Esileht Pereelu ja suhted Kas kellelgi on õde või vend asotsiaal?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas kellelgi on õde või vend asotsiaal?

Postitas:

Lihtsalt hakkasin mõtlema, et kuidas need peresuhted toimivad ja kas üldse on enam mingeid suhteid… Kas aitate või olete loobunud? Kui ma laps olin, oli üks mu lähedane vanem sugulane selline, kelle alkoholism muutis sisuliselt asotsiaaliks – selle vahega, et tal oli oma korter. Pensioni eest maksti minimaalsed kohustused ära, aga see, mis seal korteris toimus… sisuliselt räpa ja prügi sees elati… Kuna olin toona laps, ei osanud ma mõelda, et tulevikus on mul ilmselt kahju, et ma rohkem suhelda või aidata ei püüdnud…. Aga kui on omaenda õde või vend, kes on täielik asotsiaal – et kas siis üritatakse rohkem aidata, suhelda jne?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema oli selline(alkohoolik). Üritasin aidata. Viimased kuud enne surma maksin tema eest kommunaale, et elekter ja vesi kinni ei keerataks(vesi majas ühine ja see oleks teiste suhtes ebaaus olnud. Leping oli ema nimel). Jõigi surnuks ennast. Suri nagu kalts põrandal naabermaja punkris.
Nüüd see tema prügimägi ootab remonti, mis viimased 5a oli vahelduva eduga joomapunker.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 11:39; 10.05 16:52; 10.05 18:12; 11.05 08:52; 12.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vend ei olnud küll otseselt asotsiaal, aga tema alkoholism kujunes välja väga kiiresti ja sama kiirest jõudis ta ka põhja. Ei osanud teda kuidagi aidata, kahjuks ei oskaks praegugi. Suurt meest kinni ei hoia, kui ta otsustab jooma minna. Mäletan, et püüdis kinni hoida nii isa kui ema.  Kui ta jooma läks, siis ööbis ta kõikvõimalikes urgastes ja oli nädalaid kadunud, ühes neist urgastes ta ka suri – 25 aastasena, Jah, ta käsi emaga psühhaatri juures, elas aasta mingi süstiga. Ütles, et see kainena elatud aasta oli kohutav piin ja ta parem sureb kui sellist aastat veel üle elab. Lootuse küla tol ajal veel polnud olemas.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend sisuliselt oleks, kui tal poleks peret, kes tema elutingimusi normaalsena ei  hoiaks , s.t. ema, isa (kuni elasid) ja nüüd mina.

Metsik tsüklijoodik, küla peal käis puid ladumas ja muru niitmas jms – hea meelega makstakse Läti viinapudeliga – see ju kõige odavam!

Vahepeal suudab ca 2ndl kaine olla, siis koristab elamise ära, peseb pesu, ajab habeme. Et siis kukkuda uude tsüklisse ja püherdada selles kuu või kaks.

Maamaja, seal väga kulusid ei ole. Elektri ja kindlustuse maksan mina. Kord kuus viin kastidega süüa.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mehe vend oli. mingit suhtlust vendade vahel ei olnud aastakümneid. mehe vend elas oma vanemate maja juures saunas ja vanemad andsid süüa. sel suvel suri 43a vähi tüsistusse. ta ei ravinud oma vähki pärast seda, kui vähk pool aastat varem tuvastati. sai ravimata jäetud vähi tõttu kopsupõletiku ja suri. mu süda lihtsalt lõhkeb, kui tema peale mõtlen. arvan, et tal oli väiksest peale käitumishäire, millele tänapäeval oleks abi, aga siis ei olnud. väga ilusa välimusega oli ta seni, kuni jõi ennast pruun-lillaks ja punsunuks. ta elu kiskus käitumuslikust küljest kiiva juba umbes 5.klassis. täiesti elamata jäänud elu, tragöödia.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend sisuliselt on, juba 10 aastat töötu ja joob igapäevaselt. Elab koos mu emaga tema pensionist.
Mul tõttöelda igasugused soojad tunded tema suhtes puuduvad. Kui mu isa veel elas, elas vend eraldi, aga käis vanemate juures tihti räuskamas, laamendamas ja emalt raha küsimas (isa ei andnud)- see oli nii vastik, kuidas ta vana ja haiget isa sõimas ja ropendas seal, ma ei saanud lapsigi vanavanemate juurde kaasa võtta. Emale üritasin rääkida, kui vend juba paar aastat töötu oli olnud, et oma pideva toetamisega teeb ta tegelikult oma pojale karuteene- aga ema arvates olin ma siis kalk inimene. Ehk siis olen ka, aga eks ma ikka mõtlen, kas ma oleksin saanud või saaksin midagi teha, et olukorda muuta – aga siit perekoolistki nõu küsides sain kinnitust oma arvamusele, et joodikut ei paranda miski, kui tal motivatsiooni endal pole. Minu vennal pole, tal on peavari, söök ja õlu olemas, midagi tegema ei pea ja tema meelest on kõik parimas korras. Ma ei tea, mis siis saab, kui ema kunagi enam pole, aga mina ei kavatse teda toetama hakata, tuleks see kaudselt ju mu laste arvelt. Süümepiinad on seejuures aga ilmselt nii või teisiti, head lahendust polegi.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:23; 11.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Onu 74 aastat vana. Mina ei pea küll temaga mässama, tal on nii lapsi kui ka õdesid-vendasid palju. Ta joob nii kaua kui ma mäletan ja mina olen ligi 60. Ta oli siis ikka laps, kui juba jõi. Oli seepärast ka kuskil…tolleaegses ümberkasvatusasutuses. Ma ei kujuta ette, kuidas see tervis vastu peab tal. Ta joob iga päev. Ärkab hommikul, putitab end enam-vähem inimeseks ja siis teeb tööd (teatud sorti projekteerimistöö, mis tänapäeval on arvutiga), käib poes, koristab, peseb jne. Umbes kell 15 läheb närviliseks ja kell 16 ajal hakkab jooma. Kell 20 ajal jääb teleka ette magama, kust tavaliselt öösel millalgi voodisse ronib.

