Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?

Postitas:

No mida? Et siis suhtumine et anti lapsed, küll antakse ka toit ja muu vajalik? Kas nad on kuskil maal mullaaugus ninapidi kuni suureks kasvavad, nendega kuhugi ei reisita ja mingit sotsiaalset või arendavat tegevust väljaspoole kodu pole neile vaja?
Kas käite lihtsalt toote söögi toidupangast, riided kaltsukast? KOV maksab kogu jama kinni?

Ei, seda eeldad vist sina, “Kas laste EEST makstav lisaraha on piisav”-Teemaalgataja.
Teistel inimestel on sissetulek, mis võimaldab normaalselt elada ka kolme lapse olemasolul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 4 last vanuses 2-12. Ses osas on lasteraha suureks abiks, et laste huviringid, lasteaia tasud jmt lastega seotud kulud katab toetusest ära.
Mehel väga hea sissetulek, minul keskmine. Majandamise korral jätkub ka meelelahutuseks, reisideks ja spaadeks. Kuskilt lisatoetusi küsima ei pea. Raha otseselt ei larista aga millestki olulisest puudu ei ole. Söögi ostame poest, osaliselt jälgides ka soodushindu ja käime ka hulgilaos. Oleme arvestanud, et 500 euri ringis kuus saab söögi ja pisipudipadiga (nõudepesuvahend, pesuvahendid, taskurätid) hakkama. Kui näpuga järge ei aja, läheb rohkem.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:27; 29.06 09:10; 08.07 09:25; 08.07 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab kolmanda lapse perspektiiv:

1.Kas toetus kolmanda lapse eest on olnud piisav?

2.Kas saate veel KOV toetusi lisaks?

3.Kui vanad on hetkel lapsed?

4.Kas olete lastega kodune või mõlemad töötate?

5.Kas keegi vanematest töötab Eestist väljaspool?

6.Kas elate Tallinnas? Kui ei, lalun täpsustage regioon.

7.Kas söögi ostate enamasti poest või kasvatate ise?

Jagage kogemusi kuidas toime tulete lisakuludega.

1. Mille jaoks piisav? Esmaste kulude katteks, jah, väga piisav. Uus eluase, auto, ei ole piisav. Meie pere saaks toetuseta ka hakkama.
2. Ei.
3. 9a; 3a8k; 1a9k.
4. 1 kodune, 1 töötab.
5. Ei.
6. Jah.
7. Poest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see raha on ikka abiks küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigipoolne panus on väga helde ja ebanormaalne, et keegi selle pärast vingub.

Pigem on ebanormaalne, et mõni lapsevanem arvab, et see raha ongi kogu pere ülal pidamiseks ja kui on 3 last, siis tööd pole teha mõtet, sest raha katab nii laste kui vanemate kulutused. Mul on naaber samasugune – 7-lapseline pere, suure pere toetused pidid nii head olema, et polegi mõtet tööle minna (pereema jutt). Lihtsam on lapsi juurde vorpida, kuni vanus veel vähegi lubab, pooled lapsed on veel tuutukesed ka.

No need tuutud hakkavad varsti omakorda lapsi vorpima, sest teistsugust peremudelit pole nad näinud ja vaimsed võimed muud ei võimalda ka.

Juba vorbivad 🙂 Vanemad “lapsed” on kahekümnendates, üks vist isegi läheneb kolmekümnele. Kusjuures vanima lapse enda laps on sama vana kui tema ema noorim laps.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 08:04; 12.06 07:46; 12.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida? Et siis suhtumine et anti lapsed, küll antakse ka toit ja muu vajalik? Kas nad on kuskil maal mullaaugus ninapidi kuni suureks kasvavad, nendega kuhugi ei reisita ja mingit sotsiaalset või arendavat tegevust väljaspoole kodu pole neile vaja?

Kas käite lihtsalt toote söögi toidupangast, riided kaltsukast? KOV maksab kogu jama kinni? Nagu Möhku ja Tölpat kasvatate neid kõiki kuskil võpsikus?

Palun lähemalt selgitada.

