Esileht Koolilaps Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?

Postitas:

Ausalt, ei jõua suve ära oodata. Lihtsalt loen päevi, et see ükskord läbi saaks. Lapsed algklassides, vajavad igapäevaselt abi ja meil mingeid zoomi tunde ei toimu. Stuudiumist vaatame ülesanded ja oma asi, kuidas hakkama saame. Lapsed ka väsinud, seda on näha. Kannatame siis veel ära, peame vastu need 2 nädalat veel.
Millal teie lastel kool läbi saab?

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeldib nii mulle kui 13-aastasele lapsele. Kodutöid ei jää, julge 75% tundidest on tal videotundidena. Õhtud ja nädalavahetused on vabad, saab tegeleda muude huvipakkuvate asjadega, jalutab palju ja isegi lugema on hakanud. Hindeid ei panda, ainult arvestatud/mittearvestatud, seega täielikult stressivaba. Laps on muutunud eriti iseseisvaks, varem küsis ja vajas pidevalt minu abi, nüüd paneb hommikul kohe paika, mis sel päeval tehtud saab ja asub tegutsema, ma koolipäeva jooksul tema toas üldse ei käi.
Minu abi pole siiani kordagi vaja olnud, saan segamatult kodukontoris oma tööd teha.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumis õppivad pojad, nendega muret pole, aga õpetajana on mul kergelt villand.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kuuendik ka abi ei vaja. Hindeid pannakse ikka ka. Õppetöö lõpeb 22. mail. Edasi mingid teemapäevad vmt kaks nädalat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on. Kui kodus on palju lapsi, osad kooli- osad lasteaiaealised, on ikka korralik hullumaja. Pidin ise sel kevadel lõpetama, aga lükkasin edasi, sest selles olukorras pole võimalik endal õppida. Kõik arvutid on pidevalt laste õppimise käsutuses. Jookse ühe juurest teise juurde ja õpeta. Samal ajal väiksed kas vahivad telekat või teevad pahandust. Valitseb pidev lärm. Raamatukogud olid kinni, lapsi vanavanemate juurde viia ei tohtinud. Kuskil käia ka ei tohtinud. Päris ausalt olin valmis hulluks minema. Kuna nüüd lõputöö pärast ei pea muretsema, on veidi rahulikum.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumis õppivad pojad, nendega muret pole, aga õpetajana on mul kergelt villand.

Heh, mul täpselt sama, aga ma olen huvihariduse õpetaja, ehk et äärmiselt mõttetu olemine on (kes viitsib veel huviharidusega jännata, kui kohustusliku programmigagi probleeme on?).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:15; 14.05 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samuti algklassilapsed peres. Väsinud ja kõrini kõigil. Lastel ka täiesti motivatsioon maas, tahavad kooli. Minu laste koolis mai lõpuni õppetöö, nii et 2,5 nädalat veel vastu pidada. Videotunde on vähe, suuremalt jaolt iseseisev töö e-kooli pandud ülesannete järgi, algklasside kohta korralik tamp taga. Kogu selle päevase portsu ära tegemine võtab rohkem kui tavaline koolipäev + kodused tööd oleks olnud, üritan neid küll ajaliselt ree peal hoida ja utsitan, aga sedasi kodus ise pusides ja vanemaga on raske, ilmselt on nad harjunud klassi aruteludega, mis aitas asjadel kinnistuda. Esimestel koduõppe päevadel oli neil põnev, aga nüüd on sõprade järgi ka suur igatsus tekkinud. Hinnatakse ka, pidevalt saada sellest pilt ja teisest pilt, nii et ei saa ka kuidagi lõdvemalt võtta.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:44; 13.05 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lõpeb koolitöö 29.mail. Laps on tüdinud. Klassikaaslased ka, ütleb, et järjest rohkem saadetakse töid hilja õhtul. Järgmisel nädalal on üks huviringi kokkusaamine, ta on õnnest seitsmendas tavas! Et lõpuks ometi on üks koht ja aeg, kuhu minna!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kõrini on. aga vaheaja asemel ootan septembrit…. mitte et mulle suvi ja puhkus ei meeldiks. aga no kaks kuud pole saanud normaalselt oma töid ja projekte teha ja ega suvel suurt kergem ole – ikka on vaja algklassi poisiga tegeleda, et ta kogu aeg kuskil ekraani taga ei passiks.
ja see kõik mõjub minu töödele. stress on väga suur, sest sissetulek sõltub väga palju sellest, et kas ja kuidas ma töötada saan. uni on pekkis, närvid läbi.
päevad otsa on selline “mitte midagi ei saanud tehtud” tunne. no ja see pole ainult tunne. isegi lapsega koosoldud aeg ei ole enam nautimisväärne, sest sel on sissetulekute murepitser küljes.

