Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kutsute lapse sõbrad lauda, kui kätte jõuab söögiaeg?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kas kutsute lapse sõbrad lauda, kui kätte jõuab söögiaeg?

Postitas:
Kägu

RE: Kas kutsute lapse sõbrad lauda, kui kätte jõuab söögiaeg?

Mul on komme kõiki külalisi võõrustada. Isegi kui tulevad väga ootamatul ajal, leian ikka, mida pakkuda. Sama kehtib ka lapse sõprade kohta. Isegi, kui pole söögiaeg, pakun juua (mahla), puuvilju või midagi näksida. Söögiajal kutsun kõik lauda. Loomulik ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kummaline. kas saab yldse muudmoodi:)? olen kasvanud väikeses kohas ja seal on kombeks, et kutsutakse lauda mitte ainult lapsed vaid köik kes on kylas ja mitte ka ainult siis kui on söögiaeg. pakutakse syya ka väljaspool söögiaeg kui kylla tullakse. isegi kui pole midagi sooja, pakutakse mis kapis on:D. ja pole keegi kunagi kobisenud ka, et ma ei taha seda ja ei taha toda, alati proovitakse ära isegi kui köht pole tyhi jne. aga mingit tseremooniat ei ole ka samas, pannakse lauale nende nõudega mis olid kylmikus jne. pole kes teab mis esimene eesti aga mitte kunagi ei saadaks kylla tulnud lapsi kusagile teise tuppa ootama:O. kui pole muud siis pakutakse soola heeringat ja leiba, sygisel runntuhlist ja soolvett:D:D. ja kui töesti kylmikus tyhjus valitseb siis kohvi-teed ja paar kypsist ikka leiab….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan omast kogemusest, et olin väiksena kutsutud sõbranna juurde enam-vähem täpselt söögiajaks tihti ja kordagi seal lauda ei kutsutud(ometi perel just laua katmisega probleeme polnud) ootasingi vaikselt. Seal samas kehvemas olukorras pere kutsus alati(kuigi jah mul oli natuke piinlik seal lauas istuda, tagant järgi mõeldes oleks võinud ju koju joosta selleks ajaks).

Ise pakun söögiajal alati ka külalistele süüa. Muidugi kogemusi mul veel sellega pole, et keegi nimme saadetaks meile sööma. Paha on kutsuda lauda ainult kui õhtusöök on tulemas väga lihtsalt – harjumus pakkuda külalistele hästi/ilusalt serveeritult asju.

Please wait...
Postitas:
Peggy_Bundy

Loomulikult kutsun lapse sõbrad sööma. Ma ei kujuta ettegi, et meie pere sööb ja teise pere lapsed vaatavad seda niisama pealt või istuvad sel ajal kõrvaltoas.

Oma kooliajast mäletan küll üht juhust, kus pinginaaber kutsus mind peale tunde külla ja nende pere siis istus lauas ja sõi ning mina pidin sel ajal natuke eemal istuma ja teda ootama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen lapsed ikka lauda kutsunud, aga tuleb välja, et minu laste sõpradest väga paljud miskipärast neid toite ei söö, mida meie peres tehakse, nt hernesuppi, ühepajatoitu, risottot, kapsa-hakklihahautist jne. Olen mõelnud, et ilmselt on need vaesed lapsed siis järelikult rämpstoidul, kui korralikud ohtra köögiviljaga toidud ei maitse.[/tsitaat]
Pole küll teemasse, aga arvan, et minu laps ei sööks ka kapsa-hakkliha hautist, hernesuppi, ühepajatoitu ja veel paljusid toite. Kodus ma neid ei tee ja talle tundmatute toitude suhtes on ta väga valiv. Kusjuures sööme tervislikult, lihtsalt teistmoodi, nii et ei maksa hernesupi mitteaustajaid kohe rämpstoidulisteks tembeldada.
Teemasse ka. Laps on veel väike, tal käivad ainult kutsutud külalised, kellede vanematega oleme eelnevalt kokku leppinud, mis kell järgi tullakse ja kas külaline jääb ka lõunat/õhtust sööma. Aga kindlasti kutsuksin söögilauda ka juhuslikud külalised.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Tartu vaim kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]Mis mõttes üks portsjon inimesele? Et isegi ükski pereliige ei saa soovi korral teist taldrikutäit juurde võtta??? Ei taha kuidagi sind solvata, aga selline sõnastus on imestust tekitav.
Mina sellist elu ette kujutada ei oska.
Nii minu lapsepõlvekodus kui praegu omaette elades, süüa tehakse ikka selline poti-pannitäis, et saavad omad lisaportsu kui soovivad ja jagub ka külalistele pakkuda kui vaja. Selline täpselt ettearvestatud elu tundub ausalt öeldes jube ahistav. Kuidas sa välja arvutad, kui suurt portsu just sel söögikorral keegi tahab või jääbki vahel mõnel kõht tühjaks, sest tahaks lisataldrikutäit, aga rohkem pole?[/tsitaat] Kohe seletan 🙂 Meie peres on nii, et poes ise eriti ei käida, seega tellime toidu koju 2-3x nädalas. Et tellida, peab olema mingi nimekiri. Et teha nimekirja, peab olema nädalamenüü. Nädalamenüü koostamine ei ole jäik asi, sest mõne isu tekkides saab ka eelmisel õhtul toiduaineid virtuaalsesse \”korvi\” lisada, et need hommikul kätte saada.
Tavaliselt planeerime õhtusöögid esmaspäevast reedeni. Nädalavahetusel on kes kus, süüakse väljas ja kodus üldjuhul ei vaarita, kui keegi tahab siis loomulikult saab oma toiduained listi lisada või ise poest läbi lipata, kapis on ka alati põhiasjad olemas.

