Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kogute lapsele raha?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Kas kogute lapsele raha?

Postitas:
Kägu

Kohe-varsti beebi sündimas ja juba otsustatud, et sünnist alates igakuine lastetoetus + mõlemalt vanemalt veel juurde saab olema regulaarne kogumine lapsele. Kindlasti ajapikku tulevad juurde ka erinevad sünnipäevarahad jms, mida lapsel endal ka võimalik investeerida. Lisandväärtus veel lapsele endale portfelli tutvustamine ja läbi selle rahatarkuse õpetamine. Üks postitaja haaras kinni sõnast “kogumine”, kuid ilmselt ei ole kogumise all mõeldud vaid sukasäärde kogumist vaid ikka mõne instrumendi kaudu investeerimist. Meil veel hetkel lahtine, kas hakkame investeerima lapsele ta enda pangakonto kaudu või teeme selleks eraldi ettevõtte, mis alguses võibki vanemate nimel olla ning tulevikus saab laps selle endale 🙂

18. eluaasta peale ca 10% aastase tootlusega koguneb täitsa arvestatav summa 🙂

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks postitaja haaras kinni sõnast “kogumine”, kuid ilmselt ei ole kogumise all mõeldud vaid sukasäärde kogumist vaid ikka mõne instrumendi kaudu investeerimist.

Siin on jah naljakad vastused stiilis “Pole mõtet koguda, inflatsioon sööb ära”. Aga ega need vastajad ju ei investeeri ka. Hea vabandust kõik raha lihtsalt ära raisata.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka lapsetoetus pandud laekuma lapse kontole … kuna see selline pisike summa, siis väga ei huvitagi, kas saab kunagi nõnda kogutud raha eest vaid paari sokke või kingad ka sinna juurde 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlemale lapsele ostnud korteri, vesimesele juba raseduse ajal, teisele kui ta oli kolmene. Kui ma poleks säästnud ja kogunud, poleks mul olnud nende korterite jaoks raha. Nüüd jälle kogun. Osa sööb inflatsioon ära aga enamus jääb alles. Kui ei koguks, ei jääks midagi alles.

No sul pidi siis juba mitusada tuhat eurot olema kogutud, et need 2 korterit osta (odav 1-toaline Tallinnas maksab 100 000). Järgnevad 18 aastat siis seal üürilised sees?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kogun endale aga eilne jutt telekas, et -15 inflatsioon sööb kõik ära. Tean vanemat inimest, kes ütleb alati-ostke asju, reisige, nautige, mitte ärge koguge.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsed sündisid nõukogude ajal ja muidugi sai ka siis investeeritud. Kõrgkoolidesse läksid aga uuemal eesti aja. Nõukogude ajal oli investeerimine lihtne, sest massid ei teadnud asjade väärtusi. Palju sai antikvariaatides tuhnitud ja vägagi uhkeid esmatrükke võis saada, eriti saksakeelse kirjanduse hulgast. Kulda sai võimalusel ostetud, ikka 585 prooviga muidugi. Mõni maal või graafiline leht. Mõni väärtuslik vanaaegne asi komisjonipoest, näiteks portselani. Kaugelt NSVLi pealt mõni ikoon – polnud mingit keeldu siis Eestisse tuua. Uuemal ajal polnud keelatud Eestis müüa. Mõni käsitöö siidvaip kuskilt aasia vabariikidest. Vägagi võimalik oli investeerida.
Raha ei kogunud laste jaoks, läksid esialgu ühikatesse ja ajapikku muidugi aitasime korteritega. Nõukogude aja investeeringutest.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kogute lapsele raha, sünnihetkest täiskasvanuks saamiseni? Mitu eurot kuus lapse kogumiskontole läheb? Mul on kohutavalt kahju, et ma ise seda ei teinud.

Ei kogu. Laps saab küll täiskasvanuks 18 aastaga, aga võrdluseks 30 aastat eesti krooni tulekust. Palk oligi siis umbes 300 krooni, praeguse raha järgi siis 20 eurot. No isegi kui 10% oleks kõrvale pannud, siis hetkel üsna mõttetu summa. 18 aastat tagasi oli suhe juba natuke parem, aga ikkagi on inflatsioon liiga suur, et tasuks midagi koguda nii pikka aega.

