Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?

Postitas:

Mind huvitab kolmanda lapse perspektiiv:

1.Kas toetus kolmanda lapse eest on olnud piisav?
2.Kas saate veel KOV toetusi lisaks?
3.Kui vanad on hetkel lapsed?
4.Kas olete lastega kodune või mõlemad töötate?
5.Kas keegi vanematest töötab Eestist väljaspool?
6.Kas elate Tallinnas? Kui ei, lalun täpsustage regioon.
7.Kas söögi ostate enamasti poest või kasvatate ise?

Jagage kogemusi kuidas toime tulete lisakuludega.

+3
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 21:57; 11.06 19:10; 12.06 06:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes “piisav”? Minu arust on väga kena riigist mulle lapsetoetusi maksta, aga seda, et see kataks täielikult kolmanda lapsega lisandunud kulud vms, ma tõesti ei oota.

+41
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:01; 11.06 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin kolmandat ootama enne, kui see lisatoetus välja pakuti seega see ei olnud argumendiks. Samas loomulikult on tore ning selle võrra olen ise võtnud töö osas rahulikumalt ning käin tööl vähendatud koormusega. Lastetoetused küll ei korva puudu jäävat töötasu aga abiks ikka. Lastel on ehk natuke ägedam lapsepõlv. Saavad lasteaiast puhkepäevi siis, kui soovivad ning koolilastega saame käia muuseumides, kinos jms keset päeva mitte ei pea tunglema nädalavahetusel.

KOV’i toetus on, et lasteaia kohatasu ei pea maksma. Lapsed on 4, 9 ja 13.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes piisav? Päris suur summa on see küll. Õigupoolest, kui väga vaja oleks, suudaksime kasutatud rõivaid ostes selle raha eest äragi elada, sest pangalaenud puuduvad. Aga pole vaja, sest palk ka mõlemal lapsevanemal. Kov toetab huviringide maksumuse 80% ulatuses, aga see pole seotud kolme lapsega.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:10; 10.06 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

+9
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:20; 11.06 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

+22
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:10; 10.06 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma kolmandat saamata poleks jätnud, kui peale VH muid toetusi-hüvitisi poleks. Ilma vanemahüvitiseta oleks küll hoolega pidanud planeerima ja varusid koguma, aga tõenäoliselt oleks kolmanda ikka saanud. Neljandat vist enam mitte.
Aga kas kolmas laps tasub majanduslikult ära? Laste kasvatamine üldiselt on kulukas ettevõtmine ja 520 eurot, mis kolmelapselised pered saavad, ei kata kaugeltki lastega seotud kulusid. Mul on pealegi kolmas suure vanusevahega ja nii olen peagi kahelapseline ja siis ühelapseline, kuigi vaevalt et vanemad lapsed kohe keskkooli lõpetades end ise ülal pidama hakkavad. Ilmselt terve baka elavad veel meie rahakotist ja siis tahaks neid natuke oma elu alustamisel veel toetada ka.
Aga eks see 520 eurot on praegu abiks ikka. Mina isiklikult töötan tänu sellele praegu väiksema koormusega, nii et pisike ei peaks enne 3ndat sünnipäeva lasteaeda minema (töötan kodukontorist).
Lastele võib ka minimaalselt kulutada, aga mina siiski tahan näiteks oma laste väga puseriti hambad sirgemasse ritta saada (3000 eurot näo peale arvestan), samuti tahan võimaldada neile huvikoole, kvaliteetset toitu, mõne reisi aega-ajalt jne. Mul lapsed juba söövad umbes 500 euro eest kuus (2 noormeest + pisike)…

Muid KOV toetusi ei saa ja elame Lõuna-Eestis, mees töötab, Eestis, süüa ise kasvatada on kallim kui poest osta, aga enda lõbuks teeme natuke sedagi. Ja oleme oma eluga täiesti rahul. Kõike on piisavalt.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

Mul on üks laps ja saan 60 eurot kuus lapsetoetust. Selle eest ei saa mitte midagi kui vaadata, mis kõik asjad maksavad. Käin tööl ja tulen seega toime, riideid lapsele ja endale ostan kaltsukast ja aledelt. Ei priiska. Kinno, muuseumi jne pole aega minna. Lasteaiatasu maksan täies mahus. Minu arvates on vahe ühe-ja kolmelastelistel toetuste osas liiga suur.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

Mul on üks laps ja saan 60 eurot kuus lapsetoetust. Selle eest ei saa mitte midagi kui vaadata, mis kõik asjad maksavad. Käin tööl ja tulen seega toime, riideid lapsele ja endale ostan kaltsukast ja aledelt. Ei priiska. Kinno, muuseumi jne pole aega minna. Lasteaiatasu maksan täies mahus. Minu arvates on vahe ühe-ja kolmelastelistel toetuste osas liiga suur.