Niisiis, õhtusöögid nädala sees. Kuna keegi ei taha ülessoojendatud toitu järgmisel päeval süüa, teemegi igal õhtul täpse koguse, mitte pajatäie. Kui keegi jääb pärast söömist veel näljaseks, mida juhtub väga harva, võtab ta endale midagi magustoiduks. Lihtne. Meile see süsteem meeldib, igal õhtul värskest toorainest uus söök laual. Külalisi võõrustame hea meelega ja kui keegi õhtusöögile soovib tulla, lepime eelnevalt kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on lapsed päeviti mitme pere peale laiali. Pidev liikumine käib v jäävad kellegi juurde pidama. Viimasel juhul, kui 3 tirtsu lauas istuvad pole hullu, kuid vahel, kui \”terve küla\” meile majutub, siis on ikka küll. Ei tee toitu sellise varuga, et ehk tuleb terve suguvõsa v küla kokku. Kui on kaugemalt lapsed, kes jäävad kauemaks, siis loomulikult tean ja oskan arvestada. Samas ei ole kodukokk ja ei seisa kogu aeg pliidi ääres kooke küpsetamas, kui lapsele mõni sõber külla tuleb. Kui on ootamatu peresõber, see võtab tavaliselt ise midagi kaasa. Ei lähe kohe külmkapi juurde ja hakka sügavkülmast liha sulatama v tainast rullima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi võiks ikka pakkuda.
Mul oli selline tore juhtum, et üks väike poiss tänavalt tuli minu lastega mängima (tean, kus ta elab, aga peredena me läbi ei käi). Tuli siis söögiaeg. Pakkusin poisile porgandit ja õuna. Poiss pugis need sisse ja siis küsis, et kas ma nüüd saan seda toitu, mis teisedki :))? Ega ei suutnud ära öelda. Sai suppi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

teen tavaliselt täpselt nii palju (tean, palju keegi oma peres sööb), kui ära süüakse. ei meeldi toidu raiskamine ja ära viskamine, pole rikas. kui tean, et laps(ed) külas, teen muidugi rohkem. kuidas ma nad teise tuppa ootama jätan? aga kui toitu tehtud ainult oma pere norm, siis on piinlik kutsuda lisaks inimesi. näha ju, et toitu vähe (näiteks ¨nitslit küpsetatud igale 1). enamasti annab küll poolitada ja kõik saavad vähem. pole hullu, tulebki figuurile kasuks. olen ka ise lihast loobunud ja ainult kartuleid-salatit söönud. lastele tahan ikka paremat anda.
nii, et oleneb. kui on mida pakkuda, siis loomulikult kõigile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu koolilapsega tuleb tihti mõni klassiõde kaasa ja ikka pakun kõigile lõunat. Näiteks maal elav sõbranna, kellel on muusikakoolini 2 tundi oodata ja koju alles õhtul kell 6 jõuab- no ma ei ütle ju talle, et mine osta Maximast saiakesi. Eks ma olen lapsele öelnud küll, et hoiata kui keegi tuleb, siis ostan poest midagi rohkem, aga mõnikord ta ikka unustab. No ei hakka tühjast tüli tegema.
Mul ei lähekski endal toit kurgust alla kui teaksin, et mõni laps kõrvaltoas sülge neelab. Ju siis on teistsugune kasvatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilma teemat ja vastuseid lugemata. jah, kutsun laste sõbrad lauda. elementaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ikka oleneb, olukorrast ja ka laste vanusest.

