuldi

Üldiselt on nii, et normaalsed lapsevanemad soovivad oma lastele paremat ja turvalisemat elu kui neil endil lapsena oli. Aga eks muidugi on alati ka erandeid. Loodan, et sul lapsi pole.

Pole mind keegi vaksineerinud, ega vaksineerinud ka oma lapsi . Kindel Ei Milleks mürgitada väikelapse organismi. Aga võid mulle julgelt lastekaites koju saata, ootan täiesti põnevusega, olen ju vastutustundetu lapsevanem, kes ei vaksineerinud ja hullem veel ei kahetse ka seda oma lapsi tuulerõugete vastu ja hullem veel ei kuula PK kägusid. Süüdistus ju koos. Mis sa veel ootad, päästa mu lapsed. Olen täiesti erand vastutustundetu lapsevanem.

Muidugi on minu lootus et sul lapsi pole ja sa ei saa ka neid.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:27; 03.04 14:13; 03.04 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastutustundetu oled sa tõepoolest, see on küll õige. Muidu … tüüpiline lärmakas tädi, kes ei oska tähelepanelikult lugeda ega mõista ka korrektselt kirjutada. Nii need eksiarvamused ja pseudoteaduslikud valearusaamad tekivadki, inimesed lihtsalt ei suuda teabest aru saada ega loetavasse süveneda. Siis pole ime, et käiakse küla pealt tuulerõugeid kerjamas.

Õnneks elame me praegu sellisel ajal ja sellises kohas, kus lastele on haridus kättesaadav. Tänu sellele on ka sinu lastel võimalus oma vanemate vigadest hoolimata mõistlikeks ja nutikateks täiskasvanuteks kasvada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.03 22:40; 01.04 15:29; 03.04 12:11; 03.04 14:39; 03.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastutustundetu oled sa tõepoolest, see on küll õige. Muidu … tüüpiline lärmakas tädi, kes ei oska tähelepanelikult lugeda ega mõista ka korrektselt kirjutada. Nii need eksiarvamused ja pseudoteaduslikud valearusaamad tekivadki, inimesed lihtsalt ei suuda teabest aru saada ega loetavasse süveneda. Siis pole ime, et käiakse küla pealt tuulerõugeid kerjamas.

Õnneks elame me praegu sellisel ajal ja sellises kohas, kus lastele on haridus kättesaadav. Tänu sellele on ka sinu lastel võimalus oma vanemate vigadest hoolimata mõistlikeks ja nutikateks täiskasvanuteks kasvada.

Väga tubli, siis äkki kasvavadki sinu järeltulijad sinust natuke targemateks ja suudavad ka loetust aru saada ja mõista, sul natsa raskusi nagu näen.

Kirjutasin ju et lastel targem tuulerõuged läbipõdeda ja toetan TA igati, aga kas on õige ikka avalikust foorumist hakata haigusi otsima ja kerjama. Isilkikult seda õigeks ei pea nagu õigeks ei pea ka tuulerõugete vastu last vaksineerida. Riiklikes kohustuslike vaksiinide nimekirjas tuulerõugete vaksiini ei ole. Kõik arstid ja immonoloogid on ilmselt koos minuga vastutustundetud tädid. Käputäis perekoolikaid on ” vastutustundlikud tädid” Kas sa vastutustundlik tädi oma last ikka nohu vastu vaksineerid ja kui lapsel ikka vaatamata vaksiinist on nohu saanud, siis istud temaga kodus või viid oma suurest vastutustundest ta lasteaeda teisi nakatama.

 

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 13:27; 03.04 14:13; 03.04 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olengi väga tubli, tublim kui sina. Pole parata, sul tuleb sellega leppida. Miks sa oma lugemise ja teksti mõistmise hädasid mulle pähe määrida üritad? Suht hale.

Mina jälle kirjutasin, et tuulerõugeid ei ole targem lasta läbi põdeda ja ma ei toeta teemaalgatajat. Minul on selles osas õigus ja sinul ei ole. Laste vaktsineerimine on õige, nii tuulerõugete kui ka teiste haiguste vastu, mille jaoks vaktsiin olemas on. Eestis pole seda riiklikus kavas mitte arstile ja immunoloogide vastuseisu tõttu, vaid sellepärast, meditsiinis pole piisavalt raha selle kinni maksmiseks ja eelistatakse muid kulutusi. Saksamaal nt on riiklikus kavas, arvad, et nende arstid ja teadlased ei ole kompetentsed? Aa, muidugi, sina oled ju targem…

Ma nüüd sinuga siia rohkem enam jutustama ei tule, sest sa ei oska funktsionaalselt lugeda, üritad ping-pongi mängida ja jahud täiesti teemaväliselt midagi nohust ja lasteaiast. Mulle ei meeldi endast rumalamatega väidelda, see on liiga nüri ajaviide.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.03 22:40; 01.04 15:29; 03.04 12:11; 03.04 14:39; 03.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikes kohustuslike vaksiinide nimekirjas tuulerõugete vaksiini ei ole. Kõik arstid ja immonoloogid on ilmselt koos minuga vastutustundetud tädid.

Seda pole kohustuslikus kavas, kuna Eesti riik ei ole nii rikas. USAs on vaktsiin kavas juba 1995. aastast. Ja ma ei nimetaks USA arste ja immunolooge rumalateks…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Kas kellelgi on hetkel tuulerõuged?