Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Kirkorovi kontsert keelakse

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Kas Kirkorovi kontsert keelakse

Postitas:
amatoor

Sattusin FB ühe täiesti eesti nimega inimese otsa, kes siis venelastele kaastunnet nuias ja leidis, et Ukraina peaks alla andma, sinna ei hoi relvi saata jne. Seda siis tuntud venemeelsed ka toetasid.
Praegu ei ole aega selleks, et hakata selekteerima, keda me riiki laseme. On sõda ja Venemaaga olgu meil 0-suhet, ei mingeid majanduslikke, kultuuri- või haridusalaseid.
Esiputinisti tütar ka halab, et miks teda kiusatakse, et enam ei saa välismaal käia jne. (jutt siis Peskovi tütrest). Sõjas on terve Venemaa ja terve Venemaa peab kannatama, sest sest nemad valisid aastakümneid Ühtset Venemaad. Nüüd siis olgu suhkrusabas, et ei ole ikka nii, et kui elu kehvaks läheb – siis hakkame alles mõtlema.

+31
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Tähendab – kanname maha ka Puškini ja Tolstoi, Tšehhovi ja Jessenini, Tšaikovski ja Glinka, Vrubeli ja Aivazovski, sest hurjoh – vene kultuur! Koolis neid ikka õppida-õpetada tohib või peab selleks enne Perekoolist luba küsima?

+4
-55
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
K4gu

Tähendab – kanname maha ka Puškini ja Tolstoi, Tšehhovi ja Jessenini, Tšaikovski ja Glinka, Vrubeli ja Aivazovski, sest hurjoh – vene kultuur! Koolis neid ikka õppida-õpetada tohib või peab selleks enne Perekoolist luba küsima?

Kuidas see jutt nüüd sinna jõudis? Teema on Putini sülekoertest, kes on aktiivselt avaldanud poolehoidu Putini poliitikale, mitte kogu vene kultuurist! Kitah, kui sul on kange valu rumalaid üldistusi pilduda, palun tee selleks oma teema, ära solgi minu oma!

+46
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

Kuidas see jutt nüüd sinna jõudis? Teema on Putini sülekoertest, kes on aktiivselt avaldanud poolehoidu Putini poliitikale, mitte kogu vene kultuurist! Kitah, kui sul on kange valu rumalaid üldistusi pilduda, palun tee selleks oma teema, ära solgi minu oma!

Taas jälle inkriminatsioon. Üldistusi hakkasite just teie pilduma. Ja nagu keegi eespool ütles, et peaks kultuuri sõjast ja poliitikast lahus hoidma. Kui siin nii vihane ollakse kõigele, mida Venemaal tehakse ja ka ajalooliselt tehtud on, siis ma varsti ei imesta enam millegi üle.

+2
-46
Please wait...

Postitas:
amatoor

Kitah, mis on su probleem, et kas sa ei suuda enam lugeda ja loetust aru saada? Mis puudub siia Lermontov? Jutt on sellest, et praegu on venemaa asunud agressorina okupeerima demokraatlikku ja suveräänsest riiki ning see tõttu iga normaalne riik katkestab sellise riigiga igasugused suhted.

Nõuka ajal õppisime kõik Marxi ja Engelsit, kes mõlemad olid sakslased ja venelaste vihavaenlased II ms.

+36
0
Please wait...

Postitas:
km70

Oma eraelus kuulaku Kirkorovit või lugegu “Mein Kampfi” kes tahab, kuid jutt on avalikust üritusest. Ka avalikku Puškini või Lermontovi lugemist ei sobi praegu korraldada. See on tunnetuse küsimus – jah, ma ei arva, et Glinka või Puškin milleski süüdi oleks või et nad tuleks igaveseks ära keelata või teosed põletada, aga nagu matustel ei mängita lõbusat muusikat, siis praegu ei ole meil sobilik mängida Vene muusikat, isegi mitte klassikat. Kahju, et see nii on.

+35
-4
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minu meelest tuleks kultuur ja sõda lahus hoida

Miks tuleks kultuur ja sõda lahus hoida? Mis siis veel tuleks lahus hoida? Teadus ja sõda? Sport ja sõda? Ei, kultuuri ja sõda ei saa lahus hoida! Tulebki justnimelt KÕIK Venemaaga seotud kraanid karmilt kinni keerata, selles see sanktsioonide mõte ju ongi, et Venemaa jaoks olukord võimalikult keeruliseks ja ebameeldivaks teha. Jah, pole parata, et normaalsed tavainimesed selle all kannatavad – sõjas kannatavadki kõik! Ukrainlaste puhul ei hoia ka keegi kultuuri, sporti ja muud sõjast lahus, surevad täiesti süütud inimesed igalt elualalt!

