Esileht Väikelaps Kas kõrvapõleik vajab tingimata AB ravi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas kõrvapõleik vajab tingimata AB ravi

Postitas:

Laps oli sarlakites eelmise aasa lõpus. Peale AB ravi lõppu oli veel 2 nädalat kodune. Siis käis neli päeva lasteaias ja sai nohu. Täna, 2 päeva hiljem, kurdab juba kõrvavalu. Kas kõrvapõleikku on võimalik välja ravida ka ilma AB-ta? On mingeid koduseid ravimeetodeid (arsti juurde enne teisipäeva arvatavasti ei saa)?
Üldse ei tahaks teist AB kuuri kohe otsa lapsele 🙁 .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas sibulamähis kõrvapõletikku ära hoida, kui laps juba veidi valu kurtis. Lõika sibul väikesteks tükkideks, tee veevannil soojaks, siis pane riidekoti või marli sisse, villane riie peale ja müts aitab paigal hoida. Vähemalt 30 minutit peal hoida. Teha 4-5 korda päevas mõlemale kõrvale. Ma olen ka kõrva ümbrusesse pannud teepuuõli ööseks (kõrva sisse ei tohiks tilgutada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see mähis tuleb panna kõrva taha (st. kõrvalesta alla) või kõrvale peale? Siis läheb ju ikka mõni tilk kõrva sisse? Või ei lähe? Viinakompressi ju tehti niimodi kõrvalesta alla ja kõrva taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ninast (ja nina-kõrva vahelistest käikudest) tuleb turse maha saada – selleks zyrtec, sudafed jms. kõrva ümber ja ka kõrva sisse olen pannud traumeel kreemi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerge keskkõrvapõletik võib tõesti ilma AB-ta mööduda. Kui kõrv valutab, anna lapsele valuvaigistit (Paratsetamool või Ibuprofeen). Oluline on nohuravi ja turse alandamine – Zyrtec, Sinupret(Sudafed).

NB! Kõrva sisse ei tohi midagi tilgutada!!! Igasugused soojendavad protseduurid on samuti põletiku algfaasis vastunäidustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Soojendada ega midagi kõrva tilgutada ei tohi! Mina keskendun ka alati turse mahavõtmisele (Zyrtec) ja annan vajadusel valuvaigistit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sibulakompressi tehakse kõrvalesta taha. Ei pea midagi kõrva tilgutama selleks.

Sibulakompressiga sarnaselt võib teha ka kummelikompressi. Kuiv kummel panna marli sisse vorstikeseks, soojendada 2 taldriku vahel kuumaveevanni kohal soojaks. Soojuse mõte ei ole kõrva soojendada, pigem et oleks ihusoe ja hakkaks lõhnama. Rullike panna kõrva taha ja õhuke müts/rätt peale, mis kinni hoiab. Kummelikompressi pluss on see, et lõhnab hästi ja lapsed on enamasti sellega nõus.

Mina olen andnud Sinupreti turse mahavõtmiseks ja paratsetamooli valu vaigistamiseks. Esimene kord on lapsel ka olnud selline kõrvapõletik, mis ilma AB-ta ei taandunud (sai pärast 5p valutamist ja jamamist AB peale, mäda juba tuli kõrvast), aga järgmised 3 korda oleme nii võitu saanud kõrvavalust.

Lisaks seda ka, et perearstil peaks siiski laskma kõrva üle vaadata millalgi. Ka siis, kui nt homseks on valu läinud. Kõrvapõletiku korral võib valu ära kaduda, aga põletikuline protsess kõrvas jätkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma lastel kõrvapõletikust ilma AB-ta jagu saanud.

Meie arsti soovitus: turse maha (zyrtec + sudafed oleme meie kasutanud). Kõrva 2* päevas boorpiiritust tilgutada. Desinfitseerimiseks. (Igasuguseid õli sisaldavaid asju ei tohi kõrva tilgutada, aga boorpiiritus on puhtalt desinfitseeriv).

Kahel lapsel olen sellist ravi edukalt rakendanud. Troppe kõrva panna ei kästud ja soojendada samuti mitte.

Algul, kui kõrv ikka valutab, siis olen andnud paratsetamooli valu vaigistamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttava lapsele määrati kohe AB kuur. lapsel kõrvad ei valuta ja arst vaatas, et siin on kohe algav kõrvapõletik, et kui AB kuuri läbi teete siis ei tule kõrvapõletikku. Ei tehtud isegi vereproovi.
Vot nii kergekäeliselt kirjutatakse soomes AB-id välja :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas kõrvapõleik vajab tingimata AB ravi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.