Esileht Koolilaps Kas kõik poisid mängivad arvutimänge?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas kõik poisid mängivad arvutimänge?

Postitas:

Olen üsna arvutivõõras, tööl ikka kasutan, aga rohkem huvi ei ole ka.
Poeg on 13 a ja esitab iga päev pikki monolooge, kuidas tema inimõigusi on rikutud, sest kõik sõbrad mängivad arvutimänge ja neid on kodus võimsad arvutid. Temal on ainult vanemate läpakas, mis midagi normaalset välja ei vea- tema sõnad.
Midagi ta siiski seal mängib.

Kas lastele ostetaksegi mänguriarvutid?
Rahapuudust ei ole, aga hulga küsimusi tekib küll. Kuidas liigkasutust piiratakse? Mingi programmiga ilmselt, aga see tundub nii imelik, et igapäevaselt siis muudkui valva, et laps sinna ära ei kaoks?

Vajan kogemusnõustamist 🙂

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No 13-aastasel poisil võiks küll olla mängude mängimiseks sobilik arvuti.

Mängimise ajas ja mängude valikus võib teha kokkulepped. Liiga veriseid pole vaja lasta mängida ja kindlasti mingi ajaline graafik. Seejuures tuleks seda graafikut ise jälgida ja enne aja lõppemist lapsele meelde tuletada, et nüüd hakkab aeg kukkuma (ntx 10-15 min varem). Ja kui siis kell kukub, siis lähed ütled, et tänaseks limiit täis. Mingit sellist asja rakendada, et masin end ise järsku välja lülitab, on siiski liiga järsk. parem on kui ta ise enne välja logimist oma poolelioleva asja ära lõpetab, vajadusel mängu salvestab või siis viib oma tegelase nn ööbimiseks sobivasse kohta (mitte ei kao keset lahingut kuskil koopas, pärast jube nõme oma laipa sealt järgmisel päeval otsima minna).

Ma olen ise mänge mänginud ja saan sellest väga hästi aru, kuidas seal aeg kaob. Logid korraks sisse ja siis ongi juba tund aega möödas. Oleneb mängust. Strateegiamängud kulgevad aeglasemalt, seal reaalselt ei teegi tunni ajaga eriti midagi ära.

Uuri poja käest esmalt, mis mänge ta soovib mängida, seejärel võid guugeldada, tutvuda mängu kodulehega, hindu vaata ka. Mõned on kuumaksulised, teised tuleb välja osta, eks siis ise arutate, kuidas ta selle mängu endale osta saab. Kuumaksuline on minu kogemust mööda parem kui mingi selline, mis on küll algselt tasuta, aga siis peab vidinaid juurde ostma hakkama.

Mina olen mänginud blizzardi mänge, warcrafti, diablot, hearthstone’i jms mis seal on. Hearthstone on selline, mida saab tasuta mängida. Seal on küll niisuguseid asju ka, mida on võimalik päris raha eest osta, aga kaardipakke saab juurde ka mängus queste tehes. No su poega see mäng ilmselt ei huvita, pigem mingid teised, kus saab mängukeskkonda sisse logida ja oma chariga ringi rännata.

Tsivilisatsioon on vana hea asi, mida ma ka aeg-ajalt mängin. Sellega on hea, saab ka üksi toksida, salvestada ja siis hiljem jätkata. Teised mängud on enamasti ikka sellised, et seal on oluline ka grupiga koostöö ja suhtlemine.

Sõber mängib mänge koos pojaga, hetkel ei meenu, mis mängu nimi on, igal juhul on seal mingid dinosaurused ja saab ka koos mingeid grupiülesandeid täita.

Üldiselt soovitan arvutimänge mitte peljata, neid on palju erinevaid ja üldiselt need mingil moel tulevad ikka kasuks ka. Näiteks saab arendada keeleoskust, majandamisoskust, mängu aja piirangu tõttu ka ajakasutust jms.