Imekspandavalt on tal, kui päeval külla minna, kõik jube korras. Rohkem korras kui meil kodus, kes me ei joo pea üldse. Aknad säravad, põrandaid peseb iga päev, mida mina näiteks ei tee. Kui hommikul riidesse paneb, siis ikka särk triigitud ja kingad säravad. Tegelikult on see imelik, et ta niimoodi elatud saab ja mingit jama pole juhtunud. Rahaliselt teda keegi toetama ei pea, aga teinekord külas käies siis enne raha laekumist teinekord on küll menüüs päevade kaupa ainult moosisai, makaronid õli ja maitsetaimedega ja mõni taimetee. Hommikupoolikuti, kui tööd pole ja aastaaeg sobib ja kaine ka veel, käib liinibussi ja jalaga metsadesse, korjab maitse- ja teetaimi, seeni, marju. Sügiseti käib kuskil abiks kartuleid võtmas ja saab endale paar kotti keldrisse. Teeb moose, kurke marineerib. Töökuse puudumises nagu ei saa süüdistada. Ning muidugi on menüüs alati viin. Päeva norm on tema enda jutu järgi pool liitrit viina ja üks-kaks pudelit veini.

Tema lähemad sugulased aitavad mingite remontide, akende vahetustega ja internetilepingutega. Aga mitte raha mõttes, asjaajamise mõttes.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Onu 74 aastat vana. Mina ei pea küll temaga mässama, tal on nii lapsi kui ka õdesid-vendasid palju. Ta joob nii kaua kui ma mäletan ja mina olen ligi 60. Ta oli siis ikka laps, kui juba jõi. Oli seepärast ka kuskil…tolleaegses ümberkasvatusasutuses. Ma ei kujuta ette, kuidas see tervis vastu peab tal. Ta joob iga päev. Ärkab hommikul, putitab end enam-vähem inimeseks ja siis teeb tööd (teatud sorti projekteerimistöö, mis tänapäeval on arvutiga), käib poes, koristab, peseb jne. Umbes kell 15 läheb närviliseks ja kell 16 ajal hakkab jooma. Kell 20 ajal jääb teleka ette magama, kust tavaliselt öösel millalgi voodisse ronib.

Imekspandavalt on tal, kui päeval külla minna, kõik jube korras. Rohkem korras kui meil kodus, kes me ei joo pea üldse. Aknad säravad, põrandaid peseb iga päev, mida mina näiteks ei tee. Kui hommikul riidesse paneb, siis ikka särk triigitud ja kingad säravad. Tegelikult on see imelik, et ta niimoodi elatud saab ja mingit jama pole juhtunud. Rahaliselt teda keegi toetama ei pea, aga teinekord külas käies siis enne raha laekumist teinekord on küll menüüs päevade kaupa ainult moosisai, makaronid õli ja maitsetaimedega ja mõni taimetee. Hommikupoolikuti, kui tööd pole ja aastaaeg sobib ja kaine ka veel, käib liinibussi ja jalaga metsadesse, korjab maitse- ja teetaimi, seeni, marju. Sügiseti käib kuskil abiks kartuleid võtmas ja saab endale paar kotti keldrisse. Teeb moose, kurke marineerib. Töökuse puudumises nagu ei saa süüdistada. Ning muidugi on menüüs alati viin. Päeva norm on tema enda jutu järgi pool liitrit viina ja üks-kaks pudelit veini.

Tema lähemad sugulased aitavad mingite remontide, akende vahetustega ja internetilepingutega. Aga mitte raha mõttes, asjaajamise mõttes.

