Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas küsite ebaõnnestunud kandideerimisel tagasisidet?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kas küsite ebaõnnestunud kandideerimisel tagasisidet?

Postitas:

Kas küsite ebaõnnestunud kandideerimisel tagasisidet?

Alles eile saatsin konkursile oma cv ja motivatsioonikirja ja täna tuli juba vastus, et nad analüüsisid minu dokunente põhjalikult ja ma ei osutunud valituks.

Imelik on see, et nii kiiresti sai neile selgeks, et ma ei sobi. Nõutud haridus ja töökogemus on mul olemas. Tekib hoopis tunne, et tegemist on formaalse konkursiga, kus uut inimest polegi vaja.

Tahaks neid kuidagi torkida ja uurida, mis siis minu profiilis neile ei sobinud. Kas teie küsiksite?

Ma tean, et ma mingit sisulist vastust ei saa, aga ärritab selline asi.

Kuna tegemist sellise asutusega, kus töötajate nimed on avalikud, siis ma jälgin, kas võeti kedagi juurde.

Aitäh!

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 16:24; 09.10 20:29; 15.10 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ju küsida, kuid saad trafaretse vastuse, et teise kogemused jnejne osutusid sellele kohale sobivamaks. Haruharva saad adekvaatset tagasisidet.
Küllap on tegu formaalse konkursiga kus inimene juba välja valitud, eriti paistavad sellise lähenemisega silma ministeeriumid.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära, et firmad korraldavad formaalseid konkursse – milleks, kellele? Võib juhtuda, et see, kes endale inimest valib otsib mingit kindlat oskust, iseloomujoont, võõrkeelt, juhilube, kes teab ühesõnaga, mis talle olulised on lisaks samas valdkonnas varem omandatud töökogemusele ja haridusele. Kui kandideerijaid on plaju, siis tehaksegi esimene valik, kes üldse edasi pääsevad üsna kiiresti – korra peale vaadates.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 17:30; 09.10 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära, et firmad korraldavad formaalseid konkursse – milleks, kellele? Võib juhtuda, et see, kes endale inimest valib otsib mingit kindlat oskust, iseloomujoont, võõrkeelt, juhilube, kes teab ühesõnaga, mis talle olulised on lisaks samas valdkonnas varem omandatud töökogemusele ja haridusele. Kui kandideerijaid on plaju, siis tehaksegi esimene valik, kes üldse edasi pääsevad üsna kiiresti – korra peale vaadates.

Sa pole just eriti elukogenud või kuidas. Formaalseid konkursse korraldatakse nii ministeeriumites kui kõige tublimates erasektori ettevõtetes. Põhjuseid on seinast seina, personalitöötajate igavusest kuni selleni, et saada enda korruptiivsele otsusele väike alibi.
Muuseas üks osa neid formaalseid konkursse ongi – otsitakse neid kindlaid oskusi või iseloomujooni, võõrkeeli või lapsepõlvemälestusi, enamasti ei teata ise ka sageli mida just, ja nii ongi tegemist formaalse konkursiga, kuna keegi, isegi värbaja ise ei saa väga aru, mis põhimõtetel värbamine käib.

Teemaalgatajale – pole absoluutselt mõtet küsida tagasisidet, tasub aega kulutada edasi liikumise peale, nagunii pole selle udujutuga sul midagi peale hakata

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles eile saatsin konkursile oma cv ja motivatsioonikirja ja täna tuli juba vastus, et nad analüüsisid minu dokunente põhjalikult ja ma ei osutunud valituks.

Ma küsiks nende käest, et kuna analüüsisite minu dokumente põhjalikult, siis oskate kindlasti ka põhjalikult vastata, miks mu kandidatuur ei sobinud, millest jäi vajaka?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 18:49; 12.10 15:56; 12.10 16:38; 15.10 18:34; 15.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küsinud ja ka saanud

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis oskate kindlasti ka põhjalikult vastata, miks mu kandidatuur ei sobinud, millest jäi vajaka?