+44
-3
Please wait...

Postitas:
K4gu

Aitab mölisemisest, hääletage parem:

Nonii, palun nüüd kõigil Tallinna sissekirjutusega inimestel, keda see puudutab, hääletada:

https://kohalik.rahvaalgatus.ee/initiatives/6627ddda-0b22-49fc-b394-d8fed77af633

0
-5
Please wait...

Postitas:
K4gu

Minu meelest tuleks kultuur ja sõda lahus hoida

Miks tuleks kultuur ja sõda lahus hoida? Mis siis veel tuleks lahus hoida? Teadus ja sõda? Sport ja sõda? Ei, kultuuri ja sõda ei saa lahus hoida! Tulebki justnimelt KÕIK Venemaaga seotud kraanid karmilt kinni keerata, selles see sanktsioonide mõte ju ongi, et Venemaa jaoks olukord võimalikult keeruliseks ja ebameeldivaks teha. Jah, pole parata, et normaalsed tavainimesed selle all kannatavad – sõjas kannatavadki kõik! Ukrainlaste puhul ei hoia ka keegi kultuuri, sporti ja muud sõjast lahus, surevad täiesti süütud inimesed igalt elualalt!

Paraku arvan mina ka, et kultuur ja poliitikat tuleks lahus hoida kuni selle piirini, kust algab elavate ja suure mõjujõuga kuulsuste vastutus oma seisukohtade avaliku  väljendamise eest. Liiatigi kuna Ukraina ja Vene kultuur on kohati omavahel tihedalt läbi põimunud – sa ikka teadsid, et Gogol oli tegelikult ukrainlane?
Spordist pole ükdse mõtet rääkida, see on kogu aeg poliitiline, aga ka vene sportlastele öeldi kohe, et nad võivad osaleda ilma Vene liputa, mis paljudele jällegi ei sobinud.  Vene keele ja kultuuri 100% bännimine ei aita Ukrainas kedagi, kodakondsuse järgi ka ei saa inimesi selekteerida, meil on siinsamas terve hulk eesti kodakondsusega ja haridusega inimesi, kes avalikult väljendavad oma poolehoidu Putinile ja süüdistavad sõjas ukrainlasi, ma vahetaks nad iga kell välja mõne venemaalt põgeneva dissidendi vastu. Mis veel, faking punase risti pealik jalutas sõbralikult Lavroviga käsikäes ringi, kuigi pole elus Venemaal elanud… Nagu näha, elukoht, päritolu ja kodakondsus ei loe! Loeb see, kas ja kuidas inimene oma arvamust avalikult väljendab, sest see mõjutab ka teisi.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
K4gu

Taas jälle inkriminatsioon. Üldistusi hakkasite just teie pilduma. Ja nagu keegi eespool ütles, et peaks kultuuri sõjast ja poliitikast lahus hoidma. Kui siin nii vihane ollakse kõigele, mida Venemaal tehakse ja ka ajalooliselt tehtud on, siis ma varsti ei imesta enam millegi üle.

Kitah, seleta palun ära, mis valemi järgi sa  üldistad kõikidele siinsetele vastajatele täpselt samasugused seisukohad ja hoiakute komplektid: “Üldistusi hakkasite just teie pilduma.” Siin on päris mitu inimest, ma arvan, et igaüks vastutab oma sõnade eest ise, MIKS SA INKRIMINEERID KÕIKIDELE MINGI ERILISE VAENULIKKUSE just sinu suhtes?

Ja veel seleta ära, miks sa reageerisid nii õelalt, üldistavalt ja igasugu halbu kavatsusi mulle inkrimineerivalt lihtsale lausele: “Praeguses olukorras paraku tähendab neutraalseks jäämine Putini toetamist”? Mismoodi? Kuidas?

Kes siin praegu mida inkrimineerib ja miks mina sinu käest teiste inimeste sõnade eest peksa saan, ah? Kus on mõistus ja kus on loogika?

