Esileht Beebi ja mitmikud Kas kõik kasutavad turvahälli alusega?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas kõik kasutavad turvahälli alusega?

Postitas:

Otsin parasjagu turvahälli. Vanem laps istus 7 a tagasi nägu sõidusuunas. Saan aru, et nüüd soovitatakse ikkagi selg sõidusuunas, olgu siis alus v mitte? Ja kas tõesti kõik kasutavadki ainult easyfix/easybase vms alust? Ma ei ole aru saanud, kas see on kaupmeeste uus nõks raha välja meelitamiseks, puhtalt vanemate mugavuseks või on sel tõesti niivõrd suur turvalisuse aspekt??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 14:26; 06.06 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas turvahälli üldse autosse kinnitada nägu sõidusuunas? See ongi ju ettenähtud ainult selg sõidusuunas kinnitamiseks, vahet pole kas alusel või mitte.

Meie alust ei kasutanud, kinnitasime mõlema lapsega turvavööga. Ilsmelt ei sõitnud piisavalt tihti ringi, et see oleks probleem olnud või siis just vastupidi, sõitsime piisavalt tihti ringi, et turvavööga kinnitamine oli käkitegu 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole isofix alusele kinnitatud turvatool/häll kuidagi turvalisem. Seda juhul kui turvavöö on õigesti kinnitatud. Lihtsalt isofixiga ei saa eksida ja see on mugavam. Turvavööga kinnitamisel on palju nüansse (nt tuleb vältida turvavöö keerdumist jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sa ajad midagi sassi. Turvahällid on kõik juba algusest peale olnud paigaldatavad selg sõidusuunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvahällid olid ka 10 a tagasi selg sõidusuunas ja on ka praegu. Turvatoole on küll nii- ja naasuguseid.
Mis aga seda alust puudutab, siis olen aru saanud, et ennekõike on see mugavuse (ja selles mõttes ohutuse teema, et alusele turvaliselt paigaldamine on lihtsam kui turvavöö turvaliselt paigaldamine) asi. Küll aga peab vaatama, kas autol, milles turvahälli kasutama hakatakse, on üldse aluse panekuks vajalikud kinnitused. Minu autol nt ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on turvahäll ilma isofixita (aluseta). Kuna meil on kasutusel kaks autot, siis peaks seda alust kogu aeg ühest autost teise tõstma ja see pole sugugi mugavam kui lihtsalt ilma aluseta kasutada. Eelmisel lapsel oli õelt saadud isofix alusega turvahäll, aga see oli hirmus kobakas ja mulle ei meeldinud, kuidas see häll aluse peal justkui kergelt loksus (BeSafe). Turvavööga tundus stabiilsem (kuigi see vahe ilmselt oli minu peas). Kui turvavöö on piisavalt pikk, siis ei võta see turvavööga kinnitamine mingit erilist lisavaeva. Nagu eelkõnelejadki ütlesid, ei ole turvavööga kasutamine ohtlikum, aga peab jälgima, et turvavöö oleks korralikult ilma keerdudeta ja ilusti pingutatud (harjutamise asi).

Turvatoolid on meil isofixiga, ühes autos üks, teises teine. Need mõistagi on alusega ühes tükis ning isegi kui kasutad turvavööga kinnitamist, siis ega see alus sealt ära ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kolme lapsega mingeid aluseid kasutanud turvahällil. Ei näinud probleemi turvavööga kinnitamises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Täitsa võimalik, et ka tookord oli turvahäll selg sõidusuunas, piinlik tunnistada.. tookord oli sügavas tumedas depressioonis, vb ajan turvatooliga sassi.
Tänud vastajatele, pilt veidi selgem!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 14:26; 06.06 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka ilma aluseta. Kasutame väga harva (ühe beebiga max 10 korda – kuni kolib turvatooli juba üle). Kui sõiduks läheb, siis vöötan korralikult ära – võtab tõenäoliselt kauem aega kui lihtsalt alusele asetada, aga samas kiiret pole ja korra paari kuu jooksul leiab selle aja, et häll hoolikalt paika sättida ja ära kinnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alus on lihtsalt tohutult mugav. Esimese kahe lapsega ei olnud alust, kolmandaga ostsin. Loomulikult kui sõidaks 1-2x nädalas, siis poleks erilist vahet aga ma panin hälli autosse iga päev mitu korda (viisin keskmist lasteaeda, käisime linna peal asju ajamas, ujumas, shoppamas, kohvikus lõunat söömas jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei olnud alust, eeskätt just rahalistel kaalutlustel, sest laiutamiseks pole olnud ressurssi. Kaks last sai niimoodi ära peetud, aga ausalt, kui ma peaksin praegu uuesti selle otsuse tegema, siis ma otsustaksin selle lisaraha leida ja aluse osta. Eriti just teise lapsega tundsin alusest puudust, kui absull iga väikese sammu pärast oli vaja juba kaks last autost lahti ja autosse vöötada. Ikka nõme ajakulu ja tüütus iga jumala kord, ehkki turvahälli kinnitamise liigutused jäävad ju varsti käe sisse ja tulevad automaatselt. Aga noh, teise lapsega mõtlesin juba, et rohkem lapsi plaanis ei ole ja hälliaeg on lühike, kannatan kuidagi ära. Aga jah, kui praegu oleks kaks last järjest plaanis, investeeriksin küll alusesse ja hoiaks millegi muu arvelt kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa on olemas isofix alus. Oluliselt mugavam häll lihtsalt sinna peale klõpsata. Ja kindlasti turvalisem ka selles suhtes, et isofix kinnitused on ju auto kere küljes kinni ja need on ju metallist jullad, alusel on metallist haaratsid mis kinnituvad siis auto isofixi külge ja hällil on metallist torud, millega käib aluse külge, seega üliturvaline igatepidi. Ja minul on selline alus millele saab hiljem turvatooli ka peale panna, et ei pea hakkama eraldi uut alust ostma ja tooliga ka väga turvaline autos. Tooli muidugi ei pea kogu aeg hakkama sealt välja kiskuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neli last, kahega kasutasin turvavööga ja sealt edasi isofixiga. Elu parim otsus! Võrratult palju mugavam ja turvalisem ka. See paarsada eurot pole väärt seda, mis vatti su selg saab iga kord selle turvavööga jännates seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas kõik kasutavad turvahälli alusega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.