Esileht Koolilaps Kas koolilapsed ei jaksa kõndida?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas koolilapsed ei jaksa kõndida?

Postitas:

Meil on siin kohalik vallakool – enamik lapsi elab mõne kilomeetri, paljud aga lausa kuni mõnesaja meetri kaugusel. Hommikul on kooli juures kohutav ummik. Ometi tulevad kooli juurde igast küljest kergliiklusteed. Kas vanemate arvates on isesesesev liikumine kuidagi kahjulik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:19; 09.06 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse viib 1,5km kaugusele vallakooli ka isa autoga, kuna läheb niikuinii samas suunas ja samal ajal. Päeval tuleb laps ise koju. Tegu 1.kl lõpetanud lapsega.
Oleks natuke ka narr ju, kui isa sõidab autoga eest minema ja laps vantsib järgi.
Meil sellepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita tee ummikud on taas läbi, kuna just Viimsi kool on läinud suvepuhkusele.

suurema ummiku tekitavad Viimsi kooli last transportivad vanemad, linna minevates autodes väga palju lapsi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:09; 10.06 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ot et kui see sama vanem sõidaks nt rohuneemest südalinna ilma vahepeal last haabneemes kooli viimata, siis ta pirita teel ummikut ei tekitaks??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka sellepärast, et meil on auto kogupere transpordivahend: hommikul ema-isa ja 2 last peale ning orienteerumisralli algab! 1. koolilaps kooli (olgugi, et bussiga oleks vaid 2 peatust sõita!) 2. pisem põnn lasteaeda, 3.emme tööle ja 4.isa, ehk meie isiklik autojuht tööle. Kui emal on päevaseid sõite plaanis, siis vahest puistan issi enne maha! Õhtul sama ralli, ainult koolilaps on vahepeal kas koju või trenni jõudnud. Oleme kõik sellega rahul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka sina tegid teema ka väikelapse foorumisse?
et miks lapsi autoga viiakse kui lasteaed kodu lähedal?
samal põhjusel, et ema-isa läheb hommikul samas suunas ja enam-vähem samal ajal, seega oleks narr mitte viia last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad/hakkavad käima jala, seetõttu ei tunne end teemast puudutatuna aga juhin teemaalgataja tähelepanu, et laste koolikotid on ikka üüratult rasked, kui kehalise ja kunsti ja võib-olla ka huviringi asju tuleb kaasa tassida. Nii, et autosõit võib isegi tervislikum olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie viime seepärast et laps saaks kauem magada. Kui ta jala läheks, siis peaks vähemalt 20 minutit varem tõusma. Koolini on 1,5 km. Alati ei ole just kõige parem ilm ka ju. Ja mitte ükski lapse klassikaaslane ka ei lähe hommikul jala kes meie kandis elavad. Tundub julm teda saata hommikul pimedas välja kui kõik teised autoga viiakse.

see hommikune viimine on veel kuidagi mõistetav, aga ka päeval on üsna sageli minu laps ainuke kes jala koju tuleb. Ja ta ei ole enam algklassides, isegi 5 klassi lastel käiakse päeval järel. Saan aru veel kui on külmad ilmad vms. Aga mu lapse klassis on emad autodega vastus ka ilusa ilmaga. Lastel koju jalutada ainult 1 km.
Vot sellest ei saa ma aru. Elame Tallinna hüper-super ilusas ja turvalises elamurajoonis kus uued teed kõik olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:33; 08.06 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed lähevad ise kooli ja tulevad tagasi kuna minu töö jääb teisele poole.hõlpsam oli õpetada ta ise minema kui ise autoga pool linna hopmmikuti läbi sõita. laps jõuaks liiga vara kooli kah.
aga kui hommikul oleks meil üks tee ja ajaliselt sobiks, viiks kooli küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastuseks teemaalgatajale – ega muuseas paljud ei jaksagi/viitsigi, sest on autoga niivõrd harjutud. Sama on ju täiskasvanutega. Paraku. Mida siis veel lastest tahta. Meil ka auto, aga lapsi viin lasteaedaja tagasi jala iga ilmaga. Samuti läheb koolilaps (algkool)selle kilomeetri jala kooli iga ilmaga. Ja sellepärast end küll lapsepiinajaks ei pea ja süümekaid ei tunne. Meie arvates normaalne. Ei arva, et lasped peaksid ainult nö vati sees olema ja et kõik peaks olema mugav ja mõnus ja soe. Ja lapsed ei kurda ja pole kunagi palunud, et
autoga viidaks. Auto meil ainult pikemate sõitude jaoks ja issil tööl käimiseks.[/tsitaat]

