Esileht Ilu ja tervis Kas kliiniline psühholoog teeb sissekandeid digilukku?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas kliiniline psühholoog teeb sissekandeid digilukku?

Postitas:

Pole suunatud. Ise pöördudes ja tasudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 18:50; 26.09 21:28; 27.09 08:51; 27.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on eravastuvõtt, mitte HK finantseerimisel, siis ei tee.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kliiniline psühholoog pääseb digilukku vaatama kui lähen eras st maksan ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 18:50; 26.09 21:28; 27.09 08:51; 27.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on eravastuvõtt, mitte HK finantseerimisel, siis ei tee.

Digilugu pole seotud haigekassaga. See on igasuguse tervishoiuteenuse dokumenteerimine, mis on kohustuslik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et lähed omal initsiatiivil psühholoogi juurde ja ikkagi on sissekanded digiloos ja neid ei saa kuidagi vältida? Väga kahju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 18:50; 26.09 21:28; 27.09 08:51; 27.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kindel, et psühholoog pääseb üldse digiloole ligi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog ei pääse iseseisvalt digiloole ligi, näen ainult endale juurde suunatud digisaatekirja. Kui tuleb patsient kes on perearsti poolt suunatud teraapiafondi raames, saadab psühholoog krüpteeritud hinnangu perearstile, kes selle digilukku sisestab. Üldiselt arstid peavad ka tasulise vastuvõtu tulemused digilukku sisestama, aga psühholoogid on selles vallas hall ala, sest kuigi oleme selle eest sõdinud, ei ole meid veel tervishoiutõötajateks registreeritud. Seega puudub ka nii kohustus kui ka võimalus iseseisvalt midagi digilukku lisada.
Oma haiglasisesesse süsteemi saan sisestada, aga mina tasulise patsiendi puhul näiteks panen (kui üldse) väga ebamäärase kokkuvõtte. Kohustust mul selleks seaduse ees ei ole ja paljud psühholoogi poole pöördujad kardavad oma identiteedi pärast nii palju, et on lausa vale nimega tuldud. Ehk siis kehtib üldine reegel (milleks ka seadus kohustab), et kõik on konfidentsiaalne välja arvatud juhul kui ma hindan, et klient on ohtlik kas iseendale või kellelegi teisele. Selle mainin alati ka vastuvõtu alguses ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui ohtlik endale või teistele, see on teine teema. Aga muul juhul … mina ei lähekski end avama kui see läheb digilukku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 18:50; 26.09 21:28; 27.09 08:51; 27.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

digiloos saad ju ise kinni panna selle, mida tahad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

digiloos saad ju ise kinni panna selle, mida tahad.

Siis on arstide esimene mõte, et sul on tõsised psüühilised häired ja koheldakse ka vastavalt. Psühholoog ei ole midagi erilist, et seda peaks varjama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elage nii, et pole vaja põdeda päevavalgust. Kõik muu on lihtsalt inimlik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Kas kliiniline psühholoog teeb sissekandeid digilukku?