Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas korteri omanik saab olla

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas korteri omanik saab olla

Postitas:
Kägu

Millal see muutus tekkis, et uue omaniku nimi automaatselt registrisse läheb? Kui mina 2 a tagasi pärandiga osa korterist sain, siis pidin küll ise registris kande tegemist (täpsemalt ebaõige kande parandamist) taotlema. Notar oleks selle liigutuse raha eest teinud, seepärast sai pärandi vastuvõtmisel valitud ise tegemine.

Kes esitab avalduse uue omaniku kinnistusraamatusse kandmiseks ja kes teeb kinnistusraamatusse vastava muudatuse?

Kinnistusraamatut pidavale maakohtu kinnistusosakonnale edastab kinnistamisavalduse ja selle lisadokumendid notar kasutades selleks e-notari infosüsteemi. Kinnistamisavaldus registreeritakse elektroonilises kinnistuspäevikus automaatselt ning see vaadatakse kohtunikuabi poolt 30 päeva jooksul läbi. Kandeid kinnistusraamatusse teevad kinnistusosakonna kohtunikuabid.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehing võis olla tehtud ka juba siis kui e-värki veel ei olnud

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik ka see, et  nn hooldaja sai vanurilt volikirja, et teha selle korteriga tehinguid. Mingi aeg ilmselt müüski volitatud hooldaja korteri firmale.

Aitäh! Selle variandi peale ma ise ei tulnudki.

TA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elasin emaga koos kui järsku üks kauge sugulane minu eakat ema ära tinistama hakkas. Ujus välja teab kust, varem ma ei olnud teda näinudki. Käis külas kui mina tööl olin ja aina kruvis ema minu vastu üles. Õnneks kord sattusin varem koju tulema, muidu ei oleks teadnudki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal see muutus tekkis, et uue omaniku nimi automaatselt registrisse läheb? Kui mina 2 a tagasi pärandiga osa korterist sain, siis pidin küll ise registris kande tegemist (täpsemalt ebaõige kande parandamist) taotlema. Notar oleks selle liigutuse raha eest teinud, seepärast sai pärandi vastuvõtmisel valitud ise tegemine.

Kes esitab avalduse uue omaniku kinnistusraamatusse kandmiseks ja kes teeb kinnistusraamatusse vastava muudatuse?

Kinnistusraamatut pidavale maakohtu kinnistusosakonnale edastab kinnistamisavalduse ja selle lisadokumendid notar kasutades selleks e-notari infosüsteemi. Kinnistamisavaldus registreeritakse elektroonilises kinnistuspäevikus automaatselt ning see vaadatakse kohtunikuabi poolt 30 päeva jooksul läbi. Kandeid kinnistusraamatusse teevad kinnistusosakonna kohtunikuabid.

Väga mõistlik, et see nüüd niimoodi käib. Tasuline v tasuta teenus notari poolt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on omanik kinnistusraamatus. Omand tekibki kinnistusraamatu kandega.

Ei, notariaalse lepinguga tekib!

Kinnisasja omandi üleandmiseks tuleb sõlmida notariaalne leping. Kinnisasja omand tekib vastava kande tegemisel kinnistusraamatusse.

Et notariaalne leping on sõlmitud, allkirjad all, maja võtmed käes ja raha makstud, aga omanik nagu enne seda kannet polegi? Minu nime nt registrist ei leiagi – meil on ühisvara, poole maja ja korteri omanikuna mind pole kirjas. Pole ka vajadust näinud kande parandamiseks taotlust esitada.

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et notariaalne leping on sõlmitud, allkirjad all, maja võtmed käes ja raha makstud, aga omanik nagu enne seda kannet polegi?

30 päeva jooksul vaadatakse üle ning tehakse kanne. Omandiõigust enne pole.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et notariaalne leping on sõlmitud, allkirjad all, maja võtmed käes ja raha makstud, aga omanik nagu enne seda kannet polegi?