Nojah, mis ma ikka oskan kosta. Minu lastele küll ei kulu 400+ eurot kuus nina peale. Tundub, et sinu meelest on ainus viis lapsi arendada kallid välisreisid ja võimalikult kallid trennid ning firmakad. Statistika ütleb, et kolme ja enama alaealise lapsega ja kahe täiskasvanuga leibkonna ühe liikme kohta on aastakulutused kuude peale jagatuna keskmiselt ca 378 eurot. Samasuguse kahe lapsega pere keskmine kulu nina peale on 442 eurot kuu kohta Kuna keskmine palk on märksa kõrgem kui mediaanipalk, siis tõenäoliselt on ka mediaanikulud väiksemad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 01:37; 12.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma 4. lapse aasta enne selle lisatoetuse tulekut.
Mind môjutas see 300 € lisaraha küll. Oleksin muidu läinud 2aastase kõrvalt tööle, kuid tänu uuele toetusele jäin koju kuni lapse 3a saamiseni. Ja palga kõrvaltki, kui kodus on veel 2 teismelist, kellel muudkui midagi vaja, on see minu arvates hea raha.
Aga muidugi olen ma seisukohal, et need, kellel 1-2 last, ei kujita ettegi, et päriselt ongi iga rohkema lapsega kulutused suiremad. Tallinnas ei ole nt väga suuri lisasoodustusi, mõnes ringis 10 %, mõnes 20%. Kui 3 last korraga lasteaiaealiaed pole, ei saa ka seal soodust. Et igal juhul on see 300 € lisa vãga tore kingitus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole piisav. See katab vaid osaliselt kahe pisema lasteaiakulud. Vanim käib juba kõrgkoolis ja tema kulutused on suuremad – nt soovis ta juhilube teha ja läks ka autokooli. Mõlemad mehega käime tööl, aga ainuüksi peretoetusele küll ei panustaks. Last tuleb aastaid toetada ja kasvatada, selle ajaga tehakse need toetusevärgid mitu korda ümber.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole piisav. See katab vaid osaliselt kahe pisema lasteaiakulud. Vanim käib juba kõrgkoolis ja tema kulutused on suuremad – nt soovis ta juhilube teha ja läks ka autokooli. Mõlemad mehega käime tööl, aga ainuüksi peretoetusele küll ei panustaks. Last tuleb aastaid toetada ja kasvatada, selle ajaga tehakse need toetusevärgid mitu korda ümber.

Su kahe noorema lapse lasteaiakulud on kokku üle 520€ kuus?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle toetusega ei peaks tööle minemagi laste kõrvalt.

Sa elad ära 500.- kuus ära,kolme lapsega ?

Ma pean elama 120 eurose kahe lapse toetusega. 500 või 120 on suur vahe küll. Mõni saabki palka 500 eurot. Kuidas tema siis ära elama peaks koos näiteks ühe lapsega? Kuidas 60 eurose toetusega elama peaks. Kas 1 laps ei söögi, riideid ei vaja jne?

Muidugi vajab ka yks laps riideid ja toitu, kuid alates kolmandast ikkagi kulud suurenevad.
Esimene näide, mis pähe tuleb, on reisimine. Kahe lapsega pakuvad hotellid yhte tuppa majutamist, kolmega vaja alati võtta sviit või kaks kaheinimese tuba. Kulu on kahekordne.
Auto tuleb suure vastu vahetada.
Kolmed huviringid, lasteaiad, koolid, lõputud sünnipäevadel käimised ja suurematel juba oma lõbustused.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 03:02; 05.07 04:46; 10.07 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus! Aga kui võtta, siis reisimine välismaal ei ole nö kohtustlik. Väga tore, mulle ka meeldib, aga midagi ei juhtu, kui ei reisi, nt lastega. Ega lapsed sellest ilma ei jää, täiskasvanuna saavad reisida, kui on rahaliselt võimalik.
5 inimest mahub autosse küll, ei pea 7 kohalist ostma.

Selline rahaline toetus on vist küll ainult Eestis, nii et olge rahul.

