Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Postitas:
Kägu

Tallinna vesi läbib sellist kontrolli, millist ei läbi ükski pudelivesi.

Kraanivett serveeritakse kõikides restoranides lauaveena.

Pidasin enne koroonat palju aastaid külaliskorterit ja kõik minu välismaalastest külalised kiitsid kraanivee puhtust ja joogikõlbulikkust.

Aga loomulikult ei pea seda vett jooma, võib näiteks veini tarbida. Või õlut. Äkki joodikutel ongi vabandust vaja, et vesi ei kõlba juua?

Igatahes see teemaalgatus on pesuehtne vihakõne.

Ju sinu majal olid veefiltrid paigaldatud. Aga võta filter ära, Tallinna vesi on ikka puhas basseini vesi. Ju sa ikka ei elagi Tallinnas ja niisama luuletad nagu perekoolis ikka kombeks.

Kuna Tallinna vesi tuleb Ülemiste järvest, siis juba põhimõtte pärast tuleb vette palju kloori panna, sest muidu saaksid mürgituse. Järvedest ja jõgedest ei tohi kunagi vett juua.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pidasin enne koroonat palju aastaid külaliskorterit ja kõik minu välismaalastest külalised kiitsid kraanivee puhtust ja joogikõlbulikkust.

Aga loomulikult ei pea seda vett jooma, võib näiteks veini tarbida. Või õlut. Äkki joodikutel ongi vabandust vaja, et vesi ei kõlba juua?

Ju sinu majal olid veefiltrid paigaldatud. Aga võta filter ära, Tallinna vesi on ikka puhas basseini vesi. Ju sa ikka ei elagi Tallinnas ja niisama luuletad nagu perekoolis ikka kombeks.

Kuna Tallinna vesi tuleb Ülemiste järvest, siis juba põhimõtte pärast tuleb vette palju kloori panna, sest muidu saaksid mürgituse. Järvedest ja jõgedest ei tohi kunagi vett juua.

Jah, Ülemise järves on pump sees ja see vesi tuleb otse minu köögikraani.

BTW: Olen ise ühistu esinaine ja tean suurepäraselt, mis on ja mis mitte.

Mida selline vihakõne sulle konkreetselt annab või mida sa oma jutuga taotled?

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vihakõnest sa jaurad? Ühistu esinaine peaks ju teadma, et kortermajadel on filtrid pandud (torudest tuleb ikka roostet ka kes ikka tahab oma maja veeseadmete ummistusi). Lihtsalt suurustled nagu igas teises teemas teed.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kloorilõhn on nüüd küll liialdus, puhas kloor ei lõhna üldse. Näiteks basseinides tekib nn kloorilõhn siis, kui kloor on reageerinud higi, uriini jms jamaga, mis inimese küljest basseinivette imbub. St kui on tunda tugevat kloorilõhna, on basseinist läbi käinud palju pesemata inimesi. Head sulistamist!

Mis Tallinna erinevate linnaosade vett puudutab, siis on see erinev ikka küll. Näiteks Mustamäel Männi pargi kõrval oli vesi pruunikas ja haises, juua ma seda küll ei julgenud. Kesklinnas Uue-Maailma piirkonnas ja Kristiines olen saanud väga head vett. Lasnamäel on veel olnud mingi kerge spetsiifiline maitse, sama Põhja-Tallinnas. Kusjuures inimene harjub üsna kiirelt ära selle maitsega, mõne päeva küsimus.

Mine metsa! Mina elan Männi pargi juures Ehitajate teel ja veel pole häda kõige vähematki. Ei mingit kõrvalmaitset.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna kraaniveel on täiesti teine maitse kui Tartus, mis minu jaoks meenutab ka kloori, kuid otseloomulikult võib see mingi muu maitse olla, mida aju ei suuda paremini registreerida. Ning kindlasti mõjutavad torud, kuid kui Tartus joogiveel (isegi kaevuveel meil) on raske teha vahet kraani ja pudeli veel, siis Tallinna veel ei teki küsimusti, koheselt on aru saada, et kraanist (eriti kui restoranis vett tellida). Menüüs olevat vett tellides (kirjelduses oli still water, mitte tap water, ning küsiti ka paar eurot (osades kohtades siis kraanivesi tuuakse tasuta)) oli esimesest lonksust nii mul kui tallinnas elaval kohalikul aru saada, et kraanivesi oli. Ei peitnud seda ka sidrunid vees. Kuid kindlasti harjub sellega maitsega ära, minu jaoks oli sarnane maitse ka Kreekas joodaval kraaniveel.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lauavesi, mida restoranis karafiniga serveeritakse, ongi ju kraanivesi ja see tuuakse lauda tasuta. Mida siin varjama peaks?

