Esileht Väikelaps Kas kellelgi üldse ka sellist last olnud?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas kellelgi üldse ka sellist last olnud?

Postitas:
Kägu

Tere, hakkas huvitama, kas kellegi laps on ka kunagi nii kehva magaja olnud, et magama mineku ajaks alati üleväsinud ( eeldan, et selles on asi ) ja seetõttu väike kuradike. Tormab ringi, magama panna ei lase. Last pole võimalik enda kõrvale voodisse saada, on hetkega püsti ja läinud või jalgupidi mul seljas. Maharahustada paitades, vaikse jutuga vms ei ole võimalik. Ei mõju ka unerituaalid, piima joomine enne und jne. Magama saan rihmadega kinnitatuna vankris – see pole normaalne! Unekooli pole seni teinud. Laps ise uinuda ei oska.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kas kellelgi üldse ka sellist last olnud?

Proovi varem magama panna. Mis kell ta sul tavaliselt magama läheb ja mis kell reaalselt magama jääb ja mis kell hommikul tõuseb? Mis ajal ja kui palju lõuna ajal magab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
enelas

Mul lähebki laps vara magama ( ööunne ). Muidu püüan ka magama panna 3h ülevaloleku järgi. Hommikupoole isegi 2h järgi. Uned umbes 19.00 ( keskmiselt ) kuni 05.00-06.00-07.00. Ärkab hommikul erinevalt. Aga päevauned viletsad 40min-1,5h. Kui on vahel järjest üleval olnud 5h – siis päris hulluke ja uni katkendlik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

õhtupoole võiks laps rohkem kui 3 tundi üleval olla. mingi kummalise paradoksi järgi suudavad nad õhtul kauem vastu pidada kui hommikul. 1.5 tundi uinakut on igati normaalne.

0
0
Please wait...

Postitas:
krotza

Minul oli väga halva unega laps. Aga ööuned hakkasid korda minema 8-st kuust, kui võõrutasin üheaegselt rinnast kui panin eraldi tuppa magama. Muidu magas algusest peale omas voodis.

Kuna laps õppis ilma abita magama jääma läksid ka uned sügavamaks.
Muidu laps läks ka 19 magama ja ärkas teinekord isegi juba kell 4.00.Nihutasin ööund ka hilisemaks ja kuskil 1,5-selt hakkas hommikul normaalsemalt tõusma.

Samas vanuses kui sinu laps, hakkas mu laps minema kahelt päevaunelt ühele. Sellega seoses läks päevauni ka paremaks. Ja loomulikult palju-palju aega õues.
Vankris magamised lõpetasin kusagil 1-aastaselt, sest ta magas päevauned paremini voodis kui rihmadega kärus (meil tuli kuum suvi peale).

Head päevauned on tulnud alles peale 2,25 aastat, kuid magama jäämine võtab nüüd palju aega (see on see 2-ste magamise streik). Samas võib nüüd magada vabalt ka 3,5 tundi päevaund.

Mina ei oskagi midagi soovitada. Mu laps on alati selline olnud. Aga nii suur laps võiks juba hiljem magama minna ja laps peaks vist ka pikemaid vahesid üleval olema (saan aru, et kui ärkab (ideaalis) 7.00, siis taas magama 9.00, siis üles 10.30 ja taas magama 13.30 ja siis üles 15.00 ja siis magama 19.00). Liiga lühikesed vahed uuesti magama panemiseks! Täiesti ime, kui laps siis veel 1,5 tundi magab. Piisaks 2-st päevaunest, mis teeks ülevalolekuks 3-4 tundi.
Ning palju-palju õues rahmeldama! Jääb mulje, et ta pole mitte üleväsinud vaid vastupidi – välja rabelemata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no kui ta magab sul ööund 10-11-12 tundi ja muul ajal iga 2-3 tunni tagant, siis päris kuldmagaja ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja- kui palju su laps ööpäevas kokku magab ja mitu päevaund teeb? Üle aastane laps võiks idee järgi jah juba vaikselt hakata 2-lt päevaunelt 1le üle minema. Ja kui 19:00 magama, sis pole ime, et kell 05 uni läinud. Ja miks sa tahad teda päeval 2 tunni tagant magama sundida? Ta pole ju enam vastsündinu. Tegelikult öeldakse, et väikelapsel( mitte enam imikul) võiks jääda lõununest ärkamise ja ööunne jäämise vahele ca 5 tundi. Et kui lõunauni nt k 13-15 ,siis magamaminek ca k 20:00.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellises vanuses on lapse ööuni umbes 10h. Päevaund vajab laps maks. 2 korda. Kui iga uinak on 1h., siis sellest täiesti piisab.
nt. 6.00. äratus.
9.00 uinak kuni 10.00
13.00 uinak kuni 14.00
19.00 ööuni.
Ega last loomulikult ei saa käima panna, nagu kella, kuid suunata kuidagi ikka saab.
Üleväsoinud laps pigem viriseb ja vingerdab, kui rõõmsalt mööda tuba kappab. See siiski viitab pigem sellele, et ta veel ei taha magada ja pole mõtet alustada nii varakult unega pihta, sest siis tundubki, et jube pikalt jääb magama.