distantsõppele kui sellisele mul meie kooli-klassi näitel (1. klass) väga suuri etteheiteid pole. aga jah, ikka on vaja pidevalt abistada ja nii need päevad mööduvad…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele peaaegu meeldib, sest saab palju lihtsamalt läbi. Pole ju vaja midagi pähe õppida, kontrolltöö keemias/matemaatikas toimub kodus, arvutis. Kõik materjalid ju kättesaadavad (minu käest siiski ei küsi KT ajal).

Aga mina olen ikka pidev koduõpetaja. Just täna uurisin keemia teemat, millest ta ise 2 nädalat midagi aru pole saanud. Videotunde ühtegi ei toimu, selle üle olen väga pettunud.
Ingliskeel näiteks?!
Vene keele õpetaja on aga tubli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kõrini on. aga vaheaja asemel ootan septembrit…. mitte et mulle suvi ja puhkus ei meeldiks. aga no kaks kuud pole saanud normaalselt oma töid ja projekte teha ja ega suvel suurt kergem ole – ikka on vaja algklassi poisiga tegeleda, et ta kogu aeg kuskil ekraani taga ei passiks.

ja see kõik mõjub minu töödele. stress on väga suur, sest sissetulek sõltub väga palju sellest, et kas ja kuidas ma töötada saan. uni on pekkis, närvid läbi.

päevad otsa on selline “mitte midagi ei saanud tehtud” tunne. no ja see pole ainult tunne. isegi lapsega koosoldud aeg ei ole enam nautimisväärne, sest sel on sissetulekute murepitser küljes.

distantsõppele kui sellisele mul meie kooli-klassi näitel (1. klass) väga suuri etteheiteid pole. aga jah, ikka on vaja pidevalt abistada ja nii need päevad mööduvad…

Su laps koolis olles kunagi haige pole?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 01:47; 13.05 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Videotunnid on mõlemal lapsel, saavad ise hakkama. Kogu pere on stressivabam, omavahelised suhted on paranenud. Naeru, rõõmu, kallistusi, huumorit on kodus rohkem. Hommikul magame kauem, kui koolis käies. Töö osas oleme mõlemad rahaliselt oluliselt kaotanud kuigi töömaht pole vähenenud. Kuna ei ole üle võimete elanud, siis on tagavara ja ei muretse. Naudime praegust aega 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kõrini on. aga vaheaja asemel ootan septembrit…. mitte et mulle suvi ja puhkus ei meeldiks. aga no kaks kuud pole saanud normaalselt oma töid ja projekte teha ja ega suvel suurt kergem ole – ikka on vaja algklassi poisiga tegeleda, et ta kogu aeg kuskil ekraani taga ei passiks.

ja see kõik mõjub minu töödele. stress on väga suur, sest sissetulek sõltub väga palju sellest, et kas ja kuidas ma töötada saan. uni on pekkis, närvid läbi.

päevad otsa on selline “mitte midagi ei saanud tehtud” tunne. no ja see pole ainult tunne. isegi lapsega koosoldud aeg ei ole enam nautimisväärne, sest sel on sissetulekute murepitser küljes.

distantsõppele kui sellisele mul meie kooli-klassi näitel (1. klass) väga suuri etteheiteid pole. aga jah, ikka on vaja pidevalt abistada ja nii need päevad mööduvad…

Su laps koolis olles kunagi haige pole?