Ja miks mitte ise ka seda mängu proovida, et aimu saada, mida seal tehakse ja kui palju aega on okei mingi mängu jaoks eraldada. Vbla teha nii, et mõnel päeval ei mängi üldse, aga siis nädalavahetusel saab ühe korra teha pikema sessiooni.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel (poisid) on alates 10. eluaastast oma arvuti olnud. Kobedamat kui minul ja mehel, neile ei osta, sest meile on need töötegemise vahendid. Niisiis on lastel kaasaegsed, aga suhteliselt lahjad arvutid. On eraldi odav graafikakaart ja on 8 GB RAMi, aga muus osas nagu keskmine kontoriarvuti.
Meil on õigus keelata neil mõningaid mänge mängimast, mis minu arvates pole lastele sobivad, aga üldiselt mängivad nad talutavaid või isegi normaalseid mänge: Minecraft, Age of Empires, Civilization (esimesed versioonid, need on lemmikud ja töötavad ka eelmise aastatuhande arvutite peal…).
Arvutiaeg on piiratud ja sellest peavad nad kinni. Ise peavad taimeriga aega jälgima ja kui nad seda teha ei suuda, otsustan oma suva järgi millal küllalt saab. Peale nende kojujõudmist olen kas mina või isa hiljemalt paari tunni jooksul kodus, nii et lõputut arvutisistumist ei saagi olla.
Jutte, et kõik teised… nad ei räägi ja ega mind ei huvitakski, mida “kõik teised” väidetavalt teevad, sest taolised jutud on äärmiselt subjektiivsed ega peegelda kaugeltki tõde.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvutimängude mängimine? minimaalselt.
arvuti ja selle kasutamine? loomulikult.
oma lauaarvuti tuli algklassides, 1.oma tuttuus läpakas 5.kl, seda selleks et saaks arvutiga koolitöid teha (nende koolis oli isegi põhikoolis osa materjale Moodles) ja loomulikult programmeerimiseks.
minu laps osales teemaalgataja lapsega umbes samas vanuses TÜ teaduskooli e-kursusel “Teeme ise arvutimänge”, kus nö mängu tegemise nime all õpetati neile pythonis programmeerimist. edasi juba 7.kl programmeerimisteemaline loovtöö ja nformaatikaolümpiaadid.

arvutiaja piiramist õigeks ei pea, küll aga võiks vanem huvi tunda, mida laps seal arvuti taga teeb. tahab arvutit kasutada, siis õpeta, näita, et sellega saab teha muudki, kui mängida.

meie väikesest arvutihullust on nüüdseks ühe it-firma üks juhte saanud.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lastele ostetaksegi mänguriarvutid?

Jah, ikka võimsam arvuti ja lisaks hea graafikaga kuvar, mänguriklaviatuur, korralikud kõrvaklapid koos mikrofoniga ja mängurihiir ka otse loomulikult.
https://digi.geenius.ee/blogi/klicki-100-soovitust/kasva-tsempioniks-mangurikomplekt-millega-on-koik-voimalused-voita/
Sai mugavamaks istumiseks muretsetud ka uus tool https://onoff.ee/gaming-est/manguritoolid/canyon-fobos-manguritool/
Meie poeg sai kõik need asjad umbes kümneaastaselt.
Praegu on 14.a ja mängib peamiselt Fortnite, koos sõpradegrupiga onlines.
Arvutiaega pole me tal kunagi piiranud ja ilmselt tänu sellele, et on võinud väikesest peale vabalt arvutit kasutada, ta seal väga pikalt järjest passida ei tahagi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehe vana mängimiseks ehitatud lauaarvuti, mida kasutavad 15 ja 10 poisid mängimiseks. Monoloogid, kuidas kõik sõbrad võivad iga päev mängida, olen üle elanud. Minu omadel on mängu aeg 2h laupäeval ja 2h pühapäeval. Koolipäevadel ei mängi. Nutitelefoni pole samuti kummalgi. Normaalsed lapsed on, õpivad, käivad trennis, mängivad lauamänge. Suurem kasutab vahel nädala sees arvutit koolitöödeks ja klassi grupiga suhtlemiseks, aga mitte kunagi tundide viisi ja peale kl 21 täielikult välistatud.

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Poiss 14.
Ise kogus raha, ise komplekteeris lauaarvuti (isa nõustas tehniliselt, mina tellisin, maksis pisut alla 900 euro), sõpradega koos panid kokku.
Mängib palju. Keeleoskus on küll kõvasti arenenud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvutimängude mängimine? minimaalselt.

arvuti ja selle kasutamine? loomulikult.

oma lauaarvuti tuli algklassides, 1.oma tuttuus läpakas 5.kl, seda selleks et saaks arvutiga koolitöid teha (nende koolis oli isegi põhikoolis osa materjale Moodles) ja loomulikult programmeerimiseks.

minu laps osales teemaalgataja lapsega umbes samas vanuses TÜ teaduskooli e-kursusel “Teeme ise arvutimänge”, kus nö mängu tegemise nime all õpetati neile pythonis programmeerimist. edasi juba 7.kl programmeerimisteemaline loovtöö ja nformaatikaolümpiaadid.

arvutiaja piiramist õigeks ei pea, küll aga võiks vanem huvi tunda, mida laps seal arvuti taga teeb. tahab arvutit kasutada, siis õpeta, näita, et sellega saab teha muudki, kui mängida.

meie väikesest arvutihullust on nüüdseks ühe it-firma üks juhte saanud.

