Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Hiljuti viibisin Kalamajas ja sealne kraanivesi küll juua ei kõlvanud. Olen ka varem mitmes eri kohas Tallinnas pidanud tõdema, et veel on hull kloorimaitse, nii tugev, et isegi kohvi ei kannata sellest teha. Kas see on kogu Tallinnas nii või on mõnes linnaosas ka joodav kraanivesi?

+12
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:27; 08.01 14:30; 08.01 14:34; 08.01 14:40;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

sa kujutad seda ette. Tallinna veel ei ole kloori maitset ega lõhna. See oli kunagi ammu ammu

 

+28
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.

sa kujutad seda ette. Tallinna veel ei ole kloori maitset ega lõhna. See oli kunagi ammu ammu

Midagi ei kujuta ma ette, veel oli ebameeldiv maitse.

+12
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:27; 08.01 14:30; 08.01 14:34; 08.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ela kesklinnas ja vesi on väga normaalne. Ma eriti ei usu, et praegu see nii hull on, kui 10 aastat tagasi oli.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:30; 08.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 10 aastat Mustamäel elanud ja sealsel kraaniveel pole häda midagi.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan Kadriorus ja seal on küll veel selge kloorilõhn küljes. Kannan oma vett kaasas kuna seda solki juua ei soovi.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma ela kesklinnas ja vesi on väga normaalne. Ma eriti ei usu, et praegu see nii hull on, kui 10 aastat tagasi oli.

Kesklinna kohvikutes olen ka vahel kraanivett küsinud ja selle maitse on olnud ok. Ilmselt siis ikka piirkonnast sõltub.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:27; 08.01 14:30; 08.01 14:34; 08.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta midagi, lõhnast saab juba aru, et kas on kraanivesi või mitte. Kusjuures kahe Kalamaja korteri vee maitse erinevus on päris suur (kaugus mõnisada meetrit), nii et eks palju oleneb maja torustikust jne. Aga see maitse on. Mina muidugi olen sellega harjunud, aga mingi allikavee peal üles kasvanud inimene ei suudaks seda vist tõesti tarbida.

+11
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:34; 08.01 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei kujuta ma ette, veel oli ebameeldiv maitse.

Keegi kurat ju ei tea, mis paagist see vesi enne kraanini jõudis või kust kohast sa üldse seda jõid.
Ja Kalamajas on mõnel mehel veel tänaseni torud aastst 1936.

Tallinna vesi on täna üks maailma puhtamaid ja isegi kui sa poest ostad plastpudelis vett, on see viimane palju hullem.
(sest ta on plasti täis, mida kraanivesi ei ole)

+25
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:34; 08.01 14:37;
To report this post you need to login first.

Kohalikud on ilmselt klooriveega harjunud ega tunne selle maitset, mujalt pärit inimestel on sellega aga raske harjuda.

+15
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikud on ilmselt klooriveega harjunud ega tunne selle maitset, mujalt pärit inimestel on sellega aga raske harjuda.

Jah, Paadunud Perekoolikas, sul on õigus. Kalamajas on tõepoolest klaaspudeliga vee müümine keelatud.
Et inimesed, “kes on harjunud”, ei saaks pettusest aru.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:34; 08.01 14:37;
To report this post you need to login first.

Kohalikud on ilmselt klooriveega harjunud ega tunne selle maitset, mujalt pärit inimestel on sellega aga raske harjuda.

Jah, Paadunud Perekoolikas, sul on õigus. Kalamajas on tõepoolest klaaspudeliga vee müümine keelatud.

Et inimesed, “kes on harjunud”, ei saaks pettusest aru.

Mis sa sogad, kloor on pähe hakanud või?