Mina joon kraanivett juba vähemalt 20 aastat, väga hea vesi on.

Aga maal kesk-Eestis minu puurkaevu vesi on nii suure rauasisaldusega, seda küll juua ei kannata, kuigi mitu filtrit on vahel.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vihakõnest sa jaurad? Ühistu esinaine peaks ju teadma, et kortermajadel on filtrid pandud (torudest tuleb ikka roostet ka kes ikka tahab oma maja veeseadmete ummistusi). Lihtsalt suurustled nagu igas teises teemas teed.

Suurustlen Tallinna vee pärast??????????????????????????????? Näiteks miks?  Et nagu ise müün seda vett, sellepärast kiidan?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

5 aastat Mustamäel elanud ja pole siiani selle Ülemiste vee maitsega harjunud. Eelnevalt elasin Nõmmel, kus on väga maitsev põhjavesi.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lauavesi, mida restoranis karafiniga serveeritakse, ongi ju kraanivesi ja see tuuakse lauda tasuta. Mida siin varjama peaks?

Kui see oli mulle mõeldud siis menüüs ei olnud aru saada, et kraaniveega tegu, vaid vastupidi oli kirjas vesi (ja inglise keeles still water, mitte tap water ehk kraanivesi) ja küsiti ca 3eur 0,75l eest. Seega menüü järgi tellides ei olnud kusagilt aru saada, et tegu oleks kannus kraaniveega, eriti kuna kraanivett pakutakse üldiselt tasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurustlen Tallinna vee pärast??????????????????????????????? Näiteks miks? Et nagu ise müün seda vett, sellepärast kiidan?

Suurustled nagu sa oleksid ühistu esinaine või taganaine. Sa pole.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurustlen Tallinna vee pärast??????????????????????????????? Näiteks miks? Et nagu ise müün seda vett, sellepärast kiidan?

Suurustled nagu sa oleksid ühistu esinaine või taganaine. Sa pole.

Ühistu esinaine on mingi positsioon, millega suurustada ? :O :O :O

Mida mu vanad silmad veel lugeda saavad …. ohjah.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see oli mulle mõeldud siis menüüs ei olnud aru saada, et kraaniveega tegu, vaid vastupidi oli kirjas vesi (ja inglise keeles still water, mitte tap water ehk kraanivesi) ja küsiti ca 3eur 0,75l eest. Seega menüü järgi tellides ei olnud kusagilt aru saada, et tegu oleks kannus kraaniveega, eriti kuna kraanivett pakutakse üldiselt tasuta.

Mis restoran? Nimi? Asuk7ht?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tõmbab tlna kraanivesi kohe okserefleksi üles (elanud erinevates linnaosades). Ostan ainult pudeli vett, kuigi peaks vist mingit filtrit proovima.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

5 aastat Mustamäel elanud ja pole siiani selle Ülemiste vee maitsega harjunud. Eelnevalt elasin Nõmmel, kus on väga maitsev põhjavesi.

Tallinnas Nõmmel tuleb kuskil vesi oma puurkaevust, mitte linna kanalisatsioonist? Päriselt? Ja reovesi jookseb siis kuhu, oma virtsakasti? Kas mitte aastal 2010 (umbes) kogu Nõmme ühisveevärgile üle ei läinud? Ei kõla usutavalt, et kuskil veel võiks puurkaevust imemaitsev vesi tulla. Isegi suvilapiirkondadesse Tallinna ümber on juba ühisveevärk viidud.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pirital ja Meriväljal on väga hea joogivesi, isegi tartlased kiidavad (ainult katlakivi tekib kõvasti, samas inimesele on see kasulik, mõnikord on kraanivee mineraalainete sisaldus suurem kui sel veel, mida kalli raha eest poest mineraalveena ostetakse).

Kes siin eelmine ülbas, sellele väljavõte Tallinna Vee kodulehelt, on jah Nõmmel oma puurkaev: Pea 90% meie tarbijatest Tallinnas (Kesklinna, Lasnamäe, Mustamäe, Põhja-Tallinna, Kristiine ja Haabersti linnaosas), Maardu linnas, Muugal, Pirita asumis ning osaliselt Harkus saab oma joogivee pinnaveest. Ligi 10% Tallinna elanikest saab oma joogivee piirkondlikust põhjaveest – nendeks piirkondadeks on Nõmme, Laagri, Merivälja, Pirita, Tiskre, Saue linn ning Tiskre küla Harku vallas.

