Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Postitas:

TALLINNA JOOGIVESI ON OSONEERITUD, mitte klooritatud. Kloor on teil basseinides.

Joogivee probleemid aga on tingitud torustikest.

Klooritatakse ka endiselt.

https://tallinnavesi.ee/ettevote/tegevused/veepuhastus/veepuhastusprotsess/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tiskres puurkaevust tuleva vee piirkonnas. Vee maitse hea, lõhnatu ja joodav. Töötan üle 10 aasta Tallinnas Kristiines ja siiani IGA esmaspäev tunnen käsi pestes teravalt kloorilõhna. Täpselt selline tunne on nagu oleksin ujulasse sattunud. Juua see vesi minu jaoks ei kõlba. Maja ja torustik on uuemapoolne. Reedeks harjun lõhnaga enam-vähem ära ja ei tunne nii teravalt seda. Ja siis on paar vaba päeva ja hakkab otsast peale.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristiinekad lähevad basseini ujuma ja kiidavad kui hea maitsega vesi seal on XD

 

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 19:26; 10.01 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?

Mina käin sageli Lasnamäel, Hiiul ja südalinnas. Hiiu vesi kõlbab juua, südalinna ja Lasnamäe kraanivesi mitte. Ebameeldiv lõhn, eriti kui valada klaasi ja siis 30 minuti pärast proovida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et Nõmmel elades oli kraanivesi hästi maitsetu ja hea. Olen elanud ka Raplamaal, seal oli oma puurkaevu vesi ja väga rauane. Hiljem olen elanud kesklinnas erinevates hoonetes ning Kalamajas ning üheski neist ei ole mulle enam kraanivesi maitsenud. Lihtsalt tunnen selle mingit kõrvalmaitset. Ei ütleks, et see kloor on, pigem jah torustiku maitse? Kasutan Brita kannu et joogivett filtreerida ja siis on okei.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elasin lapsena Tartus, nüüd Virumaal. Mõlemas kohas kaanin hea meelega kraanivett. Tallinnas Õismäel äia juures käies ka harjumusest valan söögi kõrvale klaasi vett mõeldes, et kui halb see ikka olla saab. Ja siis valan jälle pärast esimest lonksu ära, sest ikka väga halb. Aga eks inimene harjub maitsetega. Kui Tallinnas elaksin ja muud üle ei jääks, küll ma ära harjuksin.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa kujutad seda ette. Tallinna veel ei ole kloori maitset ega lõhna. See oli kunagi ammu ammu

Midagi ei kujuta ma ette, veel oli ebameeldiv maitse.

No võta siis oma kaevust vesi kaasa. Pole vaja siia halva veega Tallinnasse tulla.

Jälle probleem

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Torud suurt ei mõjuta, Tartu Annelinnas oli hea vesi nii vanade kui uute torudega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 22:15; 11.01 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on küll väga vana, kuid ise põhja-tallinna linnaosas elades võin öelda, et jah meie veel on kloori maitse. Selle maitse tõttu ei ole saanud seda vett juua ostan poest joogivett.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikud on ilmselt klooriveega harjunud ega tunne selle maitset, mujalt pärit inimestel on sellega aga raske harjuda.

Arvatavasti sõltub ka sellest, kellel on filtrid peale pandud ja kellel mitte. Mul sugulasel Koplis kraanivesi juua ei kõlba. Tallinna hotellides ööbides ka on minu arust pigem igal pool olnud kloorimaitseline vesi. Ja ei ütleks, et inimene harjub ära. Mul see sugulane ise ka kodus kraanivett ei joo, ostab pudelivett.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TALLINNA JOOGIVESI ON OSONEERITUD, mitte klooritatud. Kloor on teil basseinides.

Joogivee probleemid aga on tingitud torustikest.

Klooritatakse ka endiselt.

https://tallinnavesi.ee/ettevote/tegevused/veepuhastus/veepuhastusprotsess/

Klooritatakse pea igal pool.
Et saaksite aru erinevusest vene ajaga siis palun: vene ajal kühveldati labidaga kloori settebasseinidesse, nüüd doseeritakse teelusika kaupa. Osoon teeb oma töö.
Lõppeks: saage juba ükskord aru, et Tallinnas ja Narvas on pinnaveel põhinev veetöötlus.

Mujal Eestis siiski põhjavesi ja maitsed peavadki olema erinevad. Tartus on valdavalt näiteks väga kare vesi ja peabki maitsema teistmoodi, sest Eestis ei pea veest karedust eemaldama. Kui Soome lähete siis saate nii pehmet vett, et oksele ka enam ei aja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 14:57; 08.01 15:40; 17.05 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lauavesi, mida restoranis karafiniga serveeritakse, ongi ju kraanivesi ja see tuuakse lauda tasuta. Mida siin varjama peaks?

Kui see oli mulle mõeldud siis menüüs ei olnud aru saada, et kraaniveega tegu, vaid vastupidi oli kirjas vesi (ja inglise keeles still water, mitte tap water ehk kraanivesi) ja küsiti ca 3eur 0,75l eest. Seega menüü järgi tellides ei olnud kusagilt aru saada, et tegu oleks kannus kraaniveega, eriti kuna kraanivett pakutakse üldiselt tasuta.

Mis restoran? Nimi? Asuk7ht?

Still water tuuakse eranditult kinnises korgitud pudelis, kraanivesi aga kannuga. Või vähemalt normaalsetes restoranides kus mina käin on nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Mustamäel. Joon kraanivett, võrreldes mitme muu linna omaga, täitsa OK. On hullemaidki. Kui maakodus käin (seal puurkaev) ja jälle linnas tagasi, siis ei ole ka mingit räiget vahet, et pärast maakodu kaevuvett tunduks, et üldse juua ei kõlba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Kodunurk Kas kogu Tallinna kraanivesi on halb?