Palun siiralt vabandust aga su onu on lihtsalt toimiv alkohoolik, mitte asotsiaal, millest ka teema oli.
Väga kurb muidugi, et ta menüüsse igapäevalst viin kuulub.
Su onu on vähemalt väljast ja kodu poolest viks ja viisakas.
Mu ema aga seevastu ei saanud arugi, kui ta püksi sittunud oli ja niimoodi mööda tänavat ringi liipas ühest punkrist teise. Ei hoolinud ta ka oma korterist. Lasi põhimõtteliselt ära mädaneda. See hais, mis seal hõljus, oli hingemattev. Vanad mädanenud kartulid, hunnikute viisi pudeleid, koerakarvad, koera roiskunud kondid. Koera okse, tema okse, tema väljaheited jne.
Ma poleks elu sees uskunud, et ma oma muidu tubli ja tööka ema sellist ja kiiret allakäiku nägema pean. Kusagil 5a oli ta funkstioneeriv alkohoolik. Käis ilusti tööl, pesi ennast, kodu jne. Ja viimased 5a oli täielik asotsiaal.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 11:39; 10.05 16:52; 10.05 18:12; 11.05 08:52; 12.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Onu 74 aastat vana. Mina ei pea küll temaga mässama, tal on nii lapsi kui ka õdesid-vendasid palju. Ta joob nii kaua kui ma mäletan ja mina olen ligi 60. Ta oli siis ikka laps, kui juba jõi. Oli seepärast ka kuskil…tolleaegses ümberkasvatusasutuses. Ma ei kujuta ette, kuidas see tervis vastu peab tal. Ta joob iga päev. Ärkab hommikul, putitab end enam-vähem inimeseks ja siis teeb tööd (teatud sorti projekteerimistöö, mis tänapäeval on arvutiga), käib poes, koristab, peseb jne. Umbes kell 15 läheb närviliseks ja kell 16 ajal hakkab jooma. Kell 20 ajal jääb teleka ette magama, kust tavaliselt öösel millalgi voodisse ronib.

Imekspandavalt on tal, kui päeval külla minna, kõik jube korras. Rohkem korras kui meil kodus, kes me ei joo pea üldse. Aknad säravad, põrandaid peseb iga päev, mida mina näiteks ei tee. Kui hommikul riidesse paneb, siis ikka särk triigitud ja kingad säravad. Tegelikult on see imelik, et ta niimoodi elatud saab ja mingit jama pole juhtunud. Rahaliselt teda keegi toetama ei pea, aga teinekord külas käies siis enne raha laekumist teinekord on küll menüüs päevade kaupa ainult moosisai, makaronid õli ja maitsetaimedega ja mõni taimetee. Hommikupoolikuti, kui tööd pole ja aastaaeg sobib ja kaine ka veel, käib liinibussi ja jalaga metsadesse, korjab maitse- ja teetaimi, seeni, marju. Sügiseti käib kuskil abiks kartuleid võtmas ja saab endale paar kotti keldrisse. Teeb moose, kurke marineerib. Töökuse puudumises nagu ei saa süüdistada. Ning muidugi on menüüs alati viin. Päeva norm on tema enda jutu järgi pool liitrit viina ja üks-kaks pudelit veini.

Tema lähemad sugulased aitavad mingite remontide, akende vahetustega ja internetilepingutega. Aga mitte raha mõttes, asjaajamise mõttes.

Palun siiralt vabandust aga su onu on lihtsalt toimiv alkohoolik, mitte asotsiaal, millest ka teema oli.

Väga kurb muidugi, et ta menüüsse igapäevalst viin kuulub.

Su onu on vähemalt väljast ja kodu poolest viks ja viisakas.

Mu ema aga seevastu ei saanud arugi, kui ta püksi sittunud oli ja niimoodi mööda tänavat ringi liipas ühest punkrist teise. Ei hoolinud ta ka oma korterist. Lasi põhimõtteliselt ära mädaneda. See hais, mis seal hõljus, oli hingemattev. Vanad mädanenud kartulid, hunnikute viisi pudeleid, koerakarvad, koera roiskunud kondid. Koera okse, tema okse, tema väljaheited jne.

Ma poleks elu sees uskunud, et ma oma muidu tubli ja tööka ema sellist ja kiiret allakäiku nägema pean. Kusagil 5a oli ta funkstioneeriv alkohoolik. Käis ilusti tööl, pesi ennast, kodu jne. Ja viimased 5a oli täielik asotsiaal.

Väga jube lugedagi. Ei kujuta ettegi, mis seisund see selline on, et ei paneks tähele kui püksid täis situtud. Ja see elamine looma ja enda väljaheidete ning okse sees… kas tõesti selgemaid momente ei olnud, et selline asi oleks veidigi häirinud. Vot selline oleks üks kole lõpp elule????

