Esileht Kodunurk Kas kellelgi on sidrunipuu ja kuidas seda kasvatada, hooldada on?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas kellelgi on sidrunipuu ja kuidas seda kasvatada, hooldada on?

Postitas:

Tahaks midagi natukene teistsugust puud soetada ( draakonipuu on kuidagi tavaline ) ja mõtlesin, et miks mitte sidrunit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 10:47; 19.01 17:03; 19.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasvama lähevad nad suht hästi, samuti mina näiteks panin sedasi datliseemned maha ja isegi müüsin tosinajagu noori palme (kolmelehelisi) soovijatele 😀 aga kui paljud neist suureks kasvasid, ei tea, mul endal see igatahes ei õnnestunud. samuti läks väga hästi kasvama kreeka pähkel, aga ümberistutamisel sai juur viga (no ikka täitsa jäme puujuur oli) ja läks välja. kreeka pähkel peaks meie kliimas ka kenasti kasvama (kui just mingeid 30kraadiseid pakaseid ei tule), aga kas nad vilja ka jõuavad meil kanda, seda ma ei tea.
tsitrustega peaks olema lihtsam, aga kui nad on juba suuremad, siis vähemalt sidrun ja mandariin väga sooja tuba ei taha, vaid talvel veidi jahedamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ka ise seemnest. Kaua tuli üles, u. 1 kuu. 2 aastat oli, kasvas u. 10cm pikaks ja lõpuks kuivas ära, kuna ei kastnud 🙂 Sooja palju ei taha, hakkab närbuma. Liigset kastmist ka ei talu.
Samas mul sõber pani apelsini kasvama ja nüüd pool tuba täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]kasvama lähevad nad suht hästi, samuti mina näiteks panin sedasi datliseemned maha ja isegi müüsin tosinajagu noori palme (kolmelehelisi) soovijatele 😀 aga kui paljud neist suureks kasvasid, ei tea, mul endal see igatahes ei õnnestunud. samuti läks väga hästi kasvama kreeka pähkel, aga ümberistutamisel sai juur viga (no ikka täitsa jäme puujuur oli) ja läks välja. kreeka pähkel peaks meie kliimas ka kenasti kasvama (kui just mingeid 30kraadiseid pakaseid ei tule), aga kas nad vilja ka jõuavad meil kanda, seda ma ei tea.
tsitrustega peaks olema lihtsam, aga kui nad on juba suuremad, siis vähemalt sidrun ja mandariin väga sooja tuba ei taha, vaid talvel veidi jahedamat.[/tsitaat]

Mul tuttavatel Lõuna-Rootsis kasvas suur ja vana kreekapähklipuu aias. Seal muidugi nats pehmem kliima, aga kandis igal aastal vilja, nii et jõuluks korjasid nad alati mitu kartulikotitäit pähkleid. Maru vahva. Pole kuulnud, et Eestis see kellelgi aias kasvaks ja vilja ka kannaks, aga ise olen küll mõlgutanud mõtteid katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

neid on mitut sorti, võibolla mõni on külmakindlam kui teised. no kui esimesed 10 aastat külm pole ära võtnud, siis edaspidi on ilmselt hooletum. ja õues kasvavad ja kohanevad hästi just omajuursed elik siinsamas seemnest kasvatatud taimed, mitte peened kultuurpistikud-poogendid. aga vilja kandma hakkavad nad muidugi hiljem.
aga sa pane pähkel maha ja vaata, mis tast saab 😀
esimestel aastatel pead ilmselt katma, kui on külmem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka töökaaslasel Hiiumaal kasvab juba aastaid kreeka pähkel, sel aastal püüan selle puu pähklist ka omale taime kasvatada. Loodan et õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitav on kõvemate seemnete kesti õhemaks viilida, et niiskus paremini iduni pääseks – dattel, tsitrus, kreeka pähkel, avokaado, mango. kaks viimast muidugi õues meil ei kasva, aga näiteks mina prooviks ka aprikoosi ja virsikut (samuti kivi õhemaks viilida). need peaks meie kliimas küll kasvama, kui juba arbuusid ja viinamarjadki avamaal kenasti kasvavad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka seemnest kasvatatud sidrunipuu, poole aastaga on ilusasti kasvanud, on üldiselt veidi jahedamas toas ja päevavalguse käes nii palju, kui meil seda praegu on. Kastan siis, kui muld kuiv, uusi lehti muudkui tuleb ja tundub, et puu on rahul:) Võibolla kevadel peaks veidi väetist panema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 19.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]soovitav on kõvemate seemnete kesti õhemaks viilida, et niiskus paremini iduni pääseks – dattel, tsitrus, kreeka pähkel, avokaado, mango. kaks viimast muidugi õues meil ei kasva, aga näiteks mina prooviks ka aprikoosi ja virsikut (samuti kivi õhemaks viilida). need peaks meie kliimas küll kasvama, kui juba arbuusid ja viinamarjadki avamaal kenasti kasvavad :D[/tsitaat]

