Esileht Väikelaps Kas kooli ka veel mängitakse?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas kooli ka veel mängitakse?

Postitas:
Kägu

Mulle torkas pähe, et ma ei ole näinud tänapäeva lapsi üldse kooli mängimas, samas kui “minu ajal” oli see u aasta-kaks enne kooli põhiline rollimäng ja lapsi (mitte ainult enda omi) mängimas näen-kuulen palju. Mängivad väga eriilmelisi mänge, aga mitte kooli.

Kuidas teie lastega on? Mängivad kooli ka? Või pigem ei mängita, nt kuna erinevas vanuses lapsed mängivad vähem koos? Või 80ndatel mujal ka ei mängitud nii palju kui minu lapsepõlvekodu-alevikus?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina, 45, mängisin ka lapsepõlves palju kooli. Üksi, nukkudega, kes olid õpilased. Minu lapsed pole kooli mänginud, ei tule ette, et üldse rollimänge oleksid mänginud, ei suured, kes on tänaseks juba täisealised, ega väiksed, kes alles algklassides.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma 80ndate lapsepõlvest ei mäleta mingit kooli mängimist. Sõltub ikka koos mängivate laste vanustest.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimased 16a töötanud lasteaias ja tegelikult lapsed tõesti kooli ei mängi ( v a ehk üksikud korrad viimases st koolieelses rühmas). Mängitakse poodi, kodu, sünnipäeva, piknikule minemist…kui lasteaias on olnud teater või rühmas teema st toodud kostüüme või käpiknukke vms siis ka teatrit.

Endal lapsed eri vanuses ja suuremad (80-ndatel sündinud) mängisid väikeõdedega küll kooli(vahe 6-8a)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb tõesti lastest, minu omad mängivad, eriti 4-5 aastat vanemate sugulastega kokku saades (väiksemad 5-8 aastased on siis “õpilased” ja 12-13-aastased “õpetajad”)
Peale neid kokkusaamisi mängitakse omajagu kodu ka jälle kooli

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka, aga tavaliselt on need just selle vanuse mängud, kus vanemad lapsed on just koolis käinud algklassides ja nooremad alles minemas vms. Koolilapsed ise enam kooli eriti ei mängi (nagunii käib seal iga päev, mis seda siis lisaks mängida 🙂 või kui siis õpetaja rollis noorematele). Noorematel on köögi-arsti-teatrimängud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuli sellega see meelde, et ma jumaldasin lapsena kooli mängimist ja õpetajarolli (sündisin 80ndate lõpus). Mul on paar aastat noorem sugulane, kellele pidevalt seda koolimängu peale surusin ja kui ta “tunnis” tundus olevat ebamotiveeritud, siis panin talle punase pastakaga kahe 🙂

Haige laps olin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule lapsepõlves kooli mängida ei meeldinud, aga õpetaja minust sai.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle torkas pähe, et ma ei ole näinud tänapäeva lapsi üldse kooli mängimas, samas kui “minu ajal” oli see u aasta-kaks enne kooli põhiline rollimäng ja lapsi (mitte ainult enda omi) mängimas näen-kuulen palju. Mängivad väga eriilmelisi mänge, aga mitte kooli.

Kuidas teie lastega on? Mängivad kooli ka? Või pigem ei mängita, nt kuna erinevas vanuses lapsed mängivad vähem koos? Või 80ndatel mujal ka ei mängitud nii palju kui minu lapsepõlvekodu-alevikus?

Miks sa arvad, et ei mängita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval hakkab ju õppimine juba lasteaias ja lastel pole vajadust enam kodus kooli mängida.

Ma ka mängisin nukkudega kooli. Kõigil olid päevikud ja vihikud ja vineerplaat oli tahvliks, kuhu kirjutasin ema õmbluskriidiga. Ilus suur koolipäevik, õpetaja oma, oli mul ka valmis meisterdatud, kus kõigi nukkude (laste)nimed ja hinded sees.

Võisin tunde mängida igasugu mänge. Ema ma üldse ei tüütanud. Olin väga hea mänguline laps. Vanem õde rippus kogu aeg ema sabas, mina üksi teises toas mängisin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mängisime õega koos nukkudega kooli küll. Ja teine lemmik oli see, et mängisime laste lauluvõistlust “Laulukaruselli” saate järgi. Aga minu laps mängib ka vahel kooli minuga. Viimasel ajal olen õpilane, aga kui ta väiksem oli, siis oli tema õpilane ja mina pidin olema vaheldumisi ema, kes ta bussi peale saadab ja õpetaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaia lapsed ei ole kunagi koolis käinud, kust nad peaks sellise mängu peale tulema. Mängivad ikka seda, mida teavad ehk arsti, poodi jms.

