Esileht Koolilaps Kas kõikides koolides hakkavad tunnid kell 08:00??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kas kõikides koolides hakkavad tunnid kell 08:00??

Postitas:

Kas kõikides koolides hakkavad tunnid kell 08:00??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnid ikka algavad. ja mitte kõikides koolides 08:00.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Täpsem info konkreetselt huvipakkuvate koolide kodulehekülgedelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil 8.30, kõrvalkoolis 8.15

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise Kolled¸is algavad tunnid alles kell 9.10, mille üle meie perel väga hea meel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 10:02; 08.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPL-s algavad 08:45, väga normaalne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

JWG-s algavad 8: 55 väikeste majas, Kevade tn 8:00

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21. Koolis algavad tunnid esimeses klassis mõnel päeval kell 9 ja mõnel päeval kell 10 (kell 8 ei alga kunagi). Vanemates klassides varieerub tundide algusaeg 8st 10ni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 14:03; 08.02 14:11; 08.02 14:31; 09.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil algavad 8.15 ja juba see 15 minutit päästab väga palju.
Olen seisukohal, et vähemalt algklassides võiksid tunnid alata kl 8.30 – 9.00. Eriti talveveeranditel.
Midagi ei juhtu, kui lapse koolipäev lõpeb 12 asemel kl 13 või 14. Aga talv läbi poole une pealt külma ja pimedasse õue vedamine kahjustab lapse immuunsüsteemi, närvisüsteemi jne. On muidugi lapsi, kes ärkavad ise rõõmsalt kl 7 või varem. Aga neid on igas klassis kuskil kolmandik. Mul kogemus nii õpetajana kui lapsevanemana. Praegu näen, kuidas lapsed tukuvad esimestes tundides sõna otseses mõttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie majas minnakse kooli 8.00 ja ma olen sellega sigarahul. Ise lähen ju samaks ajaks tööle – hea koos ärgata ja koos hommikust süüa ning korraga uksest välja astuda. Ma ei kujuta ette, et esimestes klassides läheks laps kooli pärast seda, kui vanemad on juba läinud. Siis kaoks ära hommikune koosolemine, mis annab mingi lisaturvatunde sellesse väikesesse põnni. Nüüdseks on laps juba põhikoolis, aga hea on ta ikka, et hommik varakult algab – nii on tal ka muusikakool ja trenn ning laulukoor ja robootikaring juba kella viieks-kuueks läbi ning õhtu on meie päralt.

Muide, kumbki meist pole hommikuinimene, aga kuna kool pole mingi koormus sellele lapsele, siis naudib ta just seda, et õhtul on AEGA lugeda või tegeleda mingite muude oma asjadega. Minu aeg on siis pärast seda, kui laps voodissse läheb (ehk kuskil 22.30 – 01.00) ja see vaikus raamatulugemiseks on nii pagana meeldiv, et mingil juhul ei vahetaks seda hommikul kauem magamise vastu. Magada saab ka nädalavahetustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 12:59; 08.02 13:33; 08.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole rahul, et 21. kk tunnid kell 10 hakkavad, sest siis minu lapse ega tema paljud klassikaaslased jõua seetõttu oma huviringidesse ega trennidesse. Ideaalne oleks minu arvates tundide alguse aeg kl. 9.00 või hiljemalt 9.15.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 10:02; 08.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie majas minnakse kooli 8.00 ja ma olen sellega sigarahul. Ise lähen ju samaks ajaks tööle – hea koos ärgata ja koos hommikust süüa ning korraga uksest välja astuda. Ma ei kujuta ette, et esimestes klassides läheks laps kooli pärast seda, kui vanemad on juba läinud. Siis kaoks ära hommikune koosolemine, mis annab mingi lisaturvatunde sellesse väikesesse põnni. Nüüdseks on laps juba põhikoolis, aga hea on ta ikka, et hommik varakult algab – nii on tal ka muusikakool ja trenn ning laulukoor ja robootikaring juba kella viieks-kuueks läbi ning õhtu on meie päralt.

Muide, kumbki meist pole hommikuinimene, aga kuna kool pole mingi koormus sellele lapsele, siis naudib ta just seda, et õhtul on AEGA lugeda või tegeleda mingite muude oma asjadega. Minu aeg on siis pärast seda, kui laps voodissse läheb (ehk kuskil 22.30 – 01.00) ja see vaikus raamatulugemiseks on nii pagana meeldiv, et mingil juhul ei vahetaks seda hommikul kauem magamise vastu. Magada saab ka nädalavahetustel.[/tsitaat]Kõik ei käi riigitööl … . Ei ole oluline kella 8-st koolialgust õigustada. Rahu!Enamus leiab, et kui 1. tund algab kl 8.45-9, on see suurepärane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:19; 08.02 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kõik ei käi riigitööl … . Ei ole oluline kella 8-st koolialgust õigustada. Rahu!Enamus leiab, et kui 1. tund algab kl 8.45-9, on see suurepärane.[/tsitaat]
Rahu, ei mingit \”riigitööd\”, täiesti tavaline erafirma kontor. Aga rahul olen tõesti.