Ma pole küll see vastaja, aga koolilapsed ei ole ju kuigi sageli haiged, nii et meil näiteks peres ei ole distantsõpe haiguste poolt kuidagi mõjutanud. Ei olnud enne kergesti haigestuv, ei ole ka nüüd. 1. klassis oli vanem laps õppeaasta peale ühe korra köhas, siis puudus paar päeva, 2. klassis pole kordagi mingi haiguse pärast puuduma pidanud. Noorem laps samamoodi, viimased paar aastat on vast talve peale paar korda nohus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:44; 13.05 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus on kaks lasteaia last ning koolilaps (4. klass). Meie oleme distantsõppega rahul. Muidugi lapsed igatsevad sõprade, meelelahutuse ja trenni järele aga kooli osa on väga mõnus.

Videotunde on ainult paar korda nädalas seega ülejäänud aja saab laps ise valida, millal midagi teeb. Ilusa ilmaga on päeval palju õues ja teeb kooli asjad õhtul. Lugemisega seotud asjad teeb juba hommikul voodis jne. Aega kulub oluliselt vähem, kui koolis käies. Saab rahulikult hommikul magada ning ei pea kuhugi kiirustama.

Kuna me mehega oleme ka mõlemad kodus, siis oluliselt rohkem on pereaega ja kuna keegi kuskile ei pea kiirustama pole olnud ka erilisi riide ja nähvamisi. Suurel lapsel on aega väiksematega mängida jne.

Samas lapsed on väga mõistlikud, kui on vaja tööd teha, siis keegi ei sega. Seetõttu saavad tööasjad kiirelt tehtud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:42; 14.05 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. Peres kaks põhikoolis õppivat last, mitte enam algklassi lapsed. Päev enne distantõppe algust tegime mõlemale lapsele tema oma tuppa õppimisnurga laua, lauaarvuti, mugava tooli ja muu vajalikuga.
Meie pere võttis distantsõpet kui võimalust mitte kui karistust. Algusest peale suhtusime ise positiivselt ja siis olid ka lapsed positiivsed ja põnevil. Lapsed said üliintensiivse arvutikursuse. See mida nad tänaseks oskavad on uskumatu, vahel aitab vanem laps mind nüüd, kui mingi programmiga hätta jään. Lapsed saavad kauem magada, muidugi vastavalt zoom-i aegadele. Õpivad iseseisvalt,omas tempos ja mõnuga. Lemikloomad on rahul, kunagi varem pole nendega nii palju tegeletud. Koolitoitu ka lapsed ei igatse, kodus küpsetame ja teeme koos häid toite.
On olnud ka väikseid probleeme, et zoom-i ei saa sisse või fail ei avane, aga siis tuleb lihtsalt probleemiga tegeleda. Kool on olnud ka mõistev, hindeid ei panda.
Jah, pere sissetulekud on vähenenud aga lepin sellega sest Eestis pole ei massihaudasid ega täiskarantiine vaja olnud. Oleme lihtsalt kõik veidi pidanud kohanema, reegleid järgima ja lapsed ditantsilt õppima. Nii et kurta oleks imelik.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ei jõua suve ära oodata. Lihtsalt loen päevi, et see ükskord läbi saaks. Lapsed algklassides, vajavad igapäevaselt abi ja meil mingeid zoomi tunde ei toimu. Stuudiumist vaatame ülesanded ja oma asi, kuidas hakkama saame. Lapsed ka väsinud, seda on näha. Kannatame siis veel ära, peame vastu need 2 nädalat veel.

Millal teie lastel kool läbi saab?

