Esileht Koolilaps Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?

Postitas:
Kägu

Meil sujus kõik kuidagi hästi paika. Laps kuuendas klassis ja saab kõigega ise hakkama. Abi on palunud paar korda vene keelega, muud ained kõik korras. Hindeid ei panda. On kas arvestatud või mittearvestatud ja siis tagasiside juures, mis hästi, mida võiks korrata. Ärkab hommikul kell 8 ( nädalavahetustel magab ikka lõunani)ja enamus õppimisi on kella 12-ks tehtud. Mõned zoomi tunnid on vahel hiljem, aga selleks ajaks kõik muu õpitud. Ühe sõbraga käib pea iga päev ratastega sõitmas ja nüüd algasid välitrennid ka, nii et laps on eriti rahul.
Minul endal algas sünnituspuhkus, seega pole ka mingit kodukontorit.
Ma ise arvan, et keeruline on ilmselt just algklasside lastel ja nende vanematel. Ilmselt alates viiendast/kuuendast klassist saavad enamus lapsi ikkagi ise hakkama ja ka nende vanematel lihtsam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav õpetaja ütles minu arvates väga tabavalt, et nüüd joonistub selgelt välja, kes on viitsinud oma last õppima õpetada ja on esimesest klassist saadik vastutuse õppimise eest lapsele suunanud. Neil on nüüd elu lihtne. Laps teab, et kooliga tuleb tegeleda ja küsib, siis kui aru ei saa, mitte ei eelda, et vanem istuks kogu aeg ta kõrval.

Samas need vanemad, kes on alati kõrval istunud ja lapsele kõik ette lugenud ja läbi nämmutanud on nüüd hädas, sest laps ootab ka praegu vanemalt sarnast käitumist aga vanemal ei ole selleks aega. Isiklikult tean näiteks peret, kus neljanda klassi laps mitte kunagi ei hakka enne õppima, kui vanemad on kodus. Istutakse koos laua taha ning siis õppimine käib nii, et laps ise midagi ei loe. Vanemad loevad kõik ette. Lapsel ei ole mingit vastutust ja ei anta ka võimalust ise ära teha. Kõik tehakse koos. Tegemist muidu täitsa toreda ja asjaliku lapsega.

Loomulikult on erandeid laste näol, kellel on muid probleeme aga kui vaadata täitsa keskmisi ja “tavalisi” lapsi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul muusikakooli õpetajana on kohutavalt kõrini. Oma laps on veel väike, ses osas ei oska kommenteerida, aga sel viisil pilli õpetada on küll… ma ei tea mis. Õpilased ja nende pered on supertublid, aga pillimängu ja muusika õpetamine lihtsalt nõuab vahetut kontakti. Rääkimata sellest, et ei mul ega õpilastel pole mingit stuudiotehnikat kodus ja live-tunni kõla ongi nii nagu on. Noote saab õppida, muusikat paraku mitte. Salvestustega on asi natuke parem, aga siiski liiga palju tahke jääb puudu, et mingist kvaliteetsest tööst rääkida. Ja ebskvaliteetselt mulle oma tööd kohe üldse teha ei meeldi.

Mu muusikakoolis õppiv laps tuli eelmisel nädalal minu juurde teatega, et ma pean umbes tunni aja jooksul paar klaveripala ära õppima, tema ansamblitunni jaoks – ilmselt ka ansambliõpetaja jõudis arusaamisele, et läbi neti ansamblit teha on ikka kehvavõitu. Minu muusikaharidus piirneb kolmekümne aasta taguse kandleringiga… aga no teistel pereliikmetel pole sedagi.
Üheksa aastat rahulikku klaveriõpet (poiss on ise fänn, nii et tagant sundima pole kunagi pidanud) ja nüüd siuke pauk. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole koppa ees kellelgi meil siin, ei lastel ega vanematel. Varajasest tõusmisest pääsemine oli meile kõigile õnnistuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt, ei jõua suve ära oodata. Lihtsalt loen päevi, et see ükskord läbi saaks. Lapsed algklassides, vajavad igapäevaselt abi ja meil mingeid zoomi tunde ei toimu. Stuudiumist vaatame ülesanded ja oma asi, kuidas hakkama saame. Lapsed ka väsinud, seda on näha. Kannatame siis veel ära, peame vastu need 2 nädalat veel.

Millal teie lastel kool läbi saab?

Jah. Mul on 3 last. Kaks ei vaja survestamist ja kolmas on lohe. Mul sai nii siiber, et läksin mai alguses tagasi kontorisse tööle ja no ega istuma ilma minu nõusolekuta ikka ei jäeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsevanema nõusolekut pole istumajätmiseks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsevanema nõusolekut pole istumajätmiseks vaja.

On muide vaja

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Koolilaps Kas kellelgi veel kopp ees sellest “distantsõppest”?