Ma tegelikult ei mõista, mida see tund hiljem alustamine annaks? Lapsed oleks lihtsalt õhtul tunnikese kauem üleval ja ärkaks samamoodi hommikul raskustega. Saatke lapsed varem magama ja nad ärkavad vabatahtlkult hommikuti. Paari nädala pärast saab juba pärast tööpäeva lõppu valges suusarajale, kas see on siis nii halb? Aga kui tööpäev algaks tunni võrra hiljem, oleks valges suusatamine lootusetu. Samamoodi lapsed saavad juba praegu pärast kooli lõppu õues olla. Ma ei näe mingit eelist selles, et seistmes tund lõppeks kell 4, mitte kell 3 nagu praegu… Sorry, neid ju tegelikult ei olegi… pealt petliku illusiooni, et saab rohkem magada… aga see on naiivne arvamus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 12:59; 08.02 13:33; 08.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina pole rahul, et 21. kk tunnid kell 10 hakkavad, sest siis minu lapse ega tema paljud klassikaaslased jõua seetõttu oma huviringidesse ega trennidesse. Ideaalne oleks minu arvates tundide alguse aeg kl. 9.00 või hiljemalt 9.15.[/tsitaat]

Minule selline korraldus jälle sobib väga hästi. Lapse ringid on õhtupoolikul. Pole ka oma lapse klassi teiste lapsevanemate nurinat selles osas kuulnud. Alati on võimalik kooli vahetada, kui antud kooli töökorraldus ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 14:03; 08.02 14:11; 08.02 14:31; 09.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vabandust, aga miks sind nii hirmsasti häirib, et keegi arvab teistmoodi kui sina? Jumala eest, mine tööle kl 8ks ja vii lapsed kooli ka, aga ei ole vaja kribada esseesid, et teistele üritada selgitada, et nii, nagu nende jaoks toimib, on täitsa n6me ja paha :)[/tsitaat]

Las pragab omaette, inimene pole lihtsalt midagi kuulnud ärkamisaja nihutamise kahjulikust mõjust inimorganismile, eriti kui tegemist väikese lapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 14:03; 08.02 14:11; 08.02 14:31; 09.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Las pragab omaette, inimene pole lihtsalt midagi kuulnud ärkamisaja nihutamise kahjulikust mõjust inimorganismile, eriti kui tegemist väikese lapsega.[/tsitaat]
Mismõttes nihutamine? Ega ta ju lasteaeda ka pärast seda läinud, kui ma tööle olin kõndinud. Tegelikult, kogu mu idee seisneb hoopis selles, et on peresid, kellele sobib kell 8, on neid, kellele 9 ja nagu näha, on ka kella kümnese alustamise pooldajaid. Valigem siis koole nende algusaja järgi ja elagem edasi. Mind hakkas tohutult häirima see, et osa inimesi eeldab, et olekski normaalne, kui igal pool algab kool kell 9 või mingil muul hilisemal kellaajal.

Muide, lapsel oli esimeses klassis kahel päeval nädalas esimene tund vaba ning arvake ära, palju oli neid lapsi, kes sellest hoolimata olid kella kaheksaks koolis? Üle poole klassi. Sellest teemast võiks aga järeldada nagu ma oleks ainus relikt, kellele sobib kell 8 algav kool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 12:59; 08.02 13:33; 08.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mismõttes nihutamine? Ega ta ju lasteaeda ka pärast seda läinud, kui ma tööle olin kõndinud. Tegelikult, kogu mu idee seisneb hoopis selles, et on peresid, kellele sobib kell 8, on neid, kellele 9 ja nagu näha, on ka kella kümnese alustamise pooldajaid. Valigem siis koole nende algusaja järgi ja elagem edasi. Mind hakkas tohutult häirima see, et osa inimesi eeldab, et olekski normaalne, kui igal pool algab kool kell 9 või mingil muul hilisemal kellaajal.

Muide, lapsel oli esimeses klassis kahel päeval nädalas esimene tund vaba ning arvake ära, palju oli neid lapsi, kes sellest hoolimata olid kella kaheksaks koolis? Üle poole klassi. Sellest teemast võiks aga järeldada nagu ma oleks ainus relikt, kellele sobib kell 8 algav kool.[/tsitaat]Tuututamise järgi võiks arvata, et varajane tõusmine mõjub närvisüsteemile laastavalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:19; 08.02 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mismõttes nihutamine? Ega ta ju lasteaeda ka pärast seda läinud, kui ma tööle olin kõndinud. Tegelikult, kogu mu idee seisneb hoopis selles, et on peresid, kellele sobib kell 8, on neid, kellele 9 ja nagu näha, on ka kella kümnese alustamise pooldajaid. Valigem siis koole nende algusaja järgi ja elagem edasi. Mind hakkas tohutult häirima see, et osa inimesi eeldab, et olekski normaalne, kui igal pool algab kool kell 9 või mingil muul hilisemal kellaajal.