Mäletan 20a tagasi Õismäel, kui olime laulupeol ja ööbisime seal koolis, siis supp haises kloori järele ja kissellis oli 1/3 klaasist halli sadet, jube vesi, isegi hambaid ei saanud pesta. Nii jubedat pole õnneks nüüd Tallinnas elades enam saanud, aga see oli räige.

https://tallinnavesi.ee/ettevote/tegevused/veepuhastus/veepuhastusprotsess/ Kellegi terane silm ehk seletab sealt jooniselt sõnu “eelkloor”  ja osoneerimine pärast seda, niiet kuidagi ei saa väita, et kloori ei kasutataks. Kas see lisamaitse just kloorist on, on iseasi, aga rahvasuus on lihtsalt sel nimetus kloorimaitse, misiganes kemikaal seal täpsemalt siis maitse annab.

Ja veel täpsustus- plastpudeliteks kasutatakse PET materjali, mis on just hea selle poolest, et sealt praktiliselt mitte midagi sisusse ei leostu, seega on ka see sulavale, et “pudelivesi on plasti täis”. PET ei sisalda ei BPAd ega ftalaate ega kartsinogeene jne.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas pole juba aastaid kloorivett vaid osoneeritud vesi, mis on maailmas üks parimaid.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas pole juba aastaid kloorivett vaid osoneeritud vesi, mis on maailmas üks parimaid.

Tallinna vee koduleht siis valetab?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul vahet pole kuidas seda vett puhastatakse, põhjavee peal üles kasvades pole veel viie aastaga ümber harjunud.

Praegu ostan pudelivett ja remondi käigus lisan mitmeastmelise filtri joogiveekraanile.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohalikud on ilmselt klooriveega harjunud ega tunne selle maitset, mujalt pärit inimestel on sellega aga raske harjuda.

Just. Mina kolisin Viljandist Tallinnasse, ka Kalamajja. Algul ei tahtnud üldse seda kraanivett suu sissegi võtta ja ostsin kogu aeg ainult poest juua, aga lõpuks hädapärast hakkasin kasutama. Isegi hambaid pestes häiris see maitse, kui suud loputasin. Kui vanemad külla tulid ja ema lonksu kraanivett võttis, siis ütles kohe, et see on küll rõveda maitsega.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vett oskad õiglaselt hinnata alles siis, kui sul seda ei ole. 🙂

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan Lasnamäel Iru-poolses otsas 9-kordses nõukaaegses paneelikas. Kraanivesi on täiesti hea.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas Nõmmel tuleb kuskil vesi oma puurkaevust, mitte linna kanalisatsioonist?

Ma tahaks loota, et kuskil maailmas ei tule joogivesi kanalisatsioonist…

Elan Pirital, siinne vesi ei tule Ülemistest vaid kohalikust puurkaevust. Aga maitsevahe Pirital korteris elades ja eramajas elades oli suur. Seega see viimane miil, ehk maja torustik, on reeglina see, mis veele maitse tekitab.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean vist Lasnakale kolima, Kristiines on vastik vesi ja tellin pidevalt Eden Springi tünne, see on parema maitsega kui Saku Läte oli.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

TALLINNA JOOGIVESI ON OSONEERITUD, mitte klooritatud. Kloor on teil basseinides.

Joogivee probleemid aga on tingitud torustikest.

Vale info sul.

Tallinna vesi on klooritatud. Ja mida ligemal doseerimiskeskusele oled, seda hullemini haiseb.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kloorilõhn on nüüd küll liialdus, puhas kloor ei lõhna üldse. Näiteks basseinides tekib nn kloorilõhn siis, kui kloor on reageerinud higi, uriini jms jamaga, mis inimese küljest basseinivette imbub. St kui on tunda tugevat kloorilõhna, on basseinist läbi käinud palju pesemata inimesi. Head sulistamist!

Mis Tallinna erinevate linnaosade vett puudutab, siis on see erinev ikka küll. Näiteks Mustamäel Männi pargi kõrval oli vesi pruunikas ja haises, juua ma seda küll ei julgenud. Kesklinnas Uue-Maailma piirkonnas ja Kristiines olen saanud väga head vett. Lasnamäel on veel olnud mingi kerge spetsiifiline maitse, sama Põhja-Tallinnas. Kusjuures inimene harjub üsna kiirelt ära selle maitsega, mõne päeva küsimus.