Eks see tuleb sellest, et 1-2 last ikka saadakse, olenemata toetustest. Endal on teine tulekul, VH on tõesti argument (st ei saa last sellepärast, aga ilma selleta ilmselt lükkuks edasi või jääks teine tulemata), aga see 60€ eriti ei loe. Kolmanda puhul juba motiveeriks küll, 300 eest saaks kasvõi liisingut maksta (meie autosse ei mahu taha 3 turvatooli nt), kolmega tunduvad kulud oluliselt suurenevat ka.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

Vot see on põhjus, miks ma pooldan lastetoetuste ära kaotamist. See toetus ei ole mõeldud selleks, et last ja ema ülal pidada, vaid toetada lapse kasvatamist. Lapsi ei sünnitata riigile.
Palju mõistlikum oleks rahaline hüvitis kaotada ja selle asemel pakkuda lastele tasuta algharidust, huviharidust, koolitarbeid jne. Jõuaksid rohkemad lapsed lasteaeda ja jääks raha pärast paljunemine ära.

+34
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 08:04; 12.06 07:46; 12.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab kolmanda lapse perspektiiv:

1.Kas toetus kolmanda lapse eest on olnud piisav?

2.Kas saate veel KOV toetusi lisaks?

3.Kui vanad on hetkel lapsed?

4.Kas olete lastega kodune või mõlemad töötate?

5.Kas keegi vanematest töötab Eestist väljaspool?

6.Kas elate Tallinnas? Kui ei, lalun täpsustage regioon.

7.Kas söögi ostate enamasti poest või kasvatate ise?

Jagage kogemusi kuidas toime tulete lisakuludega.

1. Jah, minu 3 lapse kulud kuus katab see 538.19€ täiesti ära (saan lisaks veel kolmanda lapse eest 19.18€ ka, kuni tema 8a saamiseni)
2. Ei saa lisaks KOV toetuseid
3. Lapsed 4, 10, 12
4. Mõlemad vanemad töötavad
5. Töötame mõlemad Eestis
6. Elame Harjumaal, Tallinnas mitte
7. Toit tuleb kõik poest

Riigipoolne panus on väga helde ja ebanormaalne, et keegi selle pärast vingub.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.
Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.
Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.
Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.
Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 08:18; 11.06 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

Toetusega
Kes keelab sul palka teenida?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:20; 11.06 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Sa ise ju suurendad oma kulutusi. 4000€ aastas trennidele, kallid riided, reisid, kallid autod. Sa ei saa ju võrreldagi ennast teistega.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alles ootan 3. last, aga kindlasti on see suureks abiks ja julgustab majanduslikult. Kui senise 120 asemel hakkan riigilt saama 500 eur ehk 380 euri rohkem kui seni lihtsalt selle eest, et ma nii väga tahtsin veel üht last. See on ju väga suur summa. praegu, 4-liikmelise perena kulub meil toidu ja tavapäraste majapidamistarvete peale ca 600-700 eur kuus. See 380 lisaks võrreldes senisega on ju üle poole meie kuu majapidamiseelarvest. Lisaks on meiel vallas 3-lapselised ka lasteaiakohatasust vabastatud – see tähendab meile täiendavalt umbes 80 euri kokku hoidu (nii palju maksan hetkel 2 lapse eest). Ma ei mäleta, kas toidurahaga seoses ka mingid soodustused olid või mitte, pole nii täpselt uurinud veel.

Ilmselt selle lisaraha suuremalt jaolt säästan, mis võimaldab mul kauem kodune olla või siis osalise ajaga alguses tööl käia, võtta vabamalt esimese aasta hoolduspäevi, kui hooldusrahad tulevad miinimumijärgi jne

Muidugi annan ka aru, et laste kasvades kasvavad ka nendega seotud kulutused, aga eeldan, et minu ja mehe sissetulekud ka ikka ajas kasvavad ja elatustasemes kokkuvõttes ei kaota 🙂

Reisimine on muidugi keerukas, reisime juba praegu 5-liikmeliselt (mehel ka teismeline laps), siis hakkame 6-liikmeliselt reisima 😀 Eks näis, kui tihti saame reise lubada, võibolla üle aasta, aga reisimine pole kunagi olnud meile ka primaarne

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 520 koosneb ju mitmest erinevast toetusest: lapsetoetus esimese ja teise lapse eest (60+60), lapsetoetus kolmanda lapse eest (100) ja 3-6 lapselise pere toetus (300).
Nii lisandub kolmanda lapse sünniga 400 eurot kuus ja see võiks olla enam-vähem piisav ju lapse regulaarsete kulutuste katteks.