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Onu 74 aastat vana. Mina ei pea küll temaga mässama, tal on nii lapsi kui ka õdesid-vendasid palju. Ta joob nii kaua kui ma mäletan ja mina olen ligi 60. Ta oli siis ikka laps, kui juba jõi. Oli seepärast ka kuskil…tolleaegses ümberkasvatusasutuses. Ma ei kujuta ette, kuidas see tervis vastu peab tal. Ta joob iga päev. Ärkab hommikul, putitab end enam-vähem inimeseks ja siis teeb tööd (teatud sorti projekteerimistöö, mis tänapäeval on arvutiga), käib poes, koristab, peseb jne. Umbes kell 15 läheb närviliseks ja kell 16 ajal hakkab jooma. Kell 20 ajal jääb teleka ette magama, kust tavaliselt öösel millalgi voodisse ronib.

Imekspandavalt on tal, kui päeval külla minna, kõik jube korras. Rohkem korras kui meil kodus, kes me ei joo pea üldse. Aknad säravad, põrandaid peseb iga päev, mida mina näiteks ei tee. Kui hommikul riidesse paneb, siis ikka särk triigitud ja kingad säravad. Tegelikult on see imelik, et ta niimoodi elatud saab ja mingit jama pole juhtunud. Rahaliselt teda keegi toetama ei pea, aga teinekord külas käies siis enne raha laekumist teinekord on küll menüüs päevade kaupa ainult moosisai, makaronid õli ja maitsetaimedega ja mõni taimetee. Hommikupoolikuti, kui tööd pole ja aastaaeg sobib ja kaine ka veel, käib liinibussi ja jalaga metsadesse, korjab maitse- ja teetaimi, seeni, marju. Sügiseti käib kuskil abiks kartuleid võtmas ja saab endale paar kotti keldrisse. Teeb moose, kurke marineerib. Töökuse puudumises nagu ei saa süüdistada. Ning muidugi on menüüs alati viin. Päeva norm on tema enda jutu järgi pool liitrit viina ja üks-kaks pudelit veini.

Tema lähemad sugulased aitavad mingite remontide, akende vahetustega ja internetilepingutega. Aga mitte raha mõttes, asjaajamise mõttes.

Palun siiralt vabandust aga su onu on lihtsalt toimiv alkohoolik, mitte asotsiaal, millest ka teema oli.

Väga kurb muidugi, et ta menüüsse igapäevalst viin kuulub.

Su onu on vähemalt väljast ja kodu poolest viks ja viisakas.

Mu ema aga seevastu ei saanud arugi, kui ta püksi sittunud oli ja niimoodi mööda tänavat ringi liipas ühest punkrist teise. Ei hoolinud ta ka oma korterist. Lasi põhimõtteliselt ära mädaneda. See hais, mis seal hõljus, oli hingemattev. Vanad mädanenud kartulid, hunnikute viisi pudeleid, koerakarvad, koera roiskunud kondid. Koera okse, tema okse, tema väljaheited jne.

Ma poleks elu sees uskunud, et ma oma muidu tubli ja tööka ema sellist ja kiiret allakäiku nägema pean. Kusagil 5a oli ta funkstioneeriv alkohoolik. Käis ilusti tööl, pesi ennast, kodu jne. Ja viimased 5a oli täielik asotsiaal.

Väga jube lugedagi. Ei kujuta ettegi, mis seisund see selline on, et ei paneks tähele kui püksid täis situtud. Ja see elamine looma ja enda väljaheidete ning okse sees… kas tõesti selgemaid momente ei olnud, et selline asi oleks veidigi häirinud. Vot selline oleks üks kole lõpp elule????

Jube jah. Ema on ema. Vanemaid kahjuks valida ei saa aga tunnistan, et suur häbi tema pärast oli küll. Eilne emadepäev oli esimene ilma temata. Ta oli kõigest 57. Eile oli kurb päev aga samas ma südamest loodan, et ta sai lõpuks oma südamevalust ja vaevast lõpuks lahti ja saab koos oma isaga seal pilvepiiril õnnelik olla.