+12
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

Käi nüüd korraks ka ise omaenda sõnade järgi ja ära vasta mulle, siis ei ole mingit kaaperdamist ega üldistamist ega midagi.  Sina ja su “kaaskannatajad” olete ise teinud sellest minu personaalteema, nagu te väidate, mina lihtsalt avaldasin arvamust, mis juhuslikult teie omaga ei kattunud ja kõik. Ei võta isiklikult, vaid kaitsesin oma arvamust. See on ometi lubatud, nicht Wahr? Või sinu arvates sinu lollakas teemas tohivad arvamust avaldada vaid need, kelle vaated sinu omadega ühtivad? Aga sel juhul see pole arvamus, vaid antiik-Kreeka koor. Lisaks ei tähenda teistmoodi arvamus veel automaatselt Putinimeelne olemist, aga noh, eks teiesuguste lumehelbekeste jaoks ongi maailm ainult mustvalge – kes pole meie poolt, see on meie vastu. Keegi ei anna SULLE peksa, vaid sina ja su tundeosalised peksate mind, aga mina lihtsalt pareerin. Või ei ole seegi enam lubatud? 

+1
-33
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
K4gu

Teeme väikese ülevaate. Mina kirjutasin:

Praeguses olukorras on täielik apoliitilisus paraku Putini toetamine.

Selle peale sinu pea plahvatas või mis iganes seal toimus, igatahes süüdistasid sa mind rusikatega vehkimises ja tänitamises. Järgnes pikk jutt selle kohta, kuidas ikka sulle tehakse liiga ja kõik kiusavad sind – kõiki siinses teemas osalejaid käsitlesid sa ühtse massina. Lisaks kasutad sõnu nagu: demagoogia, mõttetu debatt, lumehelbekesed. lollakas teema – kõiki sinu väljendeid ma ei jaksa ja ei peagi siia kokku korjama, aga see on sinu enda sõnavara, teised on väljendunud oluliselt tagasihoidlikumalt. Kisad, et sind peetakse rahvavaenlaseks – hm, ei, keegi pole nii öelnud, peale sinu enda.

Mina leian, et konkreetselt peksimisega alustasid sina ja sa jätkad sellega ka seal, kus sind püütakse siidkinnastega kohelda. Väga palju inetuid sõnu oled sa siin loopinud, väga palju inetuid süüdistusi samuti. INKRIMINEERID inimestele kavatsusi, mis on olemas ainult sinu peas; ja seda kõigile eranditult.

Tekib küsimus – miks sa osaled “lollakas” teemas, kas sa oled ehk ise ka lollakas? Või oled sa veel lollakam, kuna – pane tähele – sa ei osale mitte lihtsalt lollakas teemas vaid see teema ei meeldi ka sulle eriti.

Äkki ei peaks ikka osalema teemas, mis sulle ei meeldi ja äkki ei peaks teise inimese teemat asjasse mittepuutuva sõimamisega ära rikkuma ja äkki ei peaks sulle igas asjas viimane sõna jääma, printsess?

+17
-3
Please wait...

Postitas:
poltergeist

Kindlasti tuleks see keelata, ei saa lasta siia esinema inimest, kes on aastaid takka kiitnud Vene sõjaväe “vägitegudele” ja Putini diktatuurile. Samasugune hästi kinni makstud propagandist nagu Solovjov.

+25
0
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96267351/korraldaja-kinnitab-et-filipp-kirkorovi-kontsert-jaab-ara

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kati

Sa oled ikka puhta loll. Piinlik ei ole niisugust teksti järjepidevalt toota?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Varviline

Kirkorov on rahvuselt bulgaarlane. Kas tal ka vene kodakondsus on, ei tea. Ja tema sõber Andrei Danilko on ukrainlane.

Kas Sina oled ka üks nendest, kes arvavad, et päritolu ja kodakondsus määravad inimese olemuse?

Mina näiteks arvan, et see, mida inimene teeb, määrab. Kirkorov toetas Krimmi annekteerimist, Kirkorov on Putini sülekoer. Kirkorov ei peaks Eestisse tulema. Ja samuti võiks kõik need eesti päritolu isikud, kes kollase ajakirjanduses Putini tahtejõulisest lõuast räägivad ja teda suureks taktikuks ülistavad, Narva jõe taha ära saata.

Asemele võiks võtta need vene kodakondsusega, näiteks soome-ugri rahvaste noored, kes tahavad siia õppima tulla aga ei ole ennast putinimeelsuse väljendamisega mustanud,

Ma ei arva nii. Kirkorovi hääl ja muusika meeldivad mulle väga ja mul on tõsiselt kahju kuulda, et ta putinist on. Kuuldavasti olevat mõned eesti filmimehed tulnud Moskvast ära põhjendusega, et nende ammuaegsed sõbrad, ka filmimehed, olevat järsku nagu ära pööranud ja Putinit toetanud, mis eestlasi sügavalt jahmatas ja ehmatas. Ja et asi pidi ikka päris hull olema. Nojah, ma ilmselt lootsin, et loovintelligents on targem, aga ilmselt on nemadki ajupestud. Kahju, kahju.