Endal 2 last, 3ndal ei plaani.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kolm last, 16-aastane, 8-aastane ja 4-aastane. Loomult olen kokkuhoidlik inimene, armastan kui mul on sääste ja eelistan elada rahalises mõttes pigem tagasihoidlikumalt kui endale lubada saaksime. Teenime mehega mõlemad nõksake üle Eesti keskmise palga. 500.- euri lastetoetus läheb igakuise maksena eraldi hoiusele – hetkel saame laste riided, söögid, lasteaiamaksud, huvikoolid – trennid ilma selle toetuseta makstud. Riideid mulle meeldib kaltsukatest osta, nii vahva on seal mütata ja midagi huvitavat leida. Vanem tütar mul rohelise mõtlemisega kunsti-inimene – tema jaoks suht mõeldamatu, et ta peaks endale uusi riideid poest ostma. Noorematele ostan nii uusi riideid poest aga kui kaltsukast midagi toredat silma jääb, siis ostan sealt ka – näiteks peokleite ja triiksärke saab kaltsukatest väga odavalt. Laste riideid kalleid ei osta, ei ole suurt mõtet näinud, kaubamärke taga ei aja. Elame Pärnus, oma majas – ostsime laenuga ühe odava renoveerimist vajava maja, renoveerisime ise ära, nüüd ülalpidamiskulud väga mõistlikud. Peres üks auto – oli kaks, aga katsetasin pärast enda auto maha müümist, et kas saame peres ühe autoga hakkama – pole probleemi, lõdvalt saab, kesklinn on meie kodust 30 min jalutuskäigu kaugusel, suvel sõidame rattaga, talvel sõidan bussiga. Välismaareisidel lastega ei käi – mõned korrad aastas käime perega Eesti spaades, suviti kolame ka mööda Eestimaad, Lätimaad ringi (Lotemaa, Vudila jne) – ei arva et väikematel lastel erilist vahet, kus ta vanematega aega veedab. Mehega kahekesi oleme 20 abieluaasta jooksul ikka mõndadel reisidel käinud. Vanem tütar on koolis ja huvikoolis tubli olnud – on tasuta erinevatel reisidel saanud käia erinevate projektide raames – kaugem reis Portugali. Söögi ostame poest, oma väikses aias kasvab nipet-näpet. Aga sööme ka lihtsalt, mingeid erilisi kalleid sööke igapäevaselt ei tarbi. Minu arust elu ilus ja tore, et lastetoetus reservi tiksub – on tütre ülikooli minnes võimalik sealt vajadusel võtta või mis iganes muuks ootamatuseks – kasvõi kui praegu majanduslanguse tulles peaks sissetulekud vähenema siis on mingiks ajaks puhver olemas.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke kõhe on vaadata meie kandi mitmelapselisi, kes ilmselt ikkagi suurpere toetuse eesmärgil järjest lapsi treivad. Kutsutagu seda, kuidas tahes – lapsed on elu õied vmt. Neid õisi peavad ikka kasvatama teised: lasteaiaõpetajast klassijuhataja ja sotsiaalpedagoogini. 600+ igal 8. kuupäeval on piisav motivaator. Kui esimesed kutse- või kõrgkooli minema hakkavad ja raha enam arvele ei kuku, on hambad varnas.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:50; 17.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On suur vahe,kas tahta lastele uued riided või kasutatud. Kas võimaldada kalleid hobisid,või mitte. Seega,keegi ei saa sulle anda infot selle kohta, kas sinul teemaalgataja toetus kolmanda lapse kulusid ära katab. Meil puuduvad lihtsalt vajalikud algandmed sinu elu kohta.

Enda kohta saan öelda:

Mind huvitab kolmanda lapse perspektiiv:

1.Kas toetus kolmanda lapse eest on olnud piisav?

Jah. Suudame elada ja panna kõrvale u 500 eur/kuus. Elame oma korteris (ilma laenuta). Auto puudub. Reisidel ei käi. Kinos, muuseumis jne käime iga kuu mitu korda.

2.Kas saate veel KOV toetusi lisaks?

Ei saa

3.Kui vanad on hetkel lapsed?