No ta oli juba sellises staadiumis, et mitu korda ka poes deliiriumist kokku kukkus ja krampides vahtu suust välja ajas ja kiirabiga ära viidi.
Alkohoolikutel kaob oma põie ja soolte üle kontroll/tunnetus. Ja ega neid lõpuks ei huvitagi, kui ikka täitsa põhjas olla. Selgeid momente oli vähe. Ta küll jah rääkis, et peaks koristama aga füüsiline vorm oli juba nii kehvake ilma alkota, et see oli teisejärguline. Enne viinkauradit oli ta küll ülimalt puhas ja hoolas. Ka meid lapsi õpetas puhtust hoidma.
Käisime õega seal ka koristamas aegajalt. Ostsime uue voodi, madratsi jne aga viimastel aastatel oli see lihtsalt raha ja ajaraiskamine.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 11:39; 10.05 16:52; 10.05 18:12; 11.05 08:52; 12.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal mitte,aga parimal sõbrannal oli ema. Elasime väikelinnas ja kui tema isa uue naise juurde läks (sest emale meeldis tipsutada ja külameestega rohkem aega veeta), siis sai emast tãielik parm. Alguses kãis veel tööl, aga raha varastamise pärast lasti lahti. Magas poodide ees ja taga, aeles-ameles avalikult kõiksugu joomakaaslastega, magas trepikodades tissid paljad ja pûksid maas, räuskas ja lällas linna peal. Vahepeal kui pahaks oli tuju joonud, peksis autosid ja majauksi jne. Oli oma kandis tuntud kohalikele. Väga väga kurb oli kôrvalt vaadata, kui valus ja piinlik sõbrannal ja ta kolmel õel oli. Kõik teadsid, et tema ema. Tihti helistati või kokkusaamisel öeldi, et ou, su ema mingi magas jälle mu onu kuuris mingi parmuga jne. Avalikel ûritustel me ei kãinudki, sest loomulikult oli ema platsis kino tegemas. Suved olid kurvad, meie linnas toimus palju ûritusi ja oli juba ette teada, kuidas sõbrannale jälle muljetatakse, mis ta ema tegi. Ûkspäev leiti ta surnuna ja see õudus sai läbi. Väga kurb aga suur koorem langes laste õlult.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles teemas komminud kained inimesed peavad aru saama, et alkoholism ühiskonnas ei kao kusagile. Napsutamise himu liigub allapoole mööda perekondi, looduse poolt sissetöötatud jõesängides. Kui alkoholismi langenud inimesel on joomise mõttes korralik järglane, siis on suur risk, et selle  järglase lapsed järgivad vanavanemate traditsioone ja neist saavad sopajoodikud

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 00:09; 12.05 02:01; 12.05 02:10;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Loen ja siiralt tunnen kaasa. Vabandan, kui mu küsimus kedagi riivab, aga kuna see on minu jaoks nii sürrealistlikult ettekujutamatu maailm, siis küsin.

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida? Kas tõesti saab olla siis nii, et inimene pole lihtsalt vintis, vaid midagi enamat? Teha püksi ja mitte märgata ja minna kuhugi, et edasi juua? Kui palju siis ometi?

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele, kas sa siis ei ole näinud tänaval pudeleid korjavaid, pargipinkidel magavaid asotsiaale, kellel ongi täis lastud riided ja haisevad? Sellistega ju kahjuks enam ei räägi midagi, nad on nii alla käinud, et ainus oluline eesmärk on neil juua saada. Tihti sobib ka odekolonn või muud samaväärsed vedelikud.

 

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja siiralt tunnen kaasa. Vabandan, kui mu küsimus kedagi riivab, aga kuna see on minu jaoks nii sürrealistlikult ettekujutamatu maailm, siis küsin.

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida? Kas tõesti saab olla siis nii, et inimene pole lihtsalt vintis, vaid midagi enamat? Teha püksi ja mitte märgata ja minna kuhugi, et edasi juua? Kui palju siis ometi?

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

Ilmselt pole sul alkoholiga väga suurt kontaktpinda olnud. Toimiv alkohoolik hoiab ennast kindlas joobes, tarbides regulaarselt kindlaid koguseid. Kõrvalseisjal pole tihtipeale aimugi, et inimene on alkohoolik ja “auru all”. Käib tööl ja hoiab oma elu enamjaolt kontrolli all. Teine osa nii ei suuda, niipea kui maitse suus, juuakse kuniks maa on must. Võtab see siis nädala või mitu kuud. Mõlemi variandi lõpp on enamjaolt sama- alkohol on saavutanud inimese üle lõpliku kontrolli ja moraalseid ahelaid enam pole. Kuna organism on juba väga kurnatud, siis kogused pole enam suured- maha vedelema jäämiseks piisab ühest parmuõllest. Ja kas tal sealjuures on püksid täis tehtud, see ei oma enam tema jaoks mingisugust tähtsust. Ainus, mille nimel ta ärgates liikuma läheb on uus peatäis. Sellist asja nagu ärgates kaine ja mõistliku jutu ajamine ei eksisteeri enam. See on trepi viimane aste. Seda inimest pole enam, kes ta kunagi oli.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 08:50; 11.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja siiralt tunnen kaasa. Vabandan, kui mu küsimus kedagi riivab, aga kuna see on minu jaoks nii sürrealistlikult ettekujutamatu maailm, siis küsin.

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida? Kas tõesti saab olla siis nii, et inimene pole lihtsalt vintis, vaid midagi enamat? Teha püksi ja mitte märgata ja minna kuhugi, et edasi juua? Kui palju siis ometi?

