Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas köögikombainil on mõtet?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas köögikombainil on mõtet?

Postitas:
Kägu

Sugulased tahavad mulle sünnipäevaks kinkida ja küsisid, millist tahan.
Kellel on: kui palju ja milleks kasutate? Ja äkki mõni konkreetne soovitus, millist osta või vältida.
Tänud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas köögikombainil on mõtet?

Naine ongi kodumasin,teeb kõike mida mees ihaldab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole see naine.

Please wait...
Postitas:
Marylin

Endalt tuleb küsida kas tahad ühte suurt kolakat endale köögileti peale juurde. Meile ämm ka kinkis kombaini. Kuna letipeal seda hoida ei tahtnud siis panin ta kappi. Samas aeg on näidanud et lihtsam on lõikelaua ja nugadega asjad ära hakkida kui et hakata seda kolakat kapist välja võtta, kokku monteerima, ja hiljem kõike seda küürima ja kappi tagasi pakkima. Meie kombaini võimalused: vispel vahustajana, lõiketerad püdeda massi tegemiseks(ei teagi milleks sellist funktsiooni kasutada), võimalus erinevate ketastega saavutada erinevaid viile-kuubikuid(olen proovinud kartulisalati tarbeks aga masin lippab liiga kiiresti ja korralikkudest kartulisalati kuubukutest jääb järele vaid pudru, ei meeldi, hakin ikka käsitsi); jääpurustaja(pole kasutanud).taina segamisfunktsioon meie omal puudub aga ega ei tunne eriti puudust;kohviveski(olen aastas korra võibolla tuhksuhkrut teinud(selle võiks hoopis poest osta , saaks peenema).
Usun et funktsionaalsem oleks lasta endale tuua KORRALIK blender, mis meil on suvel ohtralt kasutuses erinevate jookide ja büreestatud vedelsöögi tegemisel, ja võibolla üks KORRALIK nuimikser, millel on komplektis lõiketerade nõud(meil brauni mikser millel saab otsikuid vahetada).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks kõik oleneb sellest kui palju sa kodus süüa teed, kui suur pere jne. Aga mina küll ostaks köögikombaini.Ja just sellise, mis on multifunktsionaalne, millele saab juurde osta eraldi seadmeid- tsitrusepress, viilutaja, hakklihamasin jne.
Endal on mul selline:
http://www.euronics.ee/tootekaart/10477/Koogitehnika/Koogikombainid/MUM4655EU
Olen kasutanud ka tavalisi köögikombaine aga see mis mul praegu kaalub siiski oma mugavuselt teised üles.Sellel on ka mõnus taignasegamiskonks ja peale käib läbipasitev kaan, mulle just meeldib see kasutusmugavus.
Need nn.tavalised köögikombainid on sellised: http://www.euronics.ee/tootekaart/12385/Koogitehnika/Koogikombainid/KM3881
Aga eks kõik oleneb ka sellest kui suure summa ulatuses sulle kingitus tehakse.Aga minu jaoks tähtis asi köögikombaini juures on ka selle piisav võimsus. Sest olgem ausad ainult vahukoore vahustamiseks seda masinat ju ostma ometi ei hakka.Nii et mida võimsam seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui üldse siis selline, mis on saadsam metallist kausiga: http://www.euronics.ee/tootekaart/10476/Koogitehnika/Koogikombainid/MUM46R1

sest on metallist kauss ja kaas peal ja hea mikser. Besee tegemiseks just väga ideaalne.
Minul olekski kasutudses pigem miksrina, millel lisavidinad juures.

Ise teen just liivatainast kombainiga, käbedalt käib ja ümbrus puhas. Küpsiseid purustan koogipõhjaks, pähkleid. Segan kohupiimakatted munaga jne. Et jah ikka kasutan tihti. aga riivimisfunktsiooni kasutan küll suht harva. Mul vist puudub õige tera, et, tükk jääks hea.
Et kui mu vana läheb katki, siis ostan jah uue asemele.

Please wait...
Postitas:
marihen

Minul on juba 14a vana Moulinex duo, st kombain koos blenderiga. Nagu ilmad soojaks lähevad, hakkavad lapsed blenderiga piima-marja -jäätise kokteile möksima ja on õnnelikud. Kombainil olemas 3 erinevat riivi (üht porgandit ei viitsi sellega riivida- kolme küll); 2 paksust viilu – suvesalatisse, kartulivormiks; friikate tera -olen vähe kasutanud; taignakonksud- kasutan tihti erinevate võitaignate segamiseks; tera- purustan sibulat nt kotlettidesse, pähkleid jms ja vispel-muna vahustamiseks (vahukoort eelistan teha mikseriga). Kasutamistihedus on paljuski seotud kasutusmugavusega. Kui ta on sul käepärast, siis kasutad tihedamini. Kui pead teda kapist-sahtlist välja võtma, siis tõenäoliselt harvemini. Veel: ma ei tea, kas praegu on veel selliseid kombaine, millel tuleb neid riive eraldi kinnitada selle põhiplaadi külge- kunagi olid ja see on jama.
Veel oleks hea, kui nende lisatarvikute hoidmiseks oleks mingi süsteem- jama on neid kuskile sahtlisse laiali laduda.