Muide, lapsel oli esimeses klassis kahel päeval nädalas esimene tund vaba ning arvake ära, palju oli neid lapsi, kes sellest hoolimata olid kella kaheksaks koolis? Üle poole klassi. Sellest teemast võiks aga järeldada nagu ma oleks ainus relikt, kellele sobib kell 8 algav kool.[/tsitaat]

Kui sulle sobib siis ok, aga tegelikult sa ju püüdsid kõigile selgeks teha, kuidas kell 8 on parem kui kell 9. Minu lapsed läksid lasteaeda ka kella 9ks. Asja teeb keeruliseks kellaaja nihutamine kevadel, kui kell 7 tõusma pidanud lapsed peavad hakkama vööndiaja järgi kell 6 tõusma, mõned võib-olla lausa 5.30 – ja see ei ole enam tervisele kuidagi kasulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 14:03; 08.02 14:11; 08.02 14:31; 09.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 9.10.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Muusikakeskkoolis 9.00. Kell 8.15 on eeltund neile, kes tahavad miskit järele vastata vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja minu lapsed (lasteaialaps ja koolilaps)oleme hommikuti unised, kuigi oleme püüdnud üha varem magama minna. Ei teagi, kas on biorütm inimeses sees või kõva harjutamisega saaks asjad teisiti. Aga kuna peame tõusma 6:30, siis on see raske ja raske on ka kell 20 magama minna. Siiski lapsed kell 21:30 reeglina magavad. Puhkepäevadel magavad 9-ni.
Ja esimeses klassis on koolipäev juba 12ks läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teine kägu, aga nõus selle käoga, kelle jaoks 8 just õige aeg. Ja kui te nüüd hoolega vaatate, siis tema ei hakandu kell 9 minejaid maha tegema, vaid rääkis,et ka 8 on ok. Õiendama ja jorisema hakkasid siin teised, kellele 8-ks minemine ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge virisege, sõjaväes on kell kuus äratus ja jooksmine koos võimlemisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ärge virisege, sõjaväes on kell kuus äratus ja jooksmine koos võimlemisega.[/tsitaat]

Meil on olemas mingi müstiline laste sõjavägi või? Siin käib jutt lastest, pealegi üsna väikestest, kui sa pole tähele pannud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 14:03; 08.02 14:11; 08.02 14:31; 09.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema läks kuidagi iseenesest algklasside peale, ehkki teemaalgatus seda ei olnud;)

Ise käisin kunagi koolis, kus tunnid algavad ilmselt siiamaani 7.45. Algklassid käisid aga üldse õhtupoolses vahetuses alates 13-14st.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie majas minnakse kooli 8.00 ja ma olen sellega sigarahul. Ma ei kujuta ette, et esimestes klassides läheks laps kooli pärast seda, kui vanemad on juba läinud.[/tsitaat]

Olen sinuga täiesti nõus, lihtsalt ka kõik vanemad ei lähe kella 8-ks tööle. Mina näiteks lähen 9-ks ja tegelikult saan oma tööaja ise määrata, seega võiksin minna ka 10-ks.

Ise käisin koolis, kus tunnid algasid 8.00 ja ei harjunud selle hommikuse ärkamisega 12 aasta jooksul ära, täielik piin oli, esimestes tundides nagu siil udus. Seepärast ongi tore, et erinevates koolides erinev algusaeg – iga vanem saab lapsele ja enesele sobiva valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8.30 algavad. igati paras kellaaeg. varasem aeg oleks kaugemalt tulijatele koormav, kuna see ei ole päris tavaline piirkonnakool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Suuremates linnades algasid ka vene ajal kõigis koolides tunnid eri aegadel,nt 7:45, 8:00, 08:15 8:30. 08:45 See oluline ka nt ühistranspordi seisukohalt, et kõik ühe bussi peale ei peaks trügima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen teine kägu, aga nõus selle käoga, kelle jaoks 8 just õige aeg. Ja kui te nüüd hoolega vaatate, siis tema ei hakandu kell 9 minejaid maha tegema, vaid rääkis,et ka 8 on ok. Õiendama ja jorisema hakkasid siin teised, kellele 8-ks minemine ei meeldi. [/tsitaat]

Mulle tundub ka nii, et kella 9 pooldajad läksid ikka eriti leili. Nii, et ega see kell 9 tundide algus eriti midagi ei päästa – TUUTUTAVAD täiega (keegi siin midagi kirjutas tuututamisest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 13:00; 11.02 13:05; 12.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 8 täitsa ok koolipäeva algus linnas. Ei saa lapsi nagu sitta pilpal kogu aeg poputada. Mingi immuunsüsteem ei kannata varase ärkamise pärast. See on eliitkoolide pinge, trennide ülekoormatus ja muu selline millega suur osa Tallinna vanematest oma eliitvõsukesi piinab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 13:00; 11.02 13:05; 12.02 18:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Kas kõikides koolides hakkavad tunnid kell 08:00??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.