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Tallinna vesi on täna üks maailma puhtamaid ja isegi kui sa poest ostad plastpudelis vett, on see viimane palju hullem.
(sest ta on plasti täis, mida kraanivesi ei ole)

Klooriga vesi on muidugi puhas, kloori lisataksegi vee puhastamiseks. See ei tähenda aga, et selline vesi hästi maitseks.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:27; 08.01 14:30; 08.01 14:34; 08.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi, kui mu tädi mustamäel elas(10 aastat tagasi), siis sealset kraanivett ei kannatanud küll juua. Isegi mitte pohmelliga, nonii jälk oli. Aga ma arvan, et praeguseks on suurem osa sellest probleemist lahendatud, sest enam ma pole tundnud seda.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:30; 08.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TALLINNA JOOGIVESI ON OSONEERITUD, mitte klooritatud. Kloor on teil basseinides.

Joogivee probleemid aga on tingitud torustikest.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis osoneeritakse joogivett kahes linnas: Tallinnas ja Narvas. Narvas on kõige uuem ja moodsam veepuhastussüsteem, mille projekteerimisest sai ka ise osa võetud ja oma panus antud.
Kloori kontaktaeg vees sisalduda võiva materjaliga on ca pool tundi, selle ajaga ei jõua vesi voolata Ülemiste veepuhastusjaamast Kalamajja ehk inimesed ei saa tunda kloori maitset.
KUI, veelkord, KUI on mingi lokaalne probleem ja episoodiliselt teostatakse torustike läbipesu siis võib ehk mõni üksik kord aastas olla tunda kloori maitset, üldjuhul mitte.

TA poolt puhas vihakõne ja Tallinna veekvaliteeti halvustav teema.

 

Veeinsener

+22
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 14:57; 08.01 15:40; 17.05 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinlased on lihtsalt ära harjunud oma vastiku veega. Neil, kellel on uuemad torud ja uhkemad filtrid-värgid vahel, on ilmselt parem vesi kui kortermajade elanikel. Ma olen Hiiumaa (Kärdla) vee peal üles kasvanud ja minu jaoks on vesi ühtmoodi vastik olnud nii Pärnus, Tartus kui ka Tallinnas.

Aastatega olen ära harjunud, kuid väita, et Tallinnas on hea vesi, on liig, mis liig.

+13
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäel on kohutav vesi ????

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selge see, et vesi on igal pool erinev ja seda ka maitselt. See, et sulle Tallinna vesi ei maitse, ei tähenda, et see halb on objektiivses mõttes.

Kvaliteediprobleemid tulevad tänapäeval esmajoones tarbija oma torustikust, st viimasest etapist.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasnamäel on hea. Aga nagu juba mainitud, siis kõik oleneb torustikust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaegse tallinlasena ma ei teadnud, et Tallinna veel midagi viga võiks olla kuni hetkeni, mil sugulasel ühes kesklinna uusarenduses külas käisin – ja seal tuli kraanist ikka sellist kloori, et ma ei tea – ning nii on püsinud juba ligi aasta, seega pole ka uue maja asi. Järelikult sõltub piirkonnast, mu vanematekodus Mustamäel küll veel midagi viga ei ole. Ise elan linnast väljas, aga saan ka Tallinna veevõrgust vett ja maitse on igati ok.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 15:24; 08.01 19:37; 09.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeinsener või mõni teine veespetsialist – mida selle torustikuga siis tegema peaks, et vesi minu kraanist ka nii maitsetu oleks nagu kõigil teistel tallinlastel? Mingi ehituspoes müüdab vahetatav söefilter on praegu paigaldatud, aga see väga palju ei aita.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:34; 08.01 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest siis vesi sinakat tooni on ja seda keemilist maitset tunda? Ma elan Tallinnas. Mustamäel oli veega kõik on, aga vot Männikul ja kesklinnas on tunda ja näha, et see joogivesi pole loomulik. Ma ju saan maitsest ja lõhnast aru, et midagi tehtud. Eriti kui vett on anumas või vannis rohkem kui 15 liitrit.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeinsener või mõni teine veespetsialist – mida selle torustikuga siis tegema peaks, et vesi minu kraanist ka nii maitsetu oleks nagu kõigil teistel tallinlastel? Mingi ehituspoes müüdab vahetatav söefilter on praegu paigaldatud, aga see väga palju ei aita.