10 kuud,5a ja 9a

4.Kas olete lastega kodune või mõlemad töötate?

Olen kodune, aga emapalk jookseb. Seega kaks sissetulekut. Nats alla eesti keskmise.

5.Kas keegi vanematest töötab Eestist väljaspool?

Ei

6.Kas elate Tallinnas? Kui ei, lalun täpsustage regioon.

Elame tln

7.Kas söögi ostate enamasti poest või kasvatate ise?

Söögi joogi teeme ise poest ostetud kraamist. Poolfabrikaati tarbime vähe.

Jagage kogemusi kuidas toime tulete lisakuludega.

Mis on lisakulud?

Meie igakuised kulud on kommunaalid,toit, lasteaiatasu 1 lapse eedt, käikude raha, huvitegevuse tasu, mähkmed,beebitoit (kasutame ka korduvkasutatavaid mähkmeid palju. Varem tegime beebitoidu ise aga praegu teeme remonti ja ei jõua vaaritada). Riideid ostame uusi aga 80%riietest saame kellegi käest. Meil lähisugulased,kellel veidi suuremad lapsed.

Lähiaja plaanid on soetada parem kasutatud auto (praegune läks katki) ning anda kodu üürile ja võtta laenuga suurem ja paremas seisukorras korter.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja uurin, mis hetkest alates see 300.- lisandub? Kas kohe peale kolmanda lapse sündi või alles peale VH lõppu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja uurin, mis hetkest alates see 300.- lisandub? Kas kohe peale kolmanda lapse sündi või alles peale VH lõppu?

Kohe sünni hetkest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Kus pangas saab teha hoiust,et lapse raha sinna kanda ?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Kus pangas saab teha hoiust,et lapse raha sinna kanda ?

No suva pangas avad konto ja kannad papi sinna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:27; 29.06 09:10; 08.07 09:25; 08.07 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmamda lapsega tuli ka väljaminekuid juurde. Piisav? Ei! Selle eest lapsi ei kasvata, vanima poja trenniga seotud kulud on aastas 4000€ ainuüksi.

Hetkel lapsed 13,2.10,8-kuune. Ei, abikaasa ei tööta välismaal ja pole ka vajadust. On endale nii hea nime oma tööga teinud, tööpakkumisi jagub koguaeg. Ka praegu üritatakse üle osta, mõtleme sellele.

Tänu sellele olen väga palju omapead lastega. Abikaasa maksab kõik arved, ostab iga nädala vahetus külmkapi ja sügava kraami täis(pubekast noormehega läheb sööki meeletult), remondib, paneb kütust meie autodele,lastega seotud kulud, väljasõidud, või kui mul raha vaja vms.

Mina saan siis vh+ lastetoetus. Lastetoetus läheb otse hoiusele. Aga ma selles suhtes “priiskan” ka, kasutatuid asju ei osta, väikestele lastele suht tihti bredeni riideid, suurem nt kannab ainult TH asju ????.

Aga mees pidi autod suuremate vastu vahetama, mul siis maastur, tal buss. Ja kui pere väljasõit( ala spaa vms, siis maksame peretoa eest, mis on x2) ootakski nüüd millal reisile saab minna,kas meid üldse ühte tuppa lastakse? Ühesõnaga kolmandaga on kulud ka suuremad. Meid see kolmanda lapse toetus väga ei puudutanud, sest meie kulud on märksa suuremad iga kuu nagunii.

Sa ise ju suurendad oma kulutusi. 4000€ aastas trennidele, kallid riided, reisid, kallid autod. Sa ei saa ju võrreldagi ennast teistega.

Seda küll. Suurem laps on lihtsalt võistlenud nii kõrgele ja kaugele end, et võistlused jne ongi väga kulukad. Iga välismaa võistlus on 400+. Imelik oleks õelda ka, et eii enam ei saa, pekki mingu su unistus. Mis siis et alustas lasteaias selle trennoga, mis siis maksis ala 20€ kuus.