Kirkorovi muusikat kuulan-vaatan muidugi edasi, ja olen edasi ka apoliitiline ega kuula tema poliitika-alaseid sõnavõtte.

Praeguses olukorras on täielik apoliitilisus paraku Putini toetamine.

Meelsust ja vastumeelsust saab avaldada ka muul moel kui rusikatega veheldes ja tänitades. Sinu jutt on aga puhas demagoogia.

Odot kitah, millest sa räägid? Kes vehib rusikatega? Kes (peale sinu) tänitab?
Minu meelest täiesti õigustatud vastuseis, et sõja toetajad Eestisse ei tuleks. Vahet pole mida tegema, vahet pole kui palju see maksma läheb või palju raha saamata jääb.

+15
0
Please wait...

Postitas:
K4gu

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96267351/korraldaja-kinnitab-et-filipp-kirkorovi-kontsert-jaab-ara

Selles artiklis on ikka veel sees seisukoht, et siduv leping ja rahalised kohustused ei võimalda kontserti ära jätta, blablabla. Ei ole kindlat lubadust, et jääb ära. Ei ole lubadust, et piletiraha makstakse tagasi. Mitte midagi ei ole, ainult jauramine teemal, et keegi teine peaks vastutama. Järjekordne “raha ei haise” teema. Mul on küll kiusatus öelda, et Kirkorovi kontserdi pileti ostnud võiksid oma kremliööbiku fännamise riskid ise omast taskust kinni maksta, aga see oleks siiski pisut ebaõiglane.

Tõepoolest, Eesti peaks sarnaselt lõunanaabritele koostama musta nimekirja isikutest, kes on Putini režiimi avalikult toetanud ja see asi saaks lahendatud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Hea uudis – Kirkorov sai viieks aastaks Eestisse sisenemise keelu. “Tunnen kaasa” Karmel Killandile..

Halb uudis – Elina Nechajeva keerutamine oli rohkem kui piinlik, see oli siis Anu hommikusaates. Vähemalt on teada kelle albumit ja kontserdipiletit käsi ostma ei tõuse…

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Ragne

ka Aivazovski oli muide ukrainlane…

+8
0
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Hea uudis – Kirkorov sai viieks aastaks Eestisse sisenemise keelu. “Tunnen kaasa” Karmel Killandile..

Halb uudis – Elina Nechajeva keerutamine oli rohkem kui piinlik, see oli siis Anu hommikusaates. Vähemalt on teada kelle albumit ja kontserdipiletit käsi ostma ei tõuse…

Vaatasin seda klippi kus Nechayeva rääkis pikemalt keelamise ja lubamise teemal, mul ei jäänud isegi kahtlust mis poole ta on valinud. Tundub, et osa Eestis elavatest inimestest on täielikult teises mõjusfääris ja kui neil ei jätku isegi julgust, et hukka mõista see julmus mis Ukrainas korda saadetakse. Selliste artistide koht ei ole Eesti lavadel. Paarsada kilomeetrit ida poole ja seal laulgu mida tahab, siinse püüne peale asja ei tohiks olla.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Kitahile pead ka kaasa tundma.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

Tänan, aga mulle ei ole vaja kaasa tunda. Ma nagunii poleks saanud ta kontserdile minna, ei nüüd ega tulevikus, niiet minu poolest on suht kama, kas ta siia tuleb või ei.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Tänan, aga mulle ei ole vaja kaasa tunda. Ma nagunii poleks saanud ta kontserdile minna, ei nüüd ega tulevikus, niiet minu poolest on suht kama, kas ta siia tuleb või ei.

Kuidas sellise naisepeksja ja roppsuu muusika saab üldse midagi pakkuda? Muusika peaks sügavalt hinge puudutama, kas Kirkorovi muusikat kuulates ei tule kuidagi pähe, et mees on lohistanud naist juukseidpidi ja tagunud jalaga?