Kes investeerimises osavam, see suudab vas sama suhteväärtuse säilitada, et panid 18 a tagasi 10% palgast lapse kogumiskontole ja nüüd on seal 18×10% tänasest palgast. Pensionifondid vist nii hästi ei teeni. Investeerimine jah, kui teadmisi on, kogumine kindlasti mitte nii pika aja peale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel on LHVs kasvukontod ja investeerin neile läbi selle.

Kumbki saab kuus sinna arvele oma lastetoetuse 60 eurot, vahel võimaluste piires teen täiendavaid makseid.

Ma vahepealsete kommentaaride lisandudes täiendaks, et kui esimene laps sündis (16 aastat tagasi), siis tegin talle alguses mingis pangas (oli tol ajal vist Sampo) tavalise nn kogumishoiuse. Lubatud protsenti enam ei mäleta, aga panga teenustasud tegid selle kogumise üsna mõttetuks. Õnneks oli oidu paar aastat hiljem see siiski (väikese miinusega) kinni panna.
Selle tähtajalise kogumishoiuse kõige suurem miinus on minu meelest see, et hoius saab kindlal ajal läbi. Võimatu on 18a ette ennustada, mis seisus majandus sellel hetkel parasjagu on – kas oleme tõusus või languses. Nii võibki juhtuda, et saad selle raha kahjumiga kõige ebasobilikumal hetkel kätte.

Hiljem on mul lastele tehtud kasvukontod, millega täisealiseks saamisest ei muutu muud, kui et see läheb laste enda valdusesse üle. Loodan, et nad on selleks ajaks kodust piisavalt eeskuju ja rahatarkust saanud, et fonde mitte kohe maha müüa ning raha ära raisata. Pigem meeldiks, kui koguvad edasi (või siis saab müümise hetke vähemalt ise ajastada võimalikult kasumlikuks), aga kui leiavad, et vajavad seda raha millegi muu jaoks, siis ega ma kätt ette panna ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogumise asemel aidake oma lapsi tulevikus kinnisvara sissemaksuga või ostke see talle. Teeb elu alustamise üüratult lihtsamaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlemale lapsele ostnud korteri, vesimesele juba raseduse ajal, teisele kui ta oli kolmene. Kui ma poleks säästnud ja kogunud, poleks mul olnud nende korterite jaoks raha. Nüüd jälle kogun. Osa sööb inflatsioon ära aga enamus jääb alles. Kui ei koguks, ei jääks midagi alles.

No sul pidi siis juba mitusada tuhat eurot olema kogutud, et need 2 korterit osta (odav 1-toaline Tallinnas maksab 100 000). Järgnevad 18 aastat siis seal üürilised sees?

Jah ja jah. Ja mis siis.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ja jah. Ja mis siis.

Väga ei usu, et 200 tuhat säästsid ja kogusid. Muud midagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka lapsetoetus pandud laekuma lapse kontole … kuna see selline pisike summa, siis väga ei huvitagi, kas saab kunagi nõnda kogutud raha eest vaid paari sokke või kingad ka sinna juurde ????

See tundub küll kõige mõttetum rahakulutamise viis. Kui lihtsalt läheb kontole ja seisab seal. Last kindlasti huvitaks, kas saab kingad ka juurde. 720 eurot koguneb lasterahadest aastas – praegu saaks sellega ilmselt midagi kasulikumat teha kui 10 aasta pärast. Ka lapse enda huvides.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ja jah. Ja mis siis.

Väga ei usu, et 200 tuhat säästsid ja kogusid. Muud midagi.

Ma pole sama kägu aga olen sama moodi lapsele korteri valmis ostnud. Kogusin sääste juba enne rasedust, kui peale lapsekat uuesti tööle läksin võtsin kodulaenu ja ostsin korteri, praegu üürilised on sees ja maksavad laenu tagasi veel 10 aastat. Kui laps saab täusealiseks on tal heas piirkonnas kahetoaline korter, koligu sisse või üürigu edasi, nagu tahab.

Enne lapsi on hea koguda lapse korteri jaoks sissemakset, kui isegi enne lapsi ei suuda säästa, siis peale lapse saamist kindlasti ei jää raha üle.

