Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas koroona nakkub kõigile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kas koroona nakkub kõigile?

Postitas:
Kägu

Laps haigestus dets alguses koroonasse.
Mees ja mina oleme 2x vaksitud, mina olen riskirühmas ka, sest ülekaalu on. Olin lapsega ninapidi koos 24/7 ja mulle see õnneks ei nakkunud, mis sest, et laps mulle näkku aevastas ja põsemusisid jagas. Ehk päästis nakatumisest vaktsiin, ei tea, aga nohus olen üliharva, palavikkudest ja muudest haigustest rääkimata. Lapse viirushaigused pole mulle kunagi külge hakanud. Minu test oli neg ja lapsel positiivne.
Mõtlen, et kas põdesin läbi asümptomaatiliselt või see ülinakkav viirus ei hakanudki külge? 3 doosi tegema vist kohe ei pea jooksma?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallikene, mul on 0 doosi ja pole mul mingit haigust olnud selle “pandeemia” ajal.

+16
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et kas põdesin läbi asümptomaatiliselt või see ülinakkav viirus ei hakanudki külge? 3 doosi tegema vist kohe ei pea jooksma?

Kui test negatiivne, siis ei põdenud ju läbi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps haigestus dets alguses koroonasse.

Mees ja mina oleme 2x vaksitud, mina olen riskirühmas ka, sest ülekaalu on. Olin lapsega ninapidi koos 24/7 ja mulle see õnneks ei nakkunud, mis sest, et laps mulle näkku aevastas ja põsemusisid jagas. Ehk päästis nakatumisest vaktsiin, ei tea, aga nohus olen üliharva, palavikkudest ja muudest haigustest rääkimata. Lapse viirushaigused pole mulle kunagi külge hakanud. Minu test oli neg ja lapsel positiivne.

Mõtlen, et kas põdesin läbi asümptomaatiliselt või see ülinakkav viirus ei hakanudki külge? 3 doosi tegema vist kohe ei pea jooksma?

Mina ka ei põdenud, kuigi olin ninapidi koronas lapsega koos. Kahe doosiga vaktsineeritud. Viirushaigustesse nakkumine sõltub nii palju sinu hetke konditsioonist. Ju siis tol hetkel oli sinu organism piisavalt tugev, et mitte nakatuda, samas see sõltub nii paljudest teistest faktoritest, et teisel hetkel võid täiesti vabalt nakatuda. Keegi ei oska ette ennustada praegu, kes ja millal nakatub. Ise tegin kolmanda doosi ära.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikesele % inimestele ei hakka – neil on miski geen. Ei pruugi hakata ka siis, kui esmane immuunvastus on piisavalt pädev (limaskest ajas asja korda).

Ülekaal on väiksem riskitegur kui vanus, muuseas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei ole vaktsineeritud, koroonat ei ole põdenud. Küll aga olen sel talvel olnud mitu korda erinevate muude (külmetus)haigustega rajalt maas. Iga kord olen teinud ka PCR testi (sest enne ei võta arst üldse jutule) ja alati on see olnud negatiivne.

Olen käinud seltskondades, sõitnud ühistranspordiga jne. Selles mõttes suht välistatud, et ma ei ole iial mitte ühegi koroonahaigega kokku puutunud. Nagunii olen.

Aga ega sedagi tea, vbla kunagi mingi mutatsioon siiski naksab ära. Ma ei igatse seda, lihtsalt seni ma olen noppinud üles kõikvõimalikke muid viiruseid (iga kuu korra haige) aga mitte seda kõige kardetumat, mis kõiki teisi niidab.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel asjal pole üldse mingit loogikat. Sugulaste juures ööbimisel jäid koroonasse kõik 6 isikut (vanused 20-90), kes olid kusjuures täisvaktsineeritud. Ainult mu 11- aastane vaktsineerimata poeg ei jäänud. Ja ei jäänudki, kuigi mehega mõlemad olime haiged.

Samas ei andnud keegi nakkuse saajatest viirust edasi, kuigi kokkupuuted oli omajagu. Et siis kord on see tõbi ülinakkav ja siis jällegi ei nakka üldse.