Seda mis sina arvutiga teed on ju hoopis teine tera mida räägib teemaalgataja. Teemaalgataja laps ei osale kursustel ei õpi programmeerimist vaid mängib sihitult. Täiesti kaks erinevat tasandit.
Mängu aega tuleks siiski piirata, meelega ei ütle, et peab, midagi ei pea ja kus see kirjas on et peab, iga vanem otsustab ise. minu 13 aastasel poisil on piiratud mängude mängimise aeg 1h päevas, öösel on nutiseadmed blokeeritud. Oli aegu kus tal polnud piiranguid ja tagajärjed olid ettearvamatud. Laps tuli koolist ja hakkaski mängima, kadus igasugune ajataju, et kuhugile jõuda. Õppimisest ma parem ei räägigi, lapsel tekkisid keskendumisega õhtul raskused, õppida ei suutnud, ei suutnud jälgida mida ma räägin jne. Lahtise peaga poisil muutus mata arusaamatult raskeks, õpetajad kaebasid, et poiss ei tööta tunnis kaasa vaid vahib sihitult ringi. Ta mängis ka öösel.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 08:22; 17.01 16:27; 20.01 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan öelda, et arvutimängud iseenesest ei ole sugugi halvad. On üsna arendavaid mänge ja tänapäeval on plussiks ka see, et mängitakse grupiti ja grupis osalejaid võib olla igast maailma nurgast. Minu poeg (16) on sealtkaudu häid tuttavaid leidnud, (inglise)keeleoskus on paranenud ja silmaring on laienenud (sest kuigi enamajaolt räägitakse mängust, siis aegajalt tuleb muid teemasid ka sisse).

Arvan ka, et selles vanuses poisil võiks oma arvuti olla. Ja korralik, et silmi ei rikuks ja saaks normaalselt mängida. Kägu 16:10 nõuandeid tasub ka arvesse võtta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mängivad küll. Meil samuti ostetud poisile korralik mänguarvuti. Aega jälgime, aga kooliajal kooli ja trennide-huviringide kõrvalt lõputult mängida ei saagi. Pigem on see teemaks vabadel päevadel, et sinna ära ei kaoks. Mängivad sõpradega koos online’is ja tundub, et see on oluline ühine teema sõpradega, millest rääkida ja mida koos teha. Ma muidugi seda keelevärki üle ei tähtsustaks, sest need vestlused on suhteliselt piiratud mida nad mängus peavad, aga eks mingil määral kuulamisoskust ja rääkimisjulgust annab küll.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 8 ja 10. On korralik arvuti, mille peal töötavad enamik praeguseid mänge. Ostsime kasutatuna ja üht-teist oleme lisanud/välja vahetanud. Ajapiirang on 2h päevas, aga kui keegi tahab midagi asjalikku teha(referaati, progemiskursust jne), siis saab juurde aega. Kui on rahaliselt võimalik, siis ostaks lapsele mõistliku hinnaga mänguarvuti. Samas, kui selleks peab olulislet millegi muu pealt kokku hoidma, siis ei ostaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14- ja 12-aastased poisid, kahepeale on hea mänguarvuti. Mingeid ajalisi piiranguid ei ole ega teki seni, kuni kooliasjad korras ning laps tundub sotsiaalselt adekvaatne. Vanem laps mängib päris palju, koolivaheajal vahel ka päevade kaupa. Noorem mängib vähem, sest tal on mitmeid muid tegevusi, mille jaoks ta aega vajab.

Kõik see arvuti ja mängimisega seotud poleemika meenutab mulle neid aegu, kui tõenäolisiselt raamatute lugemine tundus talupoegadest vanematele samasuguse ohtliku ajaraiskamisena. Kirjandusest tuleb meelde Kadri, kes ka oma vanaema meelest liiga palju luges ning sellega silmi rikkus. Eks see, mis on uus ja võõras, tundub ikka ohtlik. Mina ise mängisin samuti noorest peast palju arvutiga. Ostsin endale arvuti ülikooli teisel kursusel 1990ndate lõpus ning eks sai ka tundide ja päevade kaupa mängitud. Praegu enam ei viitsi ja prioriteedid on teised.