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

No ikka palju. Nii, et lõpuks pilditu. Siis kui vahepealt pilt jälle eest, hakkab ring uuesti piht. No see käib siis juba täitsa sopajoodiku kohta.

Mul ema algselt jõi “kultuurselt” viskit ja brändit, siis läks viin ja lõpuks oli salaviin.
Kui ma suuremat sodi korterist ära viskasin, viisin ma klaaskonteinerisse 92(ekstra lugesin) tühja viina pudelit + mimgid muud veel. Ma ei kujuta mis aja peale need kogunenud olid aga usun, et mitte just väga pika aja. See kogus oli vaid toas sees. Kuuri all vedeles neid ka veel, sealt ei ole jõudnud veel neid likvideerida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 11:39; 10.05 16:52; 10.05 18:12; 11.05 08:52; 12.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida? Kas tõesti saab olla siis nii, et inimene pole lihtsalt vintis, vaid midagi enamat? Teha püksi ja mitte märgata ja minna kuhugi, et edasi juua? Kui palju siis ometi?

Mida iganes kätte saavad. Kogused sõltuvad alkoholismi astmest, alguses see suureneb, lõpuks hakkab jälle vähenema. Minu vend eelistab 2l plastpudelis õlut, tavalisel päeval joob seda ühe kohe hommikul ja teise õhtupoole. Sel juhul tal mõistus mingil määral säilib, lällab ja ropendab küll, aga päris vedelema kuskile ei jää. Muide, ema arvates ei ole ta mingi joodik, sest kodus joob peamiselt ainult õlut, mitte kanget alkoholi.
Koos teiste joodikutega joob muidugi mida iganes pakutakse ja nii palju kui on, see võib siis kuidas iganes lõppeda.

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

Ei, sellist asja nagu kaine enam ei eksisteeri, see on täiesti talumatu olek joodiku jaoks, hommikul kohe on vaja jooma hakata, et käima saada.
Viimaste aastate jooksul olen venda tegelikult paar korda sellise poolkaines olekus tabanud küll, kus mingil määral isegi rääkida saab. Aga ega ta ka sellistel hetkedel ei arva, et tema elustiil kellegi jaoks mingi probleem võiks olla. Siis ta teeb suuri plaane selle kohta, kuidas ta majas kõik ümber ehitab. Esimese asjana hõlmab see suuremaid lammutustöid, millega ta on siit-sealt juba pihta hakanud – ehitamiseni ta muidugi ei jõua, elavad siis seal poolenisti lammutatud majas.

Tunnen väga kaasa kõigile neile, kelle ema joodik on, see on ikka päris õudne kõigi teiste variantidega võrreldes – eriti neil, kes juba lapsena seda taluma pidid.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:23; 11.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja siiralt tunnen kaasa. Vabandan, kui mu küsimus kedagi riivab, aga kuna see on minu jaoks nii sürrealistlikult ettekujutamatu maailm, siis küsin.

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida? Kas tõesti saab olla siis nii, et inimene pole lihtsalt vintis, vaid midagi enamat? Teha püksi ja mitte märgata ja minna kuhugi, et edasi juua? Kui palju siis ometi?

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

No ikka palju. Nii, et lõpuks pilditu. Siis kui vahepealt pilt jälle eest, hakkab ring uuesti piht. No see käib siis juba täitsa sopajoodiku kohta.

Mul ema algselt jõi “kultuurselt” viskit ja brändit, siis läks viin ja lõpuks oli salaviin.

Kui ma suuremat sodi korterist ära viskasin, viisin ma klaaskonteinerisse 92(ekstra lugesin) tühja viina pudelit + mimgid muud veel. Ma ei kujuta mis aja peale need kogunenud olid aga usun, et mitte just väga pika aja. See kogus oli vaid toas sees. Kuuri all vedeles neid ka veel, sealt ei ole jõudnud veel neid likvideerida.

Need kogused on metsikud, võin kinnitada. Selline viimapudelite kogus tuleb tõesti üsna lühikese aja peale ning eks sõltub veidi ka sellest, palju joomakaaslaseid on. Parmude põhimõte on võimalikult palju, kanget, kuid peaasi, et odav. Igasugu parmuviinad, klassikaline Bocki pullo või mõni odav pakipeet on tavaline menüü. Edasijõudnutel läheb muuseas süütevedelik ka hästi peale.