See 19.00 on suht vara ka, liiguta seda nt. 20.00 ja las laps magab bioloogilise päeva ja öö järgi. Pean silmas seda, et kui ta juba 19.00 magab ja veel enne seda temaga maadled tunnikese, siis hakkad nagu ööunne panema 18.00?

0
0
Please wait...

Postitas:
xkestx

mul on 1a5k põrguline, kellel ma olen nüüd lasknud kõhuli maas jalgu trampides nii 15-20 minutit karjuda,. karjub ennast tühjaks siis võtan sülle ja kussutan magama.. ja nii iga jumala õhtu..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te seda 19 uneaega pelgate? Minu mõlemad lapsed on alati sel ajal magama jäänud (vanem on varsti 3 ja noorem on üle aasta) ning enamus lapsi ka minu tutvusringkonnas. Kõik magavad oma 12 tundi täis öösel. See kellaaeg olevat bioloogiliselt kuidagi lapsele kõige sobivam ja ka uneteoreetikud soovitavad sellisel ajal laps magama panna. Kella 5 ajal ärkamine on tegelikult eakohane ja läheb varsti üle, lapsed ikka aeg-ajalt mängivad varajasi lõokesi.

Selles vanuses on tõesti 2 päevaund maksimaalne ja soovitaks ka enne ööunne jäämist hoopis väljas jalutamas käia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on küll vanem aga kui laps oli täpselt samas vanuses kui teemaalgataja omagi, läks ta magama õhtul 21-22 vahel ja ärkas hommikul 9-10 ajal. ja magas ka päevaund ilusti 2 tundi umbes.
Praegu 4.aastasena läheb lasteaia päeval ja ka mitte lasteaia päeval magama umbes 21 ajal, vahel ka ennem. On olnud ka palju, palju kordi kus ta lollitab samamoodi nagu teemaalgataja laps.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu hetkel 2a magab päevaund 40min max ja seda alates 9kuu vanusest (lapse päevaunne saamine on omaette ooper, nõuab pikka treeningut, ülbet vaimu ja kindlat meelt).
ööunne pole enne kl21 olnud teda kunagi võimalik saada…olen katsetanud kõiki kirjeldatud meetodeid ja erinevaid aegasid…ka soovituslikku 19:00…
vastupidiselt teemaalgatajale minu laps üldiselt üleväsimuse märke ei näita…tal lihtsalt kõike muud peale magamise vaja teha…ja seda kogu aeg!!
ööuni minu lapsel pole mitte kunagi 12h kestnud, vahepeal oli mingi periood, kus kestis 10h…siis 8h…eile öösel oli jälle 10h, aga see vist pigem erand…
ja siis… nüüd on peres ka teine laps… hetkel poole aastane… ja arvake ära….tema magab veel halvemini kui esimene!!
ma ausalt arvasin, et see pole võimalik…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

So ju juba 11,5-15h magamisi (kui min arvestada, et ärkabki 05.00).
Mul oli lapsel ka 8-11 elukuul rohkem maademisi unega (lõpuks venisid kõik magamapanemised 1-1,5h ning päevased magamised olidki 40 min) ja läksin lõpuks 11 elukuul ühele päevasele unele üle ja magamised läksid oluliselt paremaks (lõunaunne jäämised 5-10 min, ning algsed 1-1,5h lõunauned venisid lõpuks pooleteisesena isegi 2-2,5h). Loomulikult oli ilmselt mõni nädal aluses natuke harjumist (pikemalt ülevaolekud jms), aga see oli kõik oluliselt parem, kui pidevad magamapanekud. Ja loomulikult see pikem ärkeveloleku aeg suunasin tegevusse, eriti hästi mõjusid õues ise liikumised (praegu lumes hullamine väsitab eriti).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su laps magab 10-12 tundi öösel,mis on vägagi ok.Soovitan ka ühele uneajale üle minna.Minu poeg 3,5a. ka kehva unega olnud.Ma pole siiani ühtegi ööd järjest magada saanud.Unerituaalid meil paigas,pesemine, unejutt jne.Ikkagi ärkab iga öö vähemalt paar korda ülesse.

0
0
Please wait...

Postitas:
nevica

Meie poiss on alati suht hea magaja olnud, aga viimased kaks nädalat ei taha sugugi uinuda ja muudkui kutsus mind tagasi oma tuppa jane, jne. Siis hakkas veel öösel ka uuesti ärkama, kuni ma nüüd ikka ära väsisin sellest tantsust ja eile lasin tal sutsu vinguda , siis läksin tagasi andsin pudeli ja lohutasin, siis natukese aja pärast ta hakkas uuesti vinguma, läksin veelkord ta juurde ja panin ilusasti teki alla, kolmas kord aga kui hakkas vinguma ma enam ei läinud ja kisas täpselt 10min, siis oli kõik vait ja magas ilusasti terve öö jälle nagu vanasti, oli isegi ise teki alla roninud. Nii et ma ei tea ega see nüüd veel kindel pole et kõik läheb jälle libedalt aga ma arvan et see veits nuttu oli ikka parem kui tundide viisi magama panek sest hommikul ta ärkab ikka samal ajal, seega siis palju väsinumalt. Proovi mõni õhtu seda meetodit, muidugi pole lapse nuttu kerge kannatada aga mis siis teha?

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Väikelaps Kas kellelgi üldse ka sellist last olnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.