Parema meelega säästan ja kaotan sellest 10% aastas kui ei säästa ja hädas võtan 20%ga kiirlaenu. Peep Vain (?) on ilusti öelnud – lollid otsused on rohkem inimesi vaeseks teinud kui inflatsioon.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole sama kägu aga olen sama moodi lapsele korteri valmis ostnud. Kogusin sääste juba enne rasedust, kui peale lapsekat uuesti tööle läksin võtsin kodulaenu ja ostsin korteri, praegu üürilised on sees ja maksavad laenu tagasi veel 10 aastat. Kui laps saab täusealiseks on tal heas piirkonnas kahetoaline korter, koligu sisse või üürigu edasi, nagu tahab.

Laenuga jah. Siin inimene kogus väidetavalt mitusada tuhat ja ostis tittedele korterid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole sama kägu aga olen sama moodi lapsele korteri valmis ostnud. Kogusin sääste juba enne rasedust, kui peale lapsekat uuesti tööle läksin võtsin kodulaenu ja ostsin korteri, praegu üürilised on sees ja maksavad laenu tagasi veel 10 aastat. Kui laps saab täusealiseks on tal heas piirkonnas kahetoaline korter, koligu sisse või üürigu edasi, nagu tahab.

Laenuga jah. Siin inimene kogus väidetavalt mitusada tuhat ja ostis tittedele korterid.

Ma suudan ka 25k palgast säästa aastas. Üksi. Palgast, ettevltlustulu arvestamata.

Vabalt võib kaks täiskasvanut säästa mitme korteri jagu. Kõik ei ole vaesed.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma suudan ka 25k palgast säästa aastas. Üksi. Palgast, ettevltlustulu arvestamata.

Väga tubli. Ma ise samasugune.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean vanemat inimest, kes ütleb alati-ostke asju, reisige, nautige, mitte ärge koguge.

Mina mingeid säästuhoiuseid lastele ei ole avanud. Nagu keegi juba siin mainis, et rublaaja lõpus sai lapsele kogutud rublade eest paari kingi osta. Mingi tagavara peab inimesel olema, mul näiteks aasta palk, et uue pesumasinaost ei tooks peretüli ja nälga majasse. Kui juba rohkem vaba raha tekib, siis tuleb vaadata, mis sellega teha. Ma ise olen ostnud paar Porsche 911 erinevatest aastakäikudest investeeringuks. Lisaks autode hoidmiseks mõeldud garaazid. Seni kuni lapsed kasvavad, teen ilusa ilmaga suvel ise Porschedega sõitu (kordamööda, üks on cabrio).

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen ostnud paar Porsche 911 erinevatest aastakäikudest investeeringuks. Lisaks autode hoidmiseks mõeldud garaazid. Seni kuni lapsed kasvavad, teen ilusa ilmaga suvel ise Porschedega sõitu (kordamööda, üks on cabrio).

Ohohh, poleks arvanud, et nii stiilsed siin käivad. 100 000.- /tk. Ja neid mitmeid ostetakse lausa. No selleks peaks korralikult raha olema. Mul on vaid 2 miljonit, aga sellest lambioste lubada veel ei saa.

Varasemalt on Perekool pigem keskmike pärusmaa olnud:D

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohohh, poleks arvanud, et nii stiilsed siin käivad. 100 000.- /tk. Ja neid mitmeid ostetakse lausa. No selleks peaks korralikult raha olema.

Ei pea meeletult raha olema, aga huvi autode vastu peab olema. Mul on üks keremudel 964 ja teine 993. Nende hinnad hakkavad täna ca 60 000 €. 100 000 € eest saab juba korraliku isendi. Kui sul on 2 milli raha, siis ühe Porsche ost ei tohiks rahakotilt veel tolmugi lahti lüüa:) Aga kui sind vanad autod mitte kuidagi kõneta, siis pole vaja osta

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea meeletult raha olema, aga huvi autode vastu peab olema. Mul on üks keremudel 964 ja teine 993. Nende hinnad hakkavad täna ca 60 000 €. 100 000 € eest saab juba korraliku isendi. Kui sul on 2 milli raha, siis ühe Porsche ost ei tohiks rahakotilt veel tolmugi lahti lüüa:) Aga kui sind vanad autod mitte kuidagi kõneta, siis pole vaja osta

Mul on raha kinnisvaras. Autod huvitavad küll, endal päris kallis auto, aga investeeringuna neid ei näe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah kogusin 16a , alates vist mingi 30 euri kuni 65 eur kuus. mingi hunnik tiksus lisaks, oli säärane 4% aastas garanteeritud intress. Nüüd jagasin 3 a peale ära ja saab iga kuu ülikoolilinnas elamiseks, loomulikult pean maksma iga kuu ka palgarahast lisaks. Magistriosa jaoks peab laps ise tööle minema, et kool lõpetada.

