Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Postitas:
Kägu

Mina kolisin 30+ aastat tagasi Pirita oma kaevuga eramajast (vesi oli tegelikult raua ja lubjarikas) kortermajja ja esimesel aastal ei suutnud ka juua kraanivett, siis harjusin jooma keedetud vett, siis ostsin Brita kannu, lõpuks sobis juba kraanist tulev vesi ka.

Nüüd elan juba aastaid kesklinnas ja ei tunne mingit maitset kraaniveel, olen veepuhastusjaamas ka ekskursioonil käinud mõned aastad tagasi, kus räägiti et natuke kloori ikka pannakse (osoneerimisega küll puhastatakse vesi ära), et kaugemasse punkti jõudes (enam ei mäleta kui kaua see aega võttis, ööpäev äkki), oleks vesi ikka joogikõlbulik, mitte juba bakterite või vetikatega saastunud.

Mu vanemad elavad siiani Pirital, enda kaevu vett joogiks enam ammu ei tarvita ja mina küll mingit vahet ei tunne, kas joon Tallinna Vee kraanivett omas kodus või kohaliku puurkaevu vett Pirital.

Maakodus, mille kaevu vett mu vanemad ka kiidavad, on veel tihti kevadeti või sügiseti, kui vett vähem kasutame mingi soo või vetikamaitse ja lõhn juures. Pehme vesi on seal ilmselt küll, pole rauda ega lupja.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TALLINNA JOOGIVESI ON OSONEERITUD, mitte klooritatud. Kloor on teil basseinides.

Joogivee probleemid aga on tingitud torustikest.

Klooritatakse ka endiselt.

https://tallinnavesi.ee/ettevote/tegevused/veepuhastus/veepuhastusprotsess/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan Tiskres puurkaevust tuleva vee piirkonnas. Vee maitse hea, lõhnatu ja joodav. Töötan üle 10 aasta Tallinnas Kristiines ja siiani IGA esmaspäev tunnen käsi pestes teravalt kloorilõhna. Täpselt selline tunne on nagu oleksin ujulasse sattunud. Juua see vesi minu jaoks ei kõlba. Maja ja torustik on uuemapoolne. Reedeks harjun lõhnaga enam-vähem ära ja ei tunne nii teravalt seda. Ja siis on paar vaba päeva ja hakkab otsast peale.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristiinekad lähevad basseini ujuma ja kiidavad kui hea maitsega vesi seal on XD

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Mina käin sageli Lasnamäel, Hiiul ja südalinnas. Hiiu vesi kõlbab juua, südalinna ja Lasnamäe kraanivesi mitte. Ebameeldiv lõhn, eriti kui valada klaasi ja siis 30 minuti pärast proovida.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletan, et Nõmmel elades oli kraanivesi hästi maitsetu ja hea. Olen elanud ka Raplamaal, seal oli oma puurkaevu vesi ja väga rauane. Hiljem olen elanud kesklinnas erinevates hoonetes ning Kalamajas ning üheski neist ei ole mulle enam kraanivesi maitsenud. Lihtsalt tunnen selle mingit kõrvalmaitset. Ei ütleks, et see kloor on, pigem jah torustiku maitse? Kasutan Brita kannu et joogivett filtreerida ja siis on okei.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin lapsena Tartus, nüüd Virumaal. Mõlemas kohas kaanin hea meelega kraanivett. Tallinnas Õismäel äia juures käies ka harjumusest valan söögi kõrvale klaasi vett mõeldes, et kui halb see ikka olla saab. Ja siis valan jälle pärast esimest lonksu ära, sest ikka väga halb. Aga eks inimene harjub maitsetega. Kui Tallinnas elaksin ja muud üle ei jääks, küll ma ära harjuksin.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa kujutad seda ette. Tallinna veel ei ole kloori maitset ega lõhna. See oli kunagi ammu ammu

Midagi ei kujuta ma ette, veel oli ebameeldiv maitse.

No võta siis oma kaevust vesi kaasa. Pole vaja siia halva veega Tallinnasse tulla.

Jälle probleem

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Torud suurt ei mõjuta, Tartu Annelinnas oli hea vesi nii vanade kui uute torudega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?