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96498963/eestisse-viieaastase-sissesoidukeelu-saanud-filipp-kirkorovi-suurimad-skandaalid-naise-julm-peksmine-ja-ajakirjaniku-soimamine-mis-laks-kalliks-maksma

+8
-3
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Meil oli üks teatrijuht kes naisele jalaga virutas, sellegipoolest üks valvefeminist rääkis, ” kultuuriinimesed on teistsugused, emotsioonid löövad üle pea”. Olen seetõttu alati imestanud, et kes küll on naised, kes selliste meeste tööd imetlevad? Ehk ongi nende peas kujutelm, et elu on nagu “Viiskümmend halli varjundit”, et peks ja seks käivad käsikäes ja see ongi armastus?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Meil oli üks teatrijuht kes naisele jalaga virutas, sellegipoolest üks valvefeminist rääkis, ” kultuuriinimesed on teistsugused, emotsioonid löövad üle pea”. Olen seetõttu alati imestanud, et kes küll on naised, kes selliste meeste tööd imetlevad? Ehk ongi nende peas kujutelm, et elu on nagu “Viiskümmend halli varjundit”, et peks ja seks käivad käsikäes ja see ongi armastus?

Jah, seda teemat mäletame. Ja mäletan, et oli suur õigustamine ka perekoolis, et kunstiinimesed ongi tundlikud. Ja neile ongi emotsioonid ja naisepeks lubatud ja andestatav. Pigem kaldus inimest poolehoid selle imelise kunstiinimese poole, mitte ohvri poolele.

+9
0
Please wait...

Postitas:
mirjem

Facebookis keegi ütles selle kohta kenasti (välja arvatud Aivazovski kohta, kes on ukrainlane), et need Venemaa talendid on elanud ja oma vapruses tegutsenud VAATAMATA Venemaa õudustele,  mitte TÄNU Venemaa “viljastavale pinnasele”.

+9
0
Please wait...

Postitas:
anon

Vaatasin seda klippi kus Nechayeva rääkis pikemalt keelamise ja lubamise teemal, mul ei jäänud isegi kahtlust mis poole ta on valinud. Tundub, et osa Eestis elavatest inimestest on täielikult teises mõjusfääris ja kui neil ei jätku isegi julgust, et hukka mõista see julmus mis Ukrainas korda saadetakse. Selliste artistide koht ei ole Eesti lavadel. Paarsada kilomeetrit ida poole ja seal laulgu mida tahab, siinse püüne peale asja ei tohiks olla.

Mul kadus Nechayeva vastu austus juba siis kui ta kasiino reklaaminäoks hakkas. Kõik rahaks.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Agathe

Ei mäleta Vene kultuuriajaloo loengutest, et Tšehhov ja Glinka või muud klassikud oleksid Putini režiimi toetanud. 🙂 🙂 Ega Glinka päritolult vene vere puhtuse etalon ka polnud (Poola-Leedu päritolu vanavanaisa, kui õigesti mäletan), rääkimata sellest, et ta õppis suuresti Euroopas ja saabudes tagasi Venemaale, moderniseeris sealset muusikaelu eurooplaslikumaks….mis küll ei olnud tema taotlus. Puškinist selles kontekstis, et kui väga venelane ta oli, vast rääkida üldse ei maksa. Eks ole 🙂 Vene kultuurist veel – Tšaikovskis oli veerand prantsuse verd ja hea jupike ukrainlast. Ka elas ta mõnikord Euroopa suurlinnades, kus sündis loomingut sealsetest mõjudest kantuna. Luikede järve kirjutas ta aga…Ukrainas Saksa muinasloo ainetel. Pähklipurejagi on Saksa temaatika. Hoffmann vist. Ukrainas kirjutas ta ka viimase versiooni avamängust Romeo ja Julia, millega varem töötas Šveitsis.

Kirkorovi puhul ei keelatud tema sissesõitu mitte seepärast, et ta oleks venelane, mida ta ju suures osas oma vereliinidest ei ole (Bulgaaria). Isegi mitte seepärast, et ta on venemaalane. Pidagem seda meeles. Keelati tema aktiivse tegevuse tõttu praegust vene riiki valitseva režiimi toetamisel, propageerimisel ja tegevuse õigustamisel (Krimm nt).

See ei ole paslik võrdus üleüldse. Putini režiimi toetajad versus klassikaline vene kultuur. Üldse tulla selle peale, et Jesseninit ja Kirkorovit ühte määratlusse panna, on ikka kõva ajuväänamine 🙂

+10
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

ega Krikorovil enam pikka pidu venemaal pärast seda ei ole 🙂 Peame varsti talle varjupaika pakkuma https://www.youtube.com/watch?v=EiTqgWcPfvo

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kati

ega Krikorovil enam pikka pidu venemaal pärast seda ei ole 🙂 Peame varsti talle varjupaika pakkuma https://www.youtube.com/watch?v=EiTqgWcPfvo

Fui, milline jälkus!

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Kirkorovi kontsert keelakse