Mina olen see õnnelik, kellel mõlemad vanemad parmud. Ema jõudis end lõpuks surnuks juua (süda ütles üles). Isa eksisteerib siiani, kuid suhtlus null. Polnud mingit tahtmist sellistega suhelda ning ei tundnud selleks ka moraalset kohustust, kuna minu kasvatamine jäeti omal ajal vanavanemate kanda. Muidugi see ei päästnud sellest, et häbi pidi tundma nende pärast. Väikses kohas tunnevad kõik kõiki ning mäletan siiani, kuidas lapsena ei teadnud, kuhu silmi peita kui kallid vanemad suvalt valitud kohas kirjamargina maas vedelesid..täis kustuna või okseloigus. Jäle värk.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem õde on teel sellesse punkti. See on valus ja masendav. Aidata ei saa, kui alkohoolik ei taha abi. Kuidas ja miks see nii läinud on, ei oska arvata. Ju geneetika mängib suurt rolli. Aga ometi on saanud ühest säravate silmadega tublist sportlasest ja seltskonnahingest punsunud näo ja kehaga alkohoolik, kes meelsasti üksi või mõne järjekordse elukaaslasega päevi kanget alkoholi trimbates õhtusse saadab. Asotsiaal ta veel pole, käib mingil moel tööl ja püsib senini kuidagi pinnal. Ilmselt mitte igavesti. On mitmeid kordi joomingute käigus poolvigaseks pekstud, aga peatuma pole see teda sundinud. Suhtlust enam pole, vahel helistab pehme keelega ja siis veidi räägime. Olen ise meesterahvana alkoholist pea täielikult loobunud. Mitte, et see oleks mulle probleemiks olnud, aga olles näinud lähedalt alkoholi laastamistööd ja põhjustatud valu, siis lihtsalt ei taha.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 08:50; 11.05 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend on 46-aastane ja on asotsiaalne. Varem töötas ehitajana Norras väga pikalt, kasvatas lapsi, oli abielus aga siis tekkis viinaviga ja tuli lahutus. Magas esialgu Eestis käies sõprade juures diivanil, ei olnud nõus tulema minu juurde ega ema juurde, siis kadus täiesti pildilt. Ega me ei lasknud tal lihtsalt kadunuks jääda, otsisime ja leidsime ta kuskilt Kiviõli kandist, oli ennast mõne kuuga täiesti tundmatuseni ära joonud, ütles, et magab tänaval või tuttavate juures. Tööle tagasi ei läinud. Laste ees on tekkinud elatisvõlgnevus. Panime sugulastega rahad kokku ja ostsime ühetoalise korteri, et tal vähemalt katus pea kohal oleks, sest ema juurde ta ei taha tulla, lubas ennast maha lasta, kui vägisi viime. Sinna korterisse ta oma jalga siiski tõstnud ei ole. Ema kannab talle siiski pidevalt toiduraha, ja nutab, et mis temast saanud on, aga nii seda probleemi ei lahenda, hetkeseis on väga nutune ja ei oska seda kuidagi lahendada, teeks kõik endast oleneva, et venda aidata, aga ta ei taha ise ennast aidata. Ta alles aastake tagasi oli täiesti mõistuse juures ja funktsioneeriv inimene, aga nüüd ei suuda isegi poolkaine peaga korralikke täislauseid moodustada. Sundravi, kui sellist vist peale suruda ei saa 🙁

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kogused on metsikud, võin kinnitada. Selline viimapudelite kogus tuleb tõesti üsna lühikese aja peale ning eks sõltub veidi ka sellest, palju joomakaaslaseid on.

Ärajoodud, tühjade viinapudelite arv kasvab sama kosmilise kiirusega nagu korralikes peredes pesemata sööginõud  kraanikausis ja mujal. Keegi nagu midagi erilist söönud ei ole, aga musti nõusid vedeleb kuhjas

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 00:09; 12.05 02:01; 12.05 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju need inimesed siis ometi joovad ja mida?

Kui inimene on põhja joonud ja raha enam viinaks ka pole, siis kõlbavad kogu piirituse baasil toodetud kodukeemia. Ma koguaeg imestan, et seda piirituse lõhnaga käte desovahendit pole hakatud kasutama. Ei ole võimalik, et selline meditsiiniline vahend on toodetud mürgisest metanoolist. (Pärnu salaviin) Vanasti pruukisid alkohoolikud puidupeitsi, nimega “Marilka” Seda värvi peits (teak) on tänapäeval paljud eramute välisuksed. Joodikud, kes seda jõid, muutusid üle keha mõne aastaga säärast tuhkhall-pruuni värvi nagu mõni kaua uppunud olnud mulatt