5-6-a lasteaiatüdrukute sõprade külaskäigud on tavaliselt külaliste vanematega kokku lepitud, sinna sisse jääb ka söögiaeg ja siis arvestan ja teen sellise toidu, et kõik saavad. ega nad palju ei söö ju, sellised tirtsud.

nn külalapsed ehk naabrid ja muud ümbertkaudu lapsed meil toas tavaliselt mängimas ei käi. õuest tuppa kutsun söögi ajaks ainult enda omad. teised lähevad siis oma koju või jäävad maja ette mängima.

suuremate laste puhul (teismelised, sõltumata soost), kui nad sõbra või sõpradega tulevad, siis ma söögiaja lähenedes küsin, kas nad tahavad meiega süüa või teevad endale enne või pärast ise midagi või lähevad välja v ühesõnaga, mis plaanid on. kui ütlevad, et tahavad meiega süüa, siis ka kindlasti valin jälle sellise toidu, et kõigile jätkuks. kui on arvestatud enne väiksem kogus või plaanitud eelmise päeva jääkide söömine vms, siis vajadusel teen ikkagi midagi juurde. kasvõi keedan lisamakarone, teen kiired pannkoogid vm. selline väike varu toiduaineid on alati kodus olemas.
rikkad me pole. kuna lapsi palju, siis sissetulek per nase on ilmselt pigem alla keskmise 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi kutsun, kui ta söögi ajal parasjagu külas on. Eks minulgi tihti on kindel arv kotlette vm, aga kui juhtub keegi külla, siis kombineerin midagi kiirelt, lõikan tükid pooleks, panen salatit juurde, kui on loetud arv lihatükke, praen kiirelt paar muna juurde, et kellegil kõht tühjaks ei jääks ja pakun kõigile ikka ühesugust toitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie oleme nii teinud, et kui naabrilaps üle ukse on külas, siis ütlen küll, et mine käi sina ka kodus ruttu söömas ja tule siis tagasi.
Kuna teen ka üldiselt igale ühele oma portsu. Kui juhtub supp olema, mida teen alati potitäie, siis kutsun küll lauda.

Kui aga tulevad kaugemalt lapsed külla ( elame linnast väljas) , siis loomulikult palume sööma . Teistmoodi ei tuleks kõneallagi.

Puuvilju ja näksimist pakun küll igale lapsele 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu koolilapsega tuleb tihti mõni klassiõde kaasa ja ikka pakun kõigile lõunat. Näiteks maal elav sõbranna, kellel on muusikakoolini 2 tundi oodata ja koju alles õhtul kell 6 jõuab- no ma ei ütle ju talle, et mine osta Maximast saiakesi. Eks ma olen lapsele öelnud küll, et hoiata kui keegi tuleb, siis ostan poest midagi rohkem, aga mõnikord ta ikka unustab. No ei hakka tühjast tüli tegema.
Mul ei lähekski endal toit kurgust alla kui teaksin, et mõni laps kõrvaltoas sülge neelab. Ju siis on teistsugune kasvatus.[/tsitaat]

Huvitav, mis plaan sõbranna emal muidu oma lapse suhtes on? Arvestabki sellega, et sa söödad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitav, mis plaan sõbranna emal muidu oma lapse suhtes on? Arvestabki sellega, et sa söödad?[/tsitaat]
Jõuludeks saan tavaliselt kommikarbi 🙂
Mõni võib arvata, et olengi selline ärakasutatav, aga mind see ei häiri. Mulle meeldivad mu lapse sõbrad ja käigu nad parem meil kui et peaksin oma last kusagilt linna pealt otsima hakkama. Selge on ju, et sõbrad on teismeeas tähtsad ja kui sa oma lapse sõbrad eemale tõrjud, siis kaugeneb ka su laps sinust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]

Kui koolijütsi kodukord näeb ette, et söögiaeg on mõeldud oma perega koos olemiseks, siis ei ole sel alati seost tillemate portsjonitega vaid küsimus võibki olla hoopis kodurahus.
[/tsitaat]

Kas sinu kodurahu rikub, kui mõnikord istub perega lauda ka pereliikme sõber?