Oma laste puhul, ka selle palju mängiva vanema lapse puhul, loodan sisemisele enesetõhususele – kui tekivad muud huvid, motivatsioonid ja ambitsioonid, siis aeg, mida arvutiga mängimisele kulutada, väheneb täiesti loomulikult ilma igasuguse käsu ja keeluta. Kui aga koguaeg on väline kontroll peal, siis see sisemine enesetõhusus ja motivatsioon ei saagi areneda. Lõputult lapsi aga kontrollida ei saa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peabki mängima arvutiga. Hea lapsehoidja. Kindlasti ärge keelake.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 08:22; 17.01 16:27; 20.01 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 12 aastane ja mängib sõpradega online mänge. Oma lauaarvuti sai 10. aastaselt, pole just kõige võimsam, seega saab nüüd 13. sünnipäevaks uue arvuti. Mängimise aeg on lubatud õhtul peale seda kui on õpitud kuni siis ca 30 min enne magama minekut. Kell 21:30 annan teada, et hakkame magama sättima, siis teab, et hiljemalt kell 22:00 peab olema arvuti kinni, pestud ja teki all. Senini pole sellega probleeme olnud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 17:05; 20.01 11:17; 20.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid 13 ja 15 ning mõlemal on oma mänguriarvuti. Koolis õpivad hästi ja käivad ka trennis, seega väga palju aega seal istuda pole aga mängida tahavad jah, kuna kõik ju mängivad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil on kodus olemas hea telekas, siis äkki ostke pigem Playstation. See on esiteks odavam kui mõni mänguriarvuti (kuigi mängud on suht kallid ikkagi). Kui teie peres telekat vahel vaadatakse, siis ei saa poeg seda täielikult hõivata ja piiramatult mängida – ikka tahate ise ka ju vahel midagi vaadata. Lisaks sellele on ka laps ilusti elutoa diivanil silma all, saate jälgida, millise sisuga mänge mängib, kui sellist sorti järelvalve ka teie jaoks oluline on. Kõige tipuks ei anna lapsel väikeseid valgeid valesid välja mõelda, a’la “oi, ema, ma ei saa praegu arvutist ära tulla, ma teen Quizletis vene keele sõnu”, samal ajal kui ise midagi mängib. Mulle tundub selline lahendus suht hundid söönud – lambad terved lahendusena, aga eks see oleneb teie perest ka, kuidas ikkagi kõikidele pooltele sobib.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need teie mängurid raamatuid ka loevad? Mis hinded neil koolis on?
Kahju sellistest lastest ausaltöeldes…

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas need teie mängurid raamatuid ka loevad? Mis hinded neil koolis on?

Kahju sellistest lastest ausaltöeldes…

minu mängur hakkab põhikooli lõpetama ja õpib puhtalt viitele (sel aastal on nn jooksvates hinnetes üks 4 ka olnud).
juturaamatuid loeb tõesti üsna vähe, küll aga teadus- ja tehnikakirjandust

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need teie mängurid raamatuid ka loevad? Mis hinded neil koolis on?

Kahju sellistest lastest ausaltöeldes…

Minu “mängur” ka tõepoolest ilukirjanduslike raamatuid lugeda ei armasta. Küll aga huvitab teda väga ajalugu ja nädalavahetustel käib drooniga looduspilte tegemas. Nädala sees kahjuks ei jõua, kuna 5 korda nädalas käib trennis. Hinded kuni viienda klassini olid puhtalt viied, nüüd kuuendas kipub mõni neli sekka tulema. Ei tea, mispärast peaks temast kahju olema? Täitsa tubli, rõõsa ja rõõmus laps.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 17:05; 20.01 11:17; 20.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need teie mängurid raamatuid ka loevad? Mis hinded neil koolis on?