Selge see, et nad ei oska sellele vastata ja nad ei taha sellele vastata.
Pole mõtet küsidagi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen saanud ka päris mitu korda keelduva vastuse ilma vestluseta olukorras, kus formaalsete tunnuste järgi peaksin olema nö pihtas-põhjas kandidaat.

Kusjuures veider on veel olnud see, et kohe kui konkursi tähtaeg kukub, tuleb neil uus samasisuline konkurss süles.

mina ise arvan, et need on olukorrad, kus tööandja päris täpselt ei tea, keda ta otsib. ta tegelikult ei otsi mingit konkreetset tausta, vaid lihtsalt sondeerib pinda, et “äkki” leidub turul kedagi põnevat, kes oleks neile kasulik jne. Näiteks tahavadki näha, et oled tegelenud mingite eriti vingete projektidega, võibolla otsivad kedagi, kelle nimi on juba mingil määral tuntud (kuigi sellised ei otsi ilmselt cv portaali kaudu tööd enam). Ma ise muidugi töötan valdkonnas, kus just erasektoris on võimalik ja reaalne selline lihtsalt pinna sondeerime, et äkki leidub turul midagi huvitavat, kes erineb klassikalisest taustast.

Olen ka mõelnud, et mõningatel juhtudel võib olla põhjuseks palk. Kuigi ma ei pane oma palgasoovi kaasa, siis inimetsel on tutvusi jne ja tutvuste kaudu on võimalik ju kasvõi asutuse palgasüsteemist teada saada umbkaudne palk, palgavahemik. Või vaatavad mu tausta ja sellejärgi eeldavad, et ma olen piisavalt kogenud, et küsida suuremat palka (st tegelikult otsivad nad algajad, kes nõus nende palgale tulema). Võibolla on see ka lihtsalt lolli lohutus 😀 Aga kunagi minevikus mulle öeldi küll konkreetselt, et sa oleksid suurepärane, aga meil on nii väike eelarve, et otsime koolilõpetajaid :/

Muideks, alati pead arvestama, et viga on hoopis motivatsioonikirjas. Nt küsid, et mis ei sobinud – motivatsioonikiri oli igav ja sealt puudus säde 😀 Sul on rask epeale hakata midagi selle infoga 😀 Või veel hullem – cv ja motivatsioonikiri oli kirjavigu täis :O Või lihtsalt vastasid küll profiilile, aga oli 10 ägedamat kandidaati – kõigiga ei jõua ju vestelda, pead mingi valiku tegema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 09:10; 09.10 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära, et firmad korraldavad formaalseid konkursse – milleks, kellele? Võib juhtuda, et see, kes endale inimest valib otsib mingit kindlat oskust, iseloomujoont, võõrkeelt, juhilube, kes teab ühesõnaga, mis talle olulised on lisaks samas valdkonnas varem omandatud töökogemusele ja haridusele. Kui kandideerijaid on plaju, siis tehaksegi esimene valik, kes üldse edasi pääsevad üsna kiiresti – korra peale vaadates.

Sa pole just eriti elukogenud või kuidas. Formaalseid konkursse korraldatakse nii ministeeriumites kui kõige tublimates erasektori ettevõtetes. Põhjuseid on seinast seina, personalitöötajate igavusest kuni selleni, et saada enda korruptiivsele otsusele väike alibi.

Ma ei hakka kommenteerima, kui elukogenud või kogenematu ma olen, las jääda sulle/teile teie arvamus. Isiklikult pole kunagi formaalset konkurssi kõrvalt näinud.