Lõhe 2 ja 3 vahel on suur, aga see ongi sellepärast, et riigi sõnumiks on, et tehke kolmas ka veel, et selle saab nö “tasuta”. Esimene ja teine sellest odavamaks ei lähe, st 520 kolme lapse peale kulub nagu nalja, vähemalt kui lapsed juba veidi suuremad on. Samas see + 400 võiks ühe lapse regulaarsed kulud katta küll, kuniks seda toetust on – kui esimene suureks saab, siis oled päevapealt kahelapseline, st siis jääb see kolmas ikka oma rahakotile. Nii et kui esimesega vanusevahe suur, siis väga ei motiveeri küll.

OV poolt (Tartu linn) mingeid erilisi toetusi pole, lasteaia kohatasu oleks saanud odavamalt siis, kui kolm tükki korraga lasteaias oleks käinud (nüüd vist midagi selles osas muudeti), neljaga sai tasuta bussisõidu.
Muuseas, mul on lapsi neli ja suurema auto ostsime ikka alles neljanda sünni ajal, enne mahtus kolm last (esimese ja kolmanda vanusevahe 6,5 aastat) kenasti tavalisse sõiduautosse ära. Kolme lapsega kindlasti ei kaasne kohustust maasturit ega osta, neljaga on juba see probleem, et 6 inimest viiekohalisse ei mahu ju.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 11:46; 12.06 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Sa ise ju suurendad oma kulutusi. 4000€ aastas trennidele, kallid riided, reisid, kallid autod. Sa ei saa ju võrreldagi ennast teistega.

Seda küll. Suurem laps on lihtsalt võistlenud nii kõrgele ja kaugele end, et võistlused jne ongi väga kulukad. Iga välismaa võistlus on 400+. Imelik oleks õelda ka, et eii enam ei saa, pekki mingu su unistus. Mis siis et alustas lasteaias selle trennoga, mis siis maksis ala 20€ kuus.
Ses suhtes kui enne sain lastetoetust 120 ja nüüd 520, siis meil see mingit muutust nagu ei toonud. Välja arvatud, et autod tulid suurtemate vastu vahetada.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 08:18; 11.06 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui Sa tahad oma tibununnule parimat, siis see raha on ikka sitaks väike nuts.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:50; 17.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Kas keegi tõlgiks, mitu last ja kui vanad sel inimesel on?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:01; 11.06 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Kas keegi tõlgiks, mitu last ja kui vanad sel inimesel on?

13a, 2a, 10a ja 8-kuune? ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moded, palun tõstke teema tagasi Ajaviitesse. Siin pole vastav sihtgrupp, vastuseid ei tule.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 21:57; 11.06 19:10; 12.06 06:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moded, palun tõstke teema tagasi Ajaviitesse. Siin pole vastav sihtgrupp, vastuseid ei tule.

Mis vastuseid sa ootad ma ei saa aru. Inimeste tarbimisharjumused ja soovid on nii erinevad, et ega sa selle järgi niikuinii otsustada ei saa.
Kui sul juba kaks last olemas on, siis võiks sul olla endal ettekujutus, et kui palju raha lapse kasvatamisele kulub ja, et kas sul on see raha olemas või mitte.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Sa ise ju suurendad oma kulutusi. 4000€ aastas trennidele, kallid riided, reisid, kallid autod. Sa ei saa ju võrreldagi ennast teistega.

Seda küll. Suurem laps on lihtsalt võistlenud nii kõrgele ja kaugele end, et võistlused jne ongi väga kulukad. Iga välismaa võistlus on 400+. Imelik oleks õelda ka, et eii enam ei saa, pekki mingu su unistus. Mis siis et alustas lasteaias selle trennoga, mis siis maksis ala 20€ kuus.

Ses suhtes kui enne sain lastetoetust 120 ja nüüd 520, siis meil see mingit muutust nagu ei toonud. Välja arvatud, et autod tulid suurtemate vastu vahetada.

selline eesti keel? kas need postitused kirjutas päris inimene või keegi osav irooniameister?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu meelest väga paljudes peredes ei suurene vanemate kulutused lastele kolmanda lapse saamisega üldse. Kolmas tuleb ja toob endaga kaasa toetuse, millest saab teda ennast ilusti üleval pidada ja jääb ülegi.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 01:37; 12.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida? Et siis suhtumine et anti lapsed, küll antakse ka toit ja muu vajalik? Kas nad on kuskil maal mullaaugus ninapidi kuni suureks kasvavad, nendega kuhugi ei reisita ja mingit sotsiaalset või arendavat tegevust väljaspoole kodu pole neile vaja?