Teisele lapsele ma ei kogunud nii, talle praegu teen sama summa koguse jagu raha peale tööd kodus töötades, oma firmas sama, mida teen palgatööna. Kui ta ülikooli ei lähe, siis saab esimene laps selle osa endale magristi jaoks.

Kolmanda lapse jaoks kogub mees oma III-sammast.

Et siis laps, kes ülikooli ei lähe, vaid nt kutseharidust omandama, polegi midagi väärt?! Ja kuidas sa esimese “õnnestunud” väljalaske puhul tead kindel olla, et ta su unistuste “magristi” tegema läheb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha kogumine näitab kehva finantskirjaoskust. Kui “koguda”, siis ainult läbi investeerimise.

FB grupis võrdlevad jah oma investeerimisi, kes 20, kes 30 tonniga miinuses.

No siis on lihtsalt väga rumalaid investeerimisotsuseid tehtud, mis muud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlemale lapsele ostnud korteri, vesimesele juba raseduse ajal, teisele kui ta oli kolmene. Kui ma poleks säästnud ja kogunud, poleks mul olnud nende korterite jaoks raha. Nüüd jälle kogun. Osa sööb inflatsioon ära aga enamus jääb alles. Kui ei koguks, ei jääks midagi alles.

No sul pidi siis juba mitusada tuhat eurot olema kogutud, et need 2 korterit osta (odav 1-toaline Tallinnas maksab 100 000). Järgnevad 18 aastat siis seal üürilised sees?

Jah ja jah. Ja mis siis.

Ja minu meelest pole eriti terav ettevõtmine, kui ostsidki lastele tulevikuks need korterid.

Syndides ostsid vbl uued korterid, 18 aasta pärast on need vanad amortiseerunud korterid suht vanades majades. Eriti kui kogu aeg yyrilised sees trööbanud. Ja kui juba ostes olid vanad, siis 18 aasta pärast ikka täisvanavara.

Noored tahavad tänapäeval uusarendusi.

Ma ei saa aru, miks kõik toonitavad seda “ostsin lapsele raseduse ajal juba korteri, kogun tema kontole, tegin talle kasvukonto jne”.

Milleks see vajalik on?

Investeerin iseendana. Ostan erinevat kinnisvara, aktsiaid jne. Miks ma peaks paralleelset tekitama mingid laste kontod, kuhu 50.-euro kaupa kannan ja seal siis neid misiganes tehinguid eraldi teen? Milleks?

Miks ei voi ma vara kasvatada iseendana ühes tükis? Miks ma pean iga kuu kuhugi “lapse kontole” midagi ära kandma?

Seetõttu ma ei saa aru, millest te räägite.

Miks peab aastasel lasel olema oma konto, kuhu vanemad raha tilgutavad? Miks ma ei Voi kasvatada raha iseenda kontodel? Täiskasvanuikka joudes maksan ta koolid ja sissemaksud ju niikuinii.

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean vanemat inimest, kes ütleb alati-ostke asju, reisige, nautige, mitte ärge koguge.

Mina mingeid säästuhoiuseid lastele ei ole avanud. Nagu keegi juba siin mainis, et rublaaja lõpus sai lapsele kogutud rublade eest paari kingi osta. Mingi tagavara peab inimesel olema, mul näiteks aasta palk, et uue pesumasinaost ei tooks peretüli ja nälga majasse. Kui juba rohkem vaba raha tekib, siis tuleb vaadata, mis sellega teha. Ma ise olen ostnud paar Porsche 911 erinevatest aastakäikudest investeeringuks. Lisaks autode hoidmiseks mõeldud garaazid. Seni kuni lapsed kasvavad, teen ilusa ilmaga suvel ise Porschedega sõitu (kordamööda, üks on cabrio).

????????????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juba rohkem vaba raha tekib, siis tuleb vaadata, mis sellega teha. Ma ise olen ostnud paar Porsche 911 erinevatest aastakäikudest investeeringuks. Lisaks autode hoidmiseks mõeldud garaazid. Seni kuni lapsed kasvavad, teen ilusa ilmaga suvel ise Porschedega sõitu (kordamööda, üks on cabrio).