Need, kes arvavad, et kui mul on haridus ja kogemus, siis peaks see koht minu olema – miks te arvate, et te ainus taoline olete, kes konkursil osaleb? Enamasti siiski konkureerite sarnase taustaga inimestega, aga ainult üks ju osutub valituks, heal juhul viis pääsevad vestlusele. Teiste jaoks oli siis formaalne konkurss?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 17:30; 09.10 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muideks, alati pead arvestama, et viga on hoopis motivatsioonikirjas. Nt küsid, et mis ei sobinud – motivatsioonikiri oli igav ja sealt puudus säde ????

Motivatsioonikirja tahaks küll sädet lisada. Võid anda mõne vihje. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 16:24; 09.10 20:29; 15.10 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muideks, alati pead arvestama, et viga on hoopis motivatsioonikirjas. Nt küsid, et mis ei sobinud – motivatsioonikiri oli igav ja sealt puudus säde ????

Motivatsioonikirja tahaks küll sädet lisada. Võid anda mõne vihje. ????

Kui ma oskaks vihjet anda, ei saaks ju ise järjest äraütlemisi ???? Üritan lihtsalt kohendafa konkreetsele kuulutusele sobivaks, tuua välja minu kogemuse just otsitud valdkonnas jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 09:10; 09.10 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei küsi. Mis iganes põhjusel ma ei sobinud. Aktsepteerin seda ja pole pettunud ka. Tõsi on tegelikult ka see, et pole ükski firma ka mulle sellist muljet siiani jätnud, et tunneks end millestki ilma jäänuna. Eelviimasel kandideerimisel kutsutu vestlema, aga anti alles 1 kuu hiljem teada, et ei pääsenud teise vooru. Ma pole ootaja tüüpi inimene ega suur lootja, kandideerisin vahepeal juba mujale ja sain teise töökoha. Aiman ka, et miks ei osutunud valituks. Olen otsekohene, aus ja konkreetne inimene, seda ilusat kiidulaulu endast ja enese müümist ei salli ja kui firmas vaadatakse sellele viltu, siis on päris selge, et see töökoht, sealne juhtimine, teistsuguste inimestega ei sobi mulle ja mina ei sobi ka neile. Mulle anti äraütlevas kirjas vist vihje ka, et ei põhinenud minu mitte valik cv-st vaid ???? Oli eelnevalt pikk töokogemus samal ametil. Vestlusel nägin firmas mitmeid kitsaskohti, mida ma tegelikult ei aktsepteeriks. Nii, et lõpuks õige otsus ja kõik võitsid ????

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sest mind ei huvita. See on nagunii nende kaotus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte. Mul pole aega mõttetustega tegeleda. No ei ole ju võimalik päriselt arvata, et saad mingi mõistliku ja edasiviiva tagasiside. Tuleb mingi “oli paremaid kandidaate blaablaablaa”. Ajaraisk! Või eelistad tõtt kuulda? Et personalijuhile ei meeldinud su tagasihoidlikkus, targutamine, vanamoodsad kingad, põhimõttekindlus, kõver nina, julgus, vanus, lapsed vmt. Mis peale hakkad selle teadmisega? Ok, kingad viskad minema, aga iseloomu, välimust ja vanust ei muuda ning lapsi lastekodusse ei anna. Seega usu mind – ei taha sa tõtt teada, eriti kui enamus sellest tõest läheb kategooriasse diskrimineerimine. Ega nad lollid ei ole, et ütlevad ausalt välja ning annavad sulle põhjuse nende peale kaevata. Enamikel juhtudel ei pruugi äraütlemine olla üldse mitte seotud sellega, mis CVs kirjas, vaid sellega, kes sa oled.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas küsite ebaõnnestunud kandideerimisel tagasisidet?

Alles eile saatsin konkursile oma cv ja motivatsioonikirja ja täna tuli juba vastus, et nad analüüsisid minu dokunente põhjalikult ja ma ei osutunud valituks.

Imelik on see, et nii kiiresti sai neile selgeks, et ma ei sobi. Nõutud haridus ja töökogemus on mul olemas. Tekib hoopis tunne, et tegemist on formaalse konkursiga, kus uut inimest polegi vaja.