Oma sõbra/sõbranna jätaksid ka teise tuppa ootama, kuni perega kodurahu naudite ja ainult pereringis sööte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mäletan oma lapsepõlvest, et söögiaeg oli külas käies alati kõige ärevam. Sest kõht läheb mänguhoos ikka tühjaks, aga lauda ei julenud ma kunagi ise minna, läksin ainult siis kui kutsuti.

Mõne sõbra peres ei kutsutud või öeldi lausa otse, et oota siin kuni me ära sööme. Ja ootad seal siis üksi võõras toas, kõht on tühi, lõhnad kipuvad ninna ja väga üksik/hale on olla.

Mõne sõbra peres aga kutsuti alati lauda, see oli tore, söök oli alati veidi teistmoodi kui kodus ja ühe sõbra juures joodi söögi kõrvale morssi, meil kodus alati piima või keefiri. Mul on siiani mälestus sellest plastmassist morsikannust 🙂

Meie peres kutsuti alati külalised lauda. Laps ei söö ju teab mis portsu, vaeseks sellest ei jää. Viisakusest ja sõbralikkusest annab aga külalise lauda kutsumine aimu küll.

Please wait...
Postitas:
Lihtsalt123

Meil ka nii, et kes külas ja söögiaeg jääb sisse, siis ikka pakun.
Lapsed hetkel veel nii pisikesed, et lähimad sõbrad külas koos vanematega ning söögiajaks lähevad kõik koju.

Mul endal lapsepõlvest meeles selline asi. Kõik suved veetsin maal vanaema juures ning seal oli ka hunnikutes kõrvalmaja lapsi. Kord mängisime ühes kord teises hoovis. Sooja sööki pakuti üldiselt ikka oma kodus, kuid näkse sai ikka jagatud.
Minu vanaema oli suur küpsetaja ning heade ja paremate asjade tegija. Ikka kui kook valmis sai pani lastele taldrikule ning tõi ka meile. Naabripoisid hakkasid sea päris nahaalselt ära kasutama. Kuule teil oli kooki..läheme sahvrist võtame. Mõned korrad pigistas vanaema silmad kinni, kuid hiljem teatas, et me ei toida naabrilapsi ainult nii palju saate, kui ma välja toon.
Lisaks oli veel keelatud õues maasikaid või marju sööma minna, kui naabrilapsed külas. Esiteks sööd lihtsalt põllud paljaks, teiseks lapsed ei kontrolli kuhu astuvad ning milliseid võtavad.

Üks neist naabrilastest on täiskasvanuna tunnistanud, et lapsena oli neil tihti hea meie hoovi ära kasutada, kuna endal keelati marjade söömine ära, kuna oli vaja moosi teha ning nendel ei tehtud nii palju head ja paremat vanaema poolt. Lisaks on ta öelnud,et selles vanuses elas ta just selle nänni saamise puhul motiiviga\” võõrast vara nõrkemiseni\”

Oma lastele üritan ka õpetada, et naabritel külas olles sööd täpselt nii palju kui antakse ning ei nuru lisa. Võõras hoovis tohib marju süüa ainult siis, kui naabriemme seda lubab. Üksinda rüüstama ei lähe. Kindlasti on ka reegel, et meie hoovis tohib marju süüa ainult siis kui mina olen juures. Üksinda sõpradega ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seoses söömisega tuli mul meelde selline lugu, et lihane vend ei andnud ka hiljuti süüa. Elame vennaga samas linnas, aga suhtleme üliharva. Muidu mingeid konflikte pole, tema on umbes 50, mina 40. Läksin koos tütrega sinna midagi tooma või viima, mõtlesin, et saab istuda ja juttu ajada. Ja nemad siis kügelesid ja ootasid, millal me ära läheme, et saaks sööma hakata. No oli nõme! Ma käin seal tõesti korra aastas, kui sedagi. Tegemist pole ka vaeste inimestega. Võibolla oli tõesti sööki täpselt inimese peale tehtud, aga seda annab ju alati välja vabandada või midagi juurde teha. Mina igal juhul solvusin. Mitte et ma kangesti näljane oleks olnud, aga mingi elementaarse lahkuse lähedase inimese suhtes võiks ju säilitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka kutsun, meie peres on see endastmõistetav.