Ses suhtes kui enne sain lastetoetust 120 ja nüüd 520, siis meil see mingit muutust nagu ei toonud. Välja arvatud, et autod tulid suurtemate vastu vahetada.

Nojah, kui su imetabane poeg oleks end tõeliselt kõrgele ja kaugele võistelnud, siis oleks tema võistlused ikka juba ammu tasuta:) oled kuulnud, et andekad korjavad yles agendid, klubid maksavad osalustasud ja lennud, peaasi, et antud noorsportlane osaleks?
Tean, millest räägin, oma kõige vanem laps seda teed käimas.
Sellest hoolimata ma kyll ei kire, et 500.- olematu lisaraha on. Täitsa erinev number senisest ja riigi poolt väga tubli.
Ja sealjuures oleme majanduslikult väga kindlustatud pere.
Öelda, et 500.- lisandumist ei märkagi, on tõsiselt arrogantne.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 03:02; 05.07 04:46; 10.07 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene (nn kolmas) laps on juba 20a ja mingist 500 eurost võin vaid und näha, samas tema õpingud teises linnas ülikoolis kestavad 6 aastat ning kulu pere kuueelarves ületab seda 500 eurot, mille eest praegu õhinal beebisid juurde tehakse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 08:38; 08.07 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt selline tunne, et mingi erakonna kollanokast broiler selle teema tõstatanud. Ma vähemal loodan, et ükski perekond ei kaalu toetutuste abil last!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene (nn kolmas) laps on juba 20a ja mingist 500 eurost võin vaid und näha, samas tema õpingud teises linnas ülikoolis kestavad 6 aastat ning kulu pere kuueelarves ületab seda 500 eurot, mille eest praegu õhinal beebisid juurde tehakse.

Kui mina olin 20 ja õppisin teises linnas, siis käisin ülikooli kõrvalt tööl. Sama tegi ka mu õde…

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:27; 29.06 09:10; 08.07 09:25; 08.07 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene (nn kolmas) laps on juba 20a ja mingist 500 eurost võin vaid und näha, samas tema õpingud teises linnas ülikoolis kestavad 6 aastat ning kulu pere kuueelarves ületab seda 500 eurot, mille eest praegu õhinal beebisid juurde tehakse.

Kui mina olin 20 ja õppisin teises linnas, siis käisin ülikooli kõrvalt tööl. Sama tegi ka mu õde…

Ja nüüd olete mõlemad arstid? Väga tubli siis.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 08:38; 08.07 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene (nn kolmas) laps on juba 20a ja mingist 500 eurost võin vaid und näha, samas tema õpingud teises linnas ülikoolis kestavad 6 aastat ning kulu pere kuueelarves ületab seda 500 eurot, mille eest praegu õhinal beebisid juurde tehakse.

Kui mina olin 20 ja õppisin teises linnas, siis käisin ülikooli kõrvalt tööl. Sama tegi ka mu õde…

Ja nüüd olete mõlemad arstid? Väga tubli siis.