Tahaks neid kuidagi torkida ja uurida, mis siis minu profiilis neile ei sobinud. Kas teie küsiksite?

Ma tean, et ma mingit sisulist vastust ei saa, aga ärritab selline asi.

Kuna tegemist sellise asutusega, kus töötajate nimed on avalikud, siis ma jälgin, kas võeti kedagi juurde.

Aitäh!

Võis olla ka lihtsalt nii, et neil on kiire, alustasid vestlustega kohe esimeste CVde saabudes ning leidsid juba sobiva inimese.
Küsida võib ikka minu meelest, võib juhtuda, et saadki asjaliku vastuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on see, et nii kiiresti sai neile selgeks, et ma ei sobi. Nõutud haridus ja töökogemus on mul olemas. Tekib hoopis tunne, et tegemist on formaalse konkursiga, kus uut inimest polegi vaja.

Võib olla, aga samas ei pruugi. Avalikus sektoris võib sellist asja ette tulla küll, et avalik konkurss kuulutatakse välja, aga tegelikult on juba eelnevalt teada, kes valituks osutub. Seal pole ka midagi imelikku. Meil on olnud selliseid praktikante, kes on endast praktikal nii hea mulje jätnud, et on olnud teada, et kui vaba koht tekib, siis kindlasti talle pakutakse. Lisaks on praktikant ennast juba mingil määral ka kollektiivi “sisse söönud” ja alati on kindlam võtta tuttav ja usaldusväärne valik. Sama võib olla ka siis kui keegi kollektiivist on kedagi soovitanud või on teada, et samal erialal mõni hea spetsialist plaanib liikuda või otsib parasjagu tööd ja siis talle pakutakse.

Lisaks on alati ka see variant, et keegi oli veel parema hariduse ja töökogemusega või lihtsalt mingite eeldustega, miks tema valiti ilma teist tugevat kandidaati vestluselegi kutsumata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Formaalseid tööpakkumisi leidub ka erasektoris. Rahvusvahelistel kontsernidel on paika pandud, kuidas värbamisprotsess välja peab nägema. Sisemised kuulutused, välised kuulutused.
Kuulutus peab olema, samas on juba ammu kellelgi tuttav olemas, keda on tööle kutsutud ja kes saab kohe alustada ja ei pea ootama nii pikalt. Lisaks olen näinud, kuidas oli pikk värbamine ja tulemuseks oli täiesti olematute oskusteta juhtivtöötaja (oma sugulane), kui sisemiselt oleks olnud väga head kandidaadid. Ei olnud tal ei oskusi ega vastavat haridust isegi mitte omandamisel. Värbamisprotsessi ajal tegi töötaja otsija reealselt üksi nõupidamiste ruumis oma firma tööd 🙂 Paljudele jäi see silma, aga oleks olnud rakse tõestada.
Minule tuli viimane kord vastus, et valiti minu asemel inimene, kes sai alustada kohe ja nad ei pidanud 30 päeva ootama. Oli meeldiv vestlus ja tundus selline otsekohene ja aus vastus. Firma jättis väga hea mulje.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ise värbajana ja võin öelda, et on võimalik väga kiiresti aru saada, et üks või teine inimene ei sobi antud kohale.
Esiteks, töökuulutusse ei panda sageli KÕIKI nõudmisi kirja, sest kunagi ei tea, palju inimesi üldse kandideerib.
Nii näiteks ei panda kirja, et vajalik on mingi konkreetse valdkonna väga spetsiifiline kogemus, sest selliseid inimesi on ülivähe ja ollakse valmis ka välja õpetama.
Aga – tuleb nii välja, et veab. Konkurendi juurest on otsustanud just üks selline väga kitsa eriala inimene üle tulla. Loomulikult pakume siis töökohta talle ja üljäänud kandidaadid jäävad uksetaha.

