Esileht Väikelaps Kas kutsuda rühmakaaslasi sünnipäevale?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas kutsuda rühmakaaslasi sünnipäevale?

Postitas:

Laps saab 5a 1.5 kuu pärast ja teine lasteaia aasta. Olen mõelnud, kas kutsuda ka tema rühmakaaslasi sünnipäevale, aga pole sellest mõttest palju kaugemale jõudnud. Ühegi vanemaga mingit erilist suhtlust ei ole, nii palju kui lasteaias näeme. Olen küsinud lapse enda käest kui ka õpetajate käest, et kes on tema paremad sõbrad lasteaias, aga laps ei oska midagi vastata. Paar nime ütleb, kusjuures üks neist hoopis tüdruk ja niipalju, kui ma olen näinud, mängib toob rohkem ikka tüdrukutega ja õpetajad väidavad, et mängib ka kõigiga, et nad ei ole tähele pannud mingit erilist südamesõprust.
Lapsi rühmas kuskil 20, ilmselgelt ma ei kutsu neid kõiki. Kui ka vaid pooled neist tuleks, oleks ka seda liiga palju, kuna meil on omal juba suur sõprus ja tutvusringkond ja lapsi üksjagu tulemas.
Kas oleks ehk mõistlik vaid poisid kutsuda?
Laps siiani ise sünnipäevakutseid saanud ei ole, ei ole ka kuulda olnud, et teisi kutsutakse ja teda ei kutsuta. Pigem tundub et väga popp see rühmakaaslaste kutsumine antud rühmas pole, aga võin ka eksida.
Kuidas olete teie antud asja lahendanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 15:27; 13.10 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsu need keda laps kutsuda soovib.
Ise soo, pikkuse, juuksevärvi vms põhjal ära selekteerima hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kutsusime eelmine sügis, kui poeg sai 5 ka ainult poisid, kuna enda tuttavaid ka palju ja sinnani ei olnud rühmas sünnipäevad väga aktuaalsed. Ja pärast seda, kui tema sünnipäev oli ära olnud, hakkas kutseid tulema, ka tüdrukutelt, seega sellel aastal, kui sept. 6 sai, kutsusime juba neid, keda ta ise soovis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-aastane peaks oskama ise nimetada, keda rühmast oma sünnipäevale kutsuda tahab. Ja pole ju vahet, kas tahab kutsuda tüdrukut või poisse, ma ei saa ausalt öelda aru, miks sa ainult poisse kutsuda tahad, kui ta tegelikult mängib nii poiste kui ka tüdrukutega ja soovib kutsuda ka tüdrukut. Kui need lapsed, keda ta nimetas, on need, kellega ta rühmas end mugavalt ja hästi tunneb ja palju koos mängib, siis võiks ju ikka lapse soove arvestada.

Meil on praegu lapsed 4,5 a ja 6 a. Kogu rühma pole me kunagi kutsunud, lapsed on ise nimetanud, keda kutsuda on tahtnud. Üle-eelmine aasta näiteks nimetas vanem laps rühmast kolme last, keda sünnipäevale kutsuda tahtis, sünnipäeva pidasime kodus ja need lapsed siis kutsusimegi. See aasta nimetas rühmast 7 last, keda kutsuda tahtis. Kui on olnud mängutoa sünnipäevad, siis on nad samuti nimetanud, keda rühmast kutsuda tahavad, kuna meil on ka peretuttavatel palju sama vanasid lapsi, siis on ka neid sünnipäevale tahetud. Meil on mõlemad lapsed tüdrukud, sünnipäevale on tahtnud kutsuda nii poisse kui ka tüdrukuid, mõlemal on rühmas mängukaaslasi nii poiste kui ka tüdrukute seas. Kui rühmakaaslased sünnipäevi peavad, siis on ka ikka lapsi mõlemast soost kutsutud, ei ole vahet tehtud, et poiste sünnipäevale ainult poisid või tüdruku sünnipäevale ainult tüdrukud. Kutsutakse neid lapsi, kellega rühmas rohkem koos mängitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab 5a 1.5 kuu pärast ja teine lasteaia aasta. Olen mõelnud, kas kutsuda ka tema rühmakaaslasi sünnipäevale, aga pole sellest mõttest palju kaugemale jõudnud. Ühegi vanemaga mingit erilist suhtlust ei ole, nii palju kui lasteaias näeme. Olen küsinud lapse enda käest kui ka õpetajate käest, et kes on tema paremad sõbrad lasteaias, aga laps ei oska midagi vastata. Paar nime ütleb, kusjuures üks neist hoopis tüdruk ja niipalju, kui ma olen näinud, mängib toob rohkem ikka tüdrukutega ja õpetajad väidavad, et mängib ka kõigiga, et nad ei ole tähele pannud mingit erilist südamesõprust.
Lapsi rühmas kuskil 20, ilmselgelt ma ei kutsu neid kõiki. Kui ka vaid pooled neist tuleks, oleks ka seda liiga palju, kuna meil on omal juba suur sõprus ja tutvusringkond ja lapsi üksjagu tulemas.
Kas oleks ehk mõistlik vaid poisid kutsuda?
Laps siiani ise sünnipäevakutseid saanud ei ole, ei ole ka kuulda olnud, et teisi kutsutakse ja teda ei kutsuta. Pigem tundub et väga popp see rühmakaaslaste kutsumine antud rühmas pole, aga võin ka eksida.
Kuidas olete teie antud asja lahendanud?

Tundub, et sina oled rohkem huvitatud lasteaiakaaslaste kutsumisest. Kui väidad, et endilgi suur sõpruskond, siis milleks need lasteaiakaaslased, kellest tegelikult laps eriti huvitatudki pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei kutsukski, miks peab ?
Piisab omadest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kes leiavad, et peaks vaid need kutsuma, keda laps nimetab. Kui ma talt küsin, on iga kord erinev vastus ja ühe, kaks nime ütleb. Kui ma siis ise küsin, et kas sa seda x last ei taha sünnipäevale ja temaga ei mängi, siis tahab. Isegi kui ma küsin lapse kohta, kellega ma pole veel kordagi teda mängimas näinud ja kes teda ka kunagi õhinaga lasteaias ei tervita ( teised poisid tervitavad). Ma ei saa lapselt veel adekvaatset vastust ja kui ma need kaks last kutsuks, võivad ehk teised lapsed, kellega ta sõber on, solvuda. Parem ma jah jätan kutsumata rühmakaaslased ja jään sõprade juurde. Ehk järgmine aasta on tal selgem, kellega ta on sõber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 15:27; 13.10 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka, et küsi parem, kas tema jaoks on okei, kui üldse rühmakaaslasi ei kutsu. Kui seal ikka pole mingeid eriti häid sõpru, siis milleks ikka punnitada. Seda enam, kui rühmas sellist üksteise sünnipäevadel käimise kommet ka eriti pole. Soo alusel ma ka kindlasti valikut ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed näiteks huvitatud munu sõpruskonna laste kutsumisest. No kui kokku saavad, siis osadega ikka klapp on, aga enamasti mitte. Vist me ei saa nii tiht kokku ka lastega. Seega laps kutsub oma peole need kellega mängib kõige rohkem lasteaias, naabrilapsed, paar lemmikut trennikaaslast. Ei saa aru, miks peab kutsuma minu sõbranna lapsed??? Lähisugulaste lapsed on palju suuremad ja neid mängutuppa ei kutsu. Peame pereringis väikse koosolemise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas kutsuda rühmakaaslasi sünnipäevale?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.