Kas käite lihtsalt toote söögi toidupangast, riided kaltsukast? KOV maksab kogu jama kinni? Nagu Möhku ja Tölpat kasvatate neid kõiki kuskil võpsikus?

Palun lähemalt selgitada.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 21:57; 11.06 19:10; 12.06 06:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigipoolne panus on väga helde ja ebanormaalne, et keegi selle pärast vingub.

Pigem on ebanormaalne, et mõni lapsevanem arvab, et see raha ongi kogu pere ülal pidamiseks ja kui on 3 last, siis tööd pole teha mõtet, sest raha katab nii laste kui vanemate kulutused. Mul on naaber samasugune – 7-lapseline pere, suure pere toetused pidid nii head olema, et polegi mõtet tööle minna (pereema jutt). Lihtsam on lapsi juurde vorpida, kuni vanus veel vähegi lubab, pooled lapsed on veel tuutukesed ka.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 08:04; 12.06 07:46; 12.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigipoolne panus on väga helde ja ebanormaalne, et keegi selle pärast vingub.

Pigem on ebanormaalne, et mõni lapsevanem arvab, et see raha ongi kogu pere ülal pidamiseks ja kui on 3 last, siis tööd pole teha mõtet, sest raha katab nii laste kui vanemate kulutused. Mul on naaber samasugune – 7-lapseline pere, suure pere toetused pidid nii head olema, et polegi mõtet tööle minna (pereema jutt). Lihtsam on lapsi juurde vorpida, kuni vanus veel vähegi lubab, pooled lapsed on veel tuutukesed ka.

No need tuutud hakkavad varsti omakorda lapsi vorpima, sest teistsugust peremudelit pole nad näinud ja vaimsed võimed muud ei võimalda ka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Kas keegi tõlgiks, mitu last ja kui vanad sel inimesel on?

pakun 3 last – 13a, 2a10k ja 8k

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida? Et siis suhtumine et anti lapsed, küll antakse ka toit ja muu vajalik? Kas nad on kuskil maal mullaaugus ninapidi kuni suureks kasvavad, nendega kuhugi ei reisita ja mingit sotsiaalset või arendavat tegevust väljaspoole kodu pole neile vaja?

Kas käite lihtsalt toote söögi toidupangast, riided kaltsukast? KOV maksab kogu jama kinni? Nagu Möhku ja Tölpat kasvatate neid kõiki kuskil võpsikus?

Palun lähemalt selgitada.

Saan aru, et kaks last on sul ju olemas. Kui suured on kulutused nendele, et arvad, et ekstra 400 euro eest kuus saab vaid toitu toidupangast ja riideid kaltsukast, millegi arendava ega reisimise jaoks raha ei jäägi?
Eksootilistemate lennureiside jaoks vahest sellest 400-st ei piisa. Samas kõik inimesed tõepoolest ei tee selliseid reise ja usu – sellest hoolimata võivad neil väga tublid ja arenenud lapsed olla. Ma olen sõitnud rahvusvahelisele võistlusele koos lapsega, kellele see oli esimene lennureis. Samuti reisinud koos ülisuurest perest väga tubli lapsega (lõpetas põhikooli kiitusega), kellel oli see reis esimene välisreis üldse.
Paki oma kolm last autosse, seo telgid katusele ja jõuate nii üsna kaugele reisida, ilma, et märgatavaid lisakulusid kolmanda lapsega tekiks. Muuseumides jm kohtades on enamasti ka perepiletid, oleme külastanud ka väga ägedaid muuseume, kus lapsed (alla 18) on üldse tasuta, nt see https://www.ruhrmuseum.de/startseite/
Muuseas ega raha ei reisi ega arenda, raha on vahend. Su lapse arengut ei mõjuta küll kuidagi, kas tema toiduraha maksab KOV või sina või kas tal on seljas teise ringi riided või kallid brandirõivad.
Mina suudan küll uskuda, et leidub inimesi, kes suudavad oma lastele mitmekesist ja arendavat lapsepõlve pakkuda (ka ringi reisida), kulutades kolmandale lapsele ekstra vähem kui 400 eurot kuus (st jääb veidi üle teistelegi).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 11:46; 12.06 12:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?