Esileht Ilu ja tervis Kas kellelgi siit üks silm lühi- ja teine kaugnägelik?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kas kellelgi siit üks silm lühi- ja teine kaugnägelik?

Mul on lapsest saadik olnud üks silm plussis ja teine miinuses. Nii pluss kui miinus olid aga võrdlemisi väikesed, seega oli nägemine prillidega täitsa hea. Nüüd olen aga 48 ja viimaste aastate jooksul on pluss oluliselt tugevamaks läinud. Varasemate aastate jooksul on ka miinus pisut süvenenud, seega on kahe silma erinevus nüüd päris suur. Ja nägemine on kuidagi hästi kehvaks muutunud, ei ole ühegi prilliga justkui hea vaadata. Tekkinud on muidugi ka raskusi lähedale vaatamisega, mida varem ei olnud. Aga üldse, kogu aeg on tunne, nagu kaks silma ei suudaks koostöôd teha, fokuseerimine on raskendatud ja pilk kipub kergesti ära vajuma. Eriti raske on üleminek kaugelt läehdale vaatamisel ja vastupidi. Mõistagi olen korduvalt silmaarstil käinud, aga silmadel mingit haigust ei ole, arst ütlebki, et pigem ealine asi.

Kas keegi on siin veel ühe kaug- ja teise lühinägeliku silmaga? Kuidas teil nägemisega lood on? Või ei sõltugi see silmade erinevusest, vaid pigem vanusega süvenenud plussist? Kasutan muidugi palju arvutit ja silmad on kuivad ka, see ei aita olukorrale kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 14:12; 08.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on. Aga temal puudub ka sünnist saadik kahe silma koostöö. Vaatab lähedale ühe silmaga ja kaugele teisega. Prillid hetkel üks klaas miinus 2 ja teine pluss 1 umbes. Pluss püsib, miinus kipub süvenema, sest teismeeas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on. Mul üleminekuga probleeme pole, lihtsalt kaugele ei näe. +1 ja – 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka üks silm näeb hästi kaugele ja teine lähedale. Ma pole veel arstile saanud, et teaks mis seis täpsemalt. Vanus 48. Mulle tundub vahest just tänaval liikudes et silmad ei tee koostööd. Tööl olen pidevalt arvutis, viimasel ajal ka kuidagi lähedale vaatamisega just rohkem pean pingutama, mõnikord ka lähedale nägevas silmas on siis veresoon punane, ilmselt liigne pingutus. Prille veel ei ole aga ilmselt saan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nägemine on kuidagi hästi kehvaks muutunud, ei ole ühegi prilliga justkui hea vaadata.

See kõlab natuke sedamoodi, et sa kasutad paarieuroseid valmisprille, mitte ekstra sinu jaoks tehtud?

Mul on ka nii kaua, kui mäletan, olnud üks silm peamine kaugelevaatamisel ja teine lähedale. Ka mul on viimasel ajal vahel lähedalevaatamisega probleeme (kuigi pakendite kiri on vist ka objektiivselt imepisike), aga arstile pole veel jõudnud. :S Muidu juba 45 ja prille pole kunagi kandnud (peale päikeseprillide).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ja nägemine on kuidagi hästi kehvaks muutunud, ei ole ühegi prilliga justkui hea vaadata.

See kõlab natuke sedamoodi, et sa kasutad paarieuroseid valmisprille, mitte ekstra sinu jaoks tehtud?
).

Absoluutselt mitte! Millest sa küll seda järeldad? Mismoodi sa kujutad ette, kust ma saaksin paarieurosed valmisprillid, millel üks klaas on -1,5 ja teine +4? Loomulikult on mul korralikud, kvaliteetsed prillid! Kaks paari, lisaks veel optilised päikeseprillid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 14:12; 08.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Kas kellelgi siit üks silm lühi- ja teine kaugnägelik?