Kas kivile otsa (sinna, kust idand muidu välja tuleb) väikest augukest ei või teha? Või upub siis ära lihtsalt? Üritasin ka kasvatada miskit virsikut või nektariini, millel juba idand kivi otsast paistis, aga ei saanud asja. Kiired ajad olid, jäi vist natsa hooletusse 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 19.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on ka seemnest kasvatatud sidrunipuu, poole aastaga on ilusasti kasvanud, on üldiselt veidi jahedamas toas ja päevavalguse käes nii palju, kui meil seda praegu on. Kastan siis, kui muld kuiv, uusi lehti muudkui tuleb ja tundub, et puu on rahul:) Võibolla kevadel peaks veidi väetist panema?[/tsitaat]

Mul ei ole küll sidrunipuuga kogemust, kasvatan apelsinipuud aga eks nad ühed tsitruselised ole kõik. Kasutasin aktiivsel kasvuajal kevadel-suvel selliseid tilkväetiseid. Ma ei oska kunagi tavalist väetist doseerida, kardan, et äkki saab liiga palju. Aga see siis tilgub ise potti. Ja minu apelsinipuu on kaks korda õitsenud ja viljad jäid ka kenasti külge. Mina ostsin ebayst:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-4-PACK-CITRUS-FERTILISER-DROPLET-FEEDERS-G-SUCCESS-/120739582680?pt=UK_Home_Garden_Garden_Plants_Fertiliser_CV&hash=item1c1ca3d2d8

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kitah kirjutas:[/small]

Kas kivile otsa (sinna, kust idand muidu välja tuleb) väikest augukest ei või teha? Või upub siis ära lihtsalt? Üritasin ka kasvatada miskit virsikut või nektariini, millel juba idand kivi otsast paistis, aga ei saanud asja. Kiired ajad olid, jäi vist natsa hooletusse :D[/tsitaat]
võib teha küll. aga liiga palju vett sel juhul pole ka hea, piisab, kui substraat niiske hoitakse ja soojas. kui sa näiteks praegu paned auguga kivi või pähkli hästi lahjasse sooja kaaliumpermanganaadi (roosa vee) lahuse sisse umbes ööpäevaks, siis potti, siis kuuloomise ajal, mis on esmaspäeval, peaks asi hakkama idanema. siis veel ehk kuu aega ootamist ja peaks võrse üleval olema. ei, nagu ütlesin, nad idanevad suht kenasti, aga edasi peab olema juba hoolikas. peaasi, mitte üle kasta, aga ka mitte liiga kuivas hoida, tuuletõmbust ja jahedat saada ei taha. kui juba mõned lehed küljes, siis on edasi lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on ka seemnest kasvatatud sidrunipuu, poole aastaga on ilusasti kasvanud, on üldiselt veidi jahedamas toas ja päevavalguse käes nii palju, kui meil seda praegu on. Kastan siis, kui muld kuiv, uusi lehti muudkui tuleb ja tundub, et puu on rahul:) Võibolla kevadel peaks veidi väetist panema?[/tsitaat]
võid juba praegu hakata häääästi vähehaaval panema – kaugel see kevadki enam on 😀 aga ikka kastetud mulda, mitte kuivale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile vahvate vastuste eest!:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 10:47; 19.01 17:03; 19.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin veel, mis muld see peab üldse olema, kuhu seemne panen? Neid muldasid on ju nii erinevaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 10:47; 19.01 17:03; 19.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide nii datlipalm kui tsitrused on altid kedriklestale kui kasvuhoonekarilasele, veidi vähem kilptäidele. samas nood elukad armastavad just sooja, niiet jahedal verandal arvatavasti talvituvad taimed kenasti, eriti kui neid aegajalt ka leige lubjavaba veega piserdada.
algul võib olla ka poes müüdav kasvuturvas, aga kuna seal pole mingeid toitaineid ja kipub ka kergesti kuivama ja siis paakuma, on soovitav panna ta kohe vähese liivaga segatud musta mulda. poes müüakse ka musta mulda, kas Biolan või muu selline. potti ära algul liiga suurt võta, muidu läheb seal muld hapuks. tsitrused tahavad üldiselt raskemat mulda ja lubjavaba vett, parim on vihmavesi või nüüd talvel lumesulamisvesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on aastaid.
Kasvatada on lihtne, kõige raskem on talvel, kui on vähe valgust, kipub lehti maha viskama.
Suvel hoian õues, poolvarjus, talle väga meeldib. Külma ei talu üldse.

Olen kuulnud, et ise seemnest pandud puud ei kipu eriti õitsema ega viljuma, et selleks peab pookima. Kas lükkab keegi ümber?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Mulle kingiti sidrununipuu, kuid nüüd sildi pealt lugedes avastasin, et seal on kirjas, et on pigem dekoratiivpuu ning ei ole tarvitamiseks mõeldud.

Kas viljad on siis tõesti mürgised, et ei või nt tee sisse panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seemnest kasvama pandud päris mitmeid tsitrusi, vanim puu on üle 25 aasta vana ja ilus suur taim. Niisama ilma põhjuseta pole üksi neist ära närbunud. Hooldan nagu kõiki toalilli, kastan, korra aastas istutan ümber ja vahel toalilleväetist ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kas kellelgi on sidrunipuu ja kuidas seda kasvatada, hooldada on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.