Meenub lugu lapsepõlvest – naabritüdruk kutsus sünnipäevale, olime vast 8-9 aastased. Kui sinna jõudsin, istusid kõik juba lauas, enamus külalistest olid täiskasvanud ning ilmselt oli neile öeldud varasem kellaaeg kui mulle. Andsin sünnipäevalapsele kingituse üle ning ta palus mul esikus oodata kuni mõni külaline söömise lõpetab, sest lauas ei olnud rohkem vabu kohti:):)
Mäletan, et olin üsna üllatunud ja mõtlesin, et nii ei ole viisakas öelda. Esikus ma seista ei tahtnud ning mõtlesin parajasti siiski tuppa minna kui sõbranna ema hõikas oma tütrele \”kutsu nüüd X ruttu lauda, toit jahtub ära\”.
Et jah, see jäigi arusaamatuks kas minu sõbranna tuli ise selle \”lahenduse\” peale ning tahtis et ma esikus ootaksin või oli talle seda siiski varem ema öeldnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina kutsun ka alati külalised lauda, suured või väikesed, vahet pole. endal suur pere ja teen alati süüa suurema laari. Mees mõnikord vigises, et miks sa võõraid toidad, aga nüüd on harjunud. Mul on ka mõnikord külas olles sant tunne olnud, et pererahvas tahaks nagu sööma hakata, aga käib mingi nihelemine. Siis tavaliselt ütlen, et hakake te sööma, et me ise oleme söönud vms. Jube vastik olukord, õnneks juhtub seda harva ja mingite suvalisemate tuttavatega. Oma sõprade, sugulastega seda probleemi pole. Lapse sõprade puhul olen vahel tajunud ka sellist asja, et laps tahaks süüa küll, aga lauda tulla ei julge, sest ema-isa kodus sõnad peale lugenud. Siis olen lapsele mingit snäkki lihtsalt pakkunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See aeg, kui meil lapsed väiksed olid ja sõbrad neil külas mängimas käisid, elasime vaeselt ja enamasti oli toit arvestatud. Leib ja kartul olid vabalt võtta, muud mitte enamasti. Kui kaneelisaiu või õunakooki tegin ja keegi külas oli, siis pakkusin midagi ikka. Päris head sõbrad ei jäänudki nii kauaks, et meil söögiaeg kätte oleks õhtul jõudnud. Kõik kiirustasid ise õhtusöögiks koju. Elasid ju kõik piisavalt ligidal. Kui käidi päeval suvisel ajal meil, siis pakkusin vahel midagi moosisaia või kurgi-sibulaleiba mäletan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole küll teemasse, aga arvan, et minu laps ei sööks ka kapsa-hakkliha hautist, hernesuppi, ühepajatoitu ja veel paljusid toite. Kodus ma neid ei tee ja talle tundmatute toitude suhtes on ta väga valiv. Kusjuures sööme tervislikult, lihtsalt teistmoodi, nii et ei maksa hernesupi mitteaustajaid kohe rämpstoidulisteks tembeldada.
Teemasse ka. Laps on veel väike, tal käivad ainult kutsutud külalised, kellede vanematega oleme eelnevalt kokku leppinud, mis kell järgi tullakse ja kas külaline jääb ka lõunat/õhtust sööma. Aga kindlasti kutsuksin söögilauda ka juhuslikud külalised.[/tsitaat]