Please wait...
Postitas:
Kägo

Kui nõudepesumasinat pole, siis on kombaini kasutades suurem tööjõu ja tööaja kulu kui ilma kombainita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ostsin suure saja võimalusega masina. Blender ja mahlapress ja igasugused riivid, lõikujad, tükeldajad ja ma ei tea mis veel. Korra proovisin ja jäi seisma. Ma ei viitsinud seda ülevalt köögikapist välja otsida ja siis veel vajalikke lisatarvikuid otsida. Andsin oma elu peale läinud lapsele ja tema kasutab küll. Mul enne seda oli üks pisike kombain. Oli kaks riivi ja vahustaja ja purustustera. See võttis kapis vähem ruumi ja tänu väiksusele oli kergesti kättesaadav. Sellega riivisin küll alatihti perele toorsalateid. Aga siis kukkus kaas põrandale ja läks katki. Plastiknaga, millega kaas masina külge kinnitus ja ilma milleta kombain käima ei läinud, tuli kaane küljest ära. Otsisin igalt poolt uut kaant, aga ei leidnud, sest see kombain oli mul miski 7-8 aastat vana ja mõistagi tootmisest maas. Nüüd eelmine aasta tegin esimest korda köögiviljasalateid sisse ja tundsin kõvasti puudust köögikombainist, sest noaga hunnikute kaupa kapsast ja porgandit hakkida on ikka hirmus vaev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma isiklikult küll kahtlen, kas teemaalgataja sugulased on valmis nii palju nutsu kombaini alla panema, et mitusada euri maksvat masinat osta. Tõenäoliselt peeti silmas ikka alla 100¤ maksvat riista. Liiatigi kui teemaalgatajal pole varem kombaini olnud ja ei ole ette teada, kas ta seda kasutama hakkabki. Soovitan valida pood, kust ostad, ja las kingivad hoopis selle poe kinkekaardi(d). Kui kombain on odavam, saad midagi muud veel soetada. Kui on kallim, võid ise juurde maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Marylin kirjutas:[/small]
[tsitaat]…mis meil on suvel ohtralt kasutuses erinevate jookide ja büreestatud vedelsöögi tegemisel…[/tsitaat]

Leia viga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks teemaalgataja ju saabki siit näha, et mõistlik on kallib asi kui suur jurakas aga odav.
Paluda seega asemele kinkekaart elektroonika poest on igati mõistlik.
Mina sain kingituseks kombaini kui mul oli 1 laps, nüüd 3. Et eks teda läheb tõesti tihedamini vaja kui pere suureneb ja seistes esialgu harvemal kasutusreziimil ta ei lähe hapuks. Tõsi jah see nõudepesumasina asi, hoogsamalt läksi kasutuseks koos nõuedepumasinaga. Kästsi neid kaani ja terasid ja vispleid on ikka tüütu küll nühkida.

Please wait...
Postitas:
segasumma

Mul on köögikombain ja olen ausalt öeldes täitsa rahul.
Selline mudel: http://www.euronics.ee/tootekaart/13441/Koogitehnika/Koogikombainid/HR7775%2f00

Mahub ilusti lauale ära, on võimas ja paljude funktsioonidega. Iseasi on see, et kõiki funktsioone ei kasuta, kuid kui süüa valmistan, siis on käigus ikka igapäevaselt. Kõik lisatarvikud asuvad külmkapi otsas läbipaistvas plastikkarbis ning pole mingi eriline tüli neid sisse-välja tõsta.

Küll aga ei soovita ma köögikombaini, kui köögis töötasapinnal ruumi ikka üldse pole. Samuti pole mõtet juhul, kui kodus süüa valmistate näiteks kord nädalas ja siis ka poolfabrikaatidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul seisis aastaid köögis tööpinnal. No ei viitsinud seda kasutada, pärast pese sada erinevat vidinat, tüütu. 2 aastat tagasi viisin sauna, et kui vaja, toon tagasi. Siiamaani pole vaja läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhiliselt kasutuses suvel kui smuutisid teen omale ja mahla. Hoidistehooajal ka asendamatu. Kõik oma hakkliha teen ka sellega, kui ostan talunikult pool siga, siis suur ports läheb sügavkülma hakklihana.
Ostsingi selleks, et poleks 10 masinat kapis vaid üks ja mitmeotstarbeline kapi peal.
Vältida soovitaks sellist masinat, millel riivi ja kopsiku seina vahele jääb liiga lai vahe, ei riivi hästi ja osa vajub suurte tükkidena vahelt alla riivitud mandi juurde.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas köögikombainil on mõtet?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.