Esmalt likvideerige see söefilter, pole vaja, et selle pinnal midagi pidevalt kasvaks.

Männikul võib juhtuda, et tegu ei ole Ülemiste järve veega, vaid kohalikust puurkaevust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 14:57; 08.01 15:40; 17.05 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu Mustamäe korteris oli 20 aastat tagasi selline huvitav vesi, mis ei võtnud janu ära. Jood ja jood, aga suu ikka kuivab. Mingit kõrvalmaitset samas ei olnud, teed ja kohvi sai ilusti teha. Asi ei saanud olla ka selles, et korter oli liiga palav vms, sest poest ostetud joogivesi võttis janu ära küll.
Korteri praegused elanikud pole vee üle kurtnud, nii et ju on seal midagi muutunud. Eks see 20 aastat tagasi oli ammu ka.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul siin Lasnal on küll korralik. Ma käin pikki perioode ära ja tunneks kohe kloori või ebameeldivat maitset. Lapsepõlvest mäletan küll, kui sai Tallinnat külastatud, siis vesi oli õudne kloor.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kloorilõhn on nüüd küll liialdus, puhas kloor ei lõhna üldse. Näiteks basseinides tekib nn kloorilõhn siis, kui kloor on reageerinud higi, uriini jms jamaga, mis inimese küljest basseinivette imbub. St kui on tunda tugevat kloorilõhna, on basseinist läbi käinud palju pesemata inimesi. Head sulistamist!

Mis Tallinna erinevate linnaosade vett puudutab, siis on see erinev ikka küll. Näiteks Mustamäel Männi pargi kõrval oli vesi pruunikas ja haises, juua ma seda küll ei julgenud. Kesklinnas Uue-Maailma piirkonnas ja Kristiines olen saanud väga head vett. Lasnamäel on veel olnud mingi kerge spetsiifiline maitse, sama Põhja-Tallinnas. Kusjuures inimene harjub üsna kiirelt ära selle maitsega, mõne päeva küsimus.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin aastaid Tallinnas ja jõin kraanivett, polnud häda midagi. Kolisin aga ära kohta, kus tõesti on hea vesi ja nüüd saan aru, et ei kõlvanud see vesi ikka kuskile. Proovitud nii mustamäe kui ka lasnamäe vett. Ka samas majas, samas trepikojas endistel naabritel külas käies ei suuda ma enam sealset kraanivett juua. Puhas võib see ehk isegi olla, kuid kõrvalmaitse on halb.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa kujutad seda ette. Tallinna veel ei ole kloori maitset ega lõhna. See oli kunagi ammu ammu

Muidugi on kloorimaitse ja lõhn, vähemalt kesklinnas. selle vastu on söefilter, see puhastab ära. eks paljudel ongi veefiltrid pandud ja sellest mulje nagu vesi oleks puhas.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 17:52; 08.01 18:06; 08.01 18:16; 08.01 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna vesi läbib sellist kontrolli, millist ei läbi ükski pudelivesi.

Kraanivett serveeritakse kõikides restoranides lauaveena.

Pidasin enne koroonat palju aastaid külaliskorterit ja kõik minu välismaalastest külalised kiitsid kraanivee puhtust ja joogikõlbulikkust.

Aga loomulikult ei pea seda vett jooma, võib näiteks veini tarbida. Või õlut. Äkki joodikutel ongi vabandust vaja, et vesi ei kõlba juua?

Igatahes see teemaalgatus on pesuehtne vihakõne.

Aga kui on vaja abi, siis siin on vastav link ->

https://tallinnavesi.ee/korduma-kippuvad-kusimused/vee-kvaliteet/

 

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 18:04; 08.01 18:14; 08.01 18:36; 08.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?