30 päeva jooksul vaadatakse üle ning tehakse kanne. Omandiõigust enne pole.

Nojah. Aga ilmselgelt olen ma nii poole korteri kui ka poole maja omanik. Kuigi registris mind pole. Korter on ostetud 90ndate keskel ja maja ise ehitatud, registrisse kantud 2018.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kande eest peab eraldi Rahandusministeeriumile tegema ülekande Kinnistusraamatu toimingud. Kui ma seda ei tee, mis siis – tühistatakse leping ära või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal see muutus tekkis, et uue omaniku nimi automaatselt registrisse läheb? Kui mina 2 a tagasi pärandiga osa korterist sain, siis pidin küll ise registris kande tegemist (täpsemalt ebaõige kande parandamist) taotlema. Notar oleks selle liigutuse raha eest teinud, seepärast sai pärandi vastuvõtmisel valitud ise tegemine.

Kes esitab avalduse uue omaniku kinnistusraamatusse kandmiseks ja kes teeb kinnistusraamatusse vastava muudatuse?

Kinnistusraamatut pidavale maakohtu kinnistusosakonnale edastab kinnistamisavalduse ja selle lisadokumendid notar kasutades selleks e-notari infosüsteemi. Kinnistamisavaldus registreeritakse elektroonilises kinnistuspäevikus automaatselt ning see vaadatakse kohtunikuabi poolt 30 päeva jooksul läbi. Kandeid kinnistusraamatusse teevad kinnistusosakonna kohtunikuabid.

See kopitud väljavõte ei vasta ju su tsiteeritud küsimusele üldse – millal see muutus tekkis? Küsija kirjutab, et veel 2 aastat tagasi pidi ise registris kande muutmist taotlema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsija kirjutab, et veel 2 aastat tagasi pidi ise registris kande muutmist taotlema.

Kui 2 aastat tagasi oli võimalus valida variant, et ise see kanne muuta, kas siis praegu enam pole ja käibki ainult notari kaudu? Ja kui ise tol ajal kannet ei muutnud, siis polegi omanik? Ärge tehke nalja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina 2004.a. korteri ostsin, siis pidin ise Tartus Raekoja platsil mingis asutuses käima, et kinnistusraamatusse kirja pandaks. Notar ei saatnud. Ehk see nn hooldaja oli kaval ja ei lasknud kinnistusraamatusse notaril andmeid saata, et sugulased uurima ei hakkaks.

Tänapäeval ei käi asjad enam sedasi. E riik.

Millal see muutus tekkis, et uue omaniku nimi automaatselt registrisse läheb? Kui mina 2 a tagasi pärandiga osa korterist sain, siis pidin küll ise registris kande tegemist (täpsemalt ebaõige kande parandamist) taotlema. Notar oleks selle liigutuse raha eest teinud, seepärast sai pärandi vastuvõtmisel valitud ise tegemine.

Mina 16 aastat tagasi ei teinud ise midagi aga registris olen. Selleks on ju notar, kes asju ajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 16 aastat tagasi ei teinud ise midagi aga registris olen. Selleks on ju notar, kes asju ajab.

Nojaa, sina küll. Aga need, kes ei soovinud notari teenust kasutada, aga ise ka registri kannet mingil põhjusel ei muutnud, on siiski täiesti seadusjärgsed omanikud vaatamata sellele, et neid registris märgitud pole.  Nii et see seadusepunkt, et omandiõigus tekib alles pärast registrikande tegemist, pole tegelikult õige.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.eesti.ee/et/raha-ja-omand/omand-ja-vara-omandi-kaitse/vara-ja-omand

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah. Aga ilmselgelt olen ma nii poole korteri kui ka poole maja omanik. Kuigi registris mind pole. Korter on ostetud 90ndate keskel ja maja ise ehitatud, registrisse kantud 2018.