Kahjuks on Eestis levinud ka vanuse järgi valimine. Kui ikka tiimis on kahekümnesed, siis 45sel on raske sinna valitud saada. Tundub ebaõiglane, aga samas kui on ikka ette teada, et kõik ülejäänud on sellised noored ja teistsuguse töökultuuriga, siis ühel palju vanemal on raske sulanduda, teda ei võeta lihtsalt omaks.

Sageli kandideerivad ka inimesed, kes peaaegu nagu sobiks, aga intervjuul tuleb välja, et nad ei ole firma kohta ise mitte midagi uurinud. Näiteks mul on olnud kandidaate, kes tulevad kohale ja siis tunnistavad, et oli kiire ja eriti ei mäleta, kuhu kandideeritud sai, isegi firma nime ei mäleta…No sorry, sellistel on kohe kriips peal.

Siis mitmed firmad välistavad kandidaadid, kes iga aasta tagant kohta vahetavad. Jah, võib olla, et inimesel lihtsalt ei ole vedanud ja kõik töökohavahetused on olnud välistest tingimustest sõltuvad. Sellegipoolest – kui on valikud, siis sellised ühepäevaliblikad tavaliselt välistatakse. Ütleme nii, et noorte puhul on tihe töökohavahetus arusaadavam kui 40-aastase puhul, kelle kõik viimased töökohad on kestnud keskmiselt 9-10 kuud.See muidugi sõltub ametist!

Interjuul käinutest – inimesed ei saagi teada, et nad langesid välja kuna olid näiteks ebaviisakad. Ei öelnud tere ega head aega, närisid nätsu intervjuu ajal jne. Või üks naine langes mul seetõttu välja, et istus oma lühikese seelikuga terve intervjuu jalad harkis, nii et pesu paistis. Mõni haiseb higi järgi. Mõni muidu hea CVga langeb välja kuna on suhtumiselt selline vingats ja viriseja (kõik on kõiges süüdi ja kõik eelmised ülemused on sead). Mis te arvate, kas sellisele inimesele on mõtet öelda, et ta on negatiivne vingats? Selline ei saa aru ju…hakkab hoopis sõimama või kaebab kuhugi vms.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge see, et nad ei oska sellele vastata ja nad ei taha sellele vastata.
Pole mõtet küsidagi.

See oligi iroonia..kui nad ise kirjutasid, et analüüsisid dokumente põhjalikult, siis võiks ju eeldada, et tuleb sama põhjalik vastus, miks ei sobinud 😀 Ehk siis tegelikult tahtsin vaid öelda, et see nende nn põhjalik dokumentide analüüs..on vaid tühipaljas sõnakõlks, mingit analüüsi pole toimunud, ammugi veel põhjalikku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 18:49; 12.10 15:56; 12.10 16:38; 15.10 18:34; 15.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis mitmed firmad välistavad kandidaadid, kes iga aasta tagant kohta vahetavad. Jah, võib olla, et inimesel lihtsalt ei ole vedanud ja kõik töökohavahetused on olnud välistest tingimustest sõltuvad. Sellegipoolest – kui on valikud, siis sellised ühepäevaliblikad tavaliselt välistatakse.

Mul üks tuttav käis hiljuti töövestlusel ja teemaks oli pidev töökohavahetus.. Tema ütles selle peale, et kas see värbaja on tõepoolest nii loll, et arvab, et ma jään pikaks ajaks ühe koha peale mingi 700 euroga töötama.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 18:49; 12.10 15:56; 12.10 16:38; 15.10 18:34; 15.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ise värbajana ja võin öelda, et on võimalik väga kiiresti aru saada, et üks või teine inimene ei sobi antud kohale.

Esiteks, töökuulutusse ei panda sageli KÕIKI nõudmisi kirja, sest kunagi ei tea, palju inimesi üldse kandideerib.

Nii näiteks ei panda kirja, et vajalik on mingi konkreetse valdkonna väga spetsiifiline kogemus, sest selliseid inimesi on ülivähe ja ollakse valmis ka välja õpetama.

