Esileht Koolilaps kas külmapühad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: kas külmapühad?

Postitas:
Kägu

täna näitab termomeeter – 21. laps jääb koju tuulekülmaga -20, mis aga võib vabalt homme olla. lisaks on 4 aastane,kes peaks lasteaeda minema.
Olen teinud väikse plaani – et kui ongi üle -20 – siis jäävad lapsed koju.
Mis on teil mõttes?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kas külmapühad?

minu 1. klassi laps läheb kooli, koolimaja asub 200m kaugusel. lasteialaps läheb lasteaeda. ise lähen tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah,jätan arvatavasi homme koju oma 2 klassis käiva koolilapse kuna koolini on üpris pikka maa kõndida.Jätan koju ka lasteaialapse.Olen ise viimast kuud lapseootel ja üldse kohe ei kipu välja selliste ilmadega.Nii, et oleme kodus arvatavasti vähemalt homme.Ülehomsest saab arvatavasti autoga liikuda-siis jälle kooli,lasteaeda.Olgu siis lastel ka üks mõnus vaba päev kodus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
pirr

see kõik on suuresti lapsevanema otsustada, aga seaduse järgi peaks laps kooli minema kui tranpsort on organiseeritud. Nii, et kui tavaliselt viid lapse autoga kooli, siis ei näe põhjust, miks peaks ta koju jääma.
Kui laps peaks üksi mitu kilomeetrit jala käima, siis jätaks koju.

Arvestama peaks ka sellega, et kui lapsi just väga vähe ei ole koolis, siis õppetöö toimub. See tähendab, et kodus olevad lapsed peavad kodus ise õppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jäta. Tallinna linnas on ühistransport organiseeritud ja koolimaja soe. Minu meelest on külmapühad õigustatud ainult maalastel, kes mitu km jalgsi peavad käima ja kes sõltuvad ühest kindlast bussist(nt koolibuss). Siis on oht, et buss ei käivitu külmaga vms ning laps ootab asjatult kuskil piimapuki juures. Samuti võib buss päeva peale katki minna ja laps peab jala pakasega koju astuma.
Linnades tuleb varsti uus buss ja külmapühi kasutavad ära laisad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

esialgu ka ei plaani koju jätta. 1. klassi poiss, isa autoga hommikul viib, koju tuleb bussiga, sealt vast ca 500-600m kõndida. homme lubab päeval külm vähem, aga kolmapäev-neljapäev ka päeval -20. kui ise autoga järele minna ei saa, siis vist jätan koju. väiksem läheb lasteaeda, autoga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas teie lapsed siis liuväljal-kelgumäel-suusatamas ei käi? Terve talve istuvad toas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

no seaduse järgi võib koju jääda. aga siis vaadaku, et oleks õpitud, sest sageli ikka enamus lapsi tuleb kooli ja õppetöö jätkub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult lähevad kooli.Otsin ainult soojad riided: sallid-villased sokid välja:). Eile ja täna käisime suusatamas. Üldse polnud külm ja nii ilus oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartus -21 hetkel. paistab, et tuleb külmapüha, aga 1.kl laps ei ole nõus koju jääma. samas saan ta autoga kooli viia, aga kui saadetakse koju tagasi, siis peab ikka jalgsi tulema oma 1km.

Please wait...
Postitas:
niion

Tallinnas on -14 ja laps läks kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps võib koju jääda kui tegelikult toimiv temperatuur on -20. selleks tuleb vaadata vastavat tabelit.
http://www.emhi.ee/?ide=21,540,770,773

http://www.terviseamet.ee/keskkonnatervis/haridus-ja-sotsiaalteenused/koolid.html