Haah, kusjuures üks on tõesti. Teine (mina) on keskpalgaline kontorirott.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:27; 29.06 09:10; 08.07 09:25; 08.07 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on näidanud, et see toetus ei ole tegelikult 3-lapselise pere puhul ei vajalik ega ka mõistlik. Meie pere sai kolmelapseliseks üleöö, siis, kui mehe eraldielav laps lihtsalt ühel hetkel isa ukse taha veeti ja öeldi, et tema enam ei taha, tegelegu isa. Tegeleski. Esimestel kuudel üritas ema saada isalt veel elatist ka selle eest, et isa last kasvatab, kuna temal on selleks õigus. Tasuta õigusabi juristihakatis tegi õnneks kenasti selgeks, et maksma tuleks hakata nüüd emal. Peale seda jutt muutus, a`la mis sellele lapsele ikka kulub, natuke süüa ja ega siis tema pärast kommunaalkulud nüüd suurene ja eluaseme eest peate ju maksma nagunii. Ja ega need kooliasjad nii palju ka maksa ja tema on igasugused tasulised huviringidki välistanud. Seega kaks keskmise palgaga inimest suutsid selle kolmanda lapse kenasti täiskasvanuks kasvatada ja hariduse tagada ilma igasuguse toetuseta. Isegi lasteraha ei saanud kätte, see jäi siis elatise ärajäämise tõttu emale tekkinud kulude katteks. Ühesõnaga – mugavustoetus, tõestatagu vastupidist, miks ei saa ka seda 3. last ainult 60 eurose lastetoetusega ära kasvatatud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on näidanud, et see toetus ei ole tegelikult 3-lapselise pere puhul ei vajalik ega ka mõistlik. Meie pere sai kolmelapseliseks üleöö, siis, kui mehe eraldielav laps lihtsalt ühel hetkel isa ukse taha veeti ja öeldi, et tema enam ei taha, tegelegu isa. Tegeleski. Esimestel kuudel üritas ema saada isalt veel elatist ka selle eest, et isa last kasvatab, kuna temal on selleks õigus. Tasuta õigusabi juristihakatis tegi õnneks kenasti selgeks, et maksma tuleks hakata nüüd emal. Peale seda jutt muutus, a`la mis sellele lapsele ikka kulub, natuke süüa ja ega siis tema pärast kommunaalkulud nüüd suurene ja eluaseme eest peate ju maksma nagunii. Ja ega need kooliasjad nii palju ka maksa ja tema on igasugused tasulised huviringidki välistanud. Seega kaks keskmise palgaga inimest suutsid selle kolmanda lapse kenasti täiskasvanuks kasvatada ja hariduse tagada ilma igasuguse toetuseta. Isegi lasteraha ei saanud kätte, see jäi siis elatise ärajäämise tõttu emale tekkinud kulude katteks. Ühesõnaga – mugavustoetus, tõestatagu vastupidist, miks ei saa ka seda 3. last ainult 60 eurose lastetoetusega ära kasvatatud.

No see on ikka sinu suss mehe asi, et ta eksnaisel koti pähe lasi tõmmata ja isegi lastetoetust ja elatist eksnaiselt välja ei nõudnud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.06 08:09; 11.06 08:43; 11.06 17:53; 15.06 11:15; 21.06 22:53; 08.07 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole piisav. See katab vaid osaliselt kahe pisema lasteaiakulud. Vanim käib juba kõrgkoolis ja tema kulutused on suuremad – nt soovis ta juhilube teha ja läks ka autokooli. Mõlemad mehega käime tööl, aga ainuüksi peretoetusele küll ei panustaks. Last tuleb aastaid toetada ja kasvatada, selle ajaga tehakse need toetusevärgid mitu korda ümber.

Su kahe noorema lapse lasteaiakulud on kokku üle 520€ kuus?

Mis siin imelikku on, mul lapsed eralasteaias, ainuüksi yhe lapse lasteaiaarve on 620.-. Korruta kahega.
Pered on erinevad. Võimalused erinevad. Ärme nokime yksteise kallal seepärast.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 03:02; 05.07 04:46; 10.07 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole piisav. See katab vaid osaliselt kahe pisema lasteaiakulud. Vanim käib juba kõrgkoolis ja tema kulutused on suuremad – nt soovis ta juhilube teha ja läks ka autokooli. Mõlemad mehega käime tööl, aga ainuüksi peretoetusele küll ei panustaks. Last tuleb aastaid toetada ja kasvatada, selle ajaga tehakse need toetusevärgid mitu korda ümber.

Su kahe noorema lapse lasteaiakulud on kokku üle 520€ kuus?

Mis siin imelikku on, mul lapsed eralasteaias, ainuüksi yhe lapse lasteaiaarve on 620.-. Korruta kahega.

Pered on erinevad. Võimalused erinevad. Ärme nokime yksteise kallal seepärast.

Kui võimalused on erinevad ja sina oled selline rikkur, kes paneb oma lapse lasteaeda mille arve on 620€ kuus (mis kullast lasteaed see on teil?) siis on see puhtalt sinu valik, seega on väga veider siia teemasse kirjutada, et 520€ kuus “pole piisav”.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas kolme lapse eest makstav lisaraha on olnud piisav?