Saa siis aru, mis alustel ja keda see tõbi sihikule võtab.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 17-aastane poeg on selline. Tal on olnud kõige suurem vōimalus meie perest seda nakkust saada. Liigub iga päev ühistranspordiga, käib koolis, huviringides, liigub seltskonnas. Meie mehega olime kodus koroonas, poiss jäi nakatumata. On olnud lugematul arvul lähikontaktne, k.a pruudi ja parima sõbra näol. Koolis on ûks vähestest, kes vaktsineerimata ja peab seetõttu pidevalt haigestunud klassikaaslaste tōttu isolatsioonis olema. Klassikaaslased vaktsineeritud muidugi, aga tema mitte ja üks väheseid, kes tervena püsinud.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaktsineerimata ja pole ka (veel) õnnestunud seda külge saada. Peres keegi pole saanud, kuigi kõik süstimata. Lapsed käivad lasteaias/koolis ja toovad ikka haiguseid koju, siis teeme jälle PCR testi igaks juhuks, lendan tööasjus tihti Euroopas ja pean teste tegema – ikka negatiivsed. Lähikontaktsed oleme paaril korral olnud, aga enam nina põhjuseta välja ei pista. Selleks, et end mingiks imeinimeseks pidada, peaks ikka veel 10a väga liikuvat eluviisi selles pandeemias harrastama või paar kuud ilma vaktsiinita ja kaitsevarustuseta koroonaosakonnas töötama 🙂 Muidu on puhas õnn. Pole ma ka nt noroviirust, RS-viirust jne kunagi saanud…

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps haigestus dets alguses koroonasse.

Mees ja mina oleme 2x vaksitud, mina olen riskirühmas ka, sest ülekaalu on. Olin lapsega ninapidi koos 24/7 ja mulle see õnneks ei nakkunud, mis sest, et laps mulle näkku aevastas ja põsemusisid jagas. Ehk päästis nakatumisest vaktsiin, ei tea, aga nohus olen üliharva, palavikkudest ja muudest haigustest rääkimata. Lapse viirushaigused pole mulle kunagi külge hakanud. Minu test oli neg ja lapsel positiivne.

Mõtlen, et kas põdesin läbi asümptomaatiliselt või see ülinakkav viirus ei hakanudki külge? 3 doosi tegema vist kohe ei pea jooksma?

Kusagil oli hiljuti uuringute info, et isegi tavaline külmetushaigus koos nohuga võib tekitada viiruse suhtes kaitse. Uuriti neid inimesi, kes ei nakatunud, kuigi võimalusi oli. Nii et oled nohus olnud, siis on võimalus, et tekib immuunsus. Ja ega see kõik pole veel läbi, nii et sa kirjutad justkui polegi jäänud. Räägime ikka siis kui kogu see asi on minevik, et kas jäid või mitte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võis ka olla, et nakatunud lapsel oli viiruskoormus nii väike, et oli “halb” nakataja. Meil, ma arvan, nii oligi- laps oli positiivne, kerge kurgukraapimisega ja mitte keegi nendest, kellega ta kokku puutus, ei jäänud. Mitte keegi perest ega vanavanemad (me küll oleme vakts-tud) aga ka mitte sõbrannad, kellega ninapidi koos oli. Need jäid kuu aega hiljem seega ei olnud nad ka asümptomaatilised või läbi põdenud.
Minu õde (ta on õpetaja väikeklassis) nakatus koolis- jäid kõik, kes haigestunud õpilasega kokku puutusid. Õe perest ei jäänud keegi.
Lisaks õnneasi, ma usun. Kui tõhus on immuunsüsteem, mis seisus limaskestad jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime koolivaheajal neljakesi suusareisil, kaks täiskasvanut, kaks gümnaealist last – kõik vaktsineeritud. Tagasi tulles andis meist positiivse koroonaproovi immuunpuudulikkusega teismeline, keda ei päästnud nakatumisest ka saadud tõhustusdoos. Aga vähemalt põdes ilma sümptomiteta. Teised pereliikmed ei nakatunud ka temaga igapäevaselt ninapidi koos olles. Rohkem lähikontaktseid polnud.

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võis ka olla, et nakatunud lapsel oli viiruskoormus nii väike, et oli “halb” nakataja. Meil, ma arvan, nii oligi- laps oli positiivne, kerge kurgukraapimisega ja mitte keegi nendest, kellega ta kokku puutus, ei jäänud. Mitte keegi perest ega vanavanemad (me küll oleme vakts-tud) aga ka mitte sõbrannad, kellega ninapidi koos oli. Need jäid kuu aega hiljem seega ei olnud nad ka asümptomaatilised või läbi põdenud.