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tartus -21 hetkel. paistab, et tuleb külmapüha, aga 1.kl laps ei ole nõus koju jääma. samas saan ta autoga kooli viia, aga kui saadetakse koju tagasi, siis peab ikka jalgsi tulema oma 1km. [/tsitaat]
Koolist ei saadeta kedagi koju enne tundide lõppu.
Bussid muide hakkavad ka graafikus vahele jääma, mida külmemaks õues läheb, eriti tavaline on see Tallinna puhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu bussiliiklus toimis vähemalt veel täna kui kellavärk. Minu laps silkas küll kooli poole, sest olevat miski olümpiaad tulemas (loodame, et ära ei jäänud). Nädala lõpupoole lubas veel kurjemat külma, ehk siis jääb koju. Lasteaialapsel pole mingit võimalust kahjuks koju jääda, sest minul külmapühi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas teie lapsed siis liuväljal-kelgumäel-suusatamas ei käi? Terve talve istuvad toas?[/tsitaat]

Käivad ikka, aga mitte märja peaga sellise külmaga. Tartus oli hommikul alla -20ne, poisil hommikul ujumine. Eriti pikka peakuivatamise aega ka ei saa lubada, sest pärast peab kooli tundidesse jõudma. Kui poleks autoga olnud võimalust laps ujulast koju tuua, poleks ujuma lubanud küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei jäta. Tallinna linnas on ühistransport organiseeritud ja koolimaja soe. Minu meelest on külmapühad õigustatud ainult maalastel, kes mitu km jalgsi peavad käima ja kes sõltuvad ühest kindlast bussist(nt koolibuss). Siis on oht, et buss ei käivitu külmaga vms ning laps ootab asjatult kuskil piimapuki juures. Samuti võib buss päeva peale katki minna ja laps peab jala pakasega koju astuma.
Linnades tuleb varsti uus buss ja külmapühi kasutavad ära laisad.[/tsitaat]

Mina ja mu laps (2.klassi) oleme laiskade killast:) ehkki kool ei ole väga kaugel, aga kui tuule-külma indeks on u 22, siis jätan ta küll koju. Miks ei võiks siis teha endale mõned mõnusad päevad ja magada hommikul nagu talveunes karud. E-koolis on ju programm väljas ja selle järgi saab ka kodus edukalt õppida. Võib olla on sellisel teguviisil tõesti \”ärakasutamise\” maik juures, aga ma arvan, et vahel võib asjadesse ka natuke vabamalt suhtuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tartus tuulekülma hetkel juba -23, seega I ja V klassi lapsed jäävad homme koju.
http://www.emhi.ee/?ide=21

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie 1klassi laps läks kooli, tartus täna. klassist puudus 2 last.
aga 7klassi lapse klassist puudus 10 last.
mul pole midagi külmapühade pidamise vastu, aga kuna lubas veel külmemaid ilmu, siis peame neid pühi vast nädala lõpus.
seda enam et nagunii ma viin ja toon.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

KUI auto alt ei vea siis läheb 1.klassi laps kindlasti hommikul kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil siin -15, ei mingeid külmapühi. õnneks lastel jäetakse suusatund ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]meil siin -15, ei mingeid külmapühi. õnneks lastel jäetakse suusatund ära.[/tsitaat]
Nii soe? Meil siin on -22.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed täna külmapühadel, homme peaksid kooli jõudma. 32 ma kohe kindlasti ei luba lastel kooli minna, isegi kui ma ise neid autoga viin. Kunagi ei te amis sellise külmaga kooli kyttesysteem ytleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil oli üle 23 külmakraadi, aga minu piiga läks täna veel kooli ja tõenäoliselt ka homme, neljapäevast olen ise kodus, siis vast hakkame ka külmapühi pidama. eile oli neil pooled kohal 1.kl, aga koolimaja pidi suht jahe olema, nende klassis oli 17, aga mõnes klassis lauisa 12 ja lapsed saadeti kell 1 kõik koju

Please wait...
Postitas:
poco a poco

Mis temperatuurist alates kindlasti koju jätate? Võiks siis eraldi ära mainida, kas laps 1.-6. klassis või vanem.