Kodus väsivad rohkem kui koolis? Tõesti? ????
Minge siis õigel ajal magama, sööge tervislikult, sportige, ärge tegelege kõrvaliste asjadega jne. Algklassid ja probleem?
Tundub, et vanem ise on jännis ega saa õppematerjaliga hakkama ????

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 12:09; 13.05 15:43; 13.05 15:47; 14.05 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei viitsita TV ülesannete jaoks vastavat peatükki raamatus läbi lugeda

Kui on Opiqus, siis seal saab panna, et robot loeb sulle ise selle teksti ette (omaette küsimus on, kas see nüüd lihtsustab arusaamist või mitte).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 13:53; 13.05 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks pidi luuletuse pähe õppima ja selle linti võtma – nii et saab ka pähe asju õppida vajadusel

Aga ei pea ju. Vabalt saaks nt õigele kõrgusele seina peale suurelt luuletusega lehe kinnitada (nt nende seinanätsudega või värvitud seinale maarliteibiga) ja siis selle sealt maha lugeda lihtsalt.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 13:53; 13.05 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei viitsita TV ülesannete jaoks vastavat peatükki raamatus läbi lugeda

Kui on Opiqus, siis seal saab panna, et robot loeb sulle ise selle teksti ette (omaette küsimus on, kas see nüüd lihtsustab arusaamist või mitte).

Miks te oma nunnud nii saamatuteks kasvatate?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 12:09; 13.05 15:43; 13.05 15:47; 14.05 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks pidi luuletuse pähe õppima ja selle linti võtma – nii et saab ka pähe asju õppida vajadusel

Aga ei pea ju. Vabalt saaks nt õigele kõrgusele seina peale suurelt luuletusega lehe kinnitada (nt nende seinanätsudega või värvitud seinale maarliteibiga) ja siis selle sealt maha lugeda lihtsalt.

Tõesti? Sa oled see, kes õpetab võlgnikku, kuidas võlga mitte tagasi maksta ja kuidas igasugustest seadustest mööda hiilida? Täitsa uskumatu!

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 12:09; 13.05 15:43; 13.05 15:47; 14.05 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul muusikakooli õpetajana on kohutavalt kõrini. Oma laps on veel väike, ses osas ei oska kommenteerida, aga sel viisil pilli õpetada on küll… ma ei tea mis. Õpilased ja nende pered on supertublid, aga pillimängu ja muusika õpetamine lihtsalt nõuab vahetut kontakti. Rääkimata sellest, et ei mul ega õpilastel pole mingit stuudiotehnikat kodus ja live-tunni kõla ongi nii nagu on. Noote saab õppida, muusikat paraku mitte. Salvestustega on asi natuke parem, aga siiski liiga palju tahke jääb puudu, et mingist kvaliteetsest tööst rääkida. Ja ebskvaliteetselt mulle oma tööd kohe üldse teha ei meeldi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinusena näen seda, et lastel teadmised jäävad ühekülgseks, ainult õpiku jutt, puuduvad arutelud, vaidlused.
Teine on õpilaste niigi vähene liikumine. Enne oli vaja ikka kooli minna, seal oli liikumist.
Siin mõnede laste puhul loen päevad läbi õppimist.Lihtsalt jube.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kõrini on. aga vaheaja asemel ootan septembrit…. mitte et mulle suvi ja puhkus ei meeldiks. aga no kaks kuud pole saanud normaalselt oma töid ja projekte teha ja ega suvel suurt kergem ole – ikka on vaja algklassi poisiga tegeleda, et ta kogu aeg kuskil ekraani taga ei passiks.

ja see kõik mõjub minu töödele. stress on väga suur, sest sissetulek sõltub väga palju sellest, et kas ja kuidas ma töötada saan. uni on pekkis, närvid läbi.

päevad otsa on selline “mitte midagi ei saanud tehtud” tunne. no ja see pole ainult tunne. isegi lapsega koosoldud aeg ei ole enam nautimisväärne, sest sel on sissetulekute murepitser küljes.

distantsõppele kui sellisele mul meie kooli-klassi näitel (1. klass) väga suuri etteheiteid pole. aga jah, ikka on vaja pidevalt abistada ja nii need päevad mööduvad…

Su laps koolis olles kunagi haige pole?