Aga – tuleb nii välja, et veab. Konkurendi juurest on otsustanud just üks selline väga kitsa eriala inimene üle tulla. Loomulikult pakume siis töökohta talle ja üljäänud kandidaadid jäävad uksetaha.

Kahjuks on Eestis levinud ka vanuse järgi valimine. Kui ikka tiimis on kahekümnesed, siis 45sel on raske sinna valitud saada. Tundub ebaõiglane, aga samas kui on ikka ette teada, et kõik ülejäänud on sellised noored ja teistsuguse töökultuuriga, siis ühel palju vanemal on raske sulanduda, teda ei võeta lihtsalt omaks.

Sageli kandideerivad ka inimesed, kes peaaegu nagu sobiks, aga intervjuul tuleb välja, et nad ei ole firma kohta ise mitte midagi uurinud. Näiteks mul on olnud kandidaate, kes tulevad kohale ja siis tunnistavad, et oli kiire ja eriti ei mäleta, kuhu kandideeritud sai, isegi firma nime ei mäleta…No sorry, sellistel on kohe kriips peal.

Siis mitmed firmad välistavad kandidaadid, kes iga aasta tagant kohta vahetavad. Jah, võib olla, et inimesel lihtsalt ei ole vedanud ja kõik töökohavahetused on olnud välistest tingimustest sõltuvad. Sellegipoolest – kui on valikud, siis sellised ühepäevaliblikad tavaliselt välistatakse. Ütleme nii, et noorte puhul on tihe töökohavahetus arusaadavam kui 40-aastase puhul, kelle kõik viimased töökohad on kestnud keskmiselt 9-10 kuud.See muidugi sõltub ametist!

Interjuul käinutest – inimesed ei saagi teada, et nad langesid välja kuna olid näiteks ebaviisakad. Ei öelnud tere ega head aega, närisid nätsu intervjuu ajal jne. Või üks naine langes mul seetõttu välja, et istus oma lühikese seelikuga terve intervjuu jalad harkis, nii et pesu paistis. Mõni haiseb higi järgi. Mõni muidu hea CVga langeb välja kuna on suhtumiselt selline vingats ja viriseja (kõik on kõiges süüdi ja kõik eelmised ülemused on sead). Mis te arvate, kas sellisele inimesele on mõtet öelda, et ta on negatiivne vingats? Selline ei saa aru ju…hakkab hoopis sõimama või kaebab kuhugi vms.

Parim ja vahetum tagasiside, mida võite saada!

Minu kogemused värbamiseosas piirnevad kahe ametikoha täitmisega, millest kõige värvikam oli sekretäri leidmine. Eelmise kommenteerija viimane lõik + enamgi oli ühel konkursil esindatud ja ometi oli tegemist 100+ kandidaadi seast välja valitud 10 parimaga. Lisaksin juurde veel selle, et kui inimene on üleharitud antud ametikoha juurde, siis võtke see info välja! Psühholoogiamagister nt. sel viisil sekretäri konkursil kaugemale ei saanud, kuna meil oli vaja pikaajalist töötajat, mitte seda, kes ilmset kooli lõpetamisel saab oluliselt parema pakkumise (juba intellektuaalselt).
Ise olen pidanud kandideerima 2 korral (2 korral on lihtsalt üleostetud). Esimesel korral ei osutunud valituks tänu haridusele ja töökogemusele (sarnaselt psühholoogiamagistrandile pandi ka mind paika, kui parimat kandidaati, kes tööandja hinnanul esimesel võimalusel töölt ära läheb) ja teisel korral olin kandideerimisel edukas, kuid sain tööle asudes otsekohese tagasiside oma intervjuule, kus toodi välja mõningad asjad, mida võiksin muuta. Otsekohene, üldjoontes nõustusin ja natuke jälgin ka. Seega ma soovitan intervjuudeks ette valmistuda mõne tuttava või pereliikmega, kes julgeb sulle anda otsekohest tagasisidet pluss küsida ka nõmedaid küsimusi.