Minu õde (ta on õpetaja väikeklassis) nakatus koolis- jäid kõik, kes haigestunud õpilasega kokku puutusid. Õe perest ei jäänud keegi.

Lisaks õnneasi, ma usun. Kui tõhus on immuunsüsteem, mis seisus limaskestad jne.

Noh, ei tea. Lapsel oli mitu päeva ühekordset palavikku, natuke nohu ja nädalaks kadus lõhna- ja maitsetaju täielikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastuseks teemaalgatusele- ei nakka. Ise otsin juba pikemat aega 😛

Ma arvan, et selles nohujutus võib oma iva olla, vahepeal oli mul seda va köha-nohu tõbe talviti ikka mitu korda.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk päästis nakatumisest vaktsiin

Raudselt 😀

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallikene, mul on 0 doosi ja pole mul mingit haigust olnud selle “pandeemia” ajal.

Sama siin ☺️

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pole peres ja ka lähisugulaste hulgas (kaugemaid ei tea) ka keegi haigestunud, ei vaktsineeritud ega vaktsineerimata. Vahet pole, kas on tugeva või nõrga tervisega muidu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

Ei mingit muret, et kui nakatuvad mis siis haigetest saab. Pidu peab saama!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

peole pääses ainult negatiivse testiga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

peole pääses ainult negatiivse testiga.

Kas tõesti on veel inimesi, kes usuvad, et negatiivne test sissepääsul garanteerib selle, et keegi sel peol ei nakatu? Meenutan sulle seda Taani meedikute jõulupidu, seal olid ka kõik testitud ja lausa kolm korda vaktsineeritud; äravahetamiseni sarnane, lihtsalt suurema mastaabiga  lugu juhtus ka Hispaanias.

Confidole plusspunktid. Ilmselgelt ei saa erafirma endale sellist riski lubada.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peole pääses ainult negatiivse testiga.

Tavainimene ei pääse testi alusel kuhugi, miks?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavainimene ei pääse testi alusel kuhugi, miks?

Mis mõttes ei pääse? Sa saad oma erapidudele ju lausa ilma testita.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

Ei mingit muret, et kui nakatuvad mis siis haigetest saab. Pidu peab saama!

muidugi,  mismõttes lõõgastuvad ja lõbutsevad? meediku asi on rügada veri ninast väljas, vaktsineerimata haige ju ootavad!

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

Ei mingit muret, et kui nakatuvad mis siis haigetest saab. Pidu peab saama!

muidugi, mismõttes lõõgastuvad ja lõbutsevad? meediku asi on rügada veri ninast väljas, vaktsineerimata haige ju ootavad!

Ainult et kõik teised peavad solidaarsusest teistmoodi käituma.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

med töötajad ei nakatu https://www.ohtuleht.ee/1053286/megapidu-omikronilaine-ajal-perh-korraldas-karmil-koroonaajal-600-tootajale-peo

Ei mingit muret, et kui nakatuvad mis siis haigetest saab. Pidu peab saama!

muidugi, mismõttes lõõgastuvad ja lõbutsevad? meediku asi on rügada veri ninast väljas, vaktsineerimata haige ju ootavad!

Ainult et kõik teised peavad solidaarsusest teistmoodi käituma.

kas sinul on tõhustusdoos tehtud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski nakkushaigus ei nakata kõiki. Aga kahjuks ei tea me seda ette. See ei ole seotud üldise terve olemisega – mõnda haigusesse ei jää hoopis mõnda muud haigust põdev inimene!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sinul on tõhustusdoos tehtud?

Mis see tõhustusdoos siia puutub? Nii Taani kui Hispaania meedikutel oli kõigil tõhustusdoos tehtud. Mul endalgi mitu tõhustusdoosiga tuttavat praegu koroonas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas kuidas inimesed päriselt arvavadki et tegu on mingi ülinakkava asjaga. Kui see nii oleks siis 2a oleks KOGU planeet juba nakatunud. Aga ei ole ju. Huvitav miks Aafrikas see ei levi? Äkki sp et neil pole tv ja meediat?

 

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen ka, et kuidas müüjad/teenindajad töötada saavad kui see nakkus nii hull peaks olema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas koroona nakkub kõigile?