Mugavus ongi see põhjus ilmselt. Ja loeb ka see kuidas teised käivad. Arvutasin kokku et meiega samast kandist, umbes siis 1-1,5 km kauguselt käib mu lapse klassis 8 last. ja sama palju autosid siis sõidab kooli, sest kõik on ju nii
uhked, et isegi 3 last kes on naabrid, omavahel ei kopereeru.
Mina küll tunneks ennast kehvasti kui mu laps peaks vihma ja külmaga jala kooli minema ja siis need ülejäänud 7 last sõidavad soojas autos mööda temast. Ilmselt tunneks kehvasti ka laps.
Ma ka muidu ei hoia last vati sees ja ei kasvata teda nii et kõik on elus ainult hea ja ilus, aga enamus vanemaid vist teevad nii kui ma oma lapse klassikaaslasi vaatan. Ja siis ju hakkab oma lapsest kahju. Ta näiteks klassis üks väheseid
kes linna ühistranspordiga või jala iga päev koolist koju või huviringidesse-trennidesse liikleb. Ja ta on juba 10-aastane. Enamus lapsi sõidab ühistranspordiga ainult siis kui klassiga kuhugi minnakse.

Kas mu laps on mingisse eriliste kanaemade klassi sattunud või on teistel ka nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:33; 08.06 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ka sina tegid teema ka väikelapse foorumisse?
et miks lapsi autoga viiakse kui lasteaed kodu lähedal?
samal põhjusel, et ema-isa läheb hommikul samas suunas ja enam-vähem samal ajal, seega oleks narr mitte viia last.[/tsitaat]
minul on sama küsimus, vaadates seda, kuidas lapsevanemad tropivad oma autod lasteaia värava ette kitsasse parklasse. Vaid 50 m eemal on ühe söögikoha parkla, mis hommikupoole täiesti tühi ja kuhu mahuks autod rahulikult ära. Aga ei, ikka on vaja otse ukse ette sõita.
Saan aru sellest, et lapsevanem lapse ära toob, aga miks on vaja teisi liiklejaid takistada ja värava ette troppi koguneda, sellest ma aru ei saa. Jalakäijad peavad nende hullude tropitajate vahelt läbi liikuma, need autojuhid on närvilised ka, üritavad ennast pärast lapse mahaviskamist kiiresti jälle läbi kitsa augu tänavale suruda, üldse ei vaata, kuhu tagurdavad… aga seal liigub ju kogu aeg lapsi.
Ei istu mulle see üle laipade trügiv laiskus, mis ei luba lapsevanemal oma perset korrakski juhiistmelt tõsta ja paar sammu jala käia. Teiste, viisakamate liiklejate arvelt tuleb nende rumal mugavus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 23:25; 08.06 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mugavus ongi see põhjus ilmselt. Ja loeb ka see kuidas teised käivad. Arvutasin kokku et meiega samast kandist, umbes siis 1-1,5 km kauguselt käib mu lapse klassis 8 last. ja sama palju autosid siis sõidab kooli, sest kõik on ju nii
uhked, et isegi 3 last kes on naabrid, omavahel ei kopereeru.
[/tsitaat]
Aga kas kõik sõidavad tühja autoga, s.t. laps+täiskasvanu? Ja väiksemate laste puhul tekiks mul turvavarustuse probleem. Mul näiteks on 2 last taga – suurem alusega, väiksem tooliga ja sinna rohkem ei mahu kedagi. Ees on õhkpadi ja mina ei sooviks sinna küll algklassilast istuma panna.
Ja kui vanem läheb nagunii autoga ning sõidab koolist nagunii mööda, siis pole ju mõtet kellegagi kopereeruda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 23:26; 09.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kas kõik sõidavad tühja autoga, s.t. laps+täiskasvanu? Ja väiksemate laste puhul tekiks mul turvavarustuse probleem. Mul näiteks on 2 last taga – suurem alusega, väiksem tooliga ja sinna rohkem ei mahu kedagi. Ees on õhkpadi ja mina ei sooviks sinna küll algklassilast istuma panna.
Ja kui vanem läheb nagunii autoga ning sõidab koolist nagunii mööda, siis pole ju mõtet kellegagi kopereeruda.[/tsitaat]
Siis võib lapse ju ometi kaks sammu kaugemal autost välja lasta et just kooli ette roppu pundart ei tekitataks. Sellised \”hoolitsevad lapsevanemad\” on süüdi pidevates liiklusohtlikes olukordades koolide ja lasteaedade väravate ees. Lastele ohtlikes. Nõme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 23:25; 08.06 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siis võib lapse ju ometi kaks sammu kaugemal autost välja lasta et just kooli ette roppu pundart ei tekitataks. Sellised \”hoolitsevad lapsevanemad\” on süüdi pidevates liiklusohtlikes olukordades koolide ja lasteaedade väravate ees. Lastele ohtlikes. Nõme.[/tsitaat]
See on juba teine teema ja kui see on hommikuti pidev probleem, siis peaks ju sellest ometigi kooli juhtkonnaga rääkima. Perekoolis kirumine küll olukorda laste jaoks turvalisemaks ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 23:26; 09.06 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ime siis, et koolilapsed üha haigemad on, kui ei kannata iga ilmaga 1-2 kilomeetrit (tegelikult tuuakse autoga isegi veel lähemalt!) kõndida. Seda enam, et hüper-super riided on kõigil olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:19; 09.06 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul just vastupidine näide- meil kaotas 1.kl piiga bussikaardi ära ja kuna kooli lõpuni oli vaid paar ndl, siis ei viitsinud selle pärast eksta linna hakata minema, pealegi saab neid kusagilt äärelinnast, täielik pärapõrgu. kooli on 4-5km. hommikul polnud probleemi, sai autoga enamuse maast, aga lõuna ajal käisin tal vastas (vaja oli mnt ületada ja see on suht keeruline) ja tulime jala- kevadine aeg, mis viga jalutada. no ja ühel päeval (ilm oli igati ok) otsustas õpetaja, et laps võiks ikka bussiga sõita ning andis lapsele piltiraha- mida põrgut, kas ma pole isegi pädev otsustama oma lapse koolitee üle? mingist raskest koolikotist pole ka mõtet rääkida, sest tegemist oli tõesti viimaste päevadega ja õpikud juba ammu ära antud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 09:24; 09.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin ka last autoga kooli. Kui ise lähen autoga tööle, siis miks peaks last sundima ühistranspordiga sõitma?
Pseudoprobleem, mind absoluutselt ei häiri, kuidas teiste laste vanemad oma lapsed kooli toovad, toogu või helikopteriga.