Vastates aga teemaalgataja küsimusele – küsida võid, kuid ole valmis ka tüüpvastuse saamiseks, mis kokkuvõttes sulle vastust ei anna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 11:49; 15.10 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar ekskolleegi, kes ka kunagi aru ei saa, miks neid ei valita. Asjaolu, et neil on kohutavalt kehv iseloom ja komme kõiki sõimata, ei tule neile pähegi. Nad ise arvavad, et on ausad ja otsekohesed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära, et firmad korraldavad formaalseid konkursse – milleks, kellele? Võib juhtuda, et see, kes endale inimest valib otsib mingit kindlat oskust, iseloomujoont, võõrkeelt, juhilube, kes teab ühesõnaga, mis talle olulised on lisaks samas valdkonnas varem omandatud töökogemusele ja haridusele. Kui kandideerijaid on plaju, siis tehaksegi esimene valik, kes üldse edasi pääsevad üsna kiiresti – korra peale vaadates.

Sa pole just eriti elukogenud või kuidas. Formaalseid konkursse korraldatakse nii ministeeriumites kui kõige tublimates erasektori ettevõtetes. Põhjuseid on seinast seina, personalitöötajate igavusest kuni selleni, et saada enda korruptiivsele otsusele väike alibi.

Muuseas üks osa neid formaalseid konkursse ongi – otsitakse neid kindlaid oskusi või iseloomujooni, võõrkeeli või lapsepõlvemälestusi, enamasti ei teata ise ka sageli mida just, ja nii ongi tegemist formaalse konkursiga, kuna keegi, isegi värbaja ise ei saa väga aru, mis põhimõtetel värbamine käib.

Teemaalgatajale – pole absoluutselt mõtet küsida tagasisidet, tasub aega kulutada edasi liikumise peale, nagunii pole selle udujutuga sul midagi peale hakata

Meie ettevõttes tehakse ka sellised töötaja otsinguid ja häda on selles, et seda tööd teeb omaniku elukaaslane ja ta on tüdinenud, aga valdkond on kohutavalt spetsiifiline, siis kõik töötajate konkursid ongi siiani kasutuks osutunud. Aga nad ikkagi üritavad sellist inimest leida, äkki leidubki.

Inimesed ei taha sellest arusaada, kui sul on ametioskus, siis ei pruugi sul olla veel iseloomuomadusi mis klapiks ettevõttega. Levib juba arusaam kui töökuulutuse tingimused on täidetud, siis tulebki inimene palgata. Absurdne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ettevõttes tehakse ka sellised töötaja otsinguid ja häda on selles, et seda tööd teeb omaniku elukaaslane ja ta on tüdinenud, aga valdkond on kohutavalt spetsiifiline, siis kõik töötajate konkursid ongi siiani kasutuks osutunud. Aga nad ikkagi üritavad sellist inimest leida, äkki leidubki.

Inimesed ei taha sellest arusaada, kui sul on ametioskus, siis ei pruugi sul olla veel iseloomuomadusi mis klapiks ettevõttega. Levib juba arusaam kui töökuulutuse tingimused on täidetud, siis tulebki inimene palgata. Absurdne.

Ei levi selline arusaam!
CV-st ja kaaskirjast ei tule su iseloomuomadused sugugi välja!
Pigem paistab sealt su keeleoskus ja haritus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 16:24; 09.10 20:29; 15.10 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis mitmed firmad välistavad kandidaadid, kes iga aasta tagant kohta vahetavad. Jah, võib olla, et inimesel lihtsalt ei ole vedanud ja kõik töökohavahetused on olnud välistest tingimustest sõltuvad. Sellegipoolest – kui on valikud, siis sellised ühepäevaliblikad tavaliselt välistatakse.