Kahju sellistest lastest ausaltöeldes…

Minu “mängur” ka tõepoolest ilukirjanduslike raamatuid lugeda ei armasta. Küll aga huvitab teda väga ajalugu ja nädalavahetustel käib drooniga looduspilte tegemas. Nädala sees kahjuks ei jõua, kuna 5 korda nädalas käib trennis. Hinded kuni viienda klassini olid puhtalt viied, nüüd kuuendas kipub mõni neli sekka tulema. Ei tea, mispärast peaks temast kahju olema? Täitsa tubli, rõõsa ja rõõmus laps.

mul on lapsest kahju, et tal nii rumal ema on

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 08:22; 17.01 16:27; 20.01 12:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas need teie mängurid raamatuid ka loevad? Mis hinded neil koolis on?

Kahju sellistest lastest ausaltöeldes…

Minu “mängur” ka tõepoolest ilukirjanduslike raamatuid lugeda ei armasta. Küll aga huvitab teda väga ajalugu ja nädalavahetustel käib drooniga looduspilte tegemas. Nädala sees kahjuks ei jõua, kuna 5 korda nädalas käib trennis. Hinded kuni viienda klassini olid puhtalt viied, nüüd kuuendas kipub mõni neli sekka tulema. Ei tea, mispärast peaks temast kahju olema? Täitsa tubli, rõõsa ja rõõmus laps.

mul on lapsest kahju, et tal nii rumal ema on

Õnneks on laps rahul, et tal selline “rumal” ema on. Sinu arvamus meid eriti ei kõiguta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 17:05; 20.01 11:17; 20.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks mängivad jah. Vähemalt meie koolis. Istuvad onlines ja mängivad koos.
Mina ei arva, et see on hea, aga nii ta on. Kui ei mängi, oled autsaider.
Kui piirangud töötavad, siis pole hullu. Kui läheb köest öra, tuleb piirata või loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täiskasvanud laps, arvutis on terve elu liiga palju aega veetnud. Nüüdseks kahetseb ta juba ise arvutis mahamängitud elu ja aega. Tunnstab, et arvutimängud pole temas midagi tarka ega head arendanud.
Lugemata on jäänud ilukirjanduslikud raamatud, eesti keel on seetõttu tal nõrgem kui inglise keel (mida arvuti kaudu tõesti intensiivselt õppida saab).
Praegu teeme lapsega arvutis maha mängitud aega tasa, õpime ennast emakeeles nõutaval tasemel väljendama. Omandatud inglise keel on selles protsessis suurim vaenlane.
Kui saaksin otsast alustada, ei ostaks lapsele iialgi neid kalleid mänguarvuteid.
Nüüdseks on laps ise valinud ühiskonna hoiakutele vastuvoolu ujumise tee, oleks saanud seda ka puberteedieas arvutimängude ignoreerimisega ära kasutada.
Targad vanemad hoiavad oma teismelised arvutist ja nutitelefonist eemal. See on praeguseks minu ja minu täiskasvanud lapse, kes kõik riigieksamid, välja arvatud eesti keel, sooritas 94 punktile, sügav veendumus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 22:15; 22.01 07:23; 22.01 19:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on täiskasvanud laps, arvutis on terve elu liiga palju aega veetnud. Nüüdseks kahetseb ta juba ise arvutis mahamängitud elu ja aega. Tunnstab, et arvutimängud pole temas midagi tarka ega head arendanud.

Lugemata on jäänud ilukirjanduslikud raamatud, eesti keel on seetõttu tal nõrgem kui inglise keel (mida arvuti kaudu tõesti intensiivselt õppida saab).

Praegu teeme lapsega arvutis maha mängitud aega tasa, õpime ennast emakeeles nõutaval tasemel väljendama. Omandatud inglise keel on selles protsessis suurim vaenlane.

Kui saaksin otsast alustada, ei ostaks lapsele iialgi neid kalleid mänguarvuteid.

Nüüdseks on laps ise valinud ühiskonna hoiakutele vastuvoolu ujumise tee, oleks saanud seda ka puberteedieas arvutimängude ignoreerimisega ära kasutada.

Targad vanemad hoiavad oma teismelised arvutist ja nutitelefonist eemal. See on praeguseks minu ja minu täiskasvanud lapse, kes kõik riigieksamid, välja arvatud eesti keel, sooritas 94 punktile, sügav veendumus.

Targad vanemad õpetavad oma lastele aega jagama ja planeerima ????

