Esileht Väikelaps kas kõik lapsed joovad piima?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kas kõik lapsed joovad piima?

Postitas:

ma ei ela Eestis ja tekkis selline küsimus lihtsalt.
minu kolm last pole joonud ega joo, sest siin lihtsalt pole see tavaks. alguses, esimese lapsega, küll proovisin ja meelitasin, aga kuna see ainult minu üksiküritus oli ja lapsel kellegi näol eeskuju ka polnud (ma ise jõin vaid lapsena), siis nii ta jäigi.
suuremad söövad küll hommikukrõbuskeid piimaga vähemalt, aga väiksem saab ainult piimaga tehtud putru ja titejogurteid vahel.
kohupiimagi siin pole meil 🙂
hommikul juuakse värskelt pressitud mahlasid, lõunal juuakse samuti mahla või vett ja õhtusöögi kõrvale vett..täiskasvanud pigem õlut või veini.
kohe selline nostalgia tuleb peale kui mõtlen, et suured mehedki Eestis sööklas piima söögi kõrvale ostsid 🙂
samas ka arstid ei tähtsusta seda. piimatooted on juur ja puuviljadest ikka oluliselt tahaplaanile jäävad toiduained.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna ei joo piima, ja kah elab rõõmsalt ja rahulikult.
minu lapsed on piimahullud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2-aastane pole peale rinnapiima ühtki piima joonud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas seisukoht, et piima joomine on kahjulik. Eriti homogeniseeritud ja pastöriseeritud piima joomine. Eestis pole see väga laialt levinud.

Aga meie peres joome kõik piima, täispiima otse talunikult. Laps (4a) eelmisel ja sellel aastal talveperioodil eriti ei taha piima juua. Keegi muidugi ei sunni ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt siis lehmapiima mõtled… no see ju ikka lehma lastele ehk vasikatele muarust… Aga vastus siis, et ei tarbi ise ja pole ka lastele andnud, alla 2-aastasena kindlasti mitte. Nüüd on vahel kuskil saanud proovida (nt.lastehoius) aga ega ta pole sellest midagi arvanud ka, jook nagu iga teinegi. Maal käiest joome vahel naabrimehe kodust kitsepiima ja pudrule annab see vahelduseks teistsuguse maitse. Poepiimatoodetest siis vaid taluvõi ja atsidofiilhapupiim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sellest pole midagi, kui nad sul piima ei joo. Küll aga leian, et piimatooteid peaksid nad siiski tarbima – nt jogurtit, juustu. Minu meelest Eestis ongi see piimakultus natuke ülepaisutatud – piimatooted on olulised, aga kindlasti ei pea laps jooma liiter piima päevas. See tooks kasu asemel kahju. Pudruga tehtud piim, üks jogurt, natuke juustu…kui võimalik siis, klaas keefiri – kõik kokku peaks nagu piisama. Ei ole muidugi ekspert. Ja juur- ja puuviljad ongi toidupüramiidi järgi olulisemad 🙂 St mitte olulisemad, aga neid tulebki rohkem tarbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks piimavasikat kodus. Mehe ja 4,5 aastase lapse näol. Mina ise piimast niiväga ei hooli, 1-2x nädalas joon pool klaasikest. Kohvi peale muidugi minu jaoks asendamatu 😀 Samuti teen kõik pudrud alati piimaga ja laps sööb ka krõbuskeid piimaga. Lasteaias on ka mõnikord piim söögi kõrvale. Lisaks veel kohupiimad, kohukesed, jogurtid alati külmkapis olemas (mõnikord, jah, seisavad päevi niisama, ilma et keegi sööks, kuid vähemalt on alati võtta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei joo, minu laps ei joo. Alguses ei joonud talumatuse tõttu, siis seetõttu, et pole harjunud. Lasteaias vist vahel joob paar lonksu. Sööb aegajalt juustu. Ei tunne üldse muret sellepärast, et laps piima ega piimatooteid ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neli last on siis vasikad, jooks liitrite viisi piima, kui vaid ette anda oleks. Me ise mehega samuti. Kahjuks ei jõua nii palju osta kui ära tarbitaks, ca 5 liitrit päevas läheks küll nagu mutiauku.. Juustu armastavad samuti, seda ostan ikka tihedamini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei joo peale vee midagi.
Piima pole isegi proovinud kunagi juua, ei söö ka piimasuppi. Samas kohupiima, hapukoort ja juustu sööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu laps ka ei joo, kuid vahest harva pool tassikest. Putru teen piimaga. Kakaod joob õnneks ka piimaga tehtult, kuid sedagi väga harva.
Mingi aeg jõi kohvikoort :D. Keefirit joob ka väga vähe.
Peale sööki joob vett või mahla.
Kohupiima, kohukesi sööb.

Ma ise ka ei joo piima, v.a kui teen kakaod.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul 2 last (5-aastane ja 2a10k) ja kumbki ei joo piima. Ei söö ka krõbuskeid piimaga, magustoite (saiavorm vms) piimaga ega piimasuppi. Kusjuures allergiat ei ole, sest toidu sees (pudrud, kastmed, koogid vms) on piim. Minu tutvusringkonnas ainsad sellised lapsed. Eks me siis püüa mingeid muid piimatooteid süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Eestis 🙂 Minu lapsed ka ei joo piima, mina ja abikaasa samuti mitte. Kuigi meil on piimapakk (3,5%) koguaeg kapis, sest keedame hommikuti putru. Joome mahla, vett, kohvi. Lapsed vahel joovad ka 35% koort (siis kui kätte saavad:), suvel joovad kõik kama. Piima ei väldi, lihtsalt pole tavaks saanud see piima joomine. Pannkookide kõrval peab küll piim olema 🙂 Hapukoort, jogurtit, kohupiima ja juustu tarbima ka. Ei pea vajalikuks piima promomist joogina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg joob jälle tohutult piima, peale võõrutamist aastaselt hakkas veel rohkem tahtma, ikka liiter läheb iga päev ja ta jooks veelgi kui saaks, samas toidu juurde joob ta vett, piim on hommikul, tuttu minnes ja näiteks autosõidul tal, joob veel ka siirupivett(ma teen ise siirupi ebagüdooniast meega), minu arvates ta tarbib üldse koletupalju vedelikke, aga no viga tal midagi pole nii et lasen tal juua mida tahab! Kusjuures värske piim tekitab tal gaase aga kauasäiliv mitte, see on ka kummaline, kuigi ega need gaasid valu ei tekita sest ise igati rahul olles puuksutabki siis:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei joo ise piima ning samuti ei joo seda lapsed. Hommikupudru ja kohvi on piimaga. Samas sööme juustu ning joome keefiri. Jogurtist on minu lastel hetkel tüdimus, eelistavad hapendatud piimatooteid mis pole magusad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps kas kõik lapsed joovad piima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.