Teine probleem on tõesti need ummikud, mis tekivad koolide ees, kui lapsed autost väljuvad. Kuid selle teema saab ju koosolekutel tõstatada, et kooli juhtkond saaks panna mingid tahvlid, kus tohib peatuda ja kus mitte jms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 09:24; 10.06 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul just vastupidine näide- meil kaotas 1.kl piiga bussikaardi ära ja kuna kooli lõpuni oli vaid paar ndl, siis ei viitsinud selle pärast eksta linna hakata minema, pealegi saab neid kusagilt äärelinnast, täielik pärapõrgu. kooli on 4-5km. hommikul polnud probleemi, sai autoga enamuse maast, aga lõuna ajal käisin tal vastas (vaja oli mnt ületada ja see on suht keeruline) ja tulime jala- kevadine aeg, mis viga jalutada. no ja ühel päeval (ilm oli igati ok) otsustas õpetaja, et laps võiks ikka bussiga sõita ning andis lapsele piltiraha- mida põrgut, kas ma pole isegi pädev otsustama oma lapse koolitee üle? mingist raskest koolikotist pole ka mõtet rääkida, sest tegemist oli tõesti viimaste päevadega ja õpikud juba ammu ära antud[/tsitaat]

Kas sa küsisid õpetajalt, miks ta seda tegi? Sa ei tea ju, mida laps koolis rääkis. Sinul pole probleemi, aga võib-olla laps kurtis koolis oma \”rasket\” olukorda iga päev ja õpetajal hakkas temast kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, meie pere küll ei arva, et iseseisev liikumine kuidagi kahjulik on, ja seetõttu tihti mu lapsed tulevad ka jala koju. noorem tüdruk küll väga ei julge tulla – kardab ilmselt analoogseid asju, nagu pisikese Narva tüdrukuga juhtus. seega ta ise lausa palub endale kellelgi kooli vastu tulla, näiteks vanaemal.
mina lähen ka hommikul tööle autoga, sest nii on mul mugav ja hea ja sobib igati. lastele ka sobib, et ma neid autoga viin. see on meie elu, ja meil on õigus elada see nii mugavalt, kui ise tahame ja hakkama saame! 😉
keda siin häirivad ummikud – minge siis jala või rattaga, siis need ummikud teisse ei puutu! Kui aga teil on endal õigustus/vajadus autoga minna, siis leppige sellega, et ka kõigil neil teistel on see õigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa küsisid õpetajalt, miks ta seda tegi? Sa ei tea ju, mida laps koolis rääkis. Sinul pole probleemi, aga võib-olla laps kurtis koolis oma \”rasket\” olukorda iga päev ja õpetajal hakkas temast kahju. [/tsitaat]isegi kui kurtis, siis pole õpetaja asi minu otsuseid \”maha teha\”. kui sinu laps kurdab kodus, et õpetaja annab palju õpida, kas sa õpid siis tema eest ära?
seda, et laps oma rasket elu kurtis, ma ei usu, sest ta on hajunud seda maad jala käima, ringipäevadel ta ei jõudnud lõunasele bussile ja need päevad on ta osa ajast (v.a talvel) ikka jala käinud- ta ise eelistas pikapäevarühma asemel jala koju tulla. kuni tolle päevani ei olnud sel teemal mingit probleemi olnud- mingi 45min rahulikus tempos kõndimist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 09:24; 09.