Esileht Väikelaps kas kõhuviirust põdenuil tekib ka mingisugune immunsus kasvõi lühiajaliselt?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kas kõhuviirust põdenuil tekib ka mingisugune immunsus kasvõi lühiajaliselt?

Postitas:

Meie pere põdes kuua aega tagasi kõhuviirust. Nüüd lasteaias on kõhuviirus sees, mõtlen et kas võib loota et minu laps on sellele nüüd vähemalt paar kuud immuunne? Ilmselt vist mitte, neid nii erinevaid või mis teie kogemus ütleb? Ei tahaks nüüd last selle hirmus ka koju jätta kuna seda viirsut võib saada mujaltki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuviiruseid on jah mitmeid.
Rotaviiruse kohta tean, et mingi immuunsus ikka tekib ja sellepärast on esimene põdemine kõige hullem, edaspidi läheb lihtsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna olen kuulnud, et peale mingit kõhuviirust tekib lapsele immuunsus pooleks aastaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Immuunsus võib küll tekkida, kuid neid viiruseid on nii palju erinevaid, et pole lootust pääseda.
Me ise ootame ka, et mis see nädal saama hakkab. Rühmas okseviirus sees, aga me saime teada alles järgmisel päeval, et eelmine päev oli yks laps rühmas oksendanud. Polnud siis enam mõtet oma jõmpsikat ka ära jätta. Põhimõtteliselt eelmine nädal iga päeva üks laps oksendas rühmas. Üks laps oksendas nädala alguses ja siis ülejärgmine päev toodi jälle aeda, kuna lapsel oli kodus igav ja muidu oli rõõmus ning sama päev see õnnetu oksendas veel korra. Jõudu soovin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul põdes esimene laps alla 2-aastasena (täpset vanust ei mäleta, vb isegi alla 1a oli see) väga-väga raskelt Norwalk viirust http://www.omaklubi.net/t1674-talvine-oksendustobi-ehk-kohugripp-ehk-norwalk-viirus. Olime Merimetsas sees ja testidega tehti viiruse tüüp kindlaks. Lapsel oli ülikõrge palavik mitu päeva, oksendamine jne. Oli mitu päeva tilga all. Ma ei tea, kas sellest, aga lasteaia aja jooksul põdes ta ainult üks kord kõhuviirust ja seda ka kergelt. Tihti tuli koju, et näed see laps täna oksendas ja too laps, aga ise ta ei jäänud. Nüüd poiss 7a ning polegi rohkem kõhuviirust oksendamisega põdenud kui see kord,kui olime haiglas ja 1 kord umbes 5-6-aastasena.

Sel aastal oli meil peres ka okseviirus korra. Väiksem oksendas, ma ise oksendasin. 7-aastane ütles, et pisut iiveldab ja oli isutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:55; 17.01 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka seda juttu kuulnud, et iga järgmine kord läheb kergemalt.
endal tüdruk väiksena põdes ikka ka neid haigusi ja pean tõdema, et põeb kergemalt kui väiksena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on 2. aastat lasteaias ja nüüd siis saime kaks korda järjest. 1. jaanuari paiku oksendasid 2 päeva ja siis loomulikult ka mina ning siis üleeile jälle sama jama ja täna mina järgi.

Lasteaias on okseviirust olnud päris palju, aga need korrad siis on lapsed saanud.
Minuga on aga hoopis teisiti. Kuna mul see aasta väga stressirohke, siis saan lasteaiast ise kõik viirused külge. Siiani on olnud iga 2-3kuu tagant kõhuprobleemid, nüüd siis u 2 nädalat ainult vahet.
Lapsed ei saa ise üldiselt peale nohu ja köha üldse midagi, aga mina olen saanud ka neid kõrge palavikuga tõbisid. Iseenda tervis on küll täiesti käest ära….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdenud, kas mul on lootust seekord pääseda, lapsed ja mees juba olid, mina olen hetkel veel terve. esimesel oli haigus neljapäeval. Kardan kohutavalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need tavalised okseviirused võivad peresiseselt isegi 2. korda nakatada. Ehk 1. pereliige haigestub esmaspäeval, teine kolmapäeval, kolmas reedel ja täitsa vabalt võib pühapäeval 1. pereliige uuesti haigestuda, kui kodus pindu ja esemeid ei desinfitseerita ja koos magatakse.
Meil korra juhtus täpselt nii ja arst ütles, et kui piisavalt ei desinfitseeri, juhtub seda üsna sageli. Ehk mingit immuunsust tavaviiruse vastu küll ei teki.
Aga vana hea abivahend on küüslauk – viiruse koju tekkides on vaja OTSEKOHE süüa küüslauku kõigil, kes veel haiged pole. Küüslauk aitab aga ainult siis ja neile, kes veel viirust saanud pole.
Ise olen käinud ka okseviirusega kodus sünnipäeval koos lastega ja mitte keegi ei haigestunud, sest sõime juba enne minekut küüslauku ja mitu päeva peale käimist ka iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi kodu desinfitseerinud ning kõhuviirus pole ringlema jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:55; 17.01 11:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps kas kõhuviirust põdenuil tekib ka mingisugune immunsus kasvõi lühiajaliselt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.