Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kulutate eluasemele rohkem kui kolmandiku palgast?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas kulutate eluasemele rohkem kui kolmandiku palgast?

Postitas:
Kägu

Eluasemelaenu tasun 370 eur kuus ja kätte saan 1250 kuni umbes 2910 erinevatel kuudel. Lisaks on mehel sissetulek, umbes 1300 kätte. Aga siin ma räägin ainult eluasemelaenud (saab otsa 2021 märtsis). Kodukuludena on igasuguseid makseid veel 130 kuni 250 kuus pluss kodu korrahoiuks kuluvad vahendid – saed, puurid, murutraktor, kütused neile, ahjutäide…ma ei tea, kas neid on küsija poolt mõeldud. Umbes need kõik kokku 350 aastas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel on kulu 0, sest müüsime äsja oma kodu maha. Selle kulud olid u 13% meie sissetulekutest. Uue kodu kulud saavad olema arvestuslikult u 23% meie sissetulekutest. Kõik kulud on meile olulised, kuid oleme valmis kulutama unistuste kodule veidi rohkem ja veidi vähem säästma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulutan kodule talviste kommude hindade järgi vaid 10-15% palgast kui nii minu kui ka mehe sissetulekut arvestada. Suvel vähem. Mis sa selle infoga nüüd peale hakkad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oih, unustasin, et meil tulumaksumäär 0. Kui tulumaks palgale juurde panna, siis jääb ikka 10% juurde ka talvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka talvel 10 protsendi ringis.
(renoveeritud Mustamäe paneelikas).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürikorteris elades olid kulud u 20% sissetulekust. Nüüd on oma korter laenuga ostetud ja kulud moodustavad sissetulekutest 26%. Kui abikaasaga kulusid ei jagaks, siis läheks koguni 44% minu palgast kodukuludeks. Õnneks meil muid laene, järelmakse ega liisinguid ei ole, seega saame säästa ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seepärast võtsingi eluasemelaenu ja maksan tunduvalt vähem kui eelnevalt üürika eest.

Aga kokku hoidmata ei saa ju eluasemelaenu, sest ei ole võimalik sissemaksu teha.

Saab ka lisatagatisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma arvestan ainult enda palka, siis on kodule (maja) kuluvad summad (laen + kindlustus + erinevad kommunaalid) ca 250eur ehk siis minu netopalgast on see ca 19%, kui lisada siia ka elukaaslase palk, siis on see kulu ühisest palgast ca 8%.
AGA – meil on käsil maja põhjalik rekonstrueerimine (vaja maja täiesti tühjaks ja kõik uuesti ehitada), seega laen kulus meil ehitustöödeks kuid lisaks laenule finantseerime remonditöid ka oma säästudest, s.t et see on siis nö lisakulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elame päranduseks saadud maamajas ja renoveerime nii kuidas raha on, enamu töid teeme ise.
Kokku netosissetulek ( ema isa ja laps) 2600 keskmiselt, elekter 60, internet tv 40, prügi 10
nii et kusagil 4 % ümmarguselt aga
vesi jah tasuta, aga puurkaev koos süsteemidega ~8000
kanalisatsioonitrassi rajamine ja septiku paigaldus ~2000
vannitoa ehitamine materjalikulu ~1000 ( tööd tegi mees ise)
jne..
Oma majas elades otsekulud ei ole suured aga kui tahta mugavalt elada, on enne vaja tükk maad rohkem raha kulutada kui näiteks linnakorteris
samas muidugi võib ka õues wc s käia
ja saunas pesta
ja meie majapidamise saaks ilma elektrita ka elada, toitu saab hoida keldris või sahvris
süüa teha puupliidil
vett tuua pangega salvkaevust( on alles aga vett on suurema tarbimise jaoks liiga vähe)
pesu pesta käsitsi saunas
küttepuud oma metsast
Valikute ja võimaluste küsimus 🙂
Mulle meeldib, olen elanud ka Tallinnas üürikorteris ja maksnud ära suurema osa sissetulekut üütiks, hiljem pangalaenuks. Siis aga tuli mõte korter maha müüa, laen kinni maksta ja ülejäänud rahaga vanaisa maja paremasse korda saada.
Võta nüd kinni, kes elab paremini, kas meiesugused maakad, kellel palk väike aga elamiskulu ka väike või mõni suurlinna kõrgepalgaline, kes pool sissetulekust laenuks maksab.
Elukvaliteet suuresti ei erine, ehk vaade aknast on teistsugune ja meil on rohkem maad ja metsa ja isiklik tiik ja kelgumägi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil peres 2 tk ja 4 last. Mehelnoma firma ja mina töötan osakoormusega. Elame eramajas, laen, kommunaalid, autoliisingud, laste trennid on 80% minu palgast. Kui võtta pere sissetulekud, siis u 40% pere sissetulekutest. Kusjuures ma olen veel nii naiivne, et vajadusel saaksin ka üksinda hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta nüd kinni, kes elab paremini, kas meiesugused maakad, kellel palk väike