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi pidevalt transportites muutuvad nad üha eluvõõramaks, haigemaks ja abitumaks. Inimene on loodud kõndima ja lastele tuleb selleks võimalus anda. Olen kuulnud ka emmesid, kes ütlevad, et nende lapsed küll ühistranspordiga sõitma ei pea, see on nii must ja igasuguseid inimesi täis… Miks te soovite, et teie lapsed kasvavad eluvõõrad, oma mullis? Kaua te neid sõidutate? Kool, huviringid, trennid, tuleks valida nii, et lapsed oleks võimalikult kiiresti valmis seal iseseisvalt käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pirita tee ummikud on taas läbi, kuna just Viimsi kool on läinud suvepuhkusele.

suurema ummiku tekitavad Viimsi kooli last transportivad vanemad, linna minevates autodes väga palju lapsi ei ole.[/tsitaat]Oot-oot, kuhu need \”Viimsi kooli lapsed\” siis hommikul lähevad?Vastupidises suunas, linna?!?Vastupidi, linna minnakse just lastega ja kõik ikka ühel ajal. Ja mitte ainult kooli, lasteaeda ka. Ummikud on suunal Miidurand-Tallinn, vastupidist pole küll kogenud. Kui, siis on teil seal Viimsi Kooli ees ummikud, kus pabulad maha puistatakse.Ja need lapsed tuuakse ju vallast kohale, mitte linnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ot et kui see sama vanem sõidaks nt rohuneemest südalinna ilma vahepeal last haabneemes kooli viimata, siis ta pirita teel ummikut ei tekitaks??[/tsitaat]
see ongi huvitav, et koolivaheajal ummikuid pole kuigi need kes linnas tööl käivad käivad ju koguaeg, ka koolivaheajal. lihtsalt koolivaheajal ei ole kõik autod ühel ajal (siis kui Viimsis koolipäev algab).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:09; 10.06 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsi pidevalt transportites muutuvad nad üha eluvõõramaks, haigemaks ja abitumaks. Inimene on loodud kõndima ja lastele tuleb selleks võimalus anda. Olen kuulnud ka emmesid, kes ütlevad, et nende lapsed küll ühistranspordiga sõitma ei pea, see on nii must ja igasuguseid inimesi täis… Miks te soovite, et teie lapsed kasvavad eluvõõrad, oma mullis? Kaua te neid sõidutate? Kool, huviringid, trennid, tuleks valida nii, et lapsed oleks võimalikult kiiresti valmis seal iseseisvalt käima. [/tsitaat]

Oma autoga sõitmine on tunduvalt kiirem. Miks ma peaks laskma lapsel vantsida 10 minutit vihmaga bussipeatusesse, kui saaks kohe autoga ja kooli ette? Mind viidi väikesest peale autoga kooli, sest lihtsalt isa sõitis ka sama kaudu tööle. Ei leia, et oleks ma hädapätakaks kasvanud. Kooliajal sai kõvasti sporti tehtud ja matkamas käidud jms. Nüüd viin lapsi ise samuti. Las igaüks valib endale selle sõiduvahendi, millega ta õnnelik on – olgu see siis auto, buss või jalgratas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 09:24; 10.06 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilapsed jaksavad kõndida. Kõnnin ise ka. Aga kui ikka ilm on kehv, siis läheme autoga. Seda enam, et ise pean lastest 15 minutit varem tööl olema ja seda kõrval majas.
Seda, et mu lapsed kõndida-joosta-mütata ei jaksa, seda nüüd küll selle tõttu öelda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Kas koolilapsed ei jaksa kõndida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.