Ma pole küll see vastaja, aga koolilapsed ei ole ju kuigi sageli haiged, nii et meil näiteks peres ei ole distantsõpe haiguste poolt kuidagi mõjutanud. Ei olnud enne kergesti haigestuv, ei ole ka nüüd. 1. klassis oli vanem laps õppeaasta peale ühe korra köhas, siis puudus paar päeva, 2. klassis pole kordagi mingi haiguse pärast puuduma pidanud. Noorem laps samamoodi, viimased paar aastat on vast talve peale paar korda nohus.

Siis on vedanud, minu lapsed on allergikud mõlemad (hingamisteed) ja vahetpidamata haiged koolis käies. Praegu on elu luksus, täpselt 13. märtsist alates haiged pole olnud kordagi … Ei saa öelda nii, et koolilapsed pole haiged. On erandeid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 01:47; 13.05 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiturient ja üheksandik kodus. Üheksandikul ei tundu probleeme olevat, teeb oma kooliasju, ei kurda, mõnikord juba hommikul üheksast üleval. Tundub, et talle sobib.
Abiturient on kurb, et ei saa oma lennuga koos olla ja väidab, et jääb iga kodusoldud päevaga rumalamaks. Tunnen talle kaasa ja mõnikord olen ise ka tema pärast kurb, eriti kahju oli lõpukella päeval. Laps ütles, et on seda 12a oodanud ja nüüd ei midagi. Akadeemiline test jäeti ära ja ta on oma edasiõppimise suhtes ka veidi murelik, kavatseb küll matem ja emakeele riigieksamid teha, aga sellist enesekindlust nagu varem enam pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiturient ja üheksandik kodus. Üheksandikul ei tundu probleeme olevat, teeb oma kooliasju, ei kurda, mõnikord juba hommikul üheksast üleval. Tundub, et talle sobib.

Abiturient on kurb, et ei saa oma lennuga koos olla ja väidab, et jääb iga kodusoldud päevaga rumalamaks. Tunnen talle kaasa ja mõnikord olen ise ka tema pärast kurb, eriti kahju oli lõpukella päeval. Laps ütles, et on seda 12a oodanud ja nüüd ei midagi. Akadeemiline test jäeti ära ja ta on oma edasiõppimise suhtes ka veidi murelik, kavatseb küll matem ja emakeele riigieksamid teha, aga sellist enesekindlust nagu varem enam pole.

Ega maailm selle aastaga lõpe. Kui niisama sisse ei saa, siis teeb akadeemilise testi järgmisel aastal. See pole niisama kooli õppekva põhine kui riigieksam, seda annab aasta hiljem küll veel teha, kui silmaringi on ja kõigist teemadest midagi oskab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 5.klassi laps kes vajab ka tavapäraselt koolis käies abi.
Ma küll kodukontoris aga tööpäevad on väga tihedad, sh koosolekud. Mees käib väljaspool kodu tööl.
Ei ole rahul v.a. sellega et laps on tervem.
Ma lihtsalt ei jõua lapsega koos kogu materjali läbida. Kui ta koolis käis, jäi midagigi külge ja kodus kinnistasime. Nüüd vaja nullist kõik teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiturient ja üheksandik kodus. Üheksandikul ei tundu probleeme olevat, teeb oma kooliasju, ei kurda, mõnikord juba hommikul üheksast üleval. Tundub, et talle sobib.

Abiturient on kurb, et ei saa oma lennuga koos olla ja väidab, et jääb iga kodusoldud päevaga rumalamaks. Tunnen talle kaasa ja mõnikord olen ise ka tema pärast kurb, eriti kahju oli lõpukella päeval. Laps ütles, et on seda 12a oodanud ja nüüd ei midagi. Akadeemiline test jäeti ära ja ta on oma edasiõppimise suhtes ka veidi murelik, kavatseb küll matem ja emakeele riigieksamid teha, aga sellist enesekindlust nagu varem enam pole.