Sinu lapsel saab siis koolis raske olema, sest need on kõik toidud (v.a risotto), mida nt koolisööklates väga tihti pakutakse. Samuti olid need minu laste lasteaias alati menüüs. Kodused on ilmselt küll tüki maad maitsvamad, aga põhimaitse on tuttav ja minu lapsed söövad seetõttu koolitoitu hea meelega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsele jääb see tegelikult väga hästi meelde, kui ise 9-10 aastane olin, siis ühe sõbranna peres pidin pere lõunasöögi ajal alati lastetuppa või esikusse jääma ja kunagi ei kutsutud sööma. Lapsena jäi mul sellest väga halb mälestus, et justkui vanematel on midagi minu vastu…
Täiskasvanuna ma mõistan väga hästi, et mõnel perel rahaga kitsas ja iga söögipalake loetud, aga lapsena ma sellise käitumise tagamaid ei mõistnud, ei taibanud ka oma emalt selle kohta küsida.
Nüüd mõtlen, et kunagi kui oma tulevastel lastel peaks selline olukord sõbra juures tekkima, siis üritan lapsele arusaadavaks teha miks nii tehakse, ise olen aga selle poolt, et lapse sõbra võiks ikka lauda kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mis küsimus see on? kõik lapsed tahavad süüa. suviti sööb naabritüdruk iga päev meil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]. Mul on ka mõnikord külas olles sant tunne olnud, et pererahvas tahaks nagu sööma hakata, aga käib mingi nihelemine. Siis tavaliselt ütlen, et hakake te sööma, et me ise oleme söönud vms. Jube vastik olukord, õnneks juhtub seda harva ja mingite suvalisemate tuttavatega. .[/tsitaat]
Aga miks te ära ei lähe kui pererahvas nihelema hakkab? Ma muutun ka rahutuks kui külalised on ilmatu aja külas olnud, lauad on tyhjaks söödud ja lapsed tahaks juba magama minna aga külalised ei märka ära minna ja mina ei julge öelda ka, et hakaku nad nyyd astuma. Õnneks selliseid öökulle käib väga harva külas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti kutsun ka mina külalise lauda. Millalgi siiski tekkis mul väike tõrge ühe naabrilapsega, kui käidi 1.-2.- klassis ning jõuti vara koju. Mina olin tollal kodune, kuid naabrilapse vanemad pikalt tööl. Enamasti siis oldigi meil, mitu tundi järjest ning loomulikult mahtus sinna sisse ka 1 söögiaeg, vahel ka lausa 2. Ma sain täitsa aru, et ega laps süüdi ole, kuid mingi hetk hakkas üle viskama küll, kui oligi juba nii loomulik, et ma teda iga päev toidan. Olnud siis, et vahel ka vastupidi oleks, aga seda on ikka üliharva juhtunud. Vanemad ei teinud aga märkamagi. Ma isegi tea, mida nad mõtlesid, et mida nende laps siis päeval sööb. Eks siis hakkasingi lihtsalt piirama ajaliselt neid külaskäike, lükkasin rohkem ka õue neid. Oma laps hakkas ka trennides käima, et kadus ka niiviisi see võimalus terve päev meil olla. Nüüd kui neid käimisi harvem, pole mingit probleemi lauda kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka enamasti lapse sõpru toitnud, aga mingi aeg hakkas ka minul üle viskama. Laps on 13 ja isu hea. Sõpradel muidugi ka. Üks sõber aga on väga valiv ja pirtsakas, näiteks sisefilee tükid sättis hiljuti taldrikule, et need talle ei meeldinud, kui oli pool portsu juba ära söönud. See pole esimene kord, kui mingi söögi välja praagib, kuigi toitu ette tõstma hakates näeb, millega tegu. Ühesõnaga, külalistele ma pakun sööki, aga seda regulaarselt teha ma ei taha ja pirtsutajaid ei salli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu lapsel saab siis koolis raske olema, sest need on kõik toidud (v.a risotto), mida nt koolisööklates väga tihti pakutakse. Samuti olid need minu laste lasteaias alati menüüs. Kodused on ilmselt küll tüki maad maitsvamad, aga põhimaitse on tuttav ja minu lapsed söövad seetõttu koolitoitu hea meelega. [/tsitaat]
Laps käib juba koolis, aga mitte Eestis ja sealseid toite sööb ta täitsa hästi. Eesti koolis jääks ma isegi nälga, sest kapsast ma ei armasta ja sealiha ei söö üldse. Minu postituse mõte oli, et ei maksa ülevalt alla vaadata lastele/inimestele, kes teiste valmistatud kodutoitu ei söö. See ei tähenda, et nad päevast-päeva friikartuleid ja viinereid söövad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas kutsute lapse sõbrad lauda, kui kätte jõuab söögiaeg?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.