Miks mitte kinnisvara? Auto hind sul küll väga palju ei kasva, rääkimata kallist ülalpidamiskulust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlemale lapsele ostnud korteri, vesimesele juba raseduse ajal, teisele kui ta oli kolmene. Kui ma poleks säästnud ja kogunud, poleks mul olnud nende korterite jaoks raha. Nüüd jälle kogun. Osa sööb inflatsioon ära aga enamus jääb alles. Kui ei koguks, ei jääks midagi alles.

No sul pidi siis juba mitusada tuhat eurot olema kogutud, et need 2 korterit osta (odav 1-toaline Tallinnas maksab 100 000). Järgnevad 18 aastat siis seal üürilised sees?

Jah ja jah. Ja mis siis.

Ja minu meelest pole eriti terav ettevõtmine, kui ostsidki lastele tulevikuks need korterid.

Syndides ostsid vbl uued korterid, 18 aasta pärast on need vanad amortiseerunud korterid suht vanades majades. Eriti kui kogu aeg yyrilised sees trööbanud. Ja kui juba ostes olid vanad, siis 18 aasta pärast ikka täisvanavara.

Noored tahavad tänapäeval uusarendusi.

Ma ei saa aru, miks kõik toonitavad seda “ostsin lapsele raseduse ajal juba korteri, kogun tema kontole, tegin talle kasvukonto jne”.

Milleks see vajalik on?

Investeerin iseendana. Ostan erinevat kinnisvara, aktsiaid jne. Miks ma peaks paralleelset tekitama mingid laste kontod, kuhu 50.-euro kaupa kannan ja seal siis neid misiganes tehinguid eraldi teen? Milleks?

Miks ei voi ma vara kasvatada iseendana ühes tükis? Miks ma pean iga kuu kuhugi “lapse kontole” midagi ära kandma?

Seetõttu ma ei saa aru, millest te räägite.

Miks peab aastasel lasel olema oma konto, kuhu vanemad raha tilgutavad? Miks ma ei Voi kasvatada raha iseenda kontodel? Täiskasvanuikka joudes maksan ta koolid ja sissemaksud ju niikuinii.

Varasuhted ja pereliikmed.

Kui asi on lapse nimel, saab laps selle ühel päeval endale. Kui asi on vanema nimel ja vanemaga midagi juhtub, saab laps seda parimal juhul jagama hakata kellegagi.

Kui pead 2004 aasta maju amortiseerunuteks, õnn kaasa. Mina elan 1904 aasta majas, ja selle kinnisvara hind on tõusnud samas tempos teistega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi on lapse nimel, saab laps selle ühel päeval endale. Kui asi on vanema nimel ja vanemaga midagi juhtub, saab laps seda parimal juhul jagama hakata kellegagi.

Selle jaoks on loomulikult testament.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi on lapse nimel, saab laps selle ühel päeval endale. Kui asi on vanema nimel ja vanemaga midagi juhtub, saab laps seda parimal juhul jagama hakata kellegagi.

Kui lapsega midagi juhtub, pärid kinnisvarast poole ning teise poole sinu selleks ajaks vb eksmees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogun.

Aga kõige rumalam mõte on koguda niisama mingile kontole. Koguma peab mingisse investeerimisfondi vms, mis pika aja jooksul säilitaks enam-vähem selle sissemakstava raha väärtuse ja võimalusel isegi kasvataks seda. Minu valitud fondi keskmine tootlus oli aasta alguseni c 20%, mis pole üldse halb.Praegu on erilised ajad ja sellist tootlust ma kindlasti ei oota.  Kogun lasteraha igal lapsel oma fondi ja saavad kätte 21 aasta vanuselt, et siis peaks juba veidi mõistust peas olema peale suurt puberteeri, et ehk oskavad seda kasutada siis näiteks korteri sissemaksuks või enese arenguks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koguma peab mingisse investeerimisfondi vms, mis pika aja jooksul säilitaks enam-vähem selle sissemakstava raha väärtuse ja võimalusel isegi kasvataks seda. Minu valitud fondi keskmine tootlus oli aasta alguseni c 20%

see oli sul vist https://arileht.delfi.ee/artikkel/94934143/fotod-miljoni-euro-omastamises-suudistatavad-erial-i-juhid-astusid-kohtu-ette

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kogute lapsele raha?