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 00:09; 12.05 02:01; 12.05 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui väike olin, siis meie trepikojas elas üks joodik. Ööbis peamiselt koridoris trepi peal, sest ta naine ei lasknud teda enam tuppa. Tal oli oma korter ka kuskil, aga joobnuna tuli jälle naise juurde. Tema tütrega käisime ühes klassis, väga tore tüdruk oli. Huvitav on see, et keegi ei pidanud tema trepi peal vedelemist imelikuks, majarahvas hakkas pahandama ainult siis, kui ta naise ust kolkis, paar korda murdis ukse maha ka. Siis tuli miilits ja viis ära kuskile. Järgmisel päeval magas jälle vaguralt trepikojas. Minu arust aastaid käis see asi ja keegi ei rääkinud sellest kui mingist imelikust asjast. Suveperioodil vedeles ta ka mõnikord põõsa all, see oli ka igati okei.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 09:32; 12.05 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et mujal Euroopas sellist asja naljalt ei juhtu. Elan Inglismaal ja ma pole kunagi näinud inimesi niimoodi täis peaga kuskil vedelemas. Vahel ikka kuskil ühistranspordis keegi haiseb, aga sellist asja et keegi kuskil ennast täis peaga täis laseb ja põõsa alla magama jääb, küll ei ole. Ma arvan, et politsei koristab nad lihtsalt ära. Õige ka samas, kui näiteks pered või lapsed sellist asja pealt näevad, pole just kõige meeldivam. Ma usun, et inimesed ikka joovad samamoodi kui Eestis, aga siis pigem kuskil oma kodus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et mujal Euroopas sellist asja naljalt ei juhtu. Elan Inglismaal ja ma pole kunagi näinud inimesi niimoodi täis peaga kuskil vedelemas. Vahel ikka kuskil ühistranspordis keegi haiseb, aga sellist asja et keegi kuskil ennast täis peaga täis laseb ja põõsa alla magama jääb, küll ei ole. Ma arvan, et politsei koristab nad lihtsalt ära. Õige ka samas, kui näiteks pered või lapsed sellist asja pealt näevad, pole just kõige meeldivam. Ma usun, et inimesed ikka joovad samamoodi kui Eestis, aga siis pigem kuskil oma kodus.

Caught on camera võiks sulle olla siis päris silmiavav vaatamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et mujal Euroopas sellist asja naljalt ei juhtu. Elan Inglismaal ja ma pole kunagi näinud inimesi niimoodi täis peaga kuskil vedelemas. Vahel ikka kuskil ühistranspordis keegi haiseb, aga sellist asja et keegi kuskil ennast täis peaga täis laseb ja põõsa alla magama jääb, küll ei ole. Ma arvan, et politsei koristab nad lihtsalt ära. Õige ka samas, kui näiteks pered või lapsed sellist asja pealt näevad, pole just kõige meeldivam. Ma usun, et inimesed ikka joovad samamoodi kui Eestis, aga siis pigem kuskil oma kodus.

Ega siin ikka ka näiteks Tallinnas ma pole aastaid sellist asja näinud, küll aga väiksena väikelinnas. Oligi imelik, et seda kõik nii loomulikuks pidasid, et ah, see on ju see, ta ongi selline. Kui Tallinnas praegu keegi kuskil avalikus kohas või kortermaja trepikojas sirakil on (arvan, et sama ka mujal), siis viiakse kiirelt minema. Meil on ikka ka asjad edasi arenenud.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 09:32; 12.05 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et mujal Euroopas sellist asja naljalt ei juhtu. Elan Inglismaal ja ma pole kunagi näinud inimesi niimoodi täis peaga kuskil vedelemas. Vahel ikka kuskil ühistranspordis keegi haiseb, aga sellist asja et keegi kuskil ennast täis peaga täis laseb ja põõsa alla magama jääb, küll ei ole. Ma arvan, et politsei koristab nad lihtsalt ära. Õige ka samas, kui näiteks pered või lapsed sellist asja pealt näevad, pole just kõige meeldivam. Ma usun, et inimesed ikka joovad samamoodi kui Eestis, aga siis pigem kuskil oma kodus.

Roomas ei ole käinud? Ma pole kunagi näinud kuskil sellist mustust, kui seal. Lisaks need kodutud. Õudne!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et mujal Euroopas sellist asja naljalt ei juhtu. Elan Inglismaal ja ma pole kunagi näinud inimesi niimoodi täis peaga kuskil vedelemas. Vahel ikka kuskil ühistranspordis keegi haiseb, aga sellist asja et keegi kuskil ennast täis peaga täis laseb ja põõsa alla magama jääb, küll ei ole. Ma arvan, et politsei koristab nad lihtsalt ära. Õige ka samas, kui näiteks pered või lapsed sellist asja pealt näevad, pole just kõige meeldivam. Ma usun, et inimesed ikka joovad samamoodi kui Eestis, aga siis pigem kuskil oma kodus.

Tule naaberriiki Soome, sellist pilti näeb igapäevaselt ja üsna noorte seas. Juba pühapäev/esmaspäev on selline vaatepilt tavaline.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 11:39; 10.05 16:52; 10.05 18:12; 11.05 08:52; 12.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale ööund ärgates ollakse ju kained, kas siis rääkida ei anna?

Peale ööund ärgates ei olda mitte kained vaid pohmellis. Ja pohmelli leevendab kõige paremini uue doosi peale võtmine. Ja nii see ratas muudkui veereb….

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas kellelgi on õde või vend asotsiaal?