Kui mul esimene laps kooli läks, siis küll pani vahepeal 6aastase venna laua taha istuma ja tegi talle ülesandeid ja mängisid nö kooli.

Ja kuigi esimese ja viimase lapse vahe on 7a, siis esimene on ka viimase pannud kooli mängima. Ehk siis viieaastane ka meil pannakse vahel laua taha tähti kirjutama vms.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaia lapsed ei ole kunagi koolis käinud, kust nad peaks sellise mängu peale tulema.

Praegu peaks see kogu eelkoolitralli juures veel kõige väiksem mure olema.

Vanasti (ja nagu eespool vastajatel praegugi) tuli koolimäng suuremate laste kaudu, kellega koos mängiti.

Minu ajal mindi 6-selt kooli ja 5-6a rühmas oli töövihik, kus kasvataja hinnangutega sugugi tagasi ei hoidnud (see on mul alles, õõvastav lugemine). Nii et ega meie mänguõpetajad olid ka ikka “pahade laste” suhtes päris jõhkrad. Psühholoogidel oleks olnud huvitav analüüsida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin väga hea mänguline laps.

Nii naljakas, et mõne jaoks on ikka selline laps “hea laps”, kes ema võimalikult vähem tülitab. Meie lasteaias on samasugune arusaam headest lastest. Kõige parem laps nutab üldse tundide viisi esikukapis, enne kui keegi tähele paneb, et ta kadunud on.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, ma 80ndate alguse laps ja sai tõesti kooli palju mängitud, kõik nukud, mängukarud ja naabrilapsed istusid reas ja mina olin õpetaja 🙂 Nii tore oli!

Aga jah, ei minu 18a, ega 12a pole küll kunagi kooli mänginud. Poiss (vanem) tegeles ainult legodega ja tüdruk oma babyborni maailmaga, ehk siis vb natuke nagu perekonna rollimäng.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka, aga tavaliselt on need just selle vanuse mängud, kus vanemad lapsed on just koolis käinud algklassides ja nooremad alles minemas vms. Koolilapsed ise enam kooli eriti ei mängi (nagunii käib seal iga päev, mis seda siis lisaks mängida ???? või kui siis õpetaja rollis noorematele). Noorematel on köögi-arsti-teatrimängud.

Jah, meil on koolimäng päris aktuaalne – esimese klassi laps joonistab kolm aastat nooremale töölehti ja vihikuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, ma 80ndate alguse laps ja sai tõesti kooli palju mängitud, kõik nukud, mängukarud ja naabrilapsed istusid reas ja mina olin õpetaja ???? Nii tore oli!

Aga jah, ei minu 18a, ega 12a pole küll kunagi kooli mänginud. Poiss (vanem) tegeles ainult legodega ja tüdruk oma babyborni maailmaga, ehk siis vb natuke nagu perekonna rollimäng.

Aga võib-olla ongi asi selles, et kellega need su lapsed oleksid pidanud kooli mängima? Aastane on liiga titt, et äsja õpilaseks saanu temaga midagi sellist mängida saaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla ongi asi selles, et kellega need su lapsed oleksid pidanud kooli mängima? Aastane on liiga titt, et äsja õpilaseks saanu temaga midagi sellist mängida saaks.

Mina olin üksik laps ja mul ei tekkinud küsimusi, kellega ma peaks midagi mängima. Üksi mängisin ka kooli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin väga hea mänguline laps.

Nii naljakas, et mõne jaoks on ikka selline laps “hea laps”, kes ema võimalikult vähem tülitab. Meie lasteaias on samasugune arusaam headest lastest. Kõige parem laps nutab üldse tundide viisi esikukapis, enne kui keegi tähele paneb, et ta kadunud on.

Selline laps ongi hea laps, kes suudab ise omale tegevust leida, on loov ja hakkaja. Ei vaja nännutamist ega pidevat välist stimuleerimist, tal on iseendaga alati huvitav.

Mis see kapis nuttev laps siia puutub?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult mängitakse kooli, aga see on selline väga ajaliselt piiratud mäng, kas laps on selle-ealine, et kool on “päevakorras”, just läheb kooli või on esimeses klassis, on nooremaid või vanemaid lapsi, kes tahavd õpetajat mängida jne, liiga väiksed ja liiga suured lapsed enam kooli ei mängi, pole õige hetk. Aga see ei tähenda, et üldse ei mängitaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kas kooli ka veel mängitakse?