2600 neto on väike palk? Tundub lihtsalt tähelepanu saamiseks kirjutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta nüd kinni, kes elab paremini, kas meiesugused maakad, kellel palk väike

2600 neto on väike palk? Tundub lihtsalt tähelepanu saamiseks kirjutatud.

mina sain aru, et see 2600 on neil pere sissetulek kokku, st parasjagu 2 keskmist palka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolisin Tallinnast maale ja kulud kuus eluasemele on hetkel 50 euro ümber kuus. Elekter, internet, küte. Töölkäimiseks tõsi küll kulub ca 200 eur eest kütust. Ja majasse on läinud tuhandeid, et seda korda teha.

Tallinnas olid kulud 600 eur kuus. Kuigi kui nii võtta, siis laenumakseid ei saa otseselt kuluks lugeda, enamus sellest rahast jääb põhimõtteliselt alles korteri väärtusena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil peres 2 tk ja 4 last. Mehelnoma firma ja mina töötan osakoormusega. Elame eramajas, laen, kommunaalid, autoliisingud, laste trennid on 80% minu palgast. Kui võtta pere sissetulekud, siis u 40% pere sissetulekutest. Kusjuures ma olen veel nii naiivne, et vajadusel saaksin ka üksinda hakkama.

Naiivne?
lihtsameelne, kergemeelne, lapsemeelne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil suur neljatoaline korter. Laen ja kom kulud moodustavad u 40% minu netosissetulekust aga ma töötan osaajaga ja mehe sissetulek oluliselt suurem. Pere sissetulekutest siis u 15%. Minu jaoks loogiline kuna kui üksi lastega elaksin, siis saaksin alati kodu oluliselt väiksema ja odavama vastu välja vahetada ning täiskohaga tööle minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naiivne?
lihtsameelne, kergemeelne, lapsemeelne

Tõlge: Usub naiivselt ehk lihtsameelselt, et saaks ka üksi kõigega hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan perega Tallinna linnas laenuga ostetud korteris.
Laenu tagasimakse ja kommunaalid on umbes 20-23% pere sissetulekust.
Talvel rohkem, suvel vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui päris aus olla, siis meil on maja eluasemekulud kuus (küte, vesi, gaas, elekter, turvateenus, prügivedu, kindlustused, koristusteenus jne) hetkel kokku ca 3x kõrgemad kui kõigi pereliikmete palk kokku 😛

Küll te teenite siis ikka vähe! Tunnen kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

U 25% lähevad arved+laen palgast. Võiks muidugi vähem, aga samas meelerahu ja oma kodu maksab ka midagi. Sellist korterit üürida sellise hinnaga küll ei saaks, vähemalt maksame enda tuleviku tarbeks, mitte tühja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige suurem kulu on kütteõli, mida tuleb tellida 2x aastas ja viimased 1-2 aastat on see juba suurem kui minu kuupalk. 2 12-st on umbes 1/6, kui muud kommunaalid ka juurde lisada (vesi, elekter, prügivedu, kindlustus) siis 1/5 tuleb kindlasti ära. Õnneks mees ka teenib ja enamasti maksab need kulud ise, seega võin vast 1/10, maksimaalset 1/8 arvestada pere peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maja, talve suurima kuluga kuul on nii –
180 pangalaen
270 elekter ja küte
60 vesi
30 tv ja internet
10 prügi
Kokku 550
Palk 1675 neto

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, korter välja ostetud ja maksan vaid kommunaalid (uus maja, kommunaalid 70-140 euri kuus).

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kulutate eluasemele rohkem kui kolmandiku palgast?