Kui sul on ühisvara, siis ei peagi olema. Jutt on omandisuhete muutumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 2 aastat tagasi oli võimalus valida variant, et ise see kanne muuta, kas siis praegu enam pole ja käibki ainult notari kaudu? Ja kui ise tol ajal kannet ei muutnud, siis polegi omanik? Ärge tehke nalja.

Pärimine on teine teema ju. Pärija saab kohe hakata kinnisvara haldama ja kasutama. Müüa ei saa enne, kui kanne tehtud.

https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2016/11/15/kinnistusregistrisse-kandmata-parijaid-ahvardab-trahv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka ilma, et see kinnistusraamatus kirjas oleks või notarid lasevad kõik kirja panna?

saab, kui pärimistunnistus on pärijatele väljastatud, kuid pärijad pole viitsinud sellega kinnistusametisse veel kohale minna. automaatselt ei muutu midagi.

teenuslepingud (küte, elekter) saab ka puhtalt pärimistunnistuse põhjal pärijate nimele ümber teha, sest ükski kommunaalteenuste pakkuja pole huvitatud võlgade kuhjumisest, vaid arvete laekumisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Juuni alguses suri lastetu väga vana inimene. Sugulaste vastu ta kunagi huvi ei tundnud, mõned ikka käisid tema hakkamasaamist vaatamas. Aga järsku oli ta teatanud, et leidis omale hooldaja ja tegi (mida see ka ei tähenda) korteri sellele hooldajale. Et sugulased ei pea temaga enam tegelema, nö hoiduge kaugemale. Nüüd hakkasime vaatama, et kes see hooldaja tal siis oli. Ja ei saa aru. Aastast 2002.a. (siis vist tekkis kinnistusraamat?) on kirjas vanainimene ise ja aprillist 2022 on üks firma. Kui ta korteri kinkis hooldajale, siis peaks ju hooldaja aastaid tagasi juba kirjas olema. Pärandit ei saanud hooldaja enne vanainimese surma (juunis) kätte, et korter juba aprillis ära müüa.

Mis variandid veel on?

Kinkis sellele hooldajale, aga see tahtis, et asi vormistataks tema firmale.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kinkinud hooldajale, sest siis oleks hooldaja kustutatud kanne registris näha. Ilmselt tegi ikka volituse kõikide toimingute tegemiseks ja selle volitusega saab eluajal kinnisvara omaniku nimel ära müüa. Siis ei jää registrisse hooldajast märget.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea siis, et varem ei müünud, oleks vanake tänavale elama pidanud minema.

Aga kuidas sellise müügi puhul on, kas raha laekub vanainimese pangakontole või otse hooldajale?

Kas selline volitus peab olema notariaalne või saab kodus paari sõbrannaga kokku susserdada? Vanainimene kirjutab rõõmsalt lugemata alla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline volitus peab olema notariaalne või saab kodus paari sõbrannaga kokku susserdada? Vanainimene kirjutab rõõmsalt lugemata alla.

Kinnisvaratehingud on notariaalsed ja ka volitus peab olema notariaalne. Ta võis selle volituse teha juba ammu, kui pea veel selge oli. Nt siis, kui ütles, et leidis hooldaja ja sugulaste abi pole enam vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Volitus on ainult notariaalne ja notarid hoolega kontrollivad, kas vanainimene sellest ka aru saab, mida ta volitab. Olen oma lähedasega selle läbi teinud ja notar mitmeid kordi küsis selgelt, et kas te ikka tõesti soovite et kõiki tehinguid saaks teha, teie kinnisvara müüa ja teid esindada jne.

Ja müügi puhul ei ole sugugi alati nii, et vanake peab minema tänavale, müühilepingus saab ju sätestada, et jääb elama sisse või müüakse lihtsalt enda firmale kinnisvarainvesteeringuna, et tulevikus parendada või mida iganes teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas korteri omanik saab olla