Nagu eespool siin on kirjutatud, siis saab arvutimängude kõrvalt teha aktiivselt trenni, lugeda raamatuid, õppida hoolikalt jne. Nii et kõik ei ole ainult must ja valge. On ka vahepealseid variante, mis kenasti toimivad. Kui sina ei osanud oma last suunata arvutimängude kõrvalt näiteks ilukirjanduslikke raamatuid lugema vmt, siis see ei tähenda, et niimoodi on kõigil. Ei saa kohe järeldada, et arvutimänge mängida lubavad lapsevanemad ei ole targad ja need, kes last arvutist eemal hoiavad, on targad ????

Arvutimänge ei ole võimalik natukene mängida, nendest tekib sõltuvus ja hasart.
Ma näen kooliski heid arvutitega “aega jagavaid” lapsi. Keelelised oskused on allapoole arvestust, mälu on hüplik ja katkendlik, pidev närvilisus ja agressiivsus on sees.
Arvuti on täiskasvanu töövahend, mitte lapse mänguasi. Kõik muud jutud on enesepettus.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 22:15; 22.01 07:23; 22.01 19:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Poiss 7-aastane ja isa juures on arvuti kus mängud. Minecraft ja traktori-simulaator. Kujutan ette et vanemaks saades tulevad teised mängueelistused. Kindlasti ostan ka endale koju arvuti mängimiseks. 13-aastane muidugi tahab. Tee talle seda rõõmu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu noorem poeg eriti ei mängi, tal on suht suur koormus trennide ja hobide näol, nädalavahetustel on muud tegemised.
Korralik arvuti on olemas, kus ta vahepeal ka mängis.
Teemaalgatajale – eks ise peas kehtestama piirid. Samas ma ei nõustu, et arvutimängud oleksid tohutult arendavad – lapsed kaotavad oskuse oma vahel suhelda, kehaline areng jääb nõrgaks, tekib närvilisus jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täiskasvanud laps, arvutis on terve elu liiga palju aega veetnud. Nüüdseks kahetseb ta juba ise arvutis mahamängitud elu ja aega. Tunnstab, et arvutimängud pole temas midagi tarka ega head arendanud.

Lugemata on jäänud ilukirjanduslikud raamatud, eesti keel on seetõttu tal nõrgem kui inglise keel (mida arvuti kaudu tõesti intensiivselt õppida saab).

Praegu teeme lapsega arvutis maha mängitud aega tasa, õpime ennast emakeeles nõutaval tasemel väljendama. Omandatud inglise keel on selles protsessis suurim vaenlane.

Kui saaksin otsast alustada, ei ostaks lapsele iialgi neid kalleid mänguarvuteid.

Nüüdseks on laps ise valinud ühiskonna hoiakutele vastuvoolu ujumise tee, oleks saanud seda ka puberteedieas arvutimängude ignoreerimisega ära kasutada.

Targad vanemad hoiavad oma teismelised arvutist ja nutitelefonist eemal. See on praeguseks minu ja minu täiskasvanud lapse, kes kõik riigieksamid, välja arvatud eesti keel, sooritas 94 punktile, sügav veendumus.

Targad vanemad õpetavad oma lastele aega jagama ja planeerima ????

Nagu eespool siin on kirjutatud, siis saab arvutimängude kõrvalt teha aktiivselt trenni, lugeda raamatuid, õppida hoolikalt jne. Nii et kõik ei ole ainult must ja valge. On ka vahepealseid variante, mis kenasti toimivad. Kui sina ei osanud oma last suunata arvutimängude kõrvalt näiteks ilukirjanduslikke raamatuid lugema vmt, siis see ei tähenda, et niimoodi on kõigil. Ei saa kohe järeldada, et arvutimänge mängida lubavad lapsevanemad ei ole targad ja need, kes last arvutist eemal hoiavad, on targad ????

Arvutimänge ei ole võimalik natukene mängida, nendest tekib sõltuvus ja hasart.

On ikka võimalik natuke mängida ????

Näiteks ainult nädalavahetustel mõned tunnid või tööpäevade õhtutel tunnikese vmt. Ei ole mingit probleemi ????

Mõne tunniga nv-l ei jõua tasetki vahetada. Mis mängimine see selline on?
Ei usu ma sind küll hetkekski.
Arvutimängud ongi ju nii tehtud, et mõtet on neid mängida tundide kaupa. Muidu on lihtsalt mingi tuim klahvide plõksimine. Sellisel juhul võiks juba üldse mängimata olla.
Kordan: targad vanemad hoiavad oma lapse arvutimängudest eemal.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 22:15; 22.01 07:23; 22.01 19:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Kas kõik poisid mängivad arvutimänge?