Mis jutt? Elan ka Männi pargi lähedal, ei ole kordagi pruuni ja haisvat vett veel kraanist tulnud. Kui see nii ka oli, siis oli probleem vast sealse korteri või ühistu torustikuprobleemiga, mitte vee probleemiga.

Küll aga klooritaolist lõhna tunnen mina küll natuke. Maitse poolest ei ole   just parim vesi tõesti meil siin.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pirital on puurkaevuvesi, väga hea maitsega. Sama maitsega nii mu vanemate eramajas kui mu enda korteris. Kesklinna ja Mustamäe veega ma polegi suutnud harjuda, tööle võtan kodust pudeliga vett kaasa. Vahepeal elasin 15 a Tartus, seal oli ka väga hea maitsega vesi, aga megalubjane.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas Nõmmel tuleb kuskil vesi oma puurkaevust, mitte linna kanalisatsioonist? Päriselt? Ja reovesi jookseb siis kuhu, oma virtsakasti? Kas mitte aastal 2010 (umbes) kogu Nõmme ühisveevärgile üle ei läinud? Ei kõla usutavalt, et kuskil veel võiks puurkaevust imemaitsev vesi tulla. Isegi suvilapiirkondadesse Tallinna ümber on juba ühisveevärk viidud.

Teed ilmaasjata lärmi. Võin sulle seletada. Nõmmel, vbl ka Pirital ja Kakumäel on (Tallinna vee finantseerimisel) viimase viiekümne aasta jooksul rajatud kümneid puurkaeve. Kui näed majade vahel suuremat, aiaga piiratud krunti, kus keskel on väike putka ja kõrval ümmargune või kandiline suur, pooleldi maa sees olev hoone, siis võta teadmiseks, et selline on puurkaev koos vee kogumise reservuaariga. Usa maakohtades on ümmarguses mahutid surve saamiseks kõrgele tornide otsa sätitud, aga Nõmmel on nad madalal. Reservuaari põhjast läheb alla puurkaev ligi 200 meetrit. Mingid sellised ordovioitsiumi vms kihtide vahele. Geoloogid teavad. Ma võin materjale otsida. Reservuaarides on võimsad pumbad mis jämedatesse peatrassidesse kõva surve annavad. Tihti on tänavatel ligi meetrised torbikud, sealt alt saab tuletõrje vajadusel ohtralt vett. Kogu nõmme on kaetud puurkaevudega ja neid ühendavate peamagistraalidega nagu ämblikuvõrk. Võin sulle nende kaevude paiknemise kaardi aadressi üles otsida. Tõsi on see, et Järve kandis ja Mustamäe-Nõmme üleminekul on mitmed läbiviigud, kus Ülemiste vesi toetab Nõmme põhjavett ja vastupidi. Palun lõpeta kiiresti imestamine 200 meetri sügavusest väljapumbatava vee ja (kemikaalidega puhastatud) lahtise järve vee erinevuse üle

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolisin Tallinnasse Tartust pea neli aastat tagasi ja siiamaani ei ole selle klooriveega harjunud.

Kes ei usu, et vett kloreeritakse, siis sellest kirjutab ka Tallinna Vesi https://tallinnavesi.ee/ettevote/tegevused/veepuhastus/veepuhastusprotsess/.  Kui selle kloorihulgaga üles kasvada, tundubki normaalne, mujalt tulijatele on see vesi õudne.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristiines on ebameeldiva maitsega vesi, eelistan sellele pudelivett. Mul on rotid ja neile panen joogipudelisse kraanivett, nende pudel haiseb selle tulemusena spetsiifiliselt, tekib nagu kloorilõhn, ehkki seda ei tohiks enam olla. Elan u 15 aastat tagasi ehitatud majas, ei ole vana torustikku. Rottide joogipudelit puhastan korralikult, regulaarselt.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teed ilmaasjata lärmi. Võin sulle seletada. Nõmmel, vbl ka Pirital ja Kakumäel on …

Einoh, ma ei teinud ju lärmi ega ka ülbitsenud nagu keegi eespool ütles. Olin tõesti hämmastunud. Seda, et Tallinna Vesi kuskil puurkaevude süsteemi on ehitanud, ma tõesti ei teadnud ja see tundub nii loogikavastane. Aga ju siis Nõmme ja Pirita asuvad mingis soodsas piirkonnas, kus põhjavee puudust pole. Paestel pindadel Tallinna ümber küll ei lubata juba aastaid enam puurkaevusid juurde teha.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?