Ma olen enda jaoks mõelnud, et kui on -25 ja veel külmem, siis 5. ja 1. klassi last ei saada kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätan lapse (5kl) koju kui on üle 20 kraadi külma.
Kui peaks jala kooli minema, jääks koju kui on rohkem kui 15 kraadi külma (tüdruk on astmaatik ja väga külm õhk võtab hinge kinni). Koju peab jala tulema. Aga õnneks päeval ei ole nii külm olnud praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]poco a poco kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis temperatuurist alates kindlasti koju jätate? Võiks siis eraldi ära mainida, kas laps 1.-6. klassis või vanem.

Ma olen enda jaoks mõelnud, et kui on -25 ja veel külmem, siis 5. ja 1. klassi last ei saada kooli.[/tsitaat]meil ei sõltu see koju jäämine mitte niivõrd temp vaid sellest, et ma ei jäta last terveks pikaks päevaks üksi koju- elame maal ja pliks 1.kl. neil päevil kui olen tööl saab pliks autoga kooli ja peale kooli tuleb minu juurde. neil päevil kui ma tööl ei ole, saaks ta küll hommikul kooli autoga, aga lõunal peaks ikka bussiga koju tulema ja kuna ma ise autoga ei sõida, siis pole ka erilist alternatiivi, juhuks kui buss mingil põhjusel ei peaks tulema, seega ndl lõpus, kui ilm püsib, jääb piiga tõenäoliselt koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, EMHI näitas hommikul Tartus tuulekülma -26, seega lapsed pikutavad täna kodus. 5.-nda klassi lapsel nohu ka ja kuna kurtis, et koolimaja oli eile külm, siis on nüüd koduõppel

Please wait...
Postitas:
Kägu

ühe tallinna südalinna kooli kodulehel on üleval:

Meie koolis käib õppetöö iga ilmaga!

Meie koolis ei jää kunagi tunnid ära. Meie koolis toimub õppetöö iga ilmaga, sest elame maal, kus suvel sajab vihma, talvel aga lund ja külmetab. Eestis on mõnikord väga külm üksnes sisemaal (eriti Põlva, Võru, Valga kandis), Tallinnas on külmakraade ikka ja alati vähem, sest asume mere ääres.
Siit ka järeldus: mida ka ei räägi hommikul unise peaga raadio- või telereporter, ikka on meie mõlemad koolihooned soojad, siin saavad lapsed jälle ühe päeva võrra targemaks ja siin on neil turvaline olla. Pealegi ennustatakse mai kuusse paduvihma. Kas siis tulevad vihmapühad!?

🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ühe tallinna südalinna kooli kodulehel on üleval:

Meie koolis käib õppetöö iga ilmaga!

Meie koolis ei jää kunagi tunnid ära. Meie koolis toimub õppetöö iga ilmaga, sest elame maal, kus suvel sajab vihma, talvel aga lund ja külmetab. Eestis on mõnikord väga külm üksnes sisemaal (eriti Põlva, Võru, Valga kandis), Tallinnas on külmakraade ikka ja alati vähem, sest asume mere ääres.
Siit ka järeldus: mida ka ei räägi hommikul unise peaga raadio- või telereporter, ikka on meie mõlemad koolihooned soojad, siin saavad lapsed jälle ühe päeva võrra targemaks ja siin on neil turvaline olla. Pealegi ennustatakse mai kuusse paduvihma. Kas siis tulevad vihmapühad!?

:)[/tsitaat]

Enne, kui kooli veebilehele mingi info üles riputatakse, peaks eesti keele õpetajat kohustama vähemalt õigekirja üle vaatama. Üldse mitte paha pärast:)

Aga jah, minu laps ka astmaatik ning kindluse mõttes ma teda siiski kooli ei saada, kui tuulekülm on 20 kraadi või alla selle. Medalit ju selle eest niikuinii ei anta:) Ja kui antakski, siis lapse turvalisus on minu jaoks iga kell tähtsam kui mis tahes muud argumendid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iroonia on ju tore asi küll, aga külmakahjustused nii toredad ei ole.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Esileht Koolilaps kas külmapühad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.