Mul üks tuttav käis hiljuti töövestlusel ja teemaks oli pidev töökohavahetus.. Tema ütles selle peale, et kas see värbaja on tõepoolest nii loll, et arvab, et ma jään pikaks ajaks ühe koha peale mingi 700 euroga töötama.

Aga nii loll on küll, et pidevalt uutele 700-eurostele töökohtadele kandideerida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 08:24; 15.10 22:33; 16.10 16:12;
To report this post you need to login first.

cv võib olla igati sobiv ja tugev, aga kui ikka kohtumisel on kohe näha, et ei ole “meie inimene”, siis nii ongi ja otsitakse edasi. Väiksemas ettevõttes on sobivus äärmiselt oluline.
Samas tagasisidena ei ütle ju inimesele, et “su iseloom ja olek ei tundunud päris selline, mis meile sobiks”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar ekskolleegi, kes ka kunagi aru ei saa, miks neid ei valita. Asjaolu, et neil on kohutavalt kehv iseloom ja komme kõiki sõimata, ei tule neile pähegi. Nad ise arvavad, et on ausad ja otsekohesed.

Ilmselt on siin tegemist ka inimeste endi tundlikkusega, kuna see otsekohene tagasiside, mis mina sain, tegi alguses natukene haiget küll, õrnema inimese oleks rööpast ehk väljagi viinud. Maha rahunedes said aru küll, et neile asjadele ehk ei pööraks teine inimene avalikult tähelepanugi, kuid võiks nt. selliste pisiasjade põhjal teha nt. otsuse sind tööle mitte valida. Kokkuvõttes, õppige ennast distantseerima ja ärge võtke asju väga isiklikult (nt. needsamad kehva iseloomuga kolleegid – nende kehv iseloom pole ju sinu probleem).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 11:49; 15.10 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

cv võib olla igati sobiv ja tugev, aga kui ikka kohtumisel on kohe näha, et ei ole “meie inimene”, siis nii ongi ja otsitakse edasi. Väiksemas ettevõttes on sobivus äärmiselt oluline.

Samas tagasisidena ei ütle ju inimesele, et “su iseloom ja olek ei tundunud päris selline, mis meile sobiks”.

Sellest tagasisidest pole tõesti kasu niikuinii, see tähendab lihtsalt, et keegi teine oli sobivam, mitte, et sina üldse ei sobinud.

Samas võiksid inimesele kasulikud olla märkused nagu oli intervjuu ajal väga ebakindel, testis oli probleeme selle või teisega jnejne.

Tegelikult on olemas tagasisidet, mis kandidaati edaspidi aitab ja kahju kui seda ei väljendata. Saaks end järgmisel korral parandada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii loll on küll, et pidevalt uutele 700-eurostele töökohtadele kandideerida.

Ega ta selgeltnägija pole, palgad ju meil Eestis salastatud. Praegu tal palk 1700.. Aga selline 700ne palk ju saabki olla vaid ajutiselt, sa ei arva nii? Arvad tõesti, et jääd pikemaks ajaks sinna oma seitsmesotiga istuma?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 18:49; 12.10 15:56; 12.10 16:38; 15.10 18:34; 15.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii loll on küll, et pidevalt uutele 700-eurostele töökohtadele kandideerida.

Ega ta selgeltnägija pole, palgad ju meil Eestis salastatud. Praegu tal palk 1700.. Aga selline 700ne palk ju saabki olla vaid ajutiselt, sa ei arva nii? Arvad tõesti, et jääd pikemaks ajaks sinna oma seitsmesotiga istuma?

Inimene alustab uues kohas tööd ja ta ei teagi, kui palju palka hakkab saama? Lihtsalt jääbki ootama palgapäeval saabuvat üllatust? Siis ta on ju veel lollim, kui alguses tundus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 08:24; 15.10 22:33; 16.10 16:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas küsite ebaõnnestunud kandideerimisel tagasisidet?