Meil ka abiturient ja üheksandik. Meil tegelikult kumbki ei kurda. Abituriendi viimane koolikell oli virtuaalselt. Ta küll päris üksi seda ei vaatanud, vaid koos kahe parima sõbraga vabas õhus mere ääres. Netisuhtlus käib aktiivselt ning nende paari-kolme klassivennaga on ka koos ratastega sõitmas ja ujumas käidud. Riigieksameid läheb loomulikult tegema. Edasiõppimise koha pealt on asi palju segasem.
Üheksandikul on ees veel koolikatsete vestlus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiturient ja üheksandik kodus. Üheksandikul ei tundu probleeme olevat, teeb oma kooliasju, ei kurda, mõnikord juba hommikul üheksast üleval. Tundub, et talle sobib.

Abiturient on kurb, et ei saa oma lennuga koos olla ja väidab, et jääb iga kodusoldud päevaga rumalamaks. Tunnen talle kaasa ja mõnikord olen ise ka tema pärast kurb, eriti kahju oli lõpukella päeval. Laps ütles, et on seda 12a oodanud ja nüüd ei midagi. Akadeemiline test jäeti ära ja ta on oma edasiõppimise suhtes ka veidi murelik, kavatseb küll matem ja emakeele riigieksamid teha, aga sellist enesekindlust nagu varem enam pole.

Perekoolis ongi väga moekas kurb olla.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 12:09; 13.05 15:43; 13.05 15:47; 14.05 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sujus kõik kuidagi hästi paika. Laps kuuendas klassis ja saab kõigega ise hakkama. Abi on palunud paar korda vene keelega, muud ained kõik korras. Hindeid ei panda. On kas arvestatud või mittearvestatud ja siis tagasiside juures, mis hästi, mida võiks korrata. Ärkab hommikul kell 8 ( nädalavahetustel magab ikka lõunani)ja enamus õppimisi on kella 12-ks tehtud. Mõned zoomi tunnid on vahel hiljem, aga selleks ajaks kõik muu õpitud. Ühe sõbraga käib pea iga päev ratastega sõitmas ja nüüd algasid välitrennid ka, nii et laps on eriti rahul.
Minul endal algas sünnituspuhkus, seega pole ka mingit kodukontorit.
Ma ise arvan, et keeruline on ilmselt just algklasside lastel ja nende vanematel. Ilmselt alates viiendast/kuuendast klassist saavad enamus lapsi ikkagi ise hakkama ja ka nende vanematel lihtsam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav õpetaja ütles minu arvates väga tabavalt, et nüüd joonistub selgelt välja, kes on viitsinud oma last õppima õpetada ja on esimesest klassist saadik vastutuse õppimise eest lapsele suunanud. Neil on nüüd elu lihtne. Laps teab, et kooliga tuleb tegeleda ja küsib, siis kui aru ei saa, mitte ei eelda, et vanem istuks kogu aeg ta kõrval.

Samas need vanemad, kes on alati kõrval istunud ja lapsele kõik ette lugenud ja läbi nämmutanud on nüüd hädas, sest laps ootab ka praegu vanemalt sarnast käitumist aga vanemal ei ole selleks aega. Isiklikult tean näiteks peret, kus neljanda klassi laps mitte kunagi ei hakka enne õppima, kui vanemad on kodus. Istutakse koos laua taha ning siis õppimine käib nii, et laps ise midagi ei loe. Vanemad loevad kõik ette. Lapsel ei ole mingit vastutust ja ei anta ka võimalust ise ära teha. Kõik tehakse koos. Tegemist muidu täitsa toreda ja asjaliku lapsega.

Loomulikult on erandeid laste näol, kellel on muid probleeme aga kui vaadata täitsa keskmisi ja